Zondagmiddagconcert in de Witte Kerk HOV viert 65-jarig bestaan Bezorger worden Kan Heiloo van de zon of de wind leven? Brasserie in 't Groen bestaat zeven jaar van deze krant? |sport| Nederlands Kampioenschap VG-Biljarten |sport| Driebanden biljart, stad- en streektoernooi groot succes www. uitkijkpost.n l 0226 333311 RODI UITKIJKPOST 1 FEBRUARI 2017 Het Dudok Kwartet Amsterdam. Aangeleverde foto HEILOO - Het vijfde zondag middagconcert van de serie 2016/2017 vindt plaats op zon dagmiddag 5 februari in de Witte Kerk van Heiloo. Op het podium gaat plaatsnemen het Dudok Kwartet Amsterdam. Dit is een van de meest veelzijdige en aansprekende strijkkwartet ten van dit moment. Het ensemble - recent nog te zien in het tv-programma Podium Witteman - studeerde in juni 2013 met de hoogste onderscheidingen af aan de Nederlandse Strijkkwartet Academie. Het Dudok Kwartet ontving in november 2014 de Kersjesprijs, een jaarlijkse prijs die uitgereikt wordt aan uitzon derlijk talent in de Nederlandse kamermuziek. Verder won het kwartet hoogste prijzen op con coursen in Frankrijk, Duitsland en Polen. Ook gaf het concer ten op vele prestigieuze festivals, zoals de kamermuziekfestivals in Almere en op Schiermonnikoog, het Grachten Festival, het Orlando Festival, Linari Classic Festival (Italië), Festival Musica da Camara in Spanje en Festival Quatuors a Bordeax (Frankrijk). Daarnaast trad het Dudok Kwartet Amsterdam op in alle toonaangevende zalen van Nederland en in zalen in Frankrijk, België, Duitsland, Oostenrijk, Polen, Hongarije, Spanje, Italië, Cyprus en Tsjechië. Op het programma staan het strijkkwartet nr. 10 in A van Dmitri Sjostakovitsj (1906-1975) en het strijkkwartet D.887 in G van Franz Schubert (1797-1828). Het concert begint om 15.00 uur. De kerk is om 14.30 uur open. De toegangsprijs bedraagt 15 euro (jongeren betalen 10 euro). De web site geeft nadere informatie en een bestelformulier. Een consumptie is bij de toegangsprijs inbegrepen. Na afloop van het concert kunt u napra ten onder het genot van een drank je. Reserveren kan via www.con- certenwittekerk.nl of 06-45184525. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de Schrijverij aan Heerenweg 199 in Heiloo. U kunt de middag extra feestelijk afsluiten met een diner bij de 'Loocatie' (tegenover de Witte Kerk). Dat kan tegen het geredu ceerde tarief van 25 euro op vertoon van uw toegangsbewijs (graag voor af reserveren via 072-5333352). HEILOO - Het klinkt héél span nend: een vrolijke, jonge wedu we als stralende eregast op je vijfenzestigste verjaardag...? Bij de Heilooër Operette Vereniging gaat dat binnenkort gebeuren wanneer de HOV dit jubi leum viert met een sprankelende uitvoering van 'Die lustige Witwe', dé succesoperette van de beroemde Oostenrijks-Hongaarse componist Franz Léhar. Om de miljoenen van de jonge en aantrekkelijke weduwe Hanna Glawari veilig te stellen voor zijn land arrangeert Baron Zeta een huwelijk tussen Hanna en de char mante versierder Graaf Danilo. Wat de baron niet weet, is dat Danilo en Hanna in het verleden al een rela tie hadden... Voor dit amusante liefdesverhaal schreef Franz Léhar schitterende muziek. Wie raakt niet ontroerd bij het horen van het beroemde 'Vilja-lied' uit deze ope rette? In mooie decors en prachtige kostuums produceert de HOV half februari deze wereldberoemde ope rette in theater De Beun in Heiloo. HOV is een bloeiende vereniging, die dankzij een grote schare aan vrijwilligers en leden muziektheater en operette in Heiloo en omgeving in ere houdt. Met 'Die lustige Witwe' belooft het een avond te worden vol komische scenes, intriges en... heer lijke muziek. Voorstellingen in theater De Beun Heiloo, 11 en 18 februari (20.15 uur) en 12 en 19 februari (14.00 uur). Kaarten zijn verkrijgbaar via www.hov-heiloo.nl. Het Nederlands Kampioenschap Teams voor VG-biljarters wordt gehouden in het weekend van 4 en 5 februari in Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. De organi satie hiervan is in handen van de Commissie voor VG-Biljarten van de KNBB vereniging Carambole. lees verder op www.uitkijkpost.nl In het weekend van 20, 21 en 22 januari werd het stad- en streek- toernooi driebanden gespeeld op zes biljarts in het biljartcentrum van café/restaurant De Vriendschap in Akersloot. Vijf teams, bestaande uit vier spelers uit Egmond, Alkmaar, Bergen, Zaanstreek en Akersloot, streden om de titel 'Beste drieban denteam van de streek'. lees verder op www.uitkijkpost.nl Huub Tervoort en Hans Kok. Aangeleverde foto HEILOO - Zeven jaar geleden alweer startten Hans Kok en Huub Tervoort Brasserie in 't Groen, gelegen op een unieke plek in Heiloo, namelijk bij Golfclub Heiloo. Vele mensen hebben inmiddels de weg gevonden naar deze prachtige locatie en genieten van de culinaire kookkunsten van Huub Tervoort en zijn team. De keuken onderscheidt zich in de kwaliteit van de produc ten en de ambachtelijkheid. Alles wordt zelf gemaakt en we wer ken met mooie streekproducten. Ook de bediening doet er alles aan om de beleving van een avondje uit compleet te maken. Bij Brasserie in 't Groen kunt u voor elke gelegenheid terecht, zoals een fami liefeest, bedrijfsuitje, catering aan huis, lunch, diner en evenementen. Ook in combinatie met de golfbaan is van alles mogelijk. Om het zevenjarig bestaan te vie ren is er van 6 tot en met 12 febru ari een week vol leuke acties, met een knipoog naar de 7. Kijk op de website www.brasserie-intgroen.nl. HEILOO - Bij de openbare ledenvergadering van Heiloo Energie op donderdag 26 janu ari in Cultureel Centrum De Strandwal gaf voorzitter Peter Leenders een terugblik op het afgelopen jaar. Daarna was er aandacht voor het thema 'Kan Heiloo van de wind en van de zon leven?'. Gastspreker Wilma Eerenstein schetste een toekomstscenario waarbij heel Nederland van duur zame energie zou kunnen wor den voorzien, uitgaande van een recente studie van TU Delft. Het huidige landelijke energieverbruik zou kunnen worden opgewekt door een windmolenpark op zee met een oppervlak van 60x60 kilo meter met zonnepanelen eronder. Er zijn echter bezwaren tegen mas sale windmolenparken op zee. Er is 35% minder energie nodig als de samenleving kiest voor 'all electric'. Hierbij maakt de verwarmingsinstal latie gebruik van warmtepompen en gaan we in elektrische auto's rijden. Zonneweides met een totaalopper vlak van 40x40 kilometer kunnen dan in ons energieverbruik voor zien; per provincie is dit een gebied van 11x11 kilometer. Volgens Wilma Eerenstein wordt het steeds interessanter om zelf lokaal energie op te wekken: de kostprijs van zonnestroom daalde in de laatste vijf jaar bijna tachtig pro cent en bedraagt nu circa 10 cent per kWh. De consument betaalt 21 cent per kWh aan de energieleve rancier die de energie tegen een kostprijs van 4 tot 6 cent per kWh met gas, olie of kolengestookte cen trales opwekt. Zelf stroom opwek ken is dus voordelig. Heilooër daken Peter Leenders van Heiloo Energie schat het aantal zonnepa nelen dat nodig is om in het totale gemeentelijke energieverbruik te voorzien. De berekening komt uit op meer dan 1 miljoen zonnepa nelen; met besparingen volgens het all-electric-scenario zijn er een half miljoen panelen nodig die een oppervlakte van circa 80hA beslaan. Volgens een schatting zouden er vijftigduizend zonnepanelen op de Heilooër daken kunnen worden gelegd. In de zaal wordt de moge lijkheid geopperd om zonnepanelen in de geluidswallen langs de snel wegen op te nemen. Hierbij kunnen panelen worden gebruikt die van twee zijden zon vangen, om zo het landschap zo min mogelijk te ont sieren. De rol van agrariërs als ener gieproducent wordt niet vergeten: zonnepanelen op schuren en stallen zijn mogelijk maar wellicht ook uit- rolbare zonnepanelen op braaklig gend land. Volgens een registratie bij Heiloo Energie zijn in Heiloo op 220 adressen in totaal 2939 zonne panelen geplaatst. Dit is naar schat- ting de helft van het totaal aantal zonnepanelen. Coöperatie Heiloo Energie Samen In Energie instal leert 270 zonnepanelen op het dak van Sporthal Het Vennewater, 34 inwoners van Heiloo nemen hierin deel. Van de gemeente Heiloo heeft Cohesie de toezegging gekregen om te kunnen beschikken over meer daken van gemeentelijke gebouwen, indien de conditie van het dak in goede staat is. Heiloo blaakt van het duurzaam burgerinitiatief. Voor meer informa tie over de activiteiten van Heiloo Energie, zie www.heilooenergie.nl. Tekst en foto: Felix Hogeboom HOV druk bezig met repeteren, Aangeleverde foto Gastspreker Eerenstein. Wilma

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5