Hoeve Overslot mag voorlopig blijven Nieuw: Marc Cain, spannend broertje van STIJL r w i Romantische muziek in Limmen Lijstenmakerij De Lijst: Dé kroon op uw werk REGIO BEDRIJF BELICHT H w H V li i 15 Hard Row in JOEB UITKIJKPOST FEBRUARI 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Marc Cain store Bergen, Kerkstraat 13, 1861 KR, Bergen. Telefoon: 072 8700218. Internet: www.stijlbergen.nl. Openingstijden: 7 dagen p/w geopend: ma 13.00-18.00, di-vr 10.00 18.00, za 10.00-17.00, zo 13.00-17.00. BERGEN - Bergen heeft een Marc Cain Store, gevestigd in de Kerkstraat. Onderneemster Loes, volgens eigen zeggen 'dol op uitdagingen', was al eigenaar van Stijl, Stijl Sisters en Stijl Trend en is blij met haar nieuwe aanwinst. Loes noemt Marc Cain een heerlijk merk. "De pasvorm is perfect en hetzelfde geldt voor de prijs-kwaliteitsverhouding." Stijl verkocht het merk al in de winkel maar nu biedt de Marc Cain Store de gehele collectie en alle lijnen: Marc Cain Collections, Marc Cain Additions, Essentials/Marc Cain, Bags&Shoes en ook de fitwear voor yoga en sport met bijbehorende accessoires en basis-shirts. "Het hele jaar door komen er om de twee weken nieuwe collecties binnen", benadrukt Loes. Vrouwen zijn volgens Loes gek op deze winkel. Voorheen was de col lectie van Marc Cain een klantentrekker in de winkel Stijl Trend, maar nu deze winkel is verdwenen, zijn enkele merken van Stijl Trend - zoals By Malene Birger en Ted Baker - ondergebracht aan de Dorpsstraat. En bij Stijl Sister&Trend zijn de merken SET, Twin-Set en Zoe Karssen te vinden, evenals de collectie van Nikkie Plessen. Ook de webshop ver huisde naar Stijl Sister&Trend. Loes wil zich blijven ontwikkelen. Ze zit boordevol ideeën en staat niet stil. "Je moet goed bijblijven in deze snel veranderende wereld en dat lukt goed. We kunnen veel realiseren. Dat lukt mede dankzij mijn toegewijde collega's." Loes kijkt tevreden terug op de recente opening van de nieuwe winkel. "We ontvingen veel belangstellenden en kregen zoveel leuke, lieve reacties. Echt een prachtige dag!" Loes draagt zelf ook kleding van Marc Cain. "Ik draag het graag. Soms een heel ingetogen poederroze jurk met cashmere shawl en een andere keer een goed gesneden pak. Of met sporten een sportoutfit van Marc Cain. I love it!" LIMMEN - Studio Cantilena uit Alkmaar brengt zondagmiddag 12 februari romantische muziek uit de afgelopen eeuwen naar de Protestantse Kerk in Limmen. Dit jaarlijks terugkerend concert staat ook nu - hoe kan het anders rond om Valentijnsdag - in het teken van liefde. Opera-aria's, operetteliede ren, musicalsongs en filmmuziek wisselen elkaar af. Sopraan Gretel Stet-Pool en bariton Adriaan Kok EGMOND-BINNEN - De vierkoppige Warmentuuter band 'Hard Row' bezoekt jongerencentrum JOEB in Egmond-Binnen op zaterdag 18 februari. Te horen zijn vuige rock en vunzige blues van coryfeeën als The Who, Led Zeppelin en CCR. Deze mannen hebben het allemaal in hun repertoire. Dus kom gezellig langs voor een heerlijk avondje live muziek. Aanvang 20.00 uur. De entree is gratis. JOEB is te vinden aan de Herenweg 69 in Egmond-Binnen. EGMOND AAN DEN HOEF - Goed nieuws voor Stichting Hafre Productions van Hoeve Overslot aan Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. De gemeente Bergen en de stichting tekenden donderdag een over eenkomst voor het pand, beter bekend als Hoeve Overslot. Dit betekent dat de stichting voor lopig in Hoeve Overslot kan blijven en de hoeve kan blijven gebruiken op de huidige wijze, zo laat een woordvoerder van de gemeente Bergen weten. "Conform de motie van de gemeenteraad van 27 okto ber 2016 wordt de overeenkomst niet eerder opgezegd dan wanneer de gemeenteraad zowel de kaders als een toekomstig plan voor het Slotkwartier heeft vastgesteld." De gemeente Bergen heeft afge lopen de zomer de lopende over eenkomst opgezegd, omdat er geen overeenstemming werd bereikt over een nieuwe overeenkomst. Vervolgens nam de gemeenteraad op 27 oktober 2016 unaniem een motie aan waarin het college werd opgedragen Hafre een nieuwe over eenkomst voor te leggen. In decem ber en januari hebben constructieve gesprekken over de overeenkomst plaatsgevonden en is een voor beide partijen acceptabele overeenkomst opgesteld. Wethouder Hugo Snabilie zette zijn handtekening namens de gemeente, Hans van den Berg tekende namens Hafre. Wethouder Snabilie ziet het ondertekenen van de overeenkomst als een bezegeling van het herstelde vertrouwen. Beide partijen zien dit tevens als basis om met elkaar en andere partijen ver der te werken aan een nog mooiere toekomst van het Slotkwartier. Stichting Hafre bedankt Stichting Hafre toont zich dank baar. Voorzitter Fred Valkering: "Wij danken iedereen die ons steunt in de strijd om deze unieke cultu rele ontmoetingsplek te behouden. We danken de gemeenteraad van Bergen omdat zij unaniem achter ons zijn gaan staan, en dan met name Ineke Braak, Marcel Halff, Jan Houtenbos en Danny Zwart voor hun actieve rol daarin. Verder bedanken wij wethouder Snabilie voor zijn oprechte betrokkenheid. Ook de pers zijn we dank verschul digd en dan met name NHD, TVNH, RTV80, Contact en de Uitkijkpost. Onze speciale dank gaat verder uit naar Evelyn Kallansee die de petitie initieerde. Hiermee hebben we meer dan zeshonderd handtekening opge haald en dat is niet onopgemerkt gebleven. Ook bedanken we kunste naar Rob Scholte voor al zijn advie zen. Ook het Rob Scholte-museum in Den Helder wordt met ontruiming bedreigd - steun Rob in zijn strijd en teken ook zijn petitie! Verder dan ken we Madeleine Leddy, Malcolm Hart, Burton Greene, Hans Laduc, Wieb Zigtema, Jurriaan Leyen en anderen voor hun acties. Verdere dank gaat uit aan de mensen die de petitie tekenden, naar de gemeente schreven en donaties deden. Dank, dank, dank!" Hoeve Overslot is momenteel nog gesloten vanwege reorganisatie, de wisseling van de expositie en de kou. Toch is de agenda niet leeg: Juicy Organism, The Trio speelt zondag 26 februari vanaf 16.00 uur in museumhoeve Overslot met Roos Manshanden op sax, Jurriaan Leijen op Hammond orgel en Dirkjan op drums. Het gebouw van Hoeve Overslot. Aangeleverde foto zingen met begeleiding van fluitist Frank Bakker en Ton van Steen aan de piano. Vocale evergreens worden gelardeerd met instrumentaal werk. Het is een onderhoudende mix op een vermoedelijk gure februari- middag. Het concert begint op 12 februari om 14.30 uur. De toegang is gratis, met een collecte na afloop. Het adres: Zuidkerkenlaan 25 in Limmen. ALKMAAR - Een lijst kan een werk maken en breken. Daar weten ze bij Lijstenmakerij De Lijst alles van, met een uitge breide collectie van ruim vier duizend verschillende profielen en kleurenlijsten. De lijsten zijn veelzijdig en compleet, zowel in stijl als in prijsklasse. De speci alisatie van Lijstenmakerij De Lijst ligt sinds de laatste jaren in handgekleurde en over de hoek vergulde lijsten. "Ik begon als zaterdaghulp", ver telt eigenaar van Lijstenmakerij De Lijst Rogier Böhning. "Ik groeide langzaam in het bedrijf. Ik ging al snel drie dagen werken en later vijf dagen per week. Toen de moge lijkheid er was om de zaak over te nemen, heb ik dat gedaan." Inmiddels is Rogier zesentwintig jaar werkzaam bij het bedrijf dat dertig jaar bestaat. De onderne ming heeft de grootste collectie van Noord-Holland. In die tijd is veel veranderd, waaronder de de loca tie van het bedrijf. Lijstenmakerij De Lijst verhuisde één jaar geleden van de Kennemerstraatweg naar de nieuwe locatie in Winkel- en kwali teitscentrum Willem de Zwijger aan Frederik Hendriklaan 8 in Alkmaar. Dit pand is voor Rogier zeer fijn van wege de grotere ruimte: dit omdat al het werk in hun eigen atelier wordt ingelijst. Ook de klanten hebben hierbij voordeel: de showroom is groter en er is gratis parkeergele- genheid. Rogier gaat elke dag met plezier naar zijn werk. Ondanks dat hij de zaak in zijn eentje runt, vindt hij het nooit saai. Als hij geen contact heeft met de klanten, is hij bezig met het werk voor de klanten. Zijn meest bijzonderste klus was voor een Japans museum. Hij moest toen tweeënvijftig Nederlandse schilderijen van 1,5 meter x 2.5 meter opspannen en inlijsten. "Het is een heel bijzonder idee dat mijn werk zelfs in Japan hangt." Lijstenmakerij De Lijst doet veel meer dan inlijsten. U kunt hier ver der terecht voor een ruim assor- timent zuurvrij passe partout kar ton, vijf glassoorten, verschillende opplakmethoden en ophangsyste- men. Ook lijsten ze borduurwerk jes in, die eerst worden gewassen, gestreken en opgespannen. Ook hebben en slijpen ze spiegels op maat. Lijstenmakerij De Lijst han teert een snelle levertijd, meestal krijgt u uw werk binnen een week terug. Wilt u iets ingelijst of opgeknapt hebben? Dan bent u welkom bij Lijstenmakerij de Lijst. Dé kroon op uw werk. Meer informatie vindt u op www.delijst.nl. Rogier Böhning. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15