Heiloo volgt winkelbezoekers veilig Schoonheidsstudio 072 Schoonheidssalon Bloei 6.500 euro voor Stichting Showhero BEDRIJF BELICHT Gemengde reacties C W Het programma van de maand februari: Syrirituahtdt en QefoofsvercCieping UITKIJKPOST 1 FEBRUARI 2017 K In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Kennemerstraatweg 125a, Heiloo. Schoonheidsstudio 072: www.schoonheidsstudio072.nl Miloe: 06-17738524. Openingstijden op afspraak: wo.- en do. 10.00 - 21.00 uur, vr. 10.00 - 18.00 uur, za. (om de week) 9.30 - 13.30 uur. Schoonheidssalon Bloei: www.schoonheidssalonbloei.nl Ilse: 06-14818767. Openingstijden op afspraak: ma.- en di. 10.00 - 15.00 uur, do. 13.00 - 21.00 uur, za. (om de week) 10.00 - 16.30 uur. Nieuw schoonheidsinstituut Miloe van Hove (31 jaar) en Ilse Veel (38 jaar) openen zaterdag 4 februari een nieuw schoonheidsinstituut op Kennemerstraatweg 125a in Heiloo. Een luxe, moderne salon met veel aandacht voor de klant. Beide dames hebben hun eigen salon, maar werken vanaf nu samen onder één dak. Er is een gezamenlijke ruim te waar vanaf het voorjaar ook workshops worden gegeven. Miloe en Ilse zijn ondernemende vrouwen die werken met passie en veel zin hebben in deze nieu we stap. Beide zijn schoonheidsspecialist en pedicure maar hebben hun eigen expertise en filosofie waardoor zij elkaar aanvullen. Schoonheidsstudio 072 Miloe werkte tien jaar bij verschillende salons en startte in 2014 schoonheidsstu dio 072. Miloe vertelt: "Ik werkte zowel in mijn eigen salon als ergens anders als nagelstyliste en wilde graag alles op dezelfde locatie doen en kunnen uitbreiden". Omdat het pand groot genoeg is, ging ze op zoek naar samenwerking en in okto ber leerde ze Ilse kennen. Miloe: "Het klikte meteen en we hebben duidelijk voor ogen wat wij, zowel los van elkaar als samen, in het nieuwe schoonheidsinstituut willen doen." Bij Miloe kunt u terecht voor een breed aanbod van gezichtsbehan delingen, waaronder huidverbeteringsbehandelingen bij pigmentverstoringen en acné. Tevens doet zij visagie, waxbehandeling, nagelstyling en pedicure. Nieuw is de bindweefselmassage voor het gezicht. Merken: Dermalogica en Lookx. Wijzigingen opslaanSchoonheidssalon Bloei Ilse runde ook al eerder haar eigen salon. Daarna werkte ze bij een schoonheids instituut en in het bankwezen. Ilse: "Ik miste het contact met mensen zoals ik dat had als schoonheidsspecialiste en ik wilde iets doen met mijn passie voor de natuur en kruiden." Ilse verdiepte zich in de holistische visie, waarbij het samen spel tussen buiten- en binnenkant van de mens centraal staat. Zij volgde een studie natuurvoeding en een opleiding tot vitaliteitscoach en stresscounseling. Bij salon Bloei kunt u terecht voor ontspannende gezichts- lichaams- en voetbe handelingen, waaronder massages, kruidenstempel, cupping en hotstone. Maar u bent er ook aan het juiste adres voor advies over eet- en leefstijlgewoontes op basis van natuurlijke voeding. Ilse werkt met natuurlijke en biologische pro ducten, vrij van minerale olie, siliconen, parabenen en andere schadelijke stof fen. Merken: Dr.Akaitis en Aqua Organic. Make-up van beMineral. Massages met oliën van Alqvimia. Workshops Vanaf het voorjaar worden verschillende workshops georganiseerd. Miloe geeft momenteel al workshops mini manicure (kinderfeestje) en een workshop visa- gie voor volwassenen. Ilse wil haar passie voor de natuur en expertise op het gebied van kruiden, stresscounseling en meer graag met anderen delen. Ook huidverzorging en andere workshops op het gebied van zowel innerlijke als uiterlijke schoonheid zijn in voorbereiding. Informatie hierover vindt u binnen kort op beide websites en op Facebook. Kom naar de opening op 4 februari Kijk voor meer informatie over de behandelingen en werkwijze op beide websi tes of kom langs bij de opening op zaterdag 4 februari. Iedereen is welkom tus sen 11.00 en 16.00 uur. Wie meteen een afspraak maakt, ontvangt daarop maar liefst 20% korting. Voor wie nog even wil nadenken ligt die dag een kortingsvou cher van 15% klaar. Bij beide salons ontvangen de eerste vijfentwintig bezoekers een goodiebag. Bij salon Bloei maakt één van die vijfentwintig goodiebag-bezit- ters ook nog eens kans op een gratis behandeling. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Het bedrijf City Traffic registreert op het Stationsplein en in Winkelcentrum 't Loo het tele foon-signaal van mensen die een mobiele telefoon bij zich dragen en aan hebben staan. Dat zegt de gemeente Heiloo als antwoord op vragen hier over van Heilooënaar Paul Dirks op de Facebookpagina 'Je bent een Heilooër als'. Verder stelt Heiloo dat de privacy van bezoe kers niet in het geding is. Paul Dirks op Facebook: "Ik ben er achtergekomen dat je niet meer anoniem op de Stationsweg kan lopen. Je kan gevolgd worden door de signalen die je telefoon uitzendt." Woordvoerder Peter Rozenbeek van de gemeente Heiloo bevestigt dit verhaal. Hij laat weten dat het bedrijf City Traffic metingen uit voert via sensoren. Dit gebeurt om informatie te verkrijgen over welke winkelgebieden aantrekkelijk zijn en op welke tijdstippen dit vooral zo is. Dit is belangrijk voor het bepalen van de regionale detailhandelvisie. Het bedrijf voert deze metingen op diverse locaties uit in Heiloo en omgeving. Dat gebeurt in opdracht van onder andere de gemeenten Heiloo, Bergen, Castricum, Alkmaar en Langedijk. Enkele mensen reageerden via Facebook verontrust op het bericht van Paul Dirks. Ze vrezen dat hun persoonlijke gegevens 'op straat liggen' en zien de meetmethode als een schending van privacy. Volgens Rozenbeek, die naar aanleiding van de Facebook-discussie nog eens extra navraag deed bij het bedrijf, is er geen reden tot paniek. "City Traffic verzekert ons dat ze de gege vens anoniem behandelt en dat de resultaten niet zijn te herleiden tot individuele gevallen. Van iedere mobiele telefoon die aanstaat wordt het MAC-adres geteld en deze infor matie wordt automatisch versleu teld. Zo kan er geen link worden gelegd met het individueel koop- gedrag van mensen of de route die ze afleggen. Wat wel gebeurt is dat het bedrijf statistieken meet van de totale aantallen bezoekers." Verder laat Rozenbeek weten dat City Traffic verstandig omgaat met privacy-gegevens en dat de gemeen te Heiloo hierop toeziet. "Als gemeente stellen we hoge eisen aan het omgaan met persoonsgegevens. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaf halverwege 2016 aan onder welke strenge voorwaarden er aan Wifi-tracking gedaan mag worden. Daar waar nodig trekken we op met de AP op." Rozenbeek benadrukt dat City Traffic geen geld verdient door bijvoorbeeld het doorverko pen van de persoonsgegevens. "Er is geen toestemming om deze gege vens te verkopen dan wel te verrij ken." Informatie ontbreekt Een tweede discussiepunt spitste zich toe op de informatievoorzie ning. Paul Dirks: "In Egmond staan bordjes om dit volgen aan te kon digen, evenals in andere gemeen ten in de regio. In Heiloo heb ik dit niet gezien. Ik ben verbaasd dat dit zonder enige kennisgeving op de openbare weg gebeurt." Peter Rozenbeek laat weten dat passan ten uiteraard geïnformeerd dienen te worden. "Als blijkt dat dit bin nen Heiloo beter kan, dan zullen wij daar natuurlijk alsnog invulling aan geven. Dat kan bijvoorbeeld door een artikel te plaatsen op de web site en door neerzetten van borden." Afmelden De gemeentewoordvoerder laat weten weten dat bezoekers van het Stationsplein en 't Loo deson danks aan de metingen kunnen 'ontsnappen'. "Wie niet wil dat zijn of haar gsm wordt gebruikt voor deze tellingen, heeft twee opties: Wifi en Bluetooth uitzetten tij dens het winkelen of aanmelden voor het zogeheten opt-out regis ter van Citytraffic. Hierna worden deze MAC-adressen niet langer geteld of verwerkt in onderzoeken. Overigens, het onderzoek loopt in principe volgende maand af." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser De reacties op Facebook over dit onderwerp zijn uiteenlopend. Niet iedereen ziet het volgen van gsm-signalen als ernstig. Wim Maan wel. Hij schrijft "Heiloo laat van je horen! Massaal afmelden vandaag. Yes we can." Brenda Brugmans reageert 'schouderop halend'. "Worden we niet al jaren gevolgd? Niets is meer anoniem." Ze schrijft gekscherend: "Je weet ook niet wat jouw inter- netprovider wel of niet bewaart. Misschien heeft de FBI wel een tracker onder je auto geplaatst, of luistert de CIA al je telefoon gesprekken af." Marlies Geldof verwijst naar geïnstalleerde apps op mobieltjes. "Veel apps hebben toegang tot je locatie, je foto's, je contacten, je mails en berichten omdat we allemaal veel te gemak kelijk de voorwaarden van de app accepteren." Informatie-bordje voor de deur van het winkelcentrum in Egmond aan den Hoef. Foto: Paul Dirks HEILOO - Zestig mensen met een beperking runden vorig weekend vol enthousiasme het King's Inn Hotel onder de naam Showhero Hotel. Tijdens een gezellige zaterdag avond in de pub van het Showhero Hotel zijn Lucas Bugter en Maurice van der Poll van Stichting Showhero verrast. Zij ontvingen uit handen van Aron Harsveld van Harsveld Verzekeringen een mooie cheque ter waarde van 6.500 euro namens Nh1816 Verzekeringen. Tijdens het Showhero Hotel hebben mensen met een beperking hun dromen kenbaar gemaakt door deze op te hangen in de 'droomboom'. Het geld dat gedurende het weekend werd opgehaald gaat de stichting gebrui ken om in 2017 zo veel mogelijk van de dromen van de talenten uit te laten komen. Ook tijdens het week end zijn vele wensen in vervulling gegaan, zoals de wens van een van de deelnemers om een eigen stam café te hebben. Een weekend lang was Eric 'eigenaar van zijn droom'. Met de donatie van Stichting Goede Doelen Nh1816 werd het verwe zenlijken van het Showhero Hotel mogelijk. Maandag 6 februari: 'Leven als Christen' met Bill van Schie (eerste van vier), 20.00 uur, WUlibrordushuis Heiloo, 3 euro. Donderdag 16 februari: film over Hannah Arendt, 19.30 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo, 4 euro. Zondag 19 februari: Preek van de Leek met Kees Kroone, 16.00 uur, Witte Kerk in Heiloo, collecte. Hele maand februari: expositie 'Verhalen van en over Jezus' van Marga Jelles, Willibrordushuis Heiloo. Nadere informatie op www.ronddewaterput.nl Miloe van Hove (links) en Ilse Veel. Foto: Natalie Bottemanne Overhandiging van de cheque aan Stichting Showhero Foto: Alfred Roszbach

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 4