Willy Hulsebos exposeert Komische thriller voor Willibrordus Anderstaligen helpen met Nederlands Egmonders exposeren in de Kapberg REGIO 11 INGEZONDEN BRIEF De afbraak is begonnen! IVN-wandeling: kijken naar PWN-activiteiten UITKIJKPOST 1 FEBRUARI 2017 Belgische roulette, Aangeleverde foto LIMMEN - Willy Hulsebos uit Heiloo exposeert haar schil derijen tot en met maart op de bovenverdieping van het pand aan de Rijksweg 127 in Limmen. Willy woont sinds 2003 met haar man en twee kinderen tot grote tevredenheid in Heiloo. Een goede kennis vroeg haar ongeveer zeven jaar geleden deel te nemen aan een schilderscursus. Het leek haar wel gezellig om mee te doen, maar ze had geen idee of zij enig teken- of schilderstalent zou bezitten. Nieuwsgierig of dit medium bij haar zou passen, ging zij naar de cursus om vol enthousiasme met doek en acrylverf aan de slag te gaan. Tijdens deze cursus leerde zij kij ken naar en spelen met kleur om tot verrassende composities te komen. De respons die zij kreeg vanuit de schildersgroep ervoer zijn als zeer plezierig en leerzaam en dit moti veerde haar om zich verder te gaan ontwikkelen. Inmiddels vond zij haar eigen stijl. Willy Hulsebos haalt haar inspiratie uit de natuur, van foto's of van schilderijen van ande re schilders. Deze werken vormt zij om tot een geheel eigen creatie. Willy exposeerde een aantal keren al in groepsverband maar vond het nu tijd om deze solo-expositie op te zetten. Willy Hulsebos nodigt u van harte uit om als kijker even mee te gaan in haar ontdekkingstocht naar een eigen schildersstijl. De expositie is te bezichtigen van dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur en zaterdag van 09.30 tot 16.30 uur. Voor informatie kunt u bellen met Trudy Keyzer via 06-10585278. AKERSLOOT - Toneelvereniging Willlibrordus uit Akersloot speelt vrijdag 10 en zaterdag 11 februari in de Lelie in Akersloot de voorstelling 'Belgisch rou lette'. Op haar landgoed viert tante Hillegonda haar tachtigste verjaar dag met familie en personeel. Er wordt anoniem een doos Belgische bonbons bezorgd. Net op tijd komt tante erachter dat één van de bon- bons giftig is. Wie wil haar vermoor den? Wie zit achter haar erfenis aan? Waarom wil de dorpsdokter, die in vijf jaar tijd vier echtgenotes heeft versleten, met haar trouwen? Al deze vragen krijgen uiteindelijk een antwoord in de nieuwe komi sche thriller 'Belgische Roulette'. Mary Bakker schreef het stuk en regisseert de voorstelling ook. Mary is onder andere bekend van haar romans. Onder de naam Mary Schoon heeft ze er de laatste jaren vijf geschreven. Haar recent ver schenen boek is 'Belofte aan een moeder'. De opvoering begint vrijdag 10 en zaterdag 11 februari om 20.00 uur in de Lelie Rembrandsingel 1 in Akersloot. Kaarten a 8 euro zijn verkrijgbaar aan de kassa of bij de familie Melker aan de Julianaweg 85. Een avond toneel in Akersloot staat gelijk aan een gezellig avondje uit! LIMMEN - Veertien statushou ders zijn vorige maand gehuis vest in de ruimte van Het Kleurenorkest in Limmen. SamenSpraak van Welzijn Castricum gaat hen ondersteunen bij het oefenen van de spreekvaar digheid in kleine groepjes in de activiteitenruimte. Het project start deze maand. De vrijwilligers wor- den begeleid door een oud-docent Nederlands die al veel ervaring heeft op dit gebied. Wie het leuk vindt om samen met andere vrijwilligers ongeveer anderhalf uur per week anderstali gen te helpen met de Nederlandse taal, kan zich aanmelden bij Welzijn Castricum via 0251-656562 of info@welzijncastricum.nl. Drie jaar geleden al werd er flink gesnoeid in het Robbenzand tus sen Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee. Sinds die tijd is er geen eekhoorn meer gezien! Vorig jaar haalde de PWN hekken weg langs de van Oldenborghweg. Sinds die actie is er geen konijn meer te zien! Terwijl ze daar altijd heerlijk beschermd lagen te genie ten van de rust, de ruimte en de zon tegen schemertijd. Vorig jaar ging er weer een flinke rand langs het Robbenzand weg om ruimte te creëren voor de weg plus een beet je meer! En er kwam een wildtun- neltje in de opnieuw geasfalteerde weg. Echter geen 'overgebleven' beestje kon het vinden of werd ernaar toe geleid. Nu, een dik half jaar later, komt daar verandering in: er komen een pad en hekken. Maar wat is daar dan voor nodig? Nou, nog maar een flinke hap uit het woongebied van de beestjes en uit de natuur, het Robbenzand. Alle dieren zijn weggejaagd, de helft van de bomen weg, maar het paadje is zo klaar! Een mevrouw staat te huilen en kijkt toe! De afbraak die drie jaar geleden begon gaat weer verder! Op weg naar de metamorfose van Robbenzand tot parkeerplaats lijkt wel! Hoe verklaar je: 'Beschermen van natuur' met deze doorgaande afbraak! Bij ons alsmede in Schoorl? Mensen in Schoorl, kom kijken bij ons en zie hoe belangrijk het is om bij jullie verzet tegen de voorgeno men afbraak van PWN, gemeente en andere 'natuur'-maatjes bij jul lie op te schroeven. De trein die afbraak heet binnen de gemeente Bergen raast maar door, maakt onherstelbare wonden links en rechts door en ziet niet om! Peter Klaver EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie de Kapberg in Egmond aan den Hoef biedt een verras sende expositie. Vijf kunste naars uit Egmond tonen hun werk in de galerie: Jos Boekel, Jan Hopman, Joke Ningen, Fabio Pravisani en Ger Smit. De vijf exposanten hebben elk een totaal andere werkwijze, met heel verschillende materialen en andere onderwerpen. Jos Boekel maakt abstracte tekeningen met mooie en sterke composities. Jan Hopman laat werk zien op papier in acryl met poëtische notities. Fotografe Joke Ningen toont haar verrassende en pakkende foto's. Verder laat beeldhouwer Fabio Pravisani beelden in brons zien. Ger Smit tenslotte is de oudste expo sant. Hij schildert Egmond op een heel bijzondere manier. Laat u verrassen en breng een bezoek aan de Galerie. De exposi tie 'Egmonders een keuze' is te zien tot en met 19 februari. Galerie de Kapberg is gevestigd aan Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De openingstijden: vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur. EGMOND AAN DEN HOEF - De IVN-wandeling van zondag 5 febru ari staat in het teken van ingrijpende acties van de beheerder van onze duinen, het PWN. De wandeling start om 11.00 uur bij het PWN- informatiebord op het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad, in Egmond aan den Hoef. De tocht duurt ruim twee uur. U dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Het dragen van warme kleding en stevige schoenen is aanbevolen. Een dona tie van 2,50 euro wordt op prijs gesteld. Opgeven vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kunt u een e-mail sturen naar hanneke@jpdg.nl of bellen naar 072 - 5337601. Kijk ook op www.ivnnkl.nl. Een van de werken van de eerste tentoonstelling van De Kapberg. Aangeleverde foto Spreekvaardigheid oefenen in de activiteitenruimte van het Kleurenorkest. Foto: Nico Lute Schilderij van Willy Hulsebos. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11