SAMEN! «oWE SWEET «OWE ft STICHTING WELZIJN HEILOO Toekomst bestendig wonen begint op je 50e (of eerder) TREFPUNT ACTIVITEITEN AGENDA Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang Informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners Aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding Verbinden vitale en kwetsbare inwoners Tegen huiselijk geweld Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERSVACATURES BIJEENKOMST SAMENWERKEN MET VLUCHTELINGEN HEILOO UITKIJKPOST 2 9 MAART 2 0 17 Per jaar worden er tussen de 160.000 en 200.000 ouderen het slachtoffer van mishandeling; een onvoorstelbaar groot aantal. Het gaat om 1 op de 20 ouderen! Ik schrok enorm van deze cijfers die werden gepresenteerd tijdens een recente training over huiselijk geweld en ouderenmishande- ling. Geweld is er in uiteenlopende vormen; natuurlijk om te beginnen lichamelijk en psychisch geweld maar ook verwaarlozing en financiële uitbuiting. Er kan sprake zijn van opzettelijke mishandeling, maar ook van ontspoorde zorg. Ontspoorde zorg kan ontstaan door overbelasting van de mantelzorger, veroorzaakt door onmacht om met de situatie om te gaan. Maar hoe het ook ontstaat en in welke vorm, het kan vreselijke gevolgen hebben en ingrijpen is nodig. De slachtoffers zelf zeggen vaak niets door schaamte of zijn te ziek/zwak of afhankelijk van de pleger en bang om het contact te verliezen. Daarom vraag ik uw hulp in de strijd tegen huiselijk geweld. Signaleert u iets in uw omgeving waar u zich zorgen over maakt dan kunt u dit, eventueel anoniem, overleg gen met Veilig Thuis telefoon 0800 -2000 (24u/7d) of kijk op www.veiligthuisnhn.nl Hier kunt u terecht met al uw vragen over huiselijk geweld. Wilt u liever eerst in een persoonlijk gesprek over dit onderwerp praten, dan kan ik u informeren over de verschillende mogelijkheden. Karin van Polen, Stichting Welzijn Heiloo Eigenlijk zou iedereen af en toe kritisch kunnen kijken in de eigen woning. Is deze ook op latere leeftijd geschikt Moet er worden verbouwd of is een interieur verandering gewenst Door soms kleine aanpassingen in de woning verhoogt u het comfort gemak en gevoel van veiligheid. Wat denkt u bijvoorbeeld van gordijnen die automatisch sluiten en open gaan op bepaalde tijden. Dit geeft samen met de tijdschakelaar op verlichting een bewoonde indruk ook als u op vakantie bent. Of dekbedovertrekken met een rits, speciaal gemaakt om de lastige klus van het bedden op maken te vereenvoudigen. Een seniorenslot waarbij het sleutelgat boven de klink zit, zorgt ervoor dat u het slot makke lijker open krijgt. Zo zijn er vele handige snufjes maar ook praktische oplossingen te beden ken. Om een idee op te doen van de vele mogelijkheden van domotica huiselijke elektronica) kunt u terecht op verschillende websites of een be zoekje brengen aan het Slimste Huis in Alkmaar, www.slimstehuisalkmaar. nl. Op www.mijnhuisopmaat.nl kunt u een test in vullen waarin stap voor stap wordt gekeken naar de verschillende ruimtes in uw woning. Kunt u de test niet zelf invullen of wilt u meer advies dan kan een vrijwilliger van Stichting Welzijn Heiloo naar u toekomen om dit samen met u te doen en advies te geven. Mocht u te zijner tijd willen verhuizen naar een gelijkvloerse woning, wacht daar dan niet te lang mee. Als u nog wat jonger bent (60- 70 jaar) dan gaat zo'n verhuizing makkelijker dan voor iemand tegen de 80 jaar. De verhuizing heeft minder impact en je bouwt nog makkelijker sociale con tacten op in de nieuwe omgeving. U zou zich in kunnen schrijven bij de SVNK, ook als u nu een koopwoning heeft. Via deze organisatie verdelen de woningcoöperaties de huurwoningen. Hoe langer u staat ingeschreven des te meer kans u maakt op een vrijkomende woning. Misschien bent u nu niet van plan om een woning te gaan huren maar dit kan veranderen door de omstandigheden; scheiding, werkeloosheid, gehandicapt raken of misschien wilt u op latere leeftijd gelijkvloers gaan wonen. Meer informatie vindt u op www.svnk.nl Bent u nu aan het overwegen om wel of niet te verhuizen in verband met uw leeftijd, maar komt u er niet uit, wellicht kan de cliëntondersteuner van Stichting Welzijn Heiloo met u meedenken. U kunt een afspraak maken via telefoonnummer 072 5331297. Een slimme senior is op zijn toekomst voorbereid. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl. Website: www.vipheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag 10.00-16.00 uur, woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-16.00 uur •Trefpunt zoekt mannen die van aanpakken weten voor 't klaarzetten van de zalen Stichting Monument Witte Kerk Heiloo zoekt een medewerker voor het beheer Stichting Welzijn Heiloo zoekt tuinvrijwilligers ViVa! Zorggroep, locatie Overkerck zoekt wandelvrijwilligers Scoutinggroep Victorie zoekt leiding voor de Verkenners Stichting Paardrijden Gehandicapten 't Ros Beyaert zoekt begeleider voor Paardrijles Theaterbende Heiloo zoekt een vrijwilliger voor de ledenadministratie Kijk voor meer informatie en voor veel meer inspirerende vacatures op www.vipheiloo.nl Steeds meer nieuwko mers en vluchtelingen in Heiloo gaan vrijwil ligerswerk doen. Een goede en leuke manier om de taal beter te leren, mensen te ontmoeten en iets voor anderen te kunnen betekenen. Voor organisaties die staan te springen om vrijwilligers een positieve ontwikkeling. Maar cultuurverschillen kunnen er soms toe leiden dat we elkaar niet goed begrijpen en er misverstanden ontstaan. In een speciale bijeenkomst op 20 april krijgt u meer informatie over verschillende culturen en handvatten voor het werken met vrijwilligers uit diverse culturen. Uw eigen ervaringen zijn van harte welkom! De avond wordt begeleid door Shirin Sadik, ervarings deskundige en werkzaam bij Vluchtelingenwerk. De bijeenkomst is donderdag 20 april van 19.30 tot 21.00 uur in Bibliotheek Heiloo en is bestemd voor vrijwilligers en (vrijwilligers)organisaties die (gaan) samenwerken met vluchtelingen. De bijeenkomst is kosteloos, opgeven kan via onze site: www.vipheiloo.nl Wandelen en fietsen met de Gezelschapsbank De zon schijnt, de zomertijd is ingegaan en we krijgen weer zin om erop uit te trekken. Een goed moment om te gaan fietsen of wandelen met de Gezelschaps bank. Meer informatie hoort u woensdag 5 april om 15.00 uur in het Trefpunt, de koffie en wat lekkers staan klaar, bel vooraf even 5331297. U kunt als u dan verhinderd bent even telefonisch overleggen met Claudia Spit. Samen eten op vrijdagavond 7 april om 18.00 uur in het Tref punt. Het menu wordt verzorgd door restaurant Kwartje Koffie. Vooraf een bonbon van coburger- ham gevuld met roomkaas en peterselie. Hoofdgerecht is gebak ken kipfilet omwikkeld met bacon. En als dessert Tiramisu met koffiesaus en slagroom. Couvert- prijs 14,95. Reserveren via de receptie in het Trefpunt. Film: The Intern Deze erg leuke film met Robert de Niro en Anne Hathaway wordt vertoond in het Trefpunt op zondag 9 april om 14.00 uur. Entree: 6,-. Meldt u tevoren even via tel. 5331297 dat u van plan bent te komen? Bloemencorso van de bollenstreek Zaterdag 22 april om 9.30 uur vertrekt de bus vanaf het Trefpunt richting Sassenheim. Daar zien we op een overdekte tribune de mooi versierde wagens langstrekken op hun tocht van Noordwijk naar Haarlem. Een speaker geeft toe lichting en u krijgt een kopje koffie aangeboden. Er is bij de tribune ook toiletvoorziening en catering. Deelnameprijs is 40,-. We volgen een toeristische route en maken een stop bij restaurant "De zoete inval". Hulp bij belastingaangifte Ook dit jaar staan onze deskun dige belastingvrijwilligers weer paraat. Ook wordt gekeken naar de zorg- en huurtoeslag; de service is speciaal bedoeld voor mid den- en lagere inkomens. Als lid van WonenPlus betaalt u voor de belastinghulp slechts 10,-. Voor het lidmaatschap WonenPlus en informatie over de belastinghulp belt u 5331297. Plastic doppen Ten bate van de opleiding van een hulphond van de KNGF worden (schone en droge) plastic doppen ingezameld. Vanaf heden kunt u ze weer inleveren in het Trefpunt. Tweedehands Dameskleding- markt Dinsdag 11 april om 10.00 uur is er in het Trefpunt weer een tweede hands dameskledingmarkt voor vijfenvijftig plussers. De dames van Livon nemen mooie betaalbare kleding mee en geven u graag advies. Alle kleding is heel en gewassen. Samen koffie drinken Vrijdag 14 april in het Trefpunt van 10 tot 11.30 gezamenlijk koffie drinken, en vervolgens elke vrijdagochtend. Contactgroep Partnerverlies Dinsdag 4 april om13.30 uur is in het Trefpunt de volgende bijeen komst van de Lotgenotencontact- groep Partnerverlies. Deze keer is het thema "Depres sieve gevoelens". Heb je ook wel eens last van depressieve gevoe lens en wat doe je er dan aan? Voelt u zich aangesproken, wij vinden het fijn als u komt. Entree €5,- incl. consumptie. Voor meer informatie telefoon 5331297 of mail k.vanpolen@welzijnheiloo.nl Warme maaltijd tussen de middag U kunt elke woensdag in het Tref punt tussen de middag een warme maaltijd gebruiken. Er wordt een vers en gezond menu bereid door het Buffettenpaleis. Op 5 april een sukadelapje met gekookte aardappelen en groente met chocoladepudding toe. Aanvang 12.30 uur en de prijs is 7,50. Reserveer uiterlijk de voor afgaande maandagochtend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 8