Jongeren en politiek Felicitaties aan oudste inwoner van Heiloo Start marktconsultatie nieuwe huurder Theater De Beun NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN JAARGANG 83 NUMMER 09 Een gouden dag in Het Rijksmuseum Heiloo 7 "Stemmen is belangrijk, zeker nu de wereld zo verandert" 103 jaar bij de tijd HEILOO - Jongeren van acht tien tot en met vijfentwintig jaar zijn over het algemeen minder geïnteresseerd in poli tiek dan bijvoorbeeld dertigers en veertigers. Van de jongeren geeft slechts 35 procent aan tamelijk of zeer geïnteresseerd te zijn. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau van de Statistiek. Wat is de oorzaak van de matige interesse en hoe jammer is dat? Vlak voor de landelijke verkiezings dag op 15 maart vragen we dit aan Derek Groot uit Heiloo. Hij maakt deel uit van de jongerenafdeling van het CDA, het CDJA. Zijn kameraad Jurgen de Vries heeft daarentegen weinig met politiek. Een gesprek tussen twee uitersten. Derek studeert Internationale Bedrijfskunde in Brussel en is lid van de Commissie Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo waar hij zijn poli tieke leven begon. Voorheen maakte hij eveneens deel uit van het bestuur van het CDJA Noord-Holland Noord. Tegenwoordig werkt hij in het landelijk bestuur van het CDJA met de portefeuille Politiek Internationaal. Daarbij richt hij zich vooral op milieu en duurzaamheid. Voor Derek is politiek bezig zijn bijna een vanzelfsprekendheid. "Als je wilt bijdragen aan een duurzame wereld, zoals ik, dan kan dat uitslui tend door binnen de politiek beleid te maken. En sowieso is stemmen belangrijk, juist nu de wereld zo verandert." Derek is hierom teleur gesteld dat politiek zo weinig leeft bij jongeren. "Ik weet zeker dat veel mensen van mijn leeftijd wel een mening hebben, bijvoorbeeld over een veilige wereld en duurzaam heid. Ook voor hen zijn dit belang rijke thema's. Zeer jammer dat veel jongeren zich niet bij een politieke partij willen aansluiten en poli tiek beschouwen als te ver van hun bed. Wat er in Den Haag en Brussel gebeurt, raakt jongeren onvoldoen de. Misschien omdat het vrij saai wordt gebracht in de media, met uitzondering van het wat oppervlak kige en eenzijdige PowNews waar jongeren wel naar kijken." 'Nergens aan vast' Ook Jurgen vindt dat de poli tiek te weinig aansluit bij de bele vingswereld van jongeren. Volgens hem ontbreekt het veel jongeren aan adequate kennis op dit gebied. "Als je te weinig weet van bepaalde onderwerpen en over wat partijen willen, hoe kun je je dan een mening vormen en welbewust stemmen? En een stap verder: hoe weet je bij welke partij je je zou moeten aan sluiten als je politiek actief wilt worden? Eigenlijk vind ik dat het onderwijs meer aandacht aan poli tiek moet besteden. Zo kreeg ik in de vierde jaar van het VWO pas Maatschappijleer, dat moet eer der." Jurgen studeerde tot voor kort 'Rechten' en wil graag een andere studie volgen. "Iets met media en muziek." Daarnaast houdt hij de poli tieke activiteiten bij - bijvoorbeeld via internet en kranten - en kreeg hij ook tijdens zijn kennis mee op dit opleidingen gebied. "Maar daar blijft het wel bij. Ik ben druk met mijn dj-werk. Ik maak mijn eigen muziek - melodische techno - en organiseer feestjes. Ik sluit mij liever niet aan bij een poli tieke partij, omdat ik nergens aan vast wil zitten: ik bepaal graag zelf wat ik doe en wanneer. Bovendien denk ik dat politieke ambitie vanuit jezelf moet komen, dat kun je niet dwingen. Het zit van binnen of niet." Verder kent Jurgen maar weinig jon geren die politiek actief zijn. "Wel spuwen ze hun gal op bijvoorbeeld Facebook. Voor hen blijkt uit zo'n post al voldoende politieke engage ment." Tot slot vraagt Jurgen zich af hoeveel zin het heeft om politiek actief te zijn. "Hoewel ik veel res pect heb voor het werk van Derek, vraag ik mij toch af wat je voor elkaar kunt krijgen in de politiek." Lees verder op pagina 3 HEILOO - Mevrouw Liefting- Kaandorp, de oudste inwoner van Heiloo, werd maandag 27 februari honderddrie jaar oud. Reden genoeg voor burgemees ter Hans Romeyn om haar per soonlijk te feliciteren en een mooie bos bloemen te brengen. De jarige zag op 27 februari 1914 het levenslicht in Harenkarspel. Op haar achttiende jaar verhuisde zij naar Heiloo. Haar vader ging toen rentenieren en kocht een huis aan de Zevenhuizerlaan. Nadat zij haar man had leren kennen, ver huisden ze samen naar Amsterdam om in 1974 weer terug te keren naar Heiloo. Zij gingen met hun gezin in het oude huis aan de Zevenhuizerlaan wonen. Tot haar vijfennegentigste jaar bleef zij daar wonen, ook toen haar man op ach- tenzeventigjarige leeftijd overleed. Helaas was het na een val niet meer mogelijk om daar te blijven wonen en moest zij in 2009 verhui zen naar wooncentrum Overkerck. Mevrouw Liefting bezit ondanks haar hoge leeftijd nog veel humor. Zoals zij zelf zegt: "Humor hoort bij het leven." Bij de tijd is ze zeker, alleen haar zicht en gehoor laten het wat afweten. Mevrouw Liefting- Kaandorp verwacht zij dat zij vol gend jaar de honderdvier nog wel haalt. Mevrouw Liefting heeft één dochter, één schoonzoon, twee kleindochters en drie achterklein kinderen. Tekst: Yvonne van Stiphout Mevrouw Liefting-Kaandorp met haar achterkleindochter Mette (6 jaar). Foto: Stip Fotografie HEILOO - Geïnteresseerde par tijen kunnen sinds vorige week deelnemen aan de markconsul tatie voor Theater de Beun. De gemeente Heiloo startte sinds 21 februari de consultatie voor een nieuwe huurder voor het theater. Het doel is om voor het nieuwe theaterseizoen een pas sende exploitant voor het thea ter te vinden. Sinds de zomer van 2016 is de gemeente Heiloo zelf verantwoor delijk voor zowel het beheer als de exploitatie van het theater. Dit zijn geen gemeentelijke kerntaken. Het college heeft daarom de wens om het theater met ingang van het nieu we theaterseizoen (augustus/sep tember 2017) weer voor een vaste periode te verhuren aan een markt partij die het theater de komende jaren gaat exploiteren. Het doel van de marktconsulatie is in contact te komen met geïnteresseerde partijen uit de regio en inzicht te krijgen in Foto: via Google.nl de suggesties en zienswijzen over de kansen en de mogelijkheden om het theater te exploiteren. De gemeente heeft vragen opgesteld die zij graag aan partijen wil voorleggen. De gemeente neemt de resultaten van de consultatie mee om zo gericht mogelijk in gesprek te gaan met een of meerdere potentiële partijen. Van de resultaten van de marktconsulta- tie maakt de gemeente een geanoni miseerd verslag. Geïnteresseerden kunnen een e-mail sturen naar info@ heiloo.nl onder vermelding van 'Marktconsultatie De Beun'. In het mailbericht kunnen zij kort aange ven waarom de gemeente juist hen moet uitnodigen voor de marktcon- sulatie. De inschrijftermijn sluit op 6 maart 2017. Dan volgt meer infor matie over het theater en het proces van de marktconsultatie. Derek Groot (l) en Jurgen de Vries op de foto in de raadszaal in Heiloo. Foto: Evert Visser GEEN Illtmlip&L ONTVANG E N BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL Voor het mee st actuele nieuws

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 1