Internationaal succes voor Pascal Wiebering Handbalvereniging Meervogels is kampioen Beginnen met hardlopen - Start to Run D-junioren en B-pupillen Trias beste van Nrd-Holland en Utrecht SPORT 27 Mooi puntenaantal KORTOM Badmintontoernooi voor 35-plussers UITKIJKPOST 2 2 MAART 2 0 17 HEILOO - Voor de 22ste keer vond op zaterdag 18 maart de grote internationale wedstrijd de Flower Cup in Aalsmeer plaats. Springers uit achttien landen hadden zich aangemeld, vooral bij de meisjes A tot 17 waren er veel (82) aanmeldingen. Hier sprong de dertienjarige Triffis springster Katie Cowles naar een finaleplaats wat uitein delijk resulteerde in een zevende plek. Niamh Slattery uit Heiloo, al maanden last van een blessure en dit jaar voor het eerst uitkomend in de senior dames A-klasse, zag haar oefeningen voortijdig de mist in gaan. Dan: succes bij de heren seni or B voor de Triffis springers Mads Ottenbros en Nick Vonk. Zij spron gen respectievelijk naar een tweede en derde plaats. Ook twee finaleplaatsen bij de senior A heren: Roel Teillers (5) en Jimmy Demmers (8). Op nummer drie staat een blije Pascal Wiebering uit Nederland. Aangeleverde foto CASTRICUM - Wat is dé manier om te leren hardlopen? Leren hardlopen kan al in zeven weken. Het maakt hiervoor niet uit of u nu al fit bent of niet, of u (iets) te zwaar bent of prima op gewicht. Wat wel uitmaakt is dat u niet alleen van start gaat en de juiste begeleiding krijgt. Yakult Start to Run is dé manier om te leren hardlo pen zonder die moeilijke stap alleen te zetten. Het Yakult Start to Run programma is voor iedereen: man nen en vrouwen, jong en oud, begin ners of al een klein beetje getraind. In zeven weken leert u vijfentwintig minuten aaneengesloten hardlopen op uw eigen tempo. Professionele trainers van AV Castricum begelei den en coachen u hierbij. U leert de juiste loophouding- en techniek en traint altijd in een groep, wel zo gezellig en veilig. Samen werkt u naar hetzelfde doel: vijfentwintig minuten hardlopen in week 7 tijdens de Start to Finish-loop. Start to Run voor iedereen Fit of niet: u kunt altijd meedoen. U traint in een groep: samen lopen is gewoon leuker. U krijgt coaching van een profes sionele trainer. Binnen zeven weken leert u om vijfentwintig minuten aaneenge sloten hard te lopen op uw eigen tempo. Startpakket met Runner's World- gids, magazines, cool hardloop shirt en audiocoaching in een app. Waarom hardlopen? Omdat hardlopen u helpt gezond en fit te worden én te blijven. En de overtollige kilo's? Die raakt u vanzelf kwijt. Daarbij: hardlopen doet u waar, wanneer en met wie u wilt. Stelt u zich eens voor hoe trots en goed u zich voelt na die zeven weken! Schrijf u alvast in - de trai ningen starten op zaterdag 1 april om 9.30 uur vanaf het clubhuis van AV Castricum. U traint vanaf daar in de duinen, wat de trainingen afwis selend maakt. Meldt u snel aan via www.yakult- starttorun.nl. Na zeven weken hebt u loopmaatjes. U kunt daarna alleen verder, samen met een loopmaatje, of doorstromen naar een van de loopgroepen bij AV Castricum. De trainingen worden gegeven door de ervaren en enthousiaste looptrainer Piet-Hein Twisk. Pascal Wiebering van Triffis moest als allereerste dame haar oefening springen en zette een prachtige verplichte oefening neer, een iets mindere keuzeoefening en kon daarna alle andere dames zien springen. Lang kon zij haar eerste plek behouden, maar in de laatste groep sprongen een paar zeer sterke dames, en uiteindelijk moest Pascal genoegen nemen met een zevende plaats. Met deze plek bereikte zij wel de finale. In de finale waar in dit toernooi tien springsters aan mogen deelne men moest Pascal als vierde spring- ster springen (de volgorde in de finale is van plaats tien tot plaats een). Zij liet een prachtige oefening zien dat haar een mooi puntenaan- tal opleverde, met nog zes dames te gaan was het nog een spannend kwartiertje. Uiteindelijk moest Pascal een springster uit Azerbaijan en een springster uit Canada (slechts 1/10 punt verschil!) voor zich dulden. De Flower Cup vindt een keer in de twee jaar plaats. In 2018 op 17 en 18 maart zal een nieuwe inter nationale wedstrijd plaatsvinden, genaamd Dutch Trampoline Open, in Sporthal de Meent. Ook deze wedstrijd zal eens in de twee jaar plaatsvinden en wordt georgani seerd en gecoördineerd door tram polinevereniging Triffis Alkmaar. HEILOO - Badmintonvereniging Vennewater houdt zondag 26 maart een groot toernooi voor 35-plussers. Spelers van alle sterkten zijn welkom, van begin ners tot competitiespelers. Er wordt gedubbeld en gemixt in poules en er wordt gespeeld met kunststof shuttles. De partijen duren twee keer acht minuten. Inschrijven kan op toernooi.nl of www.badmintonvennewater.nl. Wie inschrijft verplicht zich tot het betalen van het toernooigeld van 10 euro voor 1 onderdeel of 17,50 euro voor twee onderdelen. Dit kan bij binnenkomst betaald worden. Degene die zich zonder partner inschrijft, wordt zoveel mogelijk gematcht met een part ner van gelijke sterkte. U kunt zich op 26 maart aanmel den bij de wedstrijdleiding vanaf 08.30 uur, waarna er een kopje koffie/thee geschonken wordt, met een plakje cake. Tot 09.00 uur is de gelegenheid voor de warming-up. Na de warming-up en de tech-talk is de aanvang van de wedstrijden. In de middag pauze, plusminus 12.30 uur, is er voor alle deelnemers stokbrood en soep. De prijsuitreiking is om ongeveer 17.00 uur met saté en salade! Ook de jaarlijkse tombola ontbreekt niet, met leuke prijzen. AKERSLOOT - De dames van handbalvereniging Meervogels zijn kampioen geworden tij dens de één na laatste wed strijd van de zaalcompetitie. De wedstrijd werd gespeeld tegen Westfriezen in Zwaag, die voor af al beloofde zich niet zomaar gewonnen te geven. Het werd dan ook een aardig spannende pot en de teams trak teerde het publiek op een mooie, sportieve wedstrijd. Vooral de eer ste helft waren de twee teams aan elkaar gewaagd. Meervogels had een aantal mooie acties, maar speelde gehaast waar door het team het overzicht even kwijt was in zowel aanval als verde diging. Westfriezen was steeds goed op snelheid maar miste scherpte in de afronding en zo bleef het gelijk op gaan. Meervogels wist een klein gaatje te slaan en net voor rust werd het 9-12. In de tweede helft kreeg Meervogels de onrust vol ledig onder controle en kwam het meer op dreef. De voorsprong op de thuisploeg werd in eerste instan tie groter gemaakt, maar toch wist Westfriezen zich weer terug te vechten in de wedstrijd. De dames kwamen echter niet langszij en Meervogels kon weer gas geven. Met 19-23 pakte Meervogels de winst en daarmee is het kampioen schap in de eerste klasse definitief! Naar de hoofdklasse Meervogels gaat naar de hoofd klasse!! Na een leuke foto voor de krant knalde de champagne in de kleedkamer en was het groot feest, maar het echte feest is volgende week na de laatste thuiswedstrijd in de Lelie. Deze wordt gespeeld op zaterdag 25 maart om 20.15 uur tegen Tornado dames 2. Het belooft een gezellige avond te worden in de Lelie met livemuziek. Tot dan! HEILOO - Vorige week zaterdag, tijdens de finale van de jeugd- crosscompetitie in Amsterdam, hebben de Trias-atleten het uit stekend gedaan. In totaal plaatsten negenentwin tig pupillen/junioren zich in de drie voorrondes. De allerbeste pupil len en junioren uit de provincie's Noord-Holland en Utrecht streden tegen elkaar. In elke categorie had den zeventig junioren of pupillen zich geplaatst voor de finale. De D-junioren Gijs v.d. Kolk (4de), Gijs Smolenaars (22ste) en Feije Vestering (23ste) pakten de over winning in het ploegenklassement. De B-pupillen deden dit ook. Tijs Witte maakte er een mooie strijd van met trainingsmaatje Boet van Hove. Tijs won uiteindelijk vlak voor Boet, die keurig tweede werd. Florian Meijer en Friso Wijnia deden het ook uitstekend, waar door deze Trias-ploeg zich ook de beste crossploeg mag noemen. Individueel werden er ook mooie successen geboekt. Zo werd Zoë Hoebe keurig tweede bij de pupil len B en werd Ties Oosting keurig derde bij de A pupillen. In dezelfde categorie werd Jasmien v.d. Kolk heel mooi vierde. Dat werd ook snelle Dante Cronie bij de mini- pupillen. Bij de junioren C liep meerkamper Casper Peterse naar een zevende plaats. Trainingsmaatje Martijn Bakker werd knap tiende. Fit of niet: u kunt altijd meedoen. Aangeleverde foto door AV Castricum Het team is ontzettend trots op de overwinning. Aangeleverde foto Zeer blij met de overwinning. V.l.n.r.: Friso, Tijs, Boet, Florian en daarachter trainer Anja. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 27