Diploma's Zwembad Loos Columnisten Boekestijn en Wynia naar De Beun Jfi L Elckerlyc-leerlingen bezoeken moskee 'Het lijkt wel een kasteel' 4, ,1 9 j EK ISii-t Beatfm interviewt Sharon Tervoort van Ergo InZicht Geen krant ontvangen? I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G Taalcafè en Taalwerkplaats in Bibliotheek Heiloo Lezing over rozen UITKIJKPOST FEBRUARI 2017 Taaicafé Op vrijdag 17 februari start de bibliotheek met een wekelijks Taalcafé. Iedereen die de Nederlandse taal beter wil lezen, schrijven en spreken is daar van harte welkom. Er zijn getrainde vrijwilligers die het leuk vinden om daarbij te helpen. Bijvoorbeeld door samen een taalspel te spelen, iets te bespreken uit het nieuws of te lezen in de krant. Het is geen taalles, er wordt in een gezellige sfeer gewerkt aan het verbeteren van de taalvaar digheid. Samen koffiedrinken en andere mensen ontmoeten die de taal ook lastig vinden is net zo belangrijk. Voor wie? Nederlands is uw moedertaal en u wilt beter kunnen lezen en schrijven. U bent als werknemer naar Nederland gekomen maar hebt weinig aan dacht besteed aan het leren van de Nederlandse taal. U doet een inburgeringscursus, of hebt deze al afgerond, en u wilt men sen ontmoeten met wie u de taal kunt oefenen. U wilt om een andere reden werken aan de Nederlandse taal. Wanneer? Vanaf 17 februari, elke vrijdagmorgen van 10.00 tot 11.30 uur in Bibliotheek Heiloo. Aanmelden is niet nodig en de toegang is vrij. Taalwerkpiaats Nieuw is de Taalwerkplaats in de bibliotheek. Op donderdagavond kan iedereen komen werken aan de taalvaardigheid en digitale vaardigheden. Er zijn computers met oefenprogramma's om zelfstandig mee aan het werk te gaan. U kunt bijvoorbeeld oefenen met luisteren, lezen, gram matica en computervaardigheden. Een medewerker van de bibliotheek en vrijwilligers zijn aanwezig voor vragen en advies. Wanneer? Vanaf 23 februari, elke donderdagavond van 18.30 tot 19.45 uur in de bibli otheek. Aanmelden is niet nodig, de inloop is vrij. 1 Arend-Jan Boekenstijn en Syp Winia. Aangeleverde foto HEILOO - "Het is een uniek concept", zegt Arend Jan Boekestijn. De columnist en voormalig VVD-Kameriid trekt sinds kort met coliega-coium- nist Syp Wynia iangs theaters in het land met een politieke praatshow, 'waarin geen onder werp onbesproken blijft'. Op 21 februari komen ze naar theater De Beun in Heiioo. Nu Donald Trump als presi dent opzien baart in de Verenigde Staten en in Nederland de verkie zingen voor de deur staan, gaat de praatshow van Boekestijn Wynia HEILOO - Leeriingen van zwem bad Loos in Heiioo hebben zaterdag 28 januari weer afge zwommen in zwembad De Beeck in Bergen. Vierentwintig ieeriin- gen ontvingen het feibegeerde A- of B-dipioma en kregen de daarbij behorende feiicitaties. Iedereen is biij met zijn of haar dipioma naar huis gegaan. De geslaagden: Diploma A: Lucy van Dasselaar, Ferrah Geerking, Guusje Gelder mans, Wouter Hollenberg, Dali Koopman, Luka Meijer, Valentijn Nikkels, Mare Reitsma, Valentijn Rus, en Jay Wynaar. Diploma B: Josefien van Baarsel, Sander Bos, Sebastian Haasnoot, Zoë van Hove, Levi Jongerie, Mouna Ouaziz, Tess Schoorl, Michelle Schouffour, Chen Schurer, Sander Stam, Kai Verheul, Teun de Waard, Zoë de Winter en Lily Wood. - Biij met zwemdipioma op de foto. Aangeleverde foto HEILOO - Leeriingen van basis- schooi de Eickeriyc in Heiioo bezochten vrijdag de moskee in Zaandam. De schooi doet ver- siag. 'Het lijkt wel een kasteel,' zegt een van de kinderen op de achter bank, als we aankomen rijden bij de moskee in Zaandam. Cemila staat al klaar om ons te ontvangen en rond te leiden. Ze legt uit waar voor die mooie torens, de minaret ten, bedoeld zijn: om de mensen uit te nodigen samen te komen bid den. Groep 7 en 8 van basisschool Elckerlyc bezoeken vandaag de moskee. In de klas hangen studies over Boeddhisme, Hindoeïsme, Christendom en Islam. Verschillen, maar vooral ook overeenkomsten tussen de geloven vallen op. Eerst bezoeken we de benedenruimte. Er is een bibliotheek, een restaurant, een kapper en een grote ontmoe tingshal. Jonge vrouwen in modi euze kleding zijn bezig lange tafels te dekken. Oude gehoofddoekte vrouwtjes druppelen binnen voor het ontbijt. We kijken vriendelijk en nieuwsgierig naar elkaar, terwijl Camila ons vertelt dat de mensen hier ook samen komen om voetbal wedstrijden te kijken. Dan gaan we naar de gebeds ruimte. We trekken allemaal onze schoenen uit en gaan de prachtige zaal binnen. Het is lekker warm en de vloerbedekking is zacht. Rode, witte en blauwe tulpen op de gebrandschilderde ramen bena drukken de banden tussen Turkije en Nederland. De kinderen zitten vol vragen: Welke kant op moet je bidden als je in Mekka bent? Mogen kinderen later zelf kiezen of ze naar de moskee gaan? Eén jongen vraagt beleefd: "Wat vindt u van IS?" Camila beantwoordt elke vraag zorgvuldig. "Maar nu ga ik éérst vijf minuten vertellen," zegt ze, "daarna mogen jullie weer vragen stellen." Ze vertelt over het Suikerfeest en de maand Ramadan. Er gaan alweer een paar vingers omhoog. vooral daarover. Wat gaan we in Nederland merken van Trump? Gaat Wilders misschien toch rege ren? In de praatshow van Boekestijn Wynia is er alle gelegenheid voor een gesprek met de zaal. Wie daar nog niet genoeg aan heeft, kan de reizende columnisten na afloop, in De Derde Helft, spreken in de foyer van De Beun. De voorstelling van Boekestijn Wynia in Heiloo begint dinsdag 21 februari om 20.15 uur. Kaarten a 15 euro zijn verkrijgbaar in de voorverkoop bij De Schrijverij en Bruna in Heiloo of via www.theaterdebeun.nl. HEILOO - Frans Neuman geeft woensdag 8 februari in de Ter Coulsterkerk de lezing 'Hoe krijg ik mooie rozen in de tuin?' De lezing is opgebouwd rond drie hoofdstukken die één voor één worden behandeld: verzorging, bemesting en snoeien. Deze drie punten oefenen veel invloed op elkaar uit en zorgen samen voor de mooie rozen in de tuin. De zaken die aan bod komen, hebben vaak ook betrekking op andere planten in uw tuin. Frans wijkt zo nu en dan af van de ingesleten tuinpaadjes en dat is verfrissend. De lezing begint om 20.00 uur in de zaal van de Ter Coulsterkerk aan Holleweg 111 in Heiloo. De toegang is gratis voor leden van Groei Bloei, niet-leden betalen 3 euro. HEILOO - Nieuwsgierig naar een ergotherapeut die een hond als collega heeft en waarbij die hond ook nog een opleiding volgde? Meer weten over een weerbaarheidstraining die is gebaseerd op de theorie en de leerprincipes van 'rots en water training' en haptonomie voor alle kinderen van zes tot twaalf jaar? Luister dan donderdag 9 februari naar een interview op Beatfm met Sharon Tervoort van Ergo InZicht. Maud Hanewald wil graag weten wat de ergothe rapeut en de hond precies doen. Het interview begint donderdag om 20.00 uur. De frequenties: 96.5 Kabel en via de ether op 106.3. Zie ook www.radiobeatfm.nl. Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) Een ieerzaam bezoek aan de moskee. 'Weike kant op moet je bidden ais je in Mekka bent?' Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9