Jongste turnsters GTH presteren uitstekend Nienke Madderom Nederlands Kampioen in recordtijd PCC-Maalwater Run en Walk Het sportevenement voor jong en oud 7 V \IXM Geslaagd voor bandexamen karate SPORT V rs - C Y 9 Inschrijven tv) T TT L UITKIJKPOST 25 JANUARI 2017 ^Omu^pojt Ch'mibporl Nienke Madderom wint de Nederlandse titel. Aangeleverde foto HEILOO/SCHOORL - De zeven jongste turnsters van GTH turn den zaterdag een wedstrijd. Jong talent Lieke begon haar wed strijd aan de brug, daarna kwam de balk. Zij turnde hier een mooie oefening en werd beloond met een 12.65. Lieke turnde daarna haar wedstrijd goed uit. De pre-instap- meisjes begonnen op de balk en het tweede toestel was vloer. Dana turnde een zeer nette vloeroefening: 12.40. De wedstrijd werd vervolgd op sprong, met twee sterke hand- standplat sleept Elyce een 13.65 bin nen. De meisjes sloten de wedstrijd af op de brug. Feline liet een strak- ke oefening zien: 12.60. Gelijktijdig turnden ook de instappers de wed strijd; zij begonnen de wedstrijd aan de brug. Zij vervolgden de wedstrijd op de balk. Julia turnde een keu rige oefening en werd beloond met een 13.40. Daarna kwam de vloer. Heidi liet hier een prachtige oefe ning zien: 13.40. De instappers slo ten de wedstrijd af op sprong. Nolin turnde twee strakke handstandplat en scoorde 13.45. In het eindklas sement was het een spannende strijd. GTH scoorde goed. Brons was er voor Heidi, zilver voor Lieke en goud voor zowel Dana als Julia. Voor meer informatie: zie www. gth-heiloo.nl. HEILOO - Trias-atlete Nienke Madderom leverde in Apeldoorn een prestatie van formaat. De talentvolle hordeloopster uit Heiloo won de Nederlandse titel 60 meter horden C-junioren (tot en met 15 jaar). Nienke begon zondagmorgen om 10.00 uur de series met nog eenen veertig meisjes die zich met hun beste tijd hadden geplaatst. Nienke kreeg van haar trainer mee om in de series heel gecontroleerd te lopen en geen fouten te maken. Nienke won haar serie in een tijd van 9.54 seconden. In de halve finale kreeg Nienke mee om vooral het ritme naar de eerste horde en tussen de hordes hoog te houden. Dit ging prima in een tijd van 9.16 secon den. In de finale was het aan Nienke om ook de hordes aan te vallen. Alles viel op z'n plek. Nienke liep een recordtijd van 8.93 seconden. Hiermee werd ze de derde atlete in Nederland die ooit onder de negen seconden heeft gelopen op de 60 meter horden. Egmonder Bij de jongens deed Timme Koster mee op de 60 meter horden. In de serie verpulverde Timme zijn per soonlijk record van 9.54 seconden naar 9.22 seconden. In de halve fina le deed de Egmonder het nog beter door 9.06 seconden te lopen. Goed genoeg om zich te plaatsen voor de finale. Helaas raakte Timme in de warming-up een paar keer hard de hordes waardoor hij een pijnlijke knie had. Maar de snelle man liep naar een knappe achtste plaats. Bij het hoogspringen deed Casper Peterse het uitstekend bij het hoog springen. De meerkamper van Trias verbeterde zijn persoonlijk record met vijf centimeter. Zijn record hoogte staat nu op 1.70 meter, dat is goed voor de vierde plaats van Nederland. Op de 800 meter liep de pupil van Peter Hopman en Peter Appelman naar een persoonlijk record en de winst in zijn serie. Zijn tijd van 2.13.82 seconden was uitein delijk goed voor de achtste plaats. HEILOO - Rotary Club Heiloo organiseert ook dit jaar in samenwerking met de buurt- sportcoach Heiloo en de SportRaad Heiloo de Run en Walk vanaf het Stationsplein. Dat gebeurt op zondag 9 april. Het Petrus Canisius College en vele bedrijven in Heiloo en omge ving sponsoren het evenement. Het is een activiteit voor een goed doel. De sponsoropbrengst wordt ingezet voor het Rotary Sportfonds Heiloo. Scholieren, ouders en leerkrachten lopen voor sportlessen via Sport@ School. Sport@School stelt de scho len in staat het bewegingsonderwijs aan te vullen met sportlessen gege ven door sportverenigingen in en rond Heiloo. Het Rotary Sportfonds Heiloo is bedoeld om iedereen die dat wil - maar die niet over voldoen de middelen beschikt - mee te laten doen aan de sport van hun keuze. Ook worden bewegingsactivitei ten gesteund voor vluchtelingen en voor mensen met een beperking. Buurtsportcoach Pascale de Hoogh gaat vanaf 6 maart op de basisscholen de inschrijvingen van de leerlingen, ouders en leer krachten noteren. Via de scholen wordt de exacte datum dat zij op de scholen aanwezig is verspreid. Daarnaast is inschrijven mogelijk via www.pccmaalwaterrunenwalk. nl. Leerlingen van het PCC schrijven zich in op hun eigen school. De organisatie vraagt ook aan dacht voor de prachtige wande- ling die beschreven is in een rou teboekje. Het is een fantastische ervaring om de onbekende hoek jes van Heiloo samen met de kin deren of vrienden te ontdekken. Kinderen kunnen na het volbren gen van de korte of lange wande ling een medaille winnen. De start is vanaf 9 uur op het Stationsplein. Deelnemers aan de lange wande ling van circa 16 kilometer wor den omstreeks 12 uur weer terug verwacht. Verkeershinder In verband met de veiligheid van de renners, die vanaf twee uur in verschillende afstandsgroepen star ten, gaat het verkeer gedurende twee uur op zondag 9 juni hinder ondervinden; het wordt deels omge leid. Ook is de parkeergarage op het plein zeer beperkt toegankelijk voor het winkelend publiek en de bewoners. Voorbereiding voor de start van de 4 km-run in 2016. 4 A ij m- r De trotse geslaagden van de juniorengroep met hun nieuwe ban den, samen met docent Jerry Visser. Foto: Fred Stevenson Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 22 januari was een spannende dag voor een deel van de karateka's van Dojo 't Loo. Zij moesten examen doen voor hun volgende band. De groep was gesplitst in de junioren en de senioren. Na een lichte warming-up was het dan ein delijk zover. Onder toeziend oog van de familie, maar natuurlijk vooral van de examinatoren Jerry en Jolien Visser, Marco Hoogland en Harry van de Boogaard, wer den de verschillende onderde len - waaronder de kata's en het kumite - afgelegd. De karateka's trainden de laatste weken extra hard en deze inzet bleek niet voor niets. Alle kandidaten lieten een mooi examen zien en na afloop was er dan ook goed nieuws: ieder een was geslaagd! Ella Booms, Antony Miranda, Lewi Hishal en de broers Rafaël en Alexander van den Brenk slaagden voor hun gele band. Jobbe Gisebertz, Kai Stroet, Rick Wesseling, Sem Nienhuis, Lloyd Veer, Alexandra Kesting en Imad Badoe behaalden hun oranje band. Sam Coolegem en Timardi Verhoeff mochten na afloop hun nieuwe groene band omknopen. Emma Verkooijen slaagde met een keurig examen met glans voor haar blauwe band. Hjalmar Korthouwer tenslotte, reeds in bezit van de brui ne band, behaalde zijn tweede kyu, bij karate de eerste stap richting de zwarte band. Op www.dojotloo.nl staat een uitgebreide fotoreportage van de bandexamens. Turnsters van GTH laten zich graag zien, Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9