Mantelzorgers bedanken gemeente Castricum en Maatjez VVD de grootste, D66 rukt op Limmen Artistiek en Creatief zeer geslaagd Boekenweek bij Laan in Castricum regio 31 Stiltewandeling in Bakkum Verkiezingen in BUCH Heiloo LIMMEN - De expositie 'Limmen Artistiek en Creatief vond in het weekend van 11 en 12 maart plaats in Vredeburg in Limmen, en dit al voor de drieënveertigste keer. Het evenement is bedoeld voor kunstenaars die graag hun werk willen tentoon stellen aan de inwoners van Limmen en de wijde omgeving. Wethouder Marcel Steenman opende de expositie. 22 MAART 2017 BAKKUM - Maandag 27 maart aanstaande, aan het begin van de lente, gaan we weer in stilte wandelen. We wandelen ongeveer anderhalf uur in het mooie duin gebied, genietend door de natuur die zo langzamerhand weer tot bloei komt. We verzamelen ons rond 9:30 uur op de parkeerplaats bij het informatiecentrum "De Hoep" aan de Zeeweg te Bakkum Deelname is gratis, een geldige duinkaart is wel noodzakelijk. Na afloop is er gelegenheid om gezamenlijk, voor eigen rekening, een kop koffie of thee te drinken bij Johanna's hof en na te praten. Voor verdere informatie: 0251 - 65 40 64 CASTRICUM - Bij Fase Fier kwamen de mantelzorgers bij elkaar om te genieten van een brunch die werd aangeboden door Maatjez en de gemeente Castricum. Namens de gemeente was wet houder Swart daarbij aanwezig. In zijn toespraak bedankte hij de man- telzorgers. Als blijk van waardering bood hij de mantelzorgers de moge lijkheid zich aan te melden voor Kookworkshops van vijf weken. Deze workshops worden gegeven door Krista Boots als natuurvoe- dingsdeskundige. Voor de kooklessen hadden vijf tien personen zich aangemeld en zij gingen aan de slag in de keuken van 'Odion' in Castricum. Elke work shop begon met theorie over hun voeding en de te maken recepten. Ze konden meteen bij Krista terecht met dieetvragen voor mensen met bijvoorbeeld diabetes en met darm- klachten. Omdat ze bijna allemaal boven de zestig zijn, ging er toch wel een nieuwe kookwereld voor hen open. Het is leerzaam en boven al gezellig om samen in groepjes van twee te koken en de gemaakte gerechten daarna samen te eten en te proeven. Het is fijn dat je je verhaal kwijt kunt en dat je elkaar goed begrijpt. Elke week was er een thema, zoals smaak, bonen, seizoen groenten en zoet zonder suiker. Gemeentebesturen komen vaak negatief in het nieuws als het gaat om de waardering voor de mantel zorg, maar deze groep wil graag de gemeente Castricum en Maatjez hartelijk bedanken voor de gebo den mogelijkheid. Ook bedanken ze Krista voor haar sympathieke manier waarop ze hen het een en ander bij hebben gebracht. Elke week zijn ze weer opgeladen om verder te gaan en... het leukste van alles: ze zijn kookvrienden geworden. BUCH - De uitslagen van de lan delijke verkiezingen op 15 maart binnen de BUCH-gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo lijken grotendeels op het landelijke gemiddelde. Ook in BUCH kreeg de VVD de meeste stemmen. De PVV werd - in tegenstelling tot de landelijke uitslag - niet de tweede partij, dit was D66. Ook CDA en Groenlinks kregen in de vier gemeenten veel stemmen. GroenLinks liet de grootste winst zien, de PvdA incasseerde het groot ste verlies ten opzichte van de ver kiezingen in 2012. Net zoals dit geldt voor de landelijke opkomstcijfers vonden veel mensen in de BUCH- gemeenten hun weg naar de stem bus. De opkomstcijfers varieerden van 82,5% tot 87,9%. Dat is hoger dan het landelijke gemiddelde van 81,4%. Inwoners van de gemeente Castricum konden al om midder nacht (00.00 uur) stemmen: dit was mogelijk in de bloemenkiosk op het NS-station. Castricum had hiermee een primeur. Castricum De VVD won de verkiezingen in de gemeente Castricum met 28,9% van de stemmen. Dit is een daling van 5,7% ten opzichte van de vorige verkiezingen in 2012. D66 staat op de tweede plaats met 14,7% van de stemmen. Voor D66 betekende dit een stijging van het aantal stem men van 9,8% ten opzichte van 2012. Het CDA staat op plek drie, deze partij behaalde 11,4% van de stemmen. Het CDA werd op de voet gevolgd door GroenLinks met 11,0% van de stemmen. De PVV eindigde in Castricum op de vijfde plaats met 8,1% van de stemmen. De PvdA kreeg in Castrium ten opzichte van 2012 het grootste ver lies te verduren (7,1%) met een daler van 16,3%. GroenLinks (11%) liet met een stijging van 8% de grootste groei zien. Het opkomstpercentage bedroeg in Castricum 87,9%. Zie voor alle uitslagen in de gemeente Castricum www.castricum.nl (klik op 'Nieuws'). Net als bij de landelijke uitslag bleef ook in Heiloo de VVD de grootste partij met 30,4% van de stemmen. De partij kreeg hiermee 5% minder stemmen dan in 2012. D66 behaalde met 16,1% de tweede plaats. Voor D66 betekende dit een stijging van het aantal stemmen met 5,4%. Het CDA werd de derde par tij (11,1%), op de voet gevolgd door GroenLinks (10%). Met een stijging van 6,8% van de stemmen boekte GroenLinks de grootste winst in Heiloo in vergelijking met de ver kiezingen in 2012. PvdA kwam met 7,5% op de vijfde plaats. Met een daling van 16,2% van de stemmen was dit de grote verliezer in Heiloo. Het opkomstpercentage in Heiloo lag op 88,3%. Bekijk alle uitslagen in de gemeente Heiloo op www.heiloo. nl (klik op 'Nieuws'). Bergen De VVD won eveneens in de gemeente Bergen, hier met 29,6% van de stemmen. Voor de VVD bete kent dit een daling van 6,1% ten opzichte van de vorige landelijke verkiezingen in 2012. D66 behaalde in Bergen de tweede plaats met 12,7% van de stemmen. Dit is een stijging van 2,9%. De PVV werd de derde partij en kreeg 10,7% van de stemmen en GroenLinks 10,4%. CDA is in Bergen de vijfde partij met 10% van de stemmen. Met 7,5% van de stemmen is GroenLinks de grootste stijger in Bergen. Ook in Bergen is de grootste verliezer de PvdA. Deze partij kreeg 15,5% min der stemmen dan in 2012. Ook ver uit de meeste Bergenaren bezoch ten de stembus, het opkomstcijfer bedroeg 87%. Bekijk alle uitslagen op www.bergen-nh.nl (klik op 'Over ons' en 'Verkiezingen'). Uitgeest De VVD is met 30,4% van de stem men de grootste in Uitgeest. Voor de VVD betekent dit een daling van het aantal stemmen met 5,6% ten opzichte van de verkiezingen in 2012. Ook in Uitgeest eindigde D66 op de tweede plaats. De partij kreeg 14,2% van de stemmen, een stijging van 5,6% ten opzichte van de vorige landelijke verkiezingen. Het CDA belandde de derde plaats met 10,8% van de stemmen, direct gevolgd door PVV met 9,6% en GroenLinks met 9,1% van de stemmen. Ook in Uitgeest boekte GroenLinks de meeste winst, namelijk een stijging van 6,9% ten opzichte van 2012. De PvdA leidde eveneens in Uitgeest het grootste verlies. De partij kreeg 6,3% van de stemmen. Dat is een verlies van 17,9% ten opzichte van 2012. Het opkomstcijfer in Uitgeest bedroeg 87,1%. Voor meer infor matie, kijk op www.uitgeest.nl (zie 'Nieuws'). Tekst:EJ Mediaproducties Evert Visser Na elke workshop ging de groep aan tafel om te genieten van hun zelfgemaakte creaties. Aangeleverde foto De bezoekers van het evene ment lieten zich verrassen door de ruime opstelling op de boven- en benedenverdieping met schil derijen, sieraden, beelden, kera- miek en vele andere vormen van kunst. De bezoekers genoten van het enthousiasme van de expo santen, zij vertelden graag over hun kunstvorm. Zondagmorgen was de prijs uitreiking van de tweede kinder tekenwedstrijd. De kinderen die een tekening hadden ingeleverd kwamen samen met hun ouders kijken of zij hadden gewonnen. De jury, bestaande uit drie kunste naars woonachtig in Limmen en Heiloo, hadden de moeilijke taak de tekeningen te beoordelen. Alle kinderen kregen een presentje en de zestien winnaars een cadeau tje. De sfeer op zondag werd versterkt door een optreden van master gitarist Jelle Willems en contrabassist Pedro Ivo Ferreira. Zij speelden op diverse plaatsen in Vredeburg. Op het buitenplein bij Cultureel Centrum Vredeburg maakten Joke Beentjes en Fayez El Abeed van een stuk steen een mooi beeld en gaven de belang stellende uitleg over de werk wijze. De gehele zaterdag en zon dag was het een komen en gaan van bezoekers vanuit de gehele regio en zij zagen een gevarieer de expositie. Al met al een zeer geslaagd weekend met een lek ker zonnetje. Een impressie van het weekend kunt u zien op www. limmencultuur.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 29