Open dag met peutervoorstelling op CBS de Duif Winkel Dorcas draagt steeds meer bij aan goede doelen Winnaar ie cadeaubon Os Steakhouse Galerie De Kapberg |regio| Donateurs avond Museum van Egmond |regio| Verstillende wandeling Vastenhoven Mode: de laatste trends en traditie UITKIJKPOST 2 2 MAART 2 0 17 HEILOO - Het gaat goed met Dorcas-winkel Heiloo. Tweedehands is boo ming en daardoor is ook het aantal kringloopwinkels in 2016 flink toege nomen. Waren er begin vorig jaar nog negenhonderd tweedehandswinkels, inmiddels zijn dat er nu meer dan duizend. Behalve dat het aantal winkels is toegenomen, stijgt ook de omzet van kringloopwinkels. De omzet van bij de branchevereniging Kringloopbedrijven Nederland aangesloten winkels telde in 2014 ruim 90 miljoen euro, een jaar later werd de grens van 100 miljoen euro gepasseerd. In 2016 heeft Dorcas weer een groei doorge maakt. De toegenomen populariteit van kringloopwinkels heeft te maken met de aantrekkende economie. Mensen kopen weer nieuwe spullen en geven hun oude spullen een tweede leven via inbreng bij de kringloopwinkels. De producten die naar kringloopwinkels worden gebracht zijn van steeds betere kwaliteit, waardoor ook de gemiddelde uitgaven per klant zijn gestegen: 7,87 euro in 2015 tegenover 7,34 euro in 2014. Daarnaast is het zo dat tweedehands steeds minder taboe is. Heel veel mensen vinden het leuk om in kringloopwinkels te winkelen. Het is dus niet alleen maar voor mensen met een kleine portemonnee. Vertrouwen Dorcas-winkel Heiloo werd in mei 2009 als de elfde Dorcas-winkel geopend, inmiddels zijn er dertig Dorcas-winkels verspreid over Nederland geopend, die alle door vrijwilligers worden gerund. Het vertrouwen dat de inwoners van Heiloo en omgeving hun gebruikte spullen blijven inbrengen is bij Dorcas zeer groot. Zij zien het bestaan van de winkel in lengte der jaren gecontinueerd. Voor Dorcas was dit dan ook reden om een nieuwe huurperiode van vijf jaar aan te gaan tot 2021. Dorcas Heiloo: "Aandachtspunt voor ons en de mensen die hun gebruikte spullen inbren gen is de kwaliteit, waarbij voor ons als winkel geldt dat we spullen die we niet kunnen verkopen moeten afvoeren en dat we daarvoor stortkosten moeten betalen. Om goede doelen te kunnen ondersteunen is het een uitdaging om de kosten te beperken en de verkoop van spullen te bevorde ren." Goede doelen HEILOO - Vier maanden lang geeft Uitkijkpost maandelijks één Os Steakhouse cadeaubon t.w.v. 50,- weg via een Deel Like actie op Facebook. De winnaar van de allereerste Os Steakhouse cadeaubon is Ursula Uijtewaal uit Heiloo. De gelukkige winnaar heeft afgelopen vrijdag de cadeau bon en een mooie bos tulpen in ontvangst genomen van eigenaar Klaas de Groot. Volgende maand geeft Uitkijkpost opnieuw een Os Steakhouse cadeaubon weg. In de tussentijd zijn de cadeaubonnen (vanaf 10,-) verkrijgbaar bij Os Steakhouse, Kennemerstraatweg 107, Heiloo. Foto: Iwan Bronkhorst Kleur komt van alle kanten wanneer u de nieuwe tentoonstelling van Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef bezoekt. Deze tentoon stelling is te zien tot en met 2 april op vrijdag-, zaterdag- en zondag middag van 13.00 tot 17.00 uur. Zie ook www. galeriedekapberg.nl. lees verder op www.uitkijkpost.nl Het Museum van Egmond houdt op 23 maart haar jaarlijkse donateurs avond in de Prins Hendrik Stichting in Egmond aan Zee. lees verder op www.uitkijkpost.nl Elke laatste vrijdag van de maand is er een stiltewandeling vanaf de Abdij van Egmond. De wande laars doen onderweg verdiepende opdrachten en er worden één of meerdere gedichten voorgelezen, die als inspiratie kunnen dienen tijdens de wandeling. Aanmelden kan via: www.abdijvanegmond.nl/ bezinningsaanbod of telefonisch via 072 5061415. lees verder op www.uitkijkpost.nl Voor 2016 heeft Dorcas met haar vrijwilligers een verkoopresultaat bereikt van maar liefst 293.000,00, bestemd voor goede doelen in Afrika, Oost Europa en in Heiloo. In Ethiopië betreft het water en sanitaire voorzie ningen in Dedo, alsmede dagbesteding voor ouderen in Shashemene en in Roemenië voor geïntegreerde ontwikkeling van de Roma-bevolking. Dank aan de inwoners van Heiloo en omgeving die hun gebruikte spullen gratis inleveren en dank aan al onze klanten die deze spullen kopen! Dorcas blijft u graag zien bij de inbreng en in de winkel, gevestigd aan de Kennemerstraatweg 95 in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 uur tot 15.00 uur. HEILOO - In het Duif-ziekenhuis in groep 1-2B zit Eva met een gebroken arm. De medische staf heeft de situatie helemaal onder controle. De kleuters spelen en werken rond het thema 'gezond heid en ziekte'. Dat is ook het onderwerp van de peutervoor stelling die zij verzorgen tijdens de open dag op CBS de Duif, op vrijdag 31 maart om 11.00 uur. Daarmee laten de kleuters zien dat presenteren één van de belangrijke pijlers is op De Duif. Ouders die op zoek zijn naar een goede basisschool, kunnen samen met hun peuters van de voorstel ling komen genieten. Aansluitend krijgen zij een rondleiding door de school en de buitenschoolse opvang van Forte Kinderopvang. Directeur Annemiek van de Vliet beantwoordt alle vragen over De Duif. Ouders kunnen dan zelf zien hoe de school modern en eigentijds onderwijs vormgeeft in een open en respectvolle omgeving. U bent van harte welkom op 31 maart om 11 uur. Kunt u er niet bij zijn? Neem dan contact op met Annemiek van de Vliet voor een afspraak via 072 5320874. CBS de Duif, Mariënstein 180, 1852 SN, Heiloo. E-mail: deduif@ tabijn.nl. Website: www.duif-tabijn.nl. De kleuters van groep 1-2B spelen en werken rond het thema 'gezondheid en ziekte'. Aangeleverde foto HEILOO - Met zo'n vijftig merken onder één dak is Vastenhoven Mode een walhalla voor de modeliefhebber. Het grote aanbod verleidt je om er rustig rond te kijken, je te laten inspireren en uiteindelijk te kiezen voor bijvoor beeld een tuniek met een verrassend printje van het merk Kyra en Ko of een slimfit broek met een vintage wassing van Bianco. Ook bij andere merken in de collectie - zoals Tramontana, Aaiko, Geisha en Opus - vind je de laatste trends; een 'bomberjack' of zomerjurkje met een leuk printje of een effen witte blouse met bijzonder kraagje. Daarnaast heeft Vastenhoven Mode voor degene met een traditionelere smaak een mooie collectie van de merken Frank Walder, Gerry Weber en Basler. Heeft de klant behoefte aan persoonlijke advies, dan geeft een van de ver koopmedewerkster dat natuurlijk graag. Voorjaarsshows Vastenhoven Mode houdt zaterdag 25 maart de hele dag voorjaarsshows. Drie mannequins showen dan de mooiste combinaties uit de voorjaars- en zomercollectie van de laatste trends tot traditie. Natuurlijk wordt het die dag extra gezellig gemaakt met drankjes en lekkers voor de klanten. Vastenhoven Mode, Winkelhof Het Loo, 't Loo 30, Heiloo. Internet: www.vastenhovenmode.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7