Be Fit sportmassage Scheikundeproeven op PCC Heiloo 'Yeah, gelukt! Kijk: een witte druppel!' Veel belangstelling voor Gezond Natuurwandelen Heiloo BEDRIJF BELICHT 5 Mandy Lodder presenteert eigenwijze theatervoorstelling UITKIJKPOST FEBRUARI 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Irma Palfenier. Aangeleverde foto Breedelaan 17, 1851 MA, Heiloo Telefoon: 06-20236681. Website: www.massageinheiloo.nl E-mail: irma@massageinheiloo.nl. Behandelingen op afspraak: maandag, dinsdag, donderdag van 8.30 - 17.00 uur maandag of dinsdagavond van 18.30 - 21.00 uur HEILOO - Irma Palfenier heeft ruim zestien jaar ervaring als sportmasseur en heeft inmiddels een goede naam opgebouwd in Heiloo en omstreken. In de praktijk aan de Breedelaan behan delt zij sporters en niet sporters die een blessure hebben zoals schouderklachten, rugklachten of bepaalde beroeps gerelateer de klachten. Irma vertelt: "Sportmassage is een massage die diep op de spieren inwerkt. De basisbehandeling is altijd sport massage en wordt waar nodig, in overleg met de cliënt, aange vuld met acupunctuur, kinesio-tape of een andere vorm van ondersteuning". Over Irma Na jaren gewerkt te hebben in de gezondheidszorg, combineerde Irma haar ervaring en haar interesse voor sport door het volgen van een opleiding tot sportmasseur. Daarna deed ze de nodige vervolgcursus sen, zoals acupunctuur, dry needling, kinesio-tape, bindweefselmassa ge, revalidatiebegeleiding en blessurepreventie. Irma was jarenlang ver bonden als medisch begeleider bij de selectieteams van FC Castricum, de Foresters en dames 1 van hockeyvereniging De Terriërs. Duidelijk advies De slogan van Be Fit Massagepraktijk luidt: direct een goed en duide lijk advies. Een belangrijk punt voor Irma is deskundigheid en duide lijkheid. Door haar kennis en ervaring is zij goed in staat de diagnose te stellen. Belangrijk hierbij is ook dat Irma zich puur beperkt tot haar eigen vakgebied. Waar nodig verwijst zij door naar de huisarts of fysio therapeut. Mensen die nieuw binnenkomen krijgen naar aanleiding van de diagnose een advies en er wordt aangegeven wat de te verwachten duur van de behandeling is. Irma streeft ernaar om het aantal behande lingen zo laag mogelijk te houden en mensen zo snel mogelijk van bles sures af te helpen. Soms worden ondersteunende oefeningen voor thuis meegegeven om het herstel te bespoedigen. Niet alleen voor sporters Irma heeft al menige sporter behandeld, maar ook mensen met belas tende of zware beroepen, zoals kappers of mensen uit de horeca. Irma vertelt verder: "Wat nog wel eens onderschat wordt, is het belang van preventieve massages - niet alleen bij sporters maar in het algemeen. Een massage is goed voor de doorbloeding en afvoer van afvalstoffen uit het bloed. Het voorkomt veel klachten bij sporters en eigenlij kan het bij iedereen blessures voorkomen. Verder bevordert een massage het herstel na zware training en/of blessures." Buiten sporters masseert Irma mensen die chemokuren moeten ondergaan. Hierbij geeft zij een heel lichte vorm van massage, waardoor het lichaam sneller herstelt van chemo. Hierdoor kan men ook wat sterker de volgende behande ling in. Irma is een deskundig en gedreven ondernemer die u graag uitnodigt bij klachten of blessures contact op te nemen. Bel bovenstaand telefoon nummer of kijk voor meer informatie op de website. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Scheikunde is een interessant vak, maar zelf schei- kunde-proeven op de goede manier doen is nog niet zo een voudig, is de conclusie van klas 2E op PCC Heiloo. Na enig oefe nen gaat het gelukkig prima. Ryan van Westrop (14 jaar, Heiloo) en zijn 'collega' doen secuur hun best op de proef: "We gaan cola in een glazen erlemeier gieten via een trechter. Daarin doen we eerst een filterpapiertje met wat 'actieve koolstof' en dat haalt de kleur eruit. Als het goed is, wordt de cola dus wit." In het meidengroepje achter hen klinkt het triomfantelijk: "Yeah, gelukt! Kijk: een witte druppel!" Vervolgens krijgt het drietal enorm de slappe lach. De proef wordt nog een keer herhaald met spiritus en Lara Oostrom (13 jaar, Heiloo) vraagt de docent dan: "Meneer, is dit nou dat CH3CH.waar u het laatst over had?" Dat heeft ze goed ont houden! De chemische formule van stoffen hoeven de leerlingen in de brugklas nog niet te kennen, maar wordt wel gegeven voor de leerlin gen die daarin echt zijn geïnteres seerd. Deze proef gaat de leerlingen iets makkelijker af en vandaag zijn het de jongens die het beste resul taat behalen: duimpje! De leerlingen houden wel van scheikundeproeven doen. Ryan: "We hebben al een keer met de brander water met alcohol ver warmd in een bekerglas. Bij zeven tig graden verdampte de alcohol en via een buizensysteem kwam dat in vloeibare vorm in een ander beker glas terecht. Interessant!" Lara vult aan: "Bij biologie hebben we rode bloedcellen onder de microscoop bekeken. Onze docent heeft een keer schapenlongen meegenomen naar school om ons te laten zien hoe groot die eigenlijk zijn. Ze heeft die longen een heel eind opgepompt! Proeven doen is leuk, omdat je dan heel anders leert dan vanuit een boek." Zowel Lara als Ryan zijn sport- klasleerlingen op PCC Heiloo. Beiden genoten van de ski- en snow- boardweek in Oostenrijk. Voetballer Ryan verbeterde daar zijn techniek: "Ik kon eerst alleen remmen en de 'pizzapunt', maar op Snowcamp heb ik echt bochten leren maken." De clinic mountainbiken is net achter de rug en het tweetal heeft zin in de clinic trampolinespringen die vanaf komende week op het programma staat. En wat zijn de plannen ver der? Lara heeft nog geen idee, maar wil in ieder geval vwo afmaken en Ryan droomt van een leven als voet baller. Sfeerproeven op PCC Heiloo aan De Dors 2 kan tijdens het Open Huis op woensdag 15 februari van 18.30 21.00 uur. V.l.n.r.: Siem Hopman (14 jaar), Sjoukje Pel (13 jaar), Lara Oostrum (13 jaar), Quinty Weening (13 jaar) en Ryan van Westrop (14 jaar), allemaal uit Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Gezond Natuurwandelen in Heiloo is op 12 januari in Heiloo van start gegaan. Aan deze eerste wan deling, die vanaf nu wekelijks wordt georganiseerd, namen al vierentwintig wandelaars deel, zowel uit Heiloo als uit Alkmaar. De wandeling liep over het Landgoed Willibrordus. Veel deel nemers bleken niet te weten dat dit landgoed wel vierentwintig hectaren groot is en dat er heel veel te zien is op het gebied van natuur, historie en cultuur. Zo ging de route langs het hertenkamp, de Cultuurkoepel, de vlindertuin, het museum de Verhalenkamer, buurt- tuin de BY, de natuurspeelplaats en de begraafplaats met de prachtige verstilde sfeer. Er is een landgoed- kaart ontwikkeld met twee wan delroutes die deze punten aandoen met informatie over de belangrijk ste bezienswaardigheden. De vol gende wandelingen gingen door het groen in en om Heiloo, zoals naar het landgoed Ter Coulster. Ook een prachtige plek om te wandelen met de imposante beuken, de ijskelder en het romantische theehuisje. De deelnemers waren enthousiast en hebben na afloop nog gezellig een kopje koffie gedronken met elkaar. Als u het ook leuk vindt om regel matig in een groep een uurtje langs een natuurrijke route te wandelen, dan bent van harte welkom om aan te sluiten. De wandelingen zijn geen natuurexcursies, maar onder weg vertellen de begeleiders kort iets over de natuur en de omgeving. Wandelen met elkaar is natuurlijk ook gewoon heel gezellig. De wan delingen zijn gratis en u hoeft zich niet van tevoren op te geven. Gezien de grote belangstelling zijn nieuwe begeleiders ook altijd welkom. Voor meer informatie over Gezond Natuur Wandelen kunt u kijken op www.gezondna- tuurwandelen.nl. De wandelin gen starten om 10.00 uur vanaf het Activiteitencentrum op Landgoed Willibrordus (GGZ- NHN) aan Bullaan 2 in Heiloo. Het Activiteitencentrum ligt naast kwe kerij de Buitenkans. Neem hiervoor de ingang tegenover de brandweer. HEILOO - Wat als alles mogelijk is, je alles kunt zijn wat je maar wilt en je overal naar toe kunt gaat? Mandy Lodder uit Heiloo neemt je mee op reis in de meest ongelooflijke avonturen. Dat doet ze zondag 5 maart in het Sierhuistheater, Nijverheidweg 4 in Heiloo. Mandy Lodder staat het liefst op het podium een voorstelling te improviseren. Zij vindt het magisch hoe de verhalen ontstaan en ze vindt het heerlijk om al die avontu ren samen te beleven. Ze vertelt je misschien wel het verhaal dat ze hoorde van de prinses, een stoere ridder of misschien wel over het lieve konijntje. Je mag ook meespe len in de verhalen! Het belooft een magische middag te worden, bena drukt Mandy. De voorstelling duurt van 15.00 tot 16.00 uur. De kos ten bedragen 6 euro inclusief een drankje achteraf. Stuur Mandy een mailtje om te reserveren: info@eigenwijze072. nl. Haar telefoonnummer is 06-30346324. Mandy op het podium Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5