vL Inwoners Heiloo massaal naar de stembus Bijdrage kosten peuteropvang 4 bij Kits Oonlie Bfl de Bibliotheek de Bibliotheek T -'.-T~ JMjj Stabat mater van Pergolesi in de Witte Kerk 3.753,72 euro voor Amnesty International Ouderenochtend over de Veluwe Heiloo RoosSchlikkertegast Boekenweek Peuterochtend Speelgoedpajcours Voorleesfeestje Workshop over leze n Digitaal inloopspreekuur 'Raadsel' rond bloemen op de begraafplaats opgehelderd ■kpinJF'-f n 1 1 UITKIJKPOST 2 2 MAART 2 0 17 HEILOO - Het Stabat mater wordt zondag 26 maart vanaf 16.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo uitgevoerd. Hierin wordt de smart van Maria over de dood van haar Zoon bezongen. Uitvoerenden zijn Sabine Kirsten (sopraan), Stephanie Gericke (mezzo-sopraan) en een instru mentaal ensemble onder leiding van Gerard Leegwater. Het werk wordt uitgevoerd binnen een compacte liturgie, geleid door ds. Jan Bruin. Vervolgens verzorgt ds. Jan Bruin op maandag 27 maart in het Willibrordushuis aan Westerweg 263 een lezing over de culturele achtergrond van het Stabat mater. Deze lezing begint om20.00uur. i\ S) HEILOO - De collecte van Amnesty International, die van 5 tot en met 11 maart plaatsvond in de gemeente Heiloo, heeft 3.753,72 euro opgebracht. Negenendertig vrijwilligers collecteerden voor de mensen rechtenorganisatie. Amnesty is een onafhankelijke organisatie en neemt voor haar onderzoek, lobby en actie geen geld aan van overheden of politieke groeperin gen. Juist daarom is de opbrengst van de jaarlijkse collecte van onschatbare waarde. Met het geld dat tijdens de collecte wordt opgehaald, kan Amnesty haar werk blijven doen, bijvoorbeeld voor Zainab al-Khawaja uit Bahrein. De mensenrechtenacti viste werd tot een jaar gevange nisstraf veroordeeld omdat ze de koning zou hebben beledigd: ze had een foto van hem verscheurd. Ze zat tweeënhalve maand met haar zoontje in de gevangenis, totdat ze op 31 mei 2016 werd vrijgelaten. Amnesty, dat haar als gewetensgevangene beschouwde, voerde actie voor haar. Kijk voor meer informatie over het werk van Amnesty International op www.amnesty.nl. EGMOND AAN ZEE - Beelden over de Veluwe, de natuur en de dieren die hier leven zijn op 29 maart te zien tijdens de oude renochtend in het Gebouw in Egmond aan Zee. De koffie staat klaar om 10.00 uur. Het adres: het Gebouw aan Trompstraat 2 in Egmond aan Zee. Donderdag 30 maari,20.00 uur. Schrijfster en columnist Roos Schlikker komt naar de bibliotheek. Roos Schlikker is bekend van haar columns in Kek Mama, Intermediair, Libelle en het Parool. Ze ver scheen regelmatig als tafel dame bij DWDD en was dit jaar kandidaat in het populaire tv-programma Wie is de Mol?. Ook werkte ze onder meer voor VrijNederland,HP/De Tijd en Volkskrant Magazine. Haar nieuwste roman 'Huisj e boom pje beest' verschijnt in mei. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek en boekhandel Bruna in 't Loo. 25 maart t/m 2 april. De Boekenweek is hét moment om lid te worden van de biblio theek. Nfeuwe leden ontvangen 10% korting op liet eerste jaar abonnement* én u betaalt jeen inschrijfkosten. *Vraag naar de voorwaarden. Vrijdag31 maari, 10.30 uur. Een gezellige ochtend rond boeken voorkinderen van 2 tot 4 jaar (en hun ouders/oppas). Het is Kikkertiendaagse E r wordt voorgelezen uit een pren tenboek van Msx Velthuijs over Kikker. Zaterdag 25 maari, 10.00 - 14.00 uur. Deze zaterdag kunt u met uw (klein-) kind allerlei speelgred van de Speelotheek uitproberen. Woensdag 4 april, s4.30 uur. Alle kinderen van1 tot 7 jaar zijn van harte welkom! Na het voorlezenwordt nog even geknutseld of getekend. Dinsdag 28 maari, 20.00 uur. In deze workshop voor ouders en leerkrachten: aandacht voor deleesontwikkeling van kinde ren en wat ouders kunnen Woen om het leesproces theie op een leuke manier te stimuleren. En natuurlijk: wat heeft de biblio theek in huis om daarbij te hel pen? Opgavevooraf. Woensdag, 10.00-11.00 uur (wekelifks). Heeft u vragen over digitals media, of over het lenen van e-books bij de biblio theek voor uw e-reader, iPad of tablet?Wilt u meer weten over zoeken op internet, apps op uw smartphona of tablet en andere digitale zaken? Dan kunt u terecht op ons digitale spaeekuur. HEILOO - Een verslaggeef ster van de Uitkijkpost ging woensdag 15 maart een rond je langs vijf stembureau's om de stemming te peilen tijdens het stemmen voor de Tweede Kamer. Wat bij alle bezochte stembureau's opviel was dat de opkomst hoger lag dan in 2012. Rob Opdam, voorzitter bij het stembureau op de Benedictuschool, liet weten dat er om half vier een opkomst was van vijfenvijftig pro cent. Hij zat daar als burger en niet als wethouder. Rob vindt het belangrijk dat Nederlanders kun nen en mogen stemmen. Zelf is hij tijdens verkiezingen al twintig jaar actief als lid van een stembu reau. De leden van dit stembureau verwachten vannacht om één uur klaar te zijn met het tellen van de stemmen. In het gemeentehuis gaf de heer Schoorl aan dat hij voor de tweede keer zitting nam in een stembureau. Hij vindt het een leuke en nuttige job. Wat hem betreft mag er 'stemplicht' komen in plaats van 'stemrecht'. De opkomst in het gemeentehuis lag rond kwart voor vier vijftien tot twintig procent hoger dan vier jaar geleden. Op basisschool De Springschans vertel de de heer Doorgeest deze dag met veel plezier te doen. Veel kiezers uit andere districten dan het stem- district van De Springschans kwa men hier hun stem uitbrengen. Om tien voor vier waren er al twaalf honderd stemmen uitgebracht. De leden van het stembureau werkten in shifts van zeven uur en op De HEILOO - Sinds 2016 biedt de gemeente Heiloo ouders de mogelijkheid om peuteropvang af te nemen, ook als ouders niet in aanmerking komen voor kin- deropvangtoeslag. Alle kinderen tussen twee en vier jaar kunnen zes uur per week opvang afnemen, waarbij het inko men de kosten voor de opvang bepaalt. Wanneer ouders geen recht hebben op kinderopvangtoeslag, betalen de ouders met het laagste inkomen bij Kinderopvang Kits Oonlie slechts €10,- per maand en bij een inkomen tussen de €39.110,- en €53.193,- zijn de kosten voor de ouders €33,25 per maand. Peuters zijn alle dagen welkom van 8.30 tot 12.15 uur en van 13.15 tot 15.30 uur op de drie vestigingen van Kinderopvang Kits Oonlie in Heiloo. Wilt u meer informatie of een keer komen kijken op een vestiging? Neem gerust contact op met de cen trale administratie van Kits Oonlie op telefoonnummer 072-5323576 of door het sturen van een e-mail naar info@kits-oonlie.nl. Springschans kwamen drie mensen extra om vanaf negen uur te tellen. In de bibliotheek werd door de leden van het stembureau veel gela chen. Gezamenlijk hadden zij een zeer leuke tijd en van verveling was zeker geen sprake. Met veertienhon derd stemmen om vier uur was het doorlopend druk. Waar alle leden wel tegen op zagen is het tellen! Men verwachte bij dit stembureau niet klaar te zijn voor twee uur vannacht. Op de Jan van Rijckenborghschool was het eveneens druk. Om kwart over vier waren er twaalfhonderd stemmen uitgebracht. "We zijn blij met deze goede opkomst", aldus de heer Rietbroek, plaatsvervangend voorzitter van dit stembureau. Meer foto's gemaakt op de stem bureaus kunt u vinden op www. uitkijkpost.nl. Tekst: Yvonne van Stiphout Jan van Rijckenborghschool, vlnr. Mevrouw Beemsterboer, de heer Koning, de heer Rietbroek (plaatsvervangend voorzitter stembureau). Foto: Stip Fotografie Kom gerust eens kijken bij Kits Oonlie! Aangeleverde foto HEILOO - Menigeen zal het niet zijn ontgaan zijn dat Na plaatsing van een berichtje op Heiloo-on-line, rea- circa drie weken geleden bij het Witte kerkje vrijwel geerde Willem de Vries. Hij verloor op 14 februari zijn alle grafmonumenten van de prachtigste bloemen vrouw Inge. Inge was lerares op de Springschans, 46 en boeketten zijn voorzien. Het was een indrukwek- jaar, en zij laat twee kinderen na: Julia en Thom. De kend gezicht; aan ieder grafmonumentje was zorg bloemen op de begraafplaats heeft Willem hier neer- besteed. Navraag bij het bestuur van de Witte kerk, gelegd zodat de kinderen van de school hun juf Inge de Stichting Monument Witte kerk of enkele afdelin- kunnen gedenken. Daarnaast is het een mooi eerbe- gen bij de gemeente, leverde mij niets op. Het was toon aan al die overledenen die hier door de eeuwen voor velen een groot vraagteken wie dit ontroerende heen zijn begraven. "Inge zou het niet anders willen", gebaar heeft gemaakt. was de reactie van Willem. Anita van Breugei L r-"-*"' Aangeleverde foto Meer informatie en opgave: wivw.bibliotheekheiloo.nl 072-5330670 of bij de servicebalie. Steun de bibliotheek. Word vriend! Volg ons ook op Facebook en Twitter! Westerweg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotiieekheiloo.nl www.biblit .e eklieiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 10