Gezocht: ex-klasgenoten voor reünie Sint Jan-mavo Tentoonstelling '30 jaar Videoclub Heiloo' De Hartstichting zoekt collectanten en collecte-organisator Gezocht: actrices voor indringende 4 mei-voorstelling Schoenmaatjes gezocht! LAfl 11 Expositie Pé en Truus Zonneveld Muzikale cursussen bij Pianolespraktijk Heiloo Specht gespot UITKIJKPOST 15 MAART 2 0 17 HEILOO - Pé Zonneveld schildert en tekent al vanaf zijn jeugd. Hij is autodidact en bekwaamde zich in veel technieken. Door veel naar musea en galerieën te gaan, probeerde hij diverse wij zen van schilderen en kreeg hij deze onder de knie. Pé Zonneveld maakte veel houtskooltekeningen, aquarellen en etsen en legt zich nu voornamelijk toe op olieverf. Na veel landschappen geschilderd te hebben, maakt hij tegenwoordig vooral stillevens. Truus Zonneveld-Kuijs was altijd al creatief bezig. Na een oplei ding bloemsierkunst ging ze als costumière, coupeuse aan het werk. De laatste vijfentwintig jaar heeft keramiek haar aandacht. Ook Truus is autodidact. Ze is lid van Perspectief in Castricum, waarbij de leden onder begeleiding van een docent aan de slag gaan. Deze expositie is tot 3 april te bezoeken in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. Aangeleverde foto HEILOO - Negentig personen terugvinden die u kent van ruim veertig jaar geleden is best een hele klus. Voor alle examenklas genoten uit het schooljaar 1973- '74 van de Sint Jan-mavo in Heiloo vindt een reünie plaats op zaterdag 15 april van 14.00 tot 19.00 uur in het wijkge- bouw Ypsalon aan De Hucht 4 in Heiloo. Allard de Graaf en Peter Groot zoeken nog een aantal klasgenoten om hen hierover te informeren. Namen Al veel ex-klasgenoten hebben zich voor de reünie aangemeld en van anderen is geen spoor gevon den. Allard en Peter zijn nog op zoek naar Petra Akkermans, Tinie (Tineke) Baltus, Lineke Bay, Frank Bayer, Corry Beers, Han ten Berge, Henri van den Berg, Letty Bolten, Hanny (Hannie) van Elst, Stella Dekker, Albertine Jansen, Joke Klaver, Els de Graaf, Ellen van Laer, Adelbert Pepping, Marjan Stet, Lia Velseboer, Jack de Winter, Piet van Roozendaal, Ria Terneuzen, Ineke Boersen, Anja Ruiter, Marijke Noordman, Marjoke Dirkshorn, Monique 't Hoen en Carla van Hecke. Zat u in deze klas, herkent uzelf of weet u meer over een van boven staande personen, bel dan Allard de Graaf via 06-22566604 of stuur een e-mail naar graafdudock@het- net.nl. U kunt ook Peter Groot bel len via 06-27015191 of een e-mail sturen naar ab.jongerius1@gmail. com. Voor meer informatie, zie Schoolbank.nl onder 'Reünie Sint Jan mavo examenklas 73-74'. HEILOO - De leden van de videoclub Heiloo tonen van don derdag 16 tot en met zaterdag 18 maart een groot aantal films dat zij de afgelopen dertig jaar maakten voor zichzelf en op ver zoek van andere organisaties. De films zijn van 14.00 tot 17.00 uur te zien op het pleintje bij Albert Heijn in Winkelhof 't Loo. Het pro gramma hangt in het Winkelhof. Daarop staat op welk moment welke rubriek wordt getoond. Te zien is een scala aan historische materiaal over voor inwoners bekende onderwerpen. Denk hier bij bijvoorbeeld aan Melkfabriek de Horna en aan interviews over de periode 1940 tot 1945. Ook ons Sportgala, de PCC Maalwater Run Walk en andere lokale sportieve evenementen komen in beeld. Zoek uzelf! De rubrieken zijn 'Bedrijven', 'Gebouwen', 'Mensen', 'Cultuur in Heiloo', 'Sport' en hobby', 'Reizen', 'Ambachten' en 'Producties van de leden'. U bent van harte welkom om even te genieten van de beelden op het scherm en een gesprekje aan te knopen over deze leuke hobby. HEILOO - De jaarlijks terug kerende collecteweek van de Hartstichting vindt plaats van 2 tot en met 8 april. Om deze vijftigste collecte tot een succes te maken, zoekt de Hartstichting juist dit jaar zoveel mogelijk nieuwe collectanten. Dat is nodig om samen nog meer geld op te halen voor innovatief onderzoek naar hart- en vaatziekten. Daarnaast zoek de Hartstichting in Heiloo naar een enthousiaste collecte-organi sator voor de collecte van volgend jaar. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Marieke de Vries via 06-16926031, via m.devries.over- meijer@hotmail.com of www.hart- stichting.nl/wordcollectant. Bellen kan ook via 070-3155695. Wat doet de Hartstichting? Er zijn nu een miljoen hart- en vaatpatiënten in ons land. Aan hart en vaatziekten overlijden per dag ruim honderd mensen. Dagelijks komen duizend mensen met hart en vaatziekten in het ziekenhuis terecht. De preventie, behande ling en genezing van de ziekte is de belangrijke missie van de Hartstichting. De organisatie strijdt tegen hart- en vaatziekten - een van de belangrijkste doodsoorzaken in ons land - door financiering van onderzoek, voorlichting over een gezonde leefstijl en het realiseren van innovaties in de zorg. HEILOO - Theaterschrijver en regisseur Martine Faber uit Heiloo start met een nieuw the aterproject: 'Ik huil mijn vaders tranen'. Het gaat om een korte voorstelling die in de weken voorafgaand aan en op 4 mei verschillende keren gespeeld gaat worden, ingaande in 2018. Het stuk gaat over twee vrouwen van de naoorlogse generatie voor wie om verschillende redenen de oorlog nog dagelijks een worsteling is. De verhalen van de dochters zijn de verhalen van de vaders. Soms breekbare relaties, waarin liefde en onbegrip hand in hand gaan. Zo gaat dat bij elkaar opvolgende genera ties. Wat doet u met de zwijgzaam heid van uw vader? Wat doet u met uw schaamte over wat hij gedaan heeft? Door middel van gespiegelde monologen, die elkaar afwisse len, vertellen de vrouwen over hun vader en de oorlog. Langzaam ont rolt zich hun ontroerende verhaal. In al zijn eenvoud herkenbaar en indringend, ook voor diegenen die niet de oorlog, maar wel de strijd met de vader kennen. Voor dit project worden twee (amateur)actrices gezocht van plus minus 55 tot 65 jaar oud. Ook wordt er gezocht naar iemand die het stuk wil inleiden en het altijd zeer waardevolle nagesprek wil leiden. Reacties kunnen naar faber.kraay@ planet.nl of schriftelijk naar Martine Faber, Vijverlaan 14 in Heiloo. -gratis advertentie- schoenendoos n cadeaus voor ontwikkeli Kijk voor meer informatie op: www.edukans.nl/schoenmaatjes U edukans (ll schoenmaatjes HEILOO - Bij Pianolespraktijk Heiloo starten vanaf zaterdag 1 april diver se muzikale cursussen voor kinderen. Kinderen kunnen zich aanmelden voor een cursus 'Music Mind Games'. Met deze Amerikaanse methode doen kinderen in een groepje muziekspelletjes en leren ze spe lenderwijs noten lezen, ritmisch klappen, solmiseren en zingen. Hiernaast starten de cursussen 'asisvorming Muziek' I en II en de 'Oriëntatiecursus Piano' (5-7 jaar). Kijk op www.pianolespraktijk heiloo.nl of bel voor meer infor matie naar het telefoonnummer 06-1529 7272. HEILOO - De spechten: al maanden zijn ze te horen, maar ze laten zich niet snel zien. Vogelliefhebbers deden er daarom alles aan er eentje vast te leggen. Rob van Leijden is het uiteindelijk gelukt er eentje te spotten. Hij wist er een mooi plaatje van te schieten. Foto: Rob van Leijden

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11