Lezing Oorlogsliefdekinderen tijdens Boekenweek in Bibliotheek Castricum Boekenweek bij LAAN Wat is medical coaching? Sopitmachine, een mix van Dylan, Clapton en Cale Bergens Symfonieorkest speelt Schumann met Isabel Vaz REGIO 31 Reserveren kan via www. bergenssymfonieorkest.nl of UITKIJKPOST 2 2 MAART 2 0 17 Herman Koch. Aangeleverde foto CASTRICUM - De mens is genot zuchtig. Maar toegeven aan genot levert soms strijd op, met ons geweten, onze levens overtuiging, onze omgeving en onze fysieke dan wel geeste lijke grenzen. Wel willen, niet mogen, toch doen: 'Verboden vruchten' (het thema van de Boekenweek), zowel in het leven als in de letteren. Wie kent ze niet: de drank- en drugsverslaafden in Meriswin (Hafid Bouazza), Hallo muur (Erik Jan Harmens), de gokkers in Alles of niets (Khalid Boudou), De troos- teters in Chocolat (Joanne Harris)? Allen geven zij zich over aan genot. De Boekenweek vindt plaatst van 25 maart tot en met 2 april en op don derdag 30 maart is er een lezing in Bibliotheek Castricum over liefde tijdens de oorlog. Oorlogsliefdekinderen Tijdens de oorlog met Indonesië werden 135.000 Nederlandse mili tairen uitgezonden. Toen zij in 1949 terugkeerden, pakten zij de draad in Nederland weer op en stichtten ze gezinnen. Maar velen hadden een brandend geheim: ze hadden al kinderen, duizenden, verwekt in Indonesië. Annegriet Wietsma (film maker en schrijver) nam samen met Stef Scagliola (militairhistoricus) het initiatief tot het oprichten van Oorlogsliefdekind.nl. Ook schre ven zij het boek Liefde in tijden van Oorlog. Tijdens de lezing zal Wietsma vertellen over dit histori sche 'taboe', dat dankzij Wietsma en Scagliola de aandacht krijgt die het verdient. De lezing vindt plaats op donderdag 30 maart vanaf 20.00 uur in de bibliotheek in Castricum (Geesterduinweg 1). De toegang bedraagt 6 euro (bibli otheekleden 5 euro). Kaarten kunt u via de activiteitenagenda op de website of bij de Klantenservice van Bibliotheek Kennemerwaard bestel len (betaling is alleen met pin moge lijk). Kom langs en kijk, luister, beleef en doe mee! Exclusief cadeau voor leden: Boekenweekmagazine De bibliotheek biedt ook in 2017 een mooi cadeau: het Boekenweekmagazine, met veel informatie en boekentips over het Boekenweekthema 'Verboden vruchten'. Het magazine bevat inter views en achtergrondinformatie. Nog geen lid? Wanneer u tijdens de Boekenweek een Gemakspas maandabonnement afsluit, krijgt u één maand cadeau! De Gemakspas is een maandabonnement voor maar 7,50 euro. U kunt een onbe perkt aantal materialen lenen voor een termijn van zes weken en gratis en onbeperkt verlengen en reserve ren. Bent u al lid en zet u uw abon nement tijdens de Boekenweek om naar een Gemakspas, dan krijgt u natuurlijk ook één maand cadeau. CASTRICUM - De Boekenweek begint zaterdag 25 maart en duurt tot zondag 2 april. Op die laatste zondag mag men met het geschenk 'Makkelijk leven' van Herman Koch vrij reizen. Boekhandel LAAN organiseert ook weer diverse evenementen. 'Makkelijk leven' laat zien hoe een man - die met zijn levensinzichten zo succesvol is - opeens alle zeilen bij moet zetten om de problemen in zijn eigen leven het hoofd te bie den. Gratis verkrijgbaar bij aankoop van 12,50 euro aan Nederlandstalige boeken. Het Boekenweekthema dit jaar is 'Verboden Vruchten'. Dat betekent: wel willen, niet mogen - en toch doen. Niemand anders dan Peter van Straaten wist zó herkenbaar weer te geven hoe we ons soms kunnen gedragen in bed. Boekhandel Laan geeft hierom trent verschillende lezingen: afgelo pen zondag nam Jabik Veenbaas de aftrap, aanstaande zondagmiddag 26 maart komt Baukje Bok vertel len over (de liefde) in de astrologie en op dinsdagavond 28 maart geeft Rob Kamphues een optreden over zijn roman: 'Hoor je me'. Zondag 2 april sluit Ingeborg Timmerman af met haar boek 'Zin in Seks'. CASTRICUM - Wat in 2010 begon als een studie-object tus sen zanger/gitarist Jan Meijer en grafisch kunstenaar Harm Noordhoorn mondde uit tot een van Bob Dylan, Eric Clapton en JJ Cale. Aanstaande zaterdag spelen zij vanaf 14.00 uur weer bij Hof van Kijk-Uit aan Oude Schulpweg 4 in Castricum. CASTRICUM - Als huisarts heb ik gemerkt dat er bij patiënten soms een grote behoefte bestaat aan praten over de situatie waarin ze terecht zijn gekomen. Of dat nu acuut of langzaam ontstaan is, in beide gevallen kan het een enorme impact op je hebben. Het kan mensen letterlijk van hun fundamenten slaan. De wereld staat op zijn kop, je wordt gedwongen tot moeilijke keuzes die je niet kunt overzien. En vaak - hoe toegewijd en deskundig de behandelend arts ook is - is er geen of onvoldoende tijd om in de spreekkamer alles goed door te spreken. Laat staan de gevolgen die het voor je heeft. En toch moet je verder, terwijl je eigen lijk de arts nog zit aan te kijken met de vraag: 'hoe kan dit nu?'. Het proces in de spreekka mer tussen arts en patiënt loopt niet altijd synchroon. Terwijl de patiënt naar huis gaat, gonst het nog na maar dringt de bood schap niet door. Flarden van het gesprek komen terug en sommige delen ervan lijken voor een ander bestemd te zijn. Er moet een vergis sing gemaakt zijn, maar in de zak van je jas zit een kaartje, door een meelevende assistente aangereikt, met daarop de volgende afspraak. "Dan hoor ik wel wat u wilt", kun je je nog herinneren. Je wilt hier niets mee te maken hebben, je ontkent het. Maar de werkelijkheid dwingt je het onder ogen te zien en verder te gaan. En juist daarmee kan een medisch coach helpen. Het praten over lichamelijke klachten en beperkingen kan hel pen om de situatie te accepteren. Vaak ontstaat er pas daarna ruimte om aan oplossingen te werken. Psychologische hulp richt zich meestal te weinig op de lichamelijke kant van de klachten. Veel patiënten zoeken daarom hulp bij alternatieve genezers, die wel tijd hebben maar vaak geen medische achtergrond. Medische Coaching bestaat naast de reguliere behandeling. Er is tijd en aandacht voor de cliënt en de noodzakelijke medische kennis om klachten (patronen) te herkennen, waardoor er optimale begeleiding kan zijn, bijvoorbeeld bij voorbe reiding op een volgend consult bij huisarts of specialist. Tekst: Paul Buitenhuis, www.medicalcoaching, Facebookpagina: medicalcoaching Paul Buitenhuis. Aangeleverde foto Raaphorst. De toegang bedraagt zeskoppige formatie. Samen vormen zij de enthousiaste band Sopitmachine, waar plezier van muziek maken voorop staat. Inmiddels is het de huisband van het Hof van Kijk-Uit. De bezet ting bestaat uit Jan Meijer (zang, gitaar en mondharmonica), Marcel Nooij (zang, gitaar en banjo), Tom Nooij (hammondorgel), Rob Boot (drums), Holger Tlomaczewski (gitaar) en Harm Noordhoorn (gitaar). De band oefent dinsdag middag in Galerie en grafisch atelier Sopit van Harm. De naam van de band is daarom ook verklaarbaar. het is een geoliede stampende machine zoals de oude Heidelberger drukpers in het grafisch atelier uit de jaren zestig. Zij spelen een mix Aangeleverde foto van Schumann. Als ouverture hoort u de Siegfried Idyll van Wagner. Dit is prachtige, heel toegankelijke muziek, gecomponeerd als ver jaardagsverrassing voor Wagners vrouw. Soliste in het Celloconcert is de bekende celliste Isabel Vaz. Het Bergens Symfonieorkest is een amateurorkest met ruim vijfender tig musici uit Bergen en omgeving dat al ruim twintig jaar onder de bezielende leiding staat van Arno van 15 euro (kinderen tot 16 jaar gra tis toegang). De Maranathakerk is gevestigd aan Prins Hendriklaan1 in Castricum. Kranenburgh kunt u vin den aan Hoflaan 26 in Bergen. 072-5717395. CASTRICUM BERGEN - Het Bergens Symfonieorkest speelt zondagmiddag 2 april vanaf 15.00 uur in de Maranathakerk in Castricum. Het orkest speelt een dag eerder, op zaterdag 1 april (20.00 uur), in de muziek zaal van Krandenburgh in Bergen. De muzikanten brengen een heel romantisch programma met het Celloconcert en de vierde symfonie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 31