tl ■tap m Zelf twee leuke kettingen maken Burgemeester leest voor bij Kinderopvang Kits Oonlie Dj Bodhi Olivio wint dj-contest I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Gezocht: ex-klasgenoten Sint Jan mavo Open dag met peuteractiviteiten op de Paulusschool Derde Heilooër bier-en kaasproeverij in de Cultuurkoepel Presentatie 'Fietsen naar Australië' in Het Trefpunt Werken met fietsbinnenbanden: Kook- workshop voor De Zuidwester? Winterconcert en internet-work shop in Bibliotheek Heiloo KORTOM Heiloo Energie in de Ypsalon UITKIJKPOST FEBRUARI 2017 HEILOO - De negentienjarige Bodhi Olivio uit Heiloo won onlangs een dj-contest, uitgeschreven door het indoor festival 'Onstuimig' uit Hoorn. Hij won de wedstrijd samen met een dj-talent uit de omgeving van Hoorn. De pers die over het festival schreef, noemde Bodhi 'een jong dj-talent'. Als klap op de vuurpijl staat DJ Bodhi Olivio op 11 februari tijdens het indoor festival 'Onstuimig' tussen populaire dj's zoals Childsplay, The Partysquad en Kris Kross Amsterdam. Bodhi Olivio. Aangeleverde foto HEILOO Ex-examenklasgenoten uit 1973-'74 van de Sint Jan-mavo kunnen zater dag 15 april een reünie bijwonen. Allard de Graaf en Peter Groot zoe ken klasgenoten om hen hierover te informeren. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - De kinderen van de Paulusschool in Heiloo organiseren regel matig activiteiten die passen bij de thema's waaraan op school wordt gewerkt. Ze leren zo probleemoplossend te denken, plannen te maken en samen te werken. Op vrijdag 10 februari van 9.00 tot 12.00 uur is er op de Paulusschool een open dag. Groep 8 organiseert dan van 9.00 tot 10.30 uur leuke activiteiten voor peuters, zoals voorlezen, gymmen, schilderen en geschminkt worden. Het is leuk als uw kind een knuffeldier meeneemt, voor een bezoekje aan de dierenarts in groep 1-2 of het dierenasiel van groep 3-4. Uw kind wordt begeleid door een van de kinderen en u kunt een rondleiding krijgen. Aanmelden kan via welkom@depaulusschool.nl, www.depaulusschool.nl of 072-5339815. Het adres van de Paulusschool is De Hucht 6 in Heiloo. HEILOO - Na twee succesvolle eerdere edities volgt op zondag 5 maart de derde Heilooër Bier-/kaasproeverij in de Cultuurkoepel in Heiloo. Internationaal Biersommelier Frans Ruiter van De Bierverbinding organi seert dit wederom in samenwerking met Chevalier de maitre de taste de fromage Willem van den Berg van Kaashuis Tromp Heiloo. Door het zeer brede smaakpalet van speciaalbier zijn er zeer goede com binaties met kaas te creëren. Zowel het bier als de kaas krijgen hierbij verrassende wendingen die een culinair feestje veroorzaken bij elke bour gondiër! Deze middag krijgen de bezoekers naast een startersbier met culi naire verrassing een zestal uiteenlopende bier- en kaaspairings te proeven in de mooie ambiance van de Cultuurkoepel. Brood van Bakkerij Zoon, bereid met biergerst en bier, is volop aanwezig om de smaakpapillen tus sendoor te neutraliseren of om lekker met kaas te nuttigen. De ontvangst is vanaf twee uur 's middags en om half drie start de proe- verij met tussendoor uitleg over de combinaties. Om ongeveer vijf uur is het officiële gedeelte van de middag afgelopen en kunnen de aanwezigen indien gewenst nazitten met de mogelijkheid te genieten van extra bier en/ of kaas (niet bij prijs inbegrepen). Voor een all inclusive-prijs van 30 euro (32,50 euro aan de deur) bent u verzekerd van een gezellige en smaakvolle middag! Voor groepen is er de mogelijkheid om een tafel te reserveren. Stuur hiervoor een e-mail naar bierkaasproeverij@debierverbinding.nl. Kaarten zijn verkrijg baar bij Kaashuis Tromp in 't Loo, de VVV, in de Verhalenkamer op het Willibrordusterrein, en op www.cultuurkoepelheiloo.nl. HEILOO - Ruim anderhalf jaar zaten Ellis en Willem uit Oostknollendam op de fiets. Ellis wilde op de koffie bij haar broer in Australië, dus gingen ze op weg! Het hele idee begon als een grap, maar nadat het stel hun baan was kwijt geraakt door de financiële crisis, besloten ze het avontuur aan te gaan. Ze vertrokken op 10 juni 2013, vanuit hun woonplaats. Ze fietsten 31.535 kilometer door 26 landen in 621 dagen (20 maanden) en hadden onderweg slechts acht lekke banden. Tegenslagen, zoals 9000 kilometer Australische tegenwind, ontstekingen op plekken die niet handig zijn als je fietst, en hevige diarree, konden Ellis en Willem niet stoppen. De laatste kilometers moest de broer van Ellis de twee naar zijn huis duwen, omdat hij op een berg woont. En smaakte het kopje Australische koffie lekker? We kunnen het Ellis tijdens de lezing vragen. Wanneer? Zaterdagavond 11 februari 2017, aanvang: 20.00 uur. Waar? Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo, vlakbij NS Station Heiloo aan de westzijde. Kosten: Nivon-leden 5,- belangstellenden 6,-. Graag vooraf opgeven via 072-5333127 of info@nivonheiloo.nl. HEILOO - Het Nivon in Heiloo biedt een leuke minicursus aan: 'Twee kettingen maken van fietsbinnenbanden'. Deze minicursus bestaat uit twee dinsdagmiddagen op 14 en 28 februari, beide van 13.30 tot 15.30 uur. Onder begeleiding van docent Ria Geerlings leert u de kneepjes kennen. Voor fietsbinnenbanden, kralen en sluitingen kan worden gezorgd. Uw eigen kralendoos kunt u natuurlijk ook meenemen. Kosten voor deze twee middagen bedragen voor leden 17 euro en anderen beta len 21 euro, exclusief materiaal. Plaats: Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A, Heiloo. Opgeven kan via 072-5333127 of via het e-mailadres info@nivonheiloo. nl. Kijk voor verdere gegevens op www.nivonheiloo.nl. Voorbeeld van een ketting. Aangeleverde foto HEILOO Onlangs stonden vier ervaren koks klaar om het team van scholen gemeenschap De Zuidwester iets bij te brengen op culinair gebied. Dit gebeurde op De Loocatie en in Brasserie In 't Groen. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - Heiloo Energie organi seert 16 februari in De Ypsalon in Heiloo een inloopavond met als onderwerp de ecologische voet afdruk. Deze geeft aan hoeveel oppervlakte van de aarde je nodig hebt om jouw leefwijze duurzaam te kunnen voortzetten. De aarde heeft momenteel 1,7 hectaren per bewoner beschikbaar, maar wereldwijd 2,6 hectaren. We gaan met elkaar onze eigen voetaf druk berekenen. Andere onder werpen: warmtebeeld foto's en zonnepanelen op gemeenschap pelijk of eigen dak. Deelnemers nemen een labtop of tablet mee. Aanvang: 20.00 uur. De Ypsalon is gevestigd aan De Hucht 4 in Heiloo. De toegang, inclusief kof fie en thee, is gratis. HEILOO - De nationale voor leesdagen stonden in de agen da van 25 januari tot en met 4 februari. Ook bij Kinderopvang Kits Oonlie wordt er dan extra veel voorgelezen. Zo ook door de burgmeester van Heiloo. Voorlezen is niet alleen plezierig, het is belangrijk voor de ontwikke ling van kinderen. Het prikkelt de fantasie en stimuleert onder meer de taal- en spraakontwikkeling en de sociaal-emotionele vaardighe den. Wanneer kinderen worden voorgelezen, maken zij bovendien op een aangename manier kennis met de wereld van de boeken. Dit jaar heeft burgemeester Hans Romeyn van Heiloo voorgelezen op kinderdagverblijf Boekenstein en kinderverblijf De Hoefsmid. De burgemeester las de kinderen voor uit het boek 'De kleine walvis'. Dit is een verhaal over een eenzaam jongetje en een kleine walvis die op het strand aanspoelt. Geboeid luisterden alle kinderen naar de burgemeester en ze hopen dat hij volgend jaar weer komt. Meer informatie over Kits Oonlie? Neem gerust contact op met de cen trale administratie via 072-5323576. Aandachtig luisteren naar de burgemeester. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7