Falkland Toneel speelt 'Gebroken ijs' van Haye van der Heyden Diamanten huwelijk echtpaar Van Dam Kritiek op Tijmen Valkering niet automatisch de waarheid Praktijk voor relatietherapie Eekhoudt BEDRIJF BELICHT INGEZONDEN BRIEF Pluim voor de gemeente Breng het plezier terug in je relatie! Als het ijs eenmaal gebroken is, op de loer... ligt zelfs de romantiek Foto: Edo Postma HEILOO - Na het grote succes van Gouwe handjes opnieuw een geweldig stuk van schrijver Haye van der Heyden. Falkland Toneel speelt Gebroken ijs op 1 en 2 april. Wat doe je als je schathemelrijk bent? Of eenzaam en niet makke lijk contacten legt? En wat moet je als je voortdurend zoekt naar aan dacht, bij voorkeur van die van het andere geslacht? Juist, dan boek je een cruise. Naar Noorwegen in dit geval. En hoewel de gemiddelde leeftijd aan de hoge kant is, is het beslist geen saaie boel aan boord. Integendeel: er wordt gelachen, geroddeld, geflirt en gedanst. En als het ijs eenmaal gebroken is, ligt zelfs de romantiek op de loer. Ook als u niet aan bovenstaande voorwaarden voldoet, dan is het aan te raden een stukje mee te varen op de Mary Stuart. U zult beloond wor den met heel veel humor, afgewis seld met ontroerende momenten. De voorstellingen zijn op zater dag 1 april (20.15 uur) en zondag 2 april (14.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree: 10 euro. Kaartverkoop vanaf veertien dagen voor de uitvoeringen bij Boekhandel de Schrijverij (Stationscentrum en Het Hoekstuk) en Boekhandel Bruna ('t Loo) in Heiloo. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aan- vang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van Theater De Beun. Voor reserveringen en infor matie, zie www.falklandtoneel.nl of bel Irene Schols via 072 - 533 2163. HEILOO - Sjaan (83) en Bart (86) van Dam uit Heiloo zijn zestig jaar getrouwd. Burgemeester Hans Romeyn bezocht hen op 7 maart om het echtpaar namens de gemeente te feliciteren. Verder volgde op 8 maart nog een feestje voor de bewoners van het appartemen tencomplex. Sjaan en Bart leerden elkaar ken nen in Woerden, bij de firma De Gruyter. Daar werkte Sjaan samen met de zus van Bart in de winkel. Bij De Gruyter verkochten ze in die tijd onder andere 'Het snoepje van de week'. Bart ging dat halen en zo is het gekomen. Sjaan en Bart trouw den zondag 5 maart 1957 in het gemeentehuis in Kamerik. Een dub bele bruiloft want ook de zus van Sjaan trouwde die dag. Niet alleen dat maakte de dag bijzonder. De twee echtparen werden in de echt verbonden door de vader van Sjaan die gemeentesecretaris was. Bart werkte sinds zijn veertiende jaar tien jaar lang als timmerman. Nadat hij een avondstudie voor leraar had gevolgd, werkte hij tot zijn achtenvijftigste jaar bij de technische school St. Willibrord in Alkmaar. Door een speciale rege ling kon hij op deze jonge leeftijd met pensioen. Het echtpaar ver huisde naar Alkmaar waar Sjaan als vrijwilligster begon met een rij dend winkeltje in De Kooimeer en de Dillenburg. Sjaan en Bart kregen drie kinderen, acht kleinkinderen en sinds 21 december 2016 zijn ze de trotse overgrootouders van een achterkleindochter. Vanuit Alkmaar verhuisde het echtpaar in 1994 naar Heiloo. Ze wonen daar met veel plezier in een appartement, met uit zicht op de golfbaan. "Het piept en het kraakt", aldus Sjaan maar ze redden zich nog steeds. Zo trekken ze in de zomer maanden met de caravan door het land. Op 5 maart vierden ze hun feest. Samen met kinderen en klein kinderen. In Alkmaar volgde het gezelschap een workshop tapas maken. Jong en oud deden hier aan mee. Daarna nuttigden ze met de gehele groep heerlijk hun zelf bereide maaltijd. Het bezoek van de burgemeester maakte het geheel compleet. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Oud fractievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo-2000 besloot vorige maand de partij te verlaten 'vanwege interne en a-politieke redenen'. Hij liet zich vorige week maandag tijdens de gemeenteraadsvergade ring onder meer kritisch uit over de toenmalige fractievoorzitter Tijmen Valkering, de huidige fractievoor- zitter van de nieuwe partij Heiloo Lokaal. Uitkijkpost benadrukt - mis schien ten overvloede - dat dit de woorden zijn van Dick Bergmans en dat de redactie van de krant niet automatisch instemt met de inhoud van zijn verhaal. Uitkijkpost regi streert in het gemeenteraadsverslag uitsluitend hetgeen ter tafel komt tijdens de gemeenteraadsvergade ring. Enkele weken geleden zijn door een ongeval met een bestelauto een aantal boompjes nabij de hoek van de Butterlaan en de Heerenweg zwaar beschadigd. Zozeer dat zij meteen door gemeentemedewerkers moesten worden weggehaald. Ik wil graag de gemeente een compliment geven voor het snelle planten van de mooie nieuwe bomen. Als ik er langs loop word ik er heel blij van. Cor Hoffer, Heiloo Jan Eekhoudt. Aangeleverde foto Kerkelaan 58, 1851 HG, Heiloo www.relatietherapie-eekhoudt.nl E-mail: heiloo@relatietherapie-eekhoudt.nl Telefoon: 06-49998771. Op afspraak: dinsdag en woensdag (overdag en in de avond) of zaterdagochtend HEILOO - In een gemoedelijke ruimte aan de Kerkelaan is de praktijk voor relatietherapie van Jan Eekhoudt gevestigd. Jan (zestig jaar) heeft sinds 2011 al een succesvolle praktijk in Vleuten en opende in 2016 deze tweede locatie omdat hij, samen met zijn vrouw Louise, naar Heiloo verhuisde. Voor stellen die samen willen werken aan het verbeteren en behouden van hun relatie biedt Jan Eekhoudt, naast jarenlange profes sionele ervaring, een vertrouwd en luisterend oor. Daarbij zorgt de door hem gebruikte EFT-methode voor een duidelijke aanpak en gestructu reerd verloop van de gesprekken. Over Jan Na een periode als beroepsmilitair, ontwikkelde Jan zich na een studie binnen Defensie in 1990 tot militair maatschappelijk werker. Hij werd als militair hulp verlener onder meer uitgezonden naar Kosovo, Bosnië en Irak. In 2004 volgde de overstap binnen de militaire geestelijke gezondheidszorg naar gezins- en rela tietherapeut. Jan vertelt: "Na jarenlange ervaring op dit gebied binnen Defensie heb ik zes jaar geleden de bredere overstap gemaakt naar een eigen praktijk. Ik vind het het mooiste werk van de wereld. Het is heel fijn om stellen, die bin nenkomen met het idee dat ze misschien uit elkaar gaan, na het volgen van het EFT-methode weer happy de deur uit te zien gaan." Uit ervaring blijkt dat dat het geval is bij 75 procent van de stellen die de stap naar deze vorm van relatiethera pie zetten. 90 procent merkt sowieso een aanzienlijke verbetering in de relatie. Emotionally Focused Therapy (EFT) Jan: "Iedere relatie kent wel een periode waarbij het minder gaat. Soms hebben stellen het gevoel dat ze maar doorploeteren en ontstaat er een situatie waar bei den geen goed gevoel meer bij hebben. Het is zonde voor zowel jezelf als voor de kinderen, als die in het spel zijn, om daar niets aan te doen." De stap naar een relatietherapeut is niet voor iedereen meteen gemaakt. "Er is misschien wel moed voor nodig", aldus Jan, "maar met EFT is er concreet iets aan te doen." In 2009 ontmoette hij Sue Johnson, grondlegger van deze methode. Haar boek 'Houd me vast' is het uitgangspunt van de sessies. Sinds 2011 is Jan gecertifi ceerd EFT therapeut. Jan: "Diep van binnen heeft iedereen het verlangen om geliefd te worden en veiligheid en geborgenheid te vinden. In elke relatie hebben zich op een gegeven moment patronen ontwikkeld waardoor we op een bepaal de manier communiceren en reageren op elkaar. EFT gaat niet zozeer in op de symptomen van de huidige relatie, maar meer op de onderliggende emoties. Veel is terug te brengen naar hechtingsreacties die vanuit de jeugd zijn gevormd"." Door EFT leer je patronen herkennen en te veranderen en werk je aan een gezonde relatie." Specialisaties Jan Eekhoudt heeft door zijn werk bij Defensie ook veel ervaring met stellen waarbij een van de partners een trauma heeft opgelopen. Ook werkt hij met echtparen waarbij een affaire speelt. Daarnaast biedt hij voor een andere doel groep therapie bij seksverslaving. Meer informatie vindt u op de website. Tekst: Natalie Bottemanne In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Bezoek van burgemeester Hans Romeyn aan het echtpaar Van Dam. Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5