Parkloop vuurdoop voor Rode Kruis Bikes Jong en oud(er) enthousiast tijdens clinic TC Heiloo United Meedoen aan de PCC Maalwater Run&Walk op zondag 9 april E ft SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Volleybaltoernooi: Zuidwester kampioen! sport 21 - <pM 15 MAART 2017 HEILOO - Parkloop 2017 was zondag wederom een beleve nis voor jong en oud. AV Trias in Heiloo verdient alle eer voor de geweldige organisatie van een groots sportief evenement, waarvan honderden mensen genoten - als deelnemer, als sup porter of als hulpverlener. Ook dit jaar waren bij Parkloop - zoals bij alle evenementen - vrij willigers van het Rode Kruis aan wezig om direct te kunnen helpen bij ongelukken of blessures. Maar dit jaar had het Rode Kruis een primeur: voor het eerst kon het gloednieuwe Biketeam in actie komen. Nog voor aanvang van de loop voor de pupillen overhan digde Amber Sprenkeling (Hoofd Evenementenhulp van Rode Kruis Heiloo) twee gloednieuwe moun tainbikes aan Ellen en Gjalt, de eer ste leden van het Biketeam Rode Kruis Heiloo. "De bikes worden zo snel mogelijk uitgerust met een AED, stuurtas en achterop een kof fer of twee afneembare fietstassen", vertelt Sprenkeling. "Op een bike ben je sneller dan te voet en je komt op plaatsen die met de auto niet bereikbaar zijn. Zoals in het bos tij dens de Parkloop." Ellen en Gjalt zijn het erover eens dat EHBO verlenen nog leu ker wordt nu ze een mountain bike tot hun beschikking hebben. "Evenementenhulp was altijd al hartstikke fijn om te doen", ver klaart Ellen. "Je geniet van het eve nement zelf, maar ook van een blij gezicht als je iemand hebt kunnen helpen die pijn had of was flauw gevallen." Gjalt vult aan: "Op een mountainbike moet je als het ware opnieuw leren fietsen. Maar ik vind het wel heel leuk om door het bos te crossen en daar EHBO te geven!" Ben jij achttien jaar of ouder en zie jij jezelf op een mountainbike rijden om EHBO te verlenen? Stuur een e-mail naar ehboheiloo@gmail.com. Het Rode Kruis heeft ook jou nodig, want zonder EHBO gaat het feest niet door. Strengere regels Sinds het drama met het monster truck-evenement in Haaksbergen zijn gemeenten in Nederland aan strengere regels verbonden bij eve nementen. Het gaat dan om evene menten die buiten vaste complexen worden gehouden, zoals bij de Parkloop het geval is. Door de aan gescherpte regels moet de organisa tie beter bereikbaar zijn. Daarvoor zijn twee mogelijkheden: meer vrijwilligers langs het parcours of minder vrijwilligers mobieler inzet ten met deze fietsen. Eerder zijn dit soort fietsen al ingezet bij eve nementen in Amsterdam en van Le Champion in Egmond. HEILOO - "Natuurlijk stimu leren wij de leerlingen en hun ouders om mee te doen aan de Maalwater Run&Walk. Als ze liever niet gaan rennen dan kunnen ze ook de wandeling maken. Dat deed ik vorig jaar ook met mijn kinderen", zegt Marije Peters van de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo. "We zijn een kleine school dus we verdienen met meedoen niet zoveel gratis lessen van Sport@School." De Buurstsportcoach Pascale de Hoogh vult echter aan: "Ja, maar jullie hebben relatief wel veel deel nemers en jullie nemen naast de gratis lessen ook veel extra lessen voor je leerlingen." Marije Peters: "Ondanks dat alle leerkrachten hier bevoegd zijn om bewegingsonder wijs te geven, kiezen we inderdaad voor veel lessen van de sportvereni gingen. We hebben gemerkt dat de leerlingen het geweldig vinden en ook de instructeurs van de sportver enigingen vinden het leuk om met onze kinderen te werken en dan geven ze veel langer les dan waar voor we hebben betaald." "Behalve de traditionele sporten zoals basketbal, zaalvoetbal, hoc key en voetbal kunnen de leerlingen ook lessen krijgen in bijvoorbeeld breakdance en zumbadansen", zegt Pascale. "We kregen ook heel leuk bij Trias atletieklessen", vult Marije aan. "We vinden het sporten een uitgelezen mogelijkheid voor de kin deren om met elkaar samen te wer ken en te leren dat je niet altijd kan winnen. Ik vind het geweldig dat een kind zegt dat ze heel fijn heb ben samengespeeld en dat het niet erg is dat ze hebben verloren, 'want het was heel leuk, juf." De Jan van Rijckeborghschool heeft ook een subsidie gevraagd en gekregen om een vakdocent muzieklessen te laten geven. Marije: "Sport, bewe ging en muziek doen zoveel voor de kinderen, ze gaan daardoor op een andere manier met elkaar om. Dat helpt ze ook bij het opnemen en ver werken van de lessen." Pascale: "Na de voorjaarsvakan tie kom ik weer bij jullie op school om de inschrijving te regelen en dan hoop ik dat ik ook een hele boel inschrijvingen krijg van de ouders om mee te wandelen. De wandelingen worden uitgezet in samenwerking met Buitenfit en de Sportraad Heiloo. Alle scholen krijgen binnenkort een brief met daarin de data wanneer ik langs kom. Maar ondertussen kijk je op de website en natuurlijk like je de Facebookpagina van de PCC Maalwater Run&Walk." Marije Peters met enkele leerlingen die nu al weten dat ze zon dag 9 april weer meedoen. Aangeleverde foto HEILOO - Onder prachtige omstandigheden maakte afge lopen zondag een grote groep kinderen, junioren en senioren kennis met tennis bij TC Heiloo United. Onder leiding van de trainers startte jong en oud met een uitge breide warming-up. Vervolgens werden groepen gevormd die in een roulatiesysteem kennismaakten met de verschillende slagen en technie ken. Voor velen was deze clinic een eerste kennismaking met tennis, anderen haalden de oude routine weer op. Traditiegetrouw werd bij TC Heiloo United natuurlijk ook de gezelligheid en de inwendige mens niet vergeten. Op het zonovergoten terras genoten de deelnemers en bezoekers van koffie, limonade en koek. De meeste deelnemers beslo- ten nog dezelfde dag om lid te wor den en om zich in te schrijven voor de zomerlessen. Iedereen die de kans heeft gemist, inschrijven kan nog! Er is plaats voor beginnende tot ervaren tennisspelers in iedere leeftijd. U kunt zich alleen aanmel den of met een groep. Uniek bij TC Heiloo United is het grote aantal trainers en deelnemers aan de les sen. Hierdoor is voor elke leeftijd en op elk niveau altijd wel een plaats te vinden in een van de trainingsgroe pen. Voor informatie kunt u terecht op de website of een e-mail sturen naar info@tcheiloounited.nl, maar het leukst is het natuurlijk als u gewoon langs komt. Het park en de kantine zijn de hele week geopend en aan staand weekend staat alweer het altijd gezellige boerenkooltoernooi op het programma. Tot snel! ijrt, Geslaagde clinic TC Heiloo United. Aangeleverde foto Gjalt, Amber en Ellen. Zij tonen de nieuwe mountainbikes. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 19