Olympisch finalist zet Boscrossers op scherp De Negende PCCMaalwater Run start zondag 9 april Hockey voor ouderen bij MHCC in Castricum SPORT 17 Verkeersbelemmering Fotowedstrijd UITKIJKPOST 5 APRIL 2017 Tessa Strang, juf Laura Duin en Elisa Duinhoven verheugen zich op zondag. Aangeleverde foto HEILOO - De Negende PCCMAALWATER Run en Walk start zondag 9 april. Van de Benedictus doen juf Laura Duin, Tessa Strang en Elisa Duinhoven ook mee. Elisa en Tessa zitten in groep 7. Ze doen aan dans en aan handbal als sport maar ze vinden de lessen van Sport@School heel leuk omdat ze dan nieuwe dingen leren. Zo von den ze de schermlessen wel 'erg cool' met al die mooie houdingen en het groeten. Basketbal was toch wat meer hun ding; dat gaat sneller. Judo en Zumba dansen vonden ze ook heel gaaf. Laura: "We hebben hier op school meerdere leerkrach ten die bewegingsonderwijs mogen geven maar de toevoeging van de Sport@School-lessen waarderen we heel erg want dat kunnen we niet zelf." Start Wandelaars starten vanaf Plaza Cinco op het Stationsplein. Daar is ook de registratie van na-inschrij vingen. Voor de lange afstand (18 kilometer) start u omstreeks 9.00 uur. Voor de 9 en 6 kilometer start u op een tijdstip zodat u voor 14.00 uur in Plaza Cinco kan afmelden. Daar wacht u een consumptie en een medaille. De eerste Run start om 14.00 uur. Dan schiet IJsman Ed Baars de 1 kilometer-lopertjes weg. Burgemeester Hans Romeyn komt voor de 2,5 kilometer en de bambi- nirun in actie. Die starten respec tievelijk om 14.15 en 14.30 uur. Om 14.45 uur start Frans van Pinxteren (PCC) de 4.7 kilometer en ten- slotte gaan de 10 kilometer-lopers om 15.15 uur weg op het schot van Dick Ramler (PCC Heiloo). Startnummers kunnen vanaf 13.00 uur worden opgehaald bij de kra men op het Stationsplein. Let op de borden die de scholen aange ven. Er is ook een informatiekraam waar u welkom bent met uw vraag. Na-inschrijvingen zijn welkom tot dertig minuten voor de starttijd van het betreffende onderdeel aan de daarvoor ingerichte kraam. Route De lopers gaan vanaf de start op de Stationsweg bij Wildschut en via de volgende wegen naar de finish op het Stationsplein bij de Vomar, Stationsweg, Rotonde, Heerenweg, Slimpad, Breedelaan, Stationsweg, Rotonde, Heerenweg, Stationsplein, Heerenweg, Zevenhuizerlaan, Haesackerlaan, Butterlaan, Heerenweg, Hoogeweg, Groenelaan, Krommelaan, Straatweg, Haagbeuk, Zevenhuizerlaan, Haesackerlaan. Hang de vlag uit als u aan het par cours woont. Dat vinden de renners geweldig! De volgende wegen zijn afge sloten van circa 14.00 tot onge veer 16.15 uur. Stationsweg van Breedelaan tot Heerenweg, Zeeweg van Heerenweg tot Westerweg. Heerenweg van Ter Coulsterlaan tot Zevenhuizerlaan, Hoogeweg van Zevenhuizerlaan tot Vennewatersweg, Krommelaan, Groenelaan. Zevenhuizerlaan van Breedelaan tot Heerenweg, Haesackerlaan. Butterlaan van Haesackerlaan tot Heerenweg. Verkeersbegeiders waken over de veiligheid van de renners. Bij voor baat danken we u dat u de aan wijzingen van deze vrijwilligers opvolgt. Wandelaars en toeschouwers mogen meedoen aan de fotowed strijd. Een fantastische prijs wacht de winnaar: een privéworkshop van enkele uren van fotograaf Robert van der Erp. Elke deelnemer kan vóór 13 april één foto inzenden naar fotorunenwalk@gmail.com. Jong geleerd Rotary Club Heiloo werkt samen met Trias, de Sportraad Heiloo, de Buurtsportcoach Heiloo en Buitenfit: "Omdat we allen vinden dat bewegen ons mooie dorp ook gezond kan houden. We richten ons vooral op de jeugd, jong geleerd. Sport@school is een fantastisch middel daarin. We doen het ook, om met de hulp van sponsoren en deel nemers een fonds te voeden waaruit mensen die het niet breed hebben in beweging kunnen komen. Een kleine handreiking waardoor het lid maatschap of de aankoop van sport- spullen mogelijk wordt." Inschrijving Heb je de inschrijving op school gemist? Inschrijven kan nog via de website tot en met 7 april via www.pccmaalwaterrunenwalk.nl. Dan help je jouw school op weg naar de meeste Sport@School- punten. HEILOO - Op 18 maart sloten Olympisch finalist en regerend Europees kampioen Raymon van der Biezen en Boscrosser wereldkampioen sportklasse 25+ gezamenlijk een serie van wintertrainingen af. Circa vijftig rijders en rijdertjes stonden klaar voor twee trainingses sies. 's Morgens begonnen de jong ste rijders tot circa twaalf jaar en 's middag was het aan jongens en meisjes in de categorie 12+. Na de warming up werden de fiet sen onderaan de startheuvel klaar gezet. Een pittige krachttraining stond aan het begin van de training. Uit stilstand moesten de rijdertjes omhoog rijden. Krachttraining is binnen een explosieve sport als BMX een must. De olympische rij ders zijn dan ook zelf veel in het krachthonk te vinden. De boscros- sers hielden het bij het beklim men van de startheuvel, maar dat beklimmen vergde al voldoende van de jonge benen. Na de serie krachttrainingen volgde een serie aan starts. Een goede start is veel- bepalend binnen de BMX sport. Raymon nam dan ook voor iedere rijder de tijd om de start te perfec tioneren. Na een aantal starts te hebben gedaan was het tijd voor een korte pauze met wat eten en drinken. Na de pauze richtten de trainers zich op de bochtentech niek. Op een korte parcours zijn het met name de kombochten waar kan worden ingehaald. Op het maxi male van wat de banden aankunnen wordt er de kombocht ingedoken. Door van boven naar beneden of van beneden naar boven te kruisen kan er worden ingehaald of juist worden geblockt. En wie kan dat je beter leren dan een olympisch fina list en een wereldkampioen? De dag werd afgesloten met een estafette wedstrijd. Maar het mooiste van een dag als deze is dat de absolute top van het BMX zo dicht bij zijn sport blijft en hun sport overdraagt aan het jonge talent. De Boscrossers bedankt Raymon en Robin dan ook hartelijk. Raymon van der Beizen in actie. Aangeleverde foto CASTRICUM - Sinds vrijdag 31 maart wordt er wekelijks hockey voor ouderen gespeeld bij hockeyvereniging MHCC in Castricum. Het initiatief is ontstaan vanuit een samenwerking tussen MHCC, Sportservice Kennemerland en Welzijn Castricum. Hockey voor ouderen is een aangepast hockey spel op kunstgras, dat vooral is bedoeld om wekelijks in beweging te zijn. De Apeldoornse hockeyclub Ares is er in 2003 mee begonnen. Drie jaar later volgde aansluiting bij de hockeybond. "Wij hebben eerst een aantal jaren geprobeerd of deze sport niet tot te veel blessu res leidt. Dat is niet zo", zegt Peter Steenmeijer. Hij is bij Ares met zijn vijfenzestig jaar het jongste lid. "Dat maak ik niet zo gauw ergens mee'', lacht hij. "De gemiddelde leeftijd ligt bij ons op drieënzeventig jaar, want deze aangepaste vorm van hockey is echt iets voor ouderen om in bewe ging te blijven. Gelukkig ontdekken nu steeds meer steden het plezier daarvan. Daarom ben ik blij met het initiatief dat nu ook in Castricum wordt ondernomen." De grootte van het hockeyveld is afhankelijk van het aantal deel nemers. Er wordt ongeveer een uur gespeeld waarbij oefeningen worden afgewisseld met partijspel. Daarbij wordt gebruik gemaakt van ongevaarlijk materiaal. "Je kunt elkaar bijna niet blesseren", zegt Steenmeijer over het spel dat mannen en vrouwen gezamenlijk kunnen beoefenen. Het heeft hem vooral een maatschappelijk doel. "Na afloop drinken wij ook altijd een kopje koffie in het clubhuis. Gezelligheid en het samen zijn is natuurlijk ook belangrijk! En de clubs profiteren ervan omdat de activiteiten op momenten zijn dat de sportparken toch leeg zijn. Wij doen het op een doordeweekse och tend." In Castricum kunnen mensen van zestig jaar en ouder deelnemen. Op vrijdag 31 maart is er een gra tis proefles bij MHCC van 10.00 tot 11.00 uur. U kunt zich aanmelden bij Ron Gravemaker van Sportservice Kennemerland, via telefoonnummer 0251-254740 of e-mail: rgravema- ker@sportservicekennemerland.nl. Na de proefles is het mogelijk om in te schrijven voor een weke lijks hockey-uur, ook op vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 17