Trias zoekt sponsoren voor toekomstige Olympische sporters Obelix dames rugby tegen Castricum dames rugby Dosturnsters goud en zilver in ünale turnen 146 jeugdige schakers bij GrandPrix in de Strandwal Handbalvereniging Meervogels is kampioen sport 27 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 22 MAART 2017 de NK junioren op de 110 en 60 meter horden. Hij traint vijf tot zes keer per week en wil graag over vier jaar meedoen met het EK onder de 23 jaar. Jay Beelen (16), zoon van John Beelen en voetballer bij AZ, traint veel om veel kracht te krij gen. Hij werd vorig jaar vierde bij de NK junioren bij het hordelopen. Er had meer in gezeten maar hij had pech door het eerste hekje aan te raken en zo zijn ritme te verliezen. Job Beintema (21) won alles wat er maar te winnen viel bij de junio ren. Helaas ondervond hij vorig jaar door een liesbreuk problemen maar hij traint inmiddels weer zes dagen per week. Laura (21) en Lisanne de Witte (24) namen deel aan de Olympische Spelen. De dames behaalden ver der veertien NK medailles. Verder bezitten ze het Nederlands record op de 400 meter estafette. Sinds januari 2017 trainen ze samen bij Trias. Voor beiden geldt dat er nog wel wat aan bepaalde afstanden geschaafd moet worden. Zo moet Laura trainen om de 400 meter goed te volbrengen, na 350 meter heeft ze het wel gezien. En Lisanne moet sneller starten. Beide dames von den hun mooiste moment de EK in Amsterdam. Al die Nederlanders die ze aanmoedigden. Die sfeer in het stadion vergeten ze nooit meer. Aan het eind van de avond werd gevraagd of er ondernemers aanwe zig waren die de sporters zouden willen sponsoren, want de weg naar de Olympische Spelen is duur! Tekst: Yvonne van Stiphou t CASTRICUM - Afgelopen zon dag speelde CASRC-dames in Nijmegen tegen het studenten damesrugby team Obelix. Het zag er lange tijd naar uit dat het Castricumse team met de volle winst naar huis zou gaan. Echter in de laatste tien minuten boog het studenten vijftiental de ach terstand om in een voorsprong. De hele wedstrijd speelde CAS RC met slechts elf speelster. Dit door blessures en door afwezigheid van Linde v.d. Velde, die met Oranje een rugbytoernooi had in Duitsland. Zo won Obelix, de thuisploeg, door overtal in de laatste fase van de wedstrijd met slechts twee trys en één coversie verschil. Hun numerieke meerderheid ver langde conditioneel teveel van de karakter tonende Duinranders. De stand werd 39-27. Dankzij een prachtige brugoe- fening en sprong van Yentl en een super balkoefening van Denise kwa men zij op het ereschavot te staan. Denise mocht het goud in ontvangst nemen en Yentl ging met een zilve ren medaille naar huis. In de cate gorie Jeugd 1 D1 was er een bron zen medaille voor Dos-turnster Jet Dreijer. Zij turnde een goede con stante wedstrijd. Een mooie prestatie in een veld van achtentwintig meisjes. Denise, Yentl en Jet mogen sowieso naar de regiofinale van heel Noord-Holland op 8 april. Ook hebben Marinka Trotse turnsters. V.l.n.r.: Yentl van Leeuwen, Denise Jonker en Marit Scholtens zich Scheerman en Marit Scholtens. Aangeleverde foto geplaatst voor deze finale door goed turnwerk te laten zien. Opperste concentratie. Aangeleverde foto HEILOO - De verwachtingen waren hoog gespannen bij de schaakvereniging Oppositie. De vereniging organiseerde afge lopen zondag in het Cultureel Centrum de Strandwal voor de vierde maal een GrandPrix voor jeugdige schakers uit Noord Holland. Maar de lange stoet auto's die het Willibrordus-terrein opreed leverde een nog nooit vertoond aantal deel nemers af, die waren vergezeld van hun ouders, verdere familie en schaakleiders. Verschillende schaakclubs in de regio organiseren in de loop van het jaar zo'n GrandPrix, maar de Heiloose editie mag zich verheugen in een wel heel grote populariteit. Dat komt onder meer door de plus sen van het landgoed Willibrordus en de speellocatie Strandwal. De weersverwachting speelde mogelijk ook een rol. Het toernooi is dus een begrip geworden in Noord Holland, vanwege de goede organisatie onder de bezielende leiding van de jeugdleider van Oppositie, Bastiaan van Dam. Ook door de ruime lichte zaal, parkeerfaciliteiten, uitsteken de catering en prettige bijruimtes. Gouden beker In maar liefst negentien groepen van zeven of acht deelnemers werd er geschaakt. Aangezien de deelne mers worden ingedeeld naar speel- sterkte was het op iedere tafel span nend, want per groep waren er drie bekers te verdelen. Veel kinderen deden hun eerste toernooi-ervaring op; de nieuwelingen ontmoetten elkaar aan de schaakborden van tafels 15 tot 19. Aan de andere kant van de zaal speelden de ervaren schakers die binnenkort ook gaan meedoen aan het Nederlands kampioenschap jeugdschaak. Luuk van Steenoven is zo'n speler. Hij was gezien zijn rating favoriet voor het behalen van de toernooizege. Hij kreeg ech ter stevig tegenspel en had na twee rondes slechts 0.5 punt behaald. Het vervolg was ijzersterk, zodat deze jeugdige inwoner van Heiloo met een gouden beker op tafel 1 ein digde. Het schoolschaakteam van OBS de Meander was goed verte genwoordigd. Op zaterdag 25 maart willen zij de eer van Heiloo hoog houden in de regionale finale van het school- schaaktoernooi Noord Holland. CASTRICUM - Zondag 12 maart zijn in Beverwijk de finales turnen gehouden van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond. Het ging om de meisjes die turnen in cate gorie D1 en D2. In elke groep zaten 28 turnsters uit de pro vincie Noord-Holland-Zuid, die tegen elkaar streden. Voor Dos waren 15 meisjes doorgestroomd uit de voorrondes. Vanuit elk rayon waren de sterkste turnsters geselecteerd, zodat het een spannende strijd werd. Voor de jongste Dosturnsters waren de tegenstanders te sterk. In de cate gorie Pupil 1 D1 turnden Denise Scheerman en Yentl van Leeuwen een goede wedstrijd. Hun hoogste scores waren op vloer met maar liefst 14.75 punten en 14.30 punten. HEILOO - De maandelijkse net werkbijeenkomst van Onder nemend Heiloo stond vrijdag in het teken van het thema 'Heilooër topsporters op weg naar de Olympische Spelen'. Hierbij was Atletiek Vereniging Trias uitgenodigd. Martijn Apeldoorn had als voor zitter van Jong Ondernemend Heiloo de thema-avond belegd. Rob van der Wal van CiRoPack en sponsor van de zusjes De Witte opende de avond. Het motto was om het 'Max Verstappen Syndroom' in Heiloo te creëren zodat in 2020 bij de volgende Olympische Spelen heel Heiloo voor de buis zit. Trainingscoördinator Sven Ootjers van Trias legde uit hoe de opbouw van de trainingen eruit zien. Ook liet hij weten misschien niet alles uit de atleten te halen maar gezien hun leeftijd en gestel is dit ook niet altijd mogelijk. Nienke Madderom (14) behaalde goud bij de NK junioren op de zestig meter horden. Zij traint op dit moment drie tot vier keer per week. "Ik hoop in 2024 aan de Olympische Spelen mee te kunnen doen"." Stan Nijhuis (15) wil graag het record hoogsprin gen van zijn trainer Sven Ootjers verbeteren. Dit staat op 2.21 meter. Stan zelf heeft een record van 1.96 meter staan. Tevens behaalde hij goud bij de NK junioren hoogsprin gen. Veel kracht Dave Wesseling (16) - voorheen ook voetballer - behaalde goud bij V.l.n.r.: Nienke Madderom, Lisanne de Witte, Laura de Witte, Jay Beelen, Job Beintema, Stan Nijhuis en Dave Wesselink. Foto: Stip Fotografie De onverzettelijke CASRC-dames tegen een overtal van OBELIX. Foto: Sophie Touber

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 23