SAMEN STICHTING WELZIJN HEILOO 6 TREFPUNT ACTIVITEITEN AGENDA VRIJWILLIGERSVACATURES WAT DOE JIJ NOU? NIEUWE OPENINGSTIJDEN VIP Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Vrijwilligers Informatie Punt Lekker en Gezond eten HEILOO UITKIJKPOST 1 FEBRUARI 2017 Humanitas, afdeling Noord-Kennemerland zoekt een nieuw bestuurslid, Portefeuillehouder Financiën De Bibliotheek Heiloo en Welzijn Heiloo zoeken vrijwilligers voor nieuw project De Kring van Heiloo Gidsen voor Stichting Gezond Natuur Wandelen Tracing medewerker voor het Nederlandse Rode Kruis NHN Vrijwilligerscoördinator voor Stichting Babyspullen De Stolp zoekt voor 43 jarige zelfstandig wonende man met woonbegeleiding) een vrijwilliger die keyboardles wilt geven. Kijk voor meer informatie en voor veel meer inspirerende vacatures op www.vipheiloo.nl Vanaf woensdag 1 februari zijn we ook geopend op de woensdagochtend voor al uw vragen over vrijwilligerswerk. Al onze openingstijden vindt u hierboven Het Vrijwilligers Informatiepunt laat elke maand een andere vrijwilliger aan het woord. Vandaag is dat de energieke Hetty Bruens. Hetty werkt sinds 2,5 jaar in het Trefpunt en doet daar alle voorkomende werkzaamheden. Sinds een maand krijgt ze hierbij hulp van Meharit, een vluchtelinge uit Eritrea. Tussen de werkzaamheden door helpt Hetty Meharit met Nederlandse les. Lees het interview op onze website Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl. Website: www.vipheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag 10.00-16.00 uur, woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-16.00 uur Wist u dat een diëtist er niet alleen is voor mensen die gewicht willen verliezen maar ook om uw gehele voedingscon ditie te checken. Dat hoorde ik onlangs van een diëtist die op bezoek was in het Trefpunt. Door vooraf uw voedings conditie te checken als u bijvoorbeeld een heupoperatie moet ondergaan of een andere ingreep, kan dat het herstel versnellen. Zo bent u weer sneller op de been en wie wil dat nu niet De eerste drie uur advies van de diëtist zijn opgenomen in de basisverzekering. Ik kreeg ook nog het advies om elke dag een vitamine-D tabletje in te nemen (ook voor alle 50-plussers van belang) en de consumptie van eiwitten te spreiden over de dag. Dit draagt bij tot een goede botopbouw en helpt bij vermoeidheid klachten. Natuurlijk weten we best wat wel en niet goed voor ons is, maar zo'n persoonlijk advies zet je aan het denken. Een kleine aanpassing (of aanvulling) van je eetgewoonten kan al veel voor je gezondheid betekenen. Zelf heb ik naar aanleiding van het gesprek eens kritisch gekeken in mijn koelkast en deze aangevuld met lekkere verse producten van de markt. Kunt u zelf niet meer voor uw boodschappen zorgen of lukt het bereiden van een gezonde maaltijd niet meer, dan kan ik u informeren over verschillende alternatieven. Karin van Polen, cliëntondersteuner Stichting Welzijn Heiloo Samen/in de/Buurt Een nieuw project om kwetsbare volwassenen (vaak ouderen) een steuntje in de rug te geven als ze in de eigen buurt wat meer kennis sen willen krijgen. Contacten met andere mensen zijn voor iedereen goed, altijd, of je nu gaat koffie drinken, fietsen, wandelen, samen eten of wat dan ook. De komende weken gaat het project Samen in de Buurt al van start, in de gebouwen Het Brugstuk en De Son- neveld. Een groep enthousiaste sta giaires van de Hogeschool (zie foto) gaat bij de bewoners inventariseren waaraan behoefte bestaat. Door verhuizing of wegvallen van familie en vrienden zijn veel ouderen in meer of mindere mate eenzaam. Bij Welzijn Heiloo merken we dat er vaak buurtgenoten zijn die hetzelfde probleem hebben. Men vindt het soms lastig om zelf iets te organiser- en of contact te leggen. Men kent elkaar wel van gezicht maar het blijft vaak steken bij een korte groet in het voorbijgaan. Heel jammer want veel van hen hebben, zonder dat van elkaar te weten, dezelfde behoefte aan nieuwe sociale contacten en een stuk gezelligheid. Daarnaast kan men elkaar met informatie of praktische hulp tot steun zijn. De studenten gaan in februari aan de slag. Ze gaan in de appartement-ge bouwen in gesprek met de bewoners waarbij ze onderzoeken welke activiteiten op prijs worden gesteld. Bijvoorbeeld samen koffiedrinken, samen koken en eten of naar buiten voor een wandelingetje. Wie graag kookt vindt het misschien leuk dat er af en toe een groepje aanschuift voor de maaltijd, Een ander gaat graag met andere actievelingen na het eten een blokje om. Basiscursus filmen en monteren Hoe vervaardig je met smartphone, tablet of fotocamera goede filmop namen die je vervolgens snijdt tot een aantrekkelijk filmpje? Donder dag 2 februari om 19.30 uur is de eerste van drie lessen Basiscursus Filmen en Monteren die wij in samenwerking met Videoclub Heiloo organiseren. Cursusprijs 45,- incl. materiaal. Zondagmiddag Café Op 5 februari is het Zondagmid dagcafé in het Trefpunt weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Cursus gekke dieren schilderen Breng door middel van kunst meer kleur en vrolijkheid in je kamer. Aan de hand van voorbeelden en begeleid door docent Maria del Carmen schilder je een grappige koe, hond, vogel of fantasiedier met kleurrijk palet. Deze cursus is een plezierige uitdaging die zeer velen zal aanspreken. Twee lessen, op 6 en 13 februari van 19.30 tot 21.30 uur. Cursusprijs 43. Likeur- en jeneverproeverij Entertainment en proeven op zon dag 12 februari aanvang 14.00 uur. Beeldpresentatie op groot scherm, een mooi opgebouwd dranken buffet en humoristische toelichting met lach&traan. Deelnameprijs 13,50. Tweedehands Dameskledingmarkt Dinsdag 14 februari om 10.00 uur is er in het Trefpunt weer een twee dehands dameskledingmarkt voor vijfenvijftig plussers. De dames van Livon nemen mooie betaalbare kle ding mee en geven u graag advies. Alle kleding is heel en gewassen. Samen eten op vrijdagavond Op Vrijdag 17 februari om 18.00 uur is er in het Trefpunt een geza menlijke maaltijd, met pianobe geleiding door Piet Houter. Het menu wordt verzorgd door Bras serie in 't Groen. Reservering en nadere informatie over het menu bij onze receptie. Vervolgcursus tablet Onmisbare cursus voor tabletbezit- ters. De lessen zijn op drie achter eenvolgende maandagen; 13, 20 en 27 februari. Om 10.00 uur voor iPad. Om 13.00 uur voor Android. Cursusprijs 42,50. Warme maaltijd tussen de middag U kunt elke woensdag in het Tref punt tussen de middag een warme maaltijd gebruiken. Er wordt een vers en gezond menu geserveerd dat is bereid door het Buffetten- paleis. Aanvang 12.30 uur en de prijs is 7,50. Reserveer uiterlijk de voorafgaande maandagochtend. Fithockey Op dinsdag 7 maart is de winter stop voorbij, dan beginnen we om 14.00 uur weer met fithockey op het terrein van De Terriërs. En verder elke dinsdagmiddag tot en met 23 mei. Een veilige sport voor 50-plussers om in beweging te blijven. Het spel is met zachte bal en knots. Deelnameprijs 41,50. Mamiga maken Mamiga's zijn weelderige, in felle kleuren beschilderde vrouwfiguren van 20 cm. hoog die uitdrukking geven aan het idee van de vrouw als bron van alles. Van docent Lilette van Zijl leert u hoe ze zelf te vervaardigen. De cursus is op de woensdagen 8, 15 en 22 maart van 10.00 tot 12.30 uur. Cursusprijs 70 plus 15 materiaalkosten. Groot Heiloo Dictee Woensdag 22 maart om 13.30 uur in het Trefpunt. Een leuke en leer zame mogelijkheid om uw kennis van de huidige spellingsnormen te toetsen, in wedstrijdvorm. Een klas leerlingen van het PCC Heiloo bindt de strijd aan tegen een groep volwassenen. Telefonisch opgeven bij onze receptie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 6