Wethouders in actie voor NLdoet Afzwemmers van Zwembad Loos SIM maakt internetgebruik simpel Geschiedenis Pakhuis Dekker blijft boeien 9 |sport| Judoka's Dojo 't Loo op NK-15 |regio| Lola Garcia Band bij Vredeburg HEILOOl School kinderen schitteren tijdens NLdoet Muziekonderwijs op de Jan van Rijckenborghschool Allemaal heel hartelijk gefeliciteerd! 'Regelmatig contact met een vriendin in Canada' UITKIJKPOST 15 MAART 2 0 17 Teus Twigt, familie van 'de Dekkers' Foto: Janneke Mars De oudste bewoner van Heiloo krijgt een schepje suiker in de koffie. Foto: Stip Fotografie Dojo 't Loo kijkt terug op een druk en sportief weekend. lees verder op www.uitkijkpost.nl De Lola Garcia Band verzorgt zon dag 19 maart een gastoptreden in de Jazz Session Club Vredeburg in de mooie stolpboerderij aan de Dusseldorperweg 64 in Limmen. Aanvang 16.00 uur. Leerlingen van de basisscholen OBS de Springschans en van De Elckerlyc in Heiloo deden vrijdag 10 maart mee aan zes verschillende projecten van NLdoet in Heiloo. Nl doet is de grootste jaarlijkse vrijwilligersactie die het Oranjefonds samen met duizenden organisaties organiseert. Voor foto's kunt u kijken op: www. vipheiloo.nl. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - Muziekonderwijs past uitstekend in de visie 'Leren met Hart, Hoofd en Handen' van de Jan van Rijckenborghschool. Daarom zette de school de sub sidie in, die daarvoor sinds dit schooljaar beschikbaar is. Het resultaat tot nu toe mag er zijn! Er is een muziekdocente aangetrok ken die de leerkrachten opleidt voor het muziekonderwijs. Iedere klas is nu wekelijks aan het musiceren, met enthousiaste kin deren, ouders en leerkrachten als gevolg. Ook zijn materialen aan geschaft en worden naschoolse muzikale activiteiten voor de kinderen georganiseerd. Muziek is leuk; muziek maakt slim! HEILOO - Alle wethouders van Heiloo droegen vrijdag een steentje bij aan de actie NLdoet. Zij willen daarmee waardering uitspreken voor de belange loze inzet van vrijwilligers. Het Oranje Fonds organiseert deze actie samen met duizenden organisaties in het land. De wethouders Fred Dellemijn en Rob Opdam waren aanwezig bij Ypehove. Daar deelden zij lek kernijen en drankjes uit aan de bewoners. Dat deden ze samen met kinderen uit groep zeven/acht van basisschool de Elckerlyc. De leer lingen maakten eerder die dag een groot deel van de ochtend zelf de lekkernijen. Onder leiding van de kinderen en een aantal studenten van Hogeschool In Holland deden de twee wethouders - samen met de bewoners - mee aan oudhollandse spelletjes. Wethouder Fred Dellemijn deed mee omdat hij het geweldig vindt de verbinding van jong en oud te zien. En omdat het binnen was en hij toch wel wat bang was voor slecht weer op deze dag. Ook wethouder Rob Opdam vindt het leuk te zien hoe oud en jong samengaan. Verder houdt hij wel van een spelletje. Hij was hier dus zeker op zijn plaats. Natuurwandelpad Wethouder Elly Beens deed mee bij Stichting De Buitenkans. Zij hielp bij de aanleg van het natuur- wandelpad. Hierbij waren aanwezig een aantal leerlingen uit groep acht van basisschool de Springschans en studenten van het Horizon College. De wethouder vind het heerlijk om in de buitenlucht bezig te zijn en vertelde dat zij graag op zondag middag tuiniert. Daarom was ze blij zich nuttig te kunnen maken bij dit project. Bij de ViVa! Zorggroep zorgden een aantal kinderen uit groep acht van basisschool de Springschans goed voor de ouderen. Zij hadden menukaarten en pacemats gemaakt. De koks van het restaurant van Klein Varnebroek overtroffen alle verwachtingen met hun lekkernijen. De kinderen brachten de ouderen naar hun plaats aan tafel. Ze deel den koffie en thee uit, serveer den de lekkernijen en hielpen met bijvoorbeeld suiker in de koffie te doen. HEILOO - Leerlingen van zwem bad Loos hebben zaterdag 25 februari weer afgezwommen in zwembad De Beeck in Bergen. Negentien leerlingen mochten na een groot applaus het felbe geerde A-, B- of C-diploma in ontvangst nemen. De geslaagden: Diploma A: Siem Leguijt, Ties Oostindie, Lilian Radema, Mace Robert en Hugo Westerman. Diploma B: Indy Blom, Lola Janssen, Iris de Jong, Jade van Luipen, Luka Meijer, Jasmine Mosselaar, Jitze Spit, Ayhan Yovuz en Giel Zander. Diploma C: Sam den Breejen, Noah Bulder, Robin Bus, Fiona Kaptein en Koen Ottenhof. lees verder op www.uitkijkpost.nl Mevrouw Lien Nieuweboer-Boon: 'Tevreden met internet van SIM'. Foto: Evert Visser HEILOO - De heer Teus Twigt gaf zaterdag 11 maart inzage in de 'levensloop' van Pakhuis Dekker. Jacob Dekker, grond legger van het zaadpakhuis, is de oom van zijn vrouw. "Alles dat je wilt lezen over het pakhuis, staat in het boek", aldus de in Arnhem woonachtige auteur. Ongeveer vijftig genodigden luis terden geboeid naar Teus Twigt, onder wie voormalig wethouder Willemse-van der Ploeg. Zij kende Jan Dekker, de zoon van Jacob, zeer goed. "Het is zo jammer dat hij dit niet meer meemaakt." Ook waren er diverse documenten in te zien, waaronder een debiteurenboek van de zaadhandel uit de jaren twintig. Jacky Mol en Miny Dekker werden na de presentatie bedankt voor de medewerking aan het verhaal. Jacky vertelt dat de Bed Breakfast op de zolder bijna klaar is. Daarnaast zijn nog diverse plannen zoals een groentetuin. Bij alle activiteiten die er ontplooid worden, werkt Jacky samen met lokale ondernemers. Pakhuis Dekker ademt een lange historie, zoals te lezen in het boek (te koop bij alle boekhandels in Heiloo), die nog lang niet ten einde is. Tekst: Janneke Mars project zet trots haar SimTab aan. Wat vooral opvalt is het eenvoudige en goed leesbare menu: het zijn zes grote vlakken waarop ze kan klik ken. Mevrouw Nieuweboer-Boon heeft haar tablet ingericht met func ties die ze zelf interessant vindt. Als voorbeeld klikt ze op het grote vlak met het woord 'Kantoor' waarna ze toegang heeft tot een reserverings website voor haar Bed Breakfast- klanten. Ook kan ze gebruikmaken van een agenda en een rekenma chine. Daarnaast is mailen mogelijk. "Zie hier mijn lijst van contactperso nen. Ik hoef alleen maar op de juiste naam te klikken en ik kan mailen. Leuk is dat ik regelmatig mail met een vriendin uit Canada. Nu wil ik ook nog Skype leren, dan kan ik haar ook horen spreken en zien." Daarna klikt ze op 'Multimedia'. Het menu dat volgt, biedt vervol gens toegang tot YouTube voor het bekijken van filmpjes, het gebruik van radio en televisie, het afspe len van muziek en het maken van foto's. Ook het spelen van spelletjes is mogelijk. "Ik speel vaak scrabbel met mensen met wie ik via de tablet verbonden ben. Leuk hè? Fijn dat ik goed overweg kan met internet, ik ben hartstikke tevreden." HEILOO - "Internet is best las tig te leren, daarom ben ik blij met SIM en Stichting Welzijn Heiloo", vertelt de negenen- zeventigjarige mevrouw Lien Nieuweboer-Boon uit Heiloo. "Ik run een Bed Breakfast en gebruik daarbij nu internet op een eenvoudige manier. Voor mij vooral belangrijk om te kunnen reageren op aanvragen via reserverings websites en e-mail. Dat gaat goed. Daarnaast e-mail ik met mensen. Dat is een mooie aanvulling op het gewone contact met mensen, bij voorbeeld op de kaartclub. Maar als ik thuis ben, dan kan ik ook commu niceren." Mevrouw Lien Nieuweboer-Boon laat op de eettafel in de woonkamer trots haar SimTab (tablet) zien. De Heiloose doet mee aan het Tablet Laptop probeerproject van SIM en krijgt wekelijks een uur lang hulp van een deskundige vrijwilliger van Stichting Welzijn Heiloo. Ook kan ze de hulplijn van SIM bellen indien ze vragen heeft. "Maar ik bel maar een keer per jaar hoor. De hulp van de vrijwilliger van Stichting Welzijn en van kennissen is voor mij meestal voldoende. Het is een prettig idee dat er hulp beschikbaar is." 'Skype leren' De deelneemster aan het probeer- Nieuwsgierig naar de producten van SIM of wilt u zich alvast aanmel- den voor het probeerproject? Zie www.simpc.nl of bel 020-4226000.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9