Een gouden dag in Het Rijksmuseum NLdoet: aanleg natuurwandelpad op Landgoed Willibrordus I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Alkmaar populaire winkelstad ■r Gratis cursu s voor mantelzorgers CDA-fietsronde naar Plan Oost en themabijeenkomst Tien jaar Bosman Hairfashion wordt feestelijk gevierd Informatieavond Freinetonderwijs bij Elckerlyc 1 maart: opening vernieuwde Westerweg HEILOO - Vanuit het project Een Groene Brug gaan bewo ners van landgoed Willibrordus, leerlingen van basisschool de Springschans en buurtbewo ners een stukje natuurwandel- pad aanleggen op Landgoed Willibrordus in Heiloo. Dit doen ze op vrijdagmiddag 10 maart in het kader van NLdoet. UITKIJKPOST 1 MAART 2 0 17 Alkmaar wordt steeds populairder. Ook in 2016 steeg het aantal men sen dat de Alkmaarse binnenstad bezocht. Bovendien bleven de bezoekers langer. lees verder op www.uitkijkpost.nl Focus op Eigen Kracht is een suc cesvolle cursus, die mantelzorgers leert hoe zij zélf (weer) controle krijgen over hun zorgsituatie. Het Mantelzorgcentrumstart donde rdag 2 maarCmet een nieuwe serie van vier gratis bijeenkomsten. Zees veregceewww.eitCijkpost.nl HEILOO - CDA Heiloo gaat op 4 maart weer op de fiets, dit keer van 10.30 tot 11.45 uur in Plan Oost. Een ieder is van harte welkom in de Oosthonk. In de middag vervolgen wij onze fietsronde bij de sportclubs. In gesprek met onze inwoners: dat is waar het het om gaat. Indien ook u de CDA- fractie wilt spreken, meldt u zich dan bij Hessel Hiemstra via 072-8500490 of jhhiem@quicknet.nl Daarnaast bent u van harte welkom op de thema-avond op 7 maart over migratie en over (betaalbare) zorg: aanvang 20.00 uur in het Kruispunt, Mozartlaan 1A in Akersloot. Zie ook: cdafractieheiloo.nl. HEILOO - Het is alweer tien jaar geleden dat Bas Bosman 'Bosman Hairfashion' begon aan de Stationsweg 98 in Heiloo: "Vanaf dag 1 staat bij ons hoge kwaliteit en persoonlijke aandacht voor de klant voorop. Voor ons team top-stylisten is de grootste uitdaging samen met de klant de juiste match te vinden. Welke kleur past het beste bij de huid, welk kapsel past het beste bij de vorm van het gezicht? Voor ons is blijven ontwikke len belangrijk; alleen zo blijven wij op de hoogte van de nieuwste trends. Wij volgen trainingen bij Vidal Sassoon in Londen; de absolute top op het gebied van haarmode." Bas Bosman gaat verder: "Ons jubileum willen wij natuurlijk niet zomaar voorbij laten gaan. Daarom vieren wij feest in de week van 3 tot en met 9 maart, als dank voor tien mooie jaren. De start van ons jubileumfeest is vrijdag 3 maart met een heerlijke Fuente verwendag. Op deze dag verwen nen wij elke klant met met een passend 'haar kado' in de vorm van een heerlijke uitgebreide wasmassage en een intensieve Fuente haarverzor- ging. Volg ons op Facebook om alle andere dagen te bekijken." Het hele team van Bosman Hairfashion begroet u graag tijdens deze feeste lijke jubileumweek. Adres: Stationsweg 98 in Heiloo. Telefoon: 072-533 60 03. HEILOO - Het Freinetonderwijs is ontwikkeld door de Franse pedagoog Célestin Freinet en moet niet worden verward met het Vrijeschoolonderwijs. Het idee achter Freinetonderwijs is dat kinderen gemakkelijker en met meer plezier leren door zelf de wereld te ontdek ken en er met elkaar over te communiceren. Elckerlyc, basisschool voor freinetonderwijs, is hierdoor een school vol leven en betrokkenheid. Hoe ouders, kinderen en leerkrachten hier leren en samenwerken, kunt u zelf ervaren op de informatieavond van dinsdag 14 maart. Een school moet passen bij uw visie op het opvoeden en het begeleiden van uw kind. Tijdens de open avond kunt u daarom kennismaken met de uitgangspunten van Freinetscholen. U hoort ook hoe zij die grondbeginse len uitwerken tot prachtig onderwijs. Natuurlijk kunt u ook een kijkje in de lokalen nemen en hebt u de gelegenheid om vragen te stellen. U wordt uitgenodigd om Elckerlyc zelf te ontdekken. Neemt u alvast een kijkje op de website www.elckerlyc-heiloo.nl. Hier kunt u zich ook opge ven voor de informatieavond. De koffie en thee staan klaar op dinsdag 14 maart om 19.15 uur op basisschool Elckerlyc aan Boekenstein 45 in Heiloo. Tel.: 072-5321585. De avond duurt tot 21.30 uur. HEILOO - De gemeente Heiloo opent woensdag 1 maart de vernieuwde Westerweg feestelijk. De Westerweg kreeg een klinkerverharding en aan de westzijde een nieuw trottoir, parkeervakken en groen. De Westerweg (gedeelte tussen de Belieslaan en de Schuine Hondsboschelaan) verkeerde in een slechte staat. Na een uitgebreid participatietraject met de bewoners is besloten om dit gedeelte van de Westerweg duurzaam veilig in te richten als woonstraat. Binnen het project is gekozen voor een integrale aanpak. Naast de wegverhardingen zijn de openbare verlichting en de groenvoorzieningen aangepakt. Er is eveneens gekozen om duurzaam om te gaan met het afstromend hemelwater vanaf de weg. De opening vindt plaats van 17.00 uur tot 18.00 uur in een tent op het pleintje bij de kruising Schuine Hondsbosschelaan/ Westerweg. Wethouder Rob Opdam heet de bewoners, aannemer en andere betrok kenen welkom en spreekt een dankwoord uit. Ook brengt hij machinaal het laatste stukje straatwerk aan. De start van het werk aan de Westerweg. Aangeleverde foto HEILOO - De ingezonden wens van de dames Timmer (96) en Quist (83) ging zaterdag, 21 januari in vervulling: een bezoek aan het Rijksmuseum in Amsterdam. "Om tien uur werden de dames opgehaald met de rolstoelbus en bracht chauffeur Kees ons naar het Rijksmuseum. Rond elf uur waren we binnen en startten we met koffie met gebak, want daar waren we allemaal wel aan toe! Het Rijksmuseum is zo groot en zo prachtig, maar de tijd zou toch te beperkt zijn om alles te kun nen zien. In overleg werd besloten in ieder geval naar de zaal te gaan waar de 'grote' schilders 'hangen'. Alleen in deze zaal ben je zo een uur zoet, want het is een pracht om de klassiekers van dichtbij te mogen aanschouwen. En natuurlijk raak je op 'De Nachtwacht' ook niet uitge keken. De dames genoten met volle teugen. Na nog enkele prachtige servie zen en poppenhuizen bekeken te hebben, gingen we weer richting uitgang; het was inmiddels twee uur en hoog tijd voor de lunch. Besloten werd de lunch bij motel Akersloot te gebruiken en zo geschiedde... Moe maar voldaan werden de dames Timmer en Quist tegen half Het project Een Groene Brug wordt gefacihteerd door GGZ NHN, stichting de buitenkans, Groeie en Bloei, het IVN en zorgvilla Craenneboreck. Dorien Reiche van De Groene Brug: "We willen het bestaande wandelpad dat begint bij de ingang aan de Ypesteinerlaan nog bloemrij ker en aantrekkelijker maken. Met elkaar planten we bomen, struiken en plantjes, die niet alleen mooi zijn om naar te kijken, maar die ook een schuilplaats, voedsel en een broed- plek bieden voor vogels, egels, bijen en vlinders. Dit wandelpad sluit mooi aan op het stukje natuurpad dat we eind november met bewo ners van het landgoed en buurtbe woners al hebben aangelegd. We gaan natuurlijk ook even een kijkje nemen wat er al is opgekomen aan bolletjes." vijf weer thuis gebracht. Al met al was het een zeer geslaagde dag en danken wij Gouden Dagen Heiloo voor het mogelijk maken van deze wens." Trudie Dekker-Groot Hulze, (wensbegeleidster Gouden Dagen Heiloo) Het was genieten in het Rijksmuseum. Aangeleverde foto De aanleg van het natuurwandelpad op 19 november jongstleden. Aangeleverde foto nog even na met een kopje thee of koffie." Geïnteresseerden kunnen deelnemen aan de aanleg van het natuurwandelpad op 10 maart van 13.00 uur tot 15.30 uur. Dorien: "We beginnen bij Theeschenkerij De Trog aan Bullaan 4 in Heiloo. We vinden het fijn als u zich van tevo ren aanmeldt bij Dorien Reiche via info@degroenereiger.nl." Meedoen "We starten in Theeschenkerij de Trog met een kopje koffie of thee. Daar krijgen de deelnemers uitleg over de plannen en kiest iedereen de plantactiviteit die hij of zij wil doen. Vervolgens beginnen we met de aanleg van het natuur- wandelpad. Na ongeveer ander half uur sluiten we af en praten we

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7