Aquarius speelt 'The Passion' Sjef Kenniphaas: honderdste foto voor RTL Weer Huys Egmont: lezing over de stolpboerderij Manege De Duinrand: 'Bergen maakt mijn bedrijf kapot' regio 17 Mary Poppins wint Playbackshow Sjef Kenniphaas 15 MAART 2017 Sjef Kenniphaas (l) heeft op de RTL Nieuws-redactie een gevestigde naam. Rechts: weerman William Huizinga. Foto: Anne Klijnstra/NH Nieuws EGMOND AAN ZEE - RTL4 toonde de afgelopen jaren vijf honderd weerfoto's van Sjef Kenniphaas uit Egmond aan Zee. De omroep is blij met zijn bijdragen en bedankte de Egmonder daarom met een rondleiding in de studio. We delen het verhaal van Sjef. "RTL Weer toont sinds 2013 weer foto's tijdens het weerbericht. Dit zijn foto's van kijkers. Ik zag voor namelijk foto's van het strand en de duinen in Zandvoort op tv en toen dacht ik: zulke foto's kan ik ook maken. In Egmond! Ik zag dat als een uitdaging. RTL toonde mijn eerste foto in mei 2013. Destijds was mijn foto om de paar weken te zien, een mooie score omdat RTL toen nog weinig weerberichten presenteerde. Nu worden er vijf tot tien foto's per dag uitgezonden en ligt mijn gemiddelde van het afge lopen jaar op ongeveer vier foto's per week. Daarop ben ik best trots: er komen immers vele honderden foto's per dag binnen op de redactie van RTL-weer/Buienradar." "Ik fotografeer al ruim vijftig jaar. Op elfjarige leeftijd ging ik met een klikklakcamera en tien euro zakgeld op werkweek. Het geld ging op aan drie fotorolletjes. Daar waren ze thuis niet blij mee: de ontwikkel en afdrukkosten voelde ik weken in mijn portemonnee. Toch hield ik vanaf dat moment van fotograferen. Ik maakte vooral trouwreportages totdat dit niet meer mogelijk was na een bedrijfsongeval bij Hoogovens. Ik belandde in een rolstoel en liep met krukken. Dat was lastig foto's maken. De hele revalidatie duurde achttieneneenhalf jaar. Daarna kon ik weer wandelen en een camera meenemen. Vanwege mijn handicap moet ik elke dag een paar keer een stuk lopen. Met een camera wordt het wandelen een stuk aangenamer en vergeet je de pijn. Mijn camera en ik zijn sindsdien onafscheidelijk." Egmond is fotogeniek "RTL Nieuws van NH maakte onlangs een tv-item ter gelegen heid van mijn vijfhonderste foto op tv. We zijn toen ook naar het Mediapark in Hilversum gere den. Weerman William Huizinga leidde mij rond op de redactie van Buienradar, op de nieuwsredactie van RTL, in de regiekamer en in drie studio's. Ook was ik erbij toen ze mijn vijfhonderdste foto uitzon den. Ik had een leuke dag. Ze zien mij graag terug bij mijn duizendste foto op tv. Daar ga ik mijn best voor doen. Egmond aan Zee is heel foto geniek, dus dat gaat me zeker luk ken." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser AKERSLOOT - Het Aquariuskoor is al maanden druk met de voorbereiding van hun uitvoering van The Passion, een oud verhaal in een modern jasje. Na het eerste succes met een musicaluitvoering in 2015, ter ere van het vijfentwintig jarig jubileum van het koor, speelde het koor al met dit idee. Begin april staan de voorstellin gen in de agenda. Na een goede planning, het schrij ven van het verhaal en het aanpas sen van liedjes door Marja Buur en Corrie Kerssens, het maken van arrangementen door Ester Krom en de rolverdeling, startten in septem ber 2016 de eerste repetities. Naast de leden van het koor hebben diver se projectleden zich gemeld. Het verhaal is bekend, maar herschre ven naar de huidige situatie. Het stuk werd met zestien nummers een zeer mooi geheel. Alle nummers zijn bekende popsongs, van Diggy Dex tot Ramses Shaffy, het plezier spat er vanaf bij het Aquariuskoor. Met nog een ruime maand voor de boeg is de kaartverkoop van start gegaan voor de drie voorstellingen. De eerste voorstelling is in Heiloo op zaterdag 1 april in het gebouw de Strandwal op het GGZ-terrein. In Akersloot zijn twee voorstellin gen gepland, namelijk op vrijdag 7 en zaterdag 8 april in de RK Kerk, de thuisbasis van het koor. De regie is in handen van Corrie Kerssens- Kaptein. Naast koorlid is zij al tientallen jaren actief bij de lokale toneelvereniging St. Willibrordus. Ze is zeer begaafd met het toneel spel en weet de koorleden goed in hun rol te vormen. De muzikale lei ding is in handen van Ester Krom; zij leidt de vijfkoppige band en ruim veertig zingende leden van Aquarius. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur en de zaal opent om 19.30 uur. Kaarten a 5 euro zijn verkrijg baar in de voorverkoop of aan de deur, of bij Novy Velzeboer aan Julianaweg 40 in Akersloot en bij het VVV Heiloo-De Olvendijk 2 in Heiloo. Voor meer informatie of het reserveren van kaarten kunt u con tact opnemen met Marian Meijne via 0251-310839 of via marian@ meijne.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - U kunt vrijdag 24 maart in bezoe kerscentrum Huys Egmont in Egmond aan den Hoef een lezing bijwonen van Mart Groentjes van de Boerderijenstichting Noord-Holland. Hij neemt u die avond mee in de wereld van de stolpboerderij. Met hun piramidevormige daken markeren stolpboerderijen het plat teland van Noord-Holland en geven ze het gebied een geheel eigen, her kenbaar silhouet. Ook in en rond de Egmonden zijn een fraaie collectie van deze stolpen te vinden. Tijdens de lezing hoort u er alles over. Aan de orde komen onder andere de Stolpboerderijen vormen unieke bakens in het Noord-Hollandse landschap. Bron Foto: beeldbank Stichting Historisch Egmond ontwikkelingsgeschiedenis, de ver schillende streekgebonden types, de constructie, details en versie ringen, de tuin en het erf, de bewo ners en het interieur. Beelden voe ren u langs de mooiste stolpen van Noord-Holland. Uiteraard is er ook veel aandacht voor de bijzondere Egmondse stolpen. U zult versteld staan van de vele wetenswaardigheden over deze bouwwerken, waaraan u wellicht altijd wat achteloos voorbij bent gereden. Kaarten voor deze lezing kos ten 5 euro en zijn te bestellen via www.huysegmont.nl/agenda of via 06-5168 9620 (Martijn). Het tijdig bestellen van kaarten is aan te raden. Huys Egmont vindt u aan Slotweg 46-48 in Egmond aan den Hoef. De lezing begint om 20.00 uur. EGMOND-BINNEN - Verdriet en ongeloof bij managehoudster Ingrid Schouw van manege De Duinrand in Egmond-Binnen en veel sympathisanten. Ingrid mag per vandaag (15 maart) niet meer boven haar stal wonen. Wel mag ze er drie nachten per week slapen. Dat besloot een ruime meerderheid van de gemeenter- aard donderdag. Bergen nam het besluit omdat op de manege geen woonbestemming zit. Bergen rea geerde afwijzend op een initiatief voorstel van Gemeentebelangen BES en VVD waarbij een tijdelijke bewoning mogelijk zou zijn via een persoonsgebonden gedoogvergun ning. Jan Snijder van coalitiepartij D66 vroeg om een gedetailleerd rap port over de situatie rondom wonen op de naastgelegen vakantieboer derij Vredesteijn. De meerderheid van de raad ging hiermee akkoord. Desondanks mag Ingrid niet in haar woning boven de manege blijven wonen totdat het onderzoek is afge rond. De Egmondse ziet het wonen bij haar paarden als noodzakelijk om toezicht te kunnen houden als zich problemen bij de dieren ont staan. Ook de commissaris van de Koning Johan Remkes steunt de Egmondse onderneemster. Ingrid: "Volgens hem is er een oplossing mogelijk als een bestemmingsplan wordt doorgevoerd. Helaas heeft Bergen hier heel weinig oog voor, de wil is gewoon niet aanwezig om te helpen. Bergen maakt mijn bedrijf kapot." Volgens de manage- houdster is het te duur om meer personeel voor haar dieren te beta len en een tweede woning te huren. Bovendien zijn huurwoningen schaars in Egmond. Ze vreest voor het voortbestaan van haar bedrijf. Ingrid startte daarom onlangs een petitie. Ruim zestienhonderd mensen zetten hierop hun handte kening. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Het Aquariuskoor met passie voor The Passion. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15