Alzheimer Trefpunt in Castricum Informatie-avond over vermoeidheid bij kanker Meepraten over reconstructie Kleibroek en rotonde Torenstraat Voorlichting over Broedseizoen REGIO 23 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Zeer geslaagde kick-off Old Skool Sports Castricum 'Dementie, wat doet het met je relatie?' Rabo Clubkas: stem op het Duinfeest! UITKIJKPOST 5 APRIL 2017 CASTRICUM - Ouderwets gymmen (voor volwassenen) zoals vroeger? Het is weer mogelijk bij Old Skool Sports. We duiken opnieuw de nostalgie in dit kan weer bij u in de buurt. Dinsdag 28 maart was het zover: maar liefst achtentwintig deelnemers namen deel aan het gratis kick-off event in Sportcentrum de Bloemen in Castricum. Dit event was een apenkooi-les waaraan vele deelnemers met plezier meededen. Twaalf deelnemers besloten al direct terug te komen naar de eerstvolgende les. Na de les bleven velen nog hangen voor een borrel aan de bar om gezellig na te praten. Voor de komende les hebben zich alweer zeventien deelnemers opgegeven. We bieden groepslessen aan met een maximum aantal deelnemers van rond de vijfentwintig. Als we het hebben over lesinhoud moet je denken aan bijvoorbeeld trefbalspelen, paaltjesvoetbal, slagbalspelen, tamponbal, trampolinespringen, krachtcir cuit op muziek, tikspelen als boer en kwajongens. De organisatie, bestaande uit Gijs Pannekeet, Cindy van Ravenstein en Elma Swart, kijkt terug op een zeer geslaagde start. Gezien de snelle groei van het aantal deelnemers zijn wij van plan snel uit te breiden met een extra avond. Het gevarieerde programma, de lol, het laagdrempelige begin niveau en vooral het samen ophalen van herinneringen van die mooie tijd lijken goed te werken! De ambitie van Old Skool Sports is om in korte tijd mensen in deze regio in aanraking te laten komen met deze leuke lessen! Ook gaat de organisa tie zich in de nabije toekomst richten op (sport)teamuitjes, bedrijfsuitjes, teambuilding, buiten events, kidsprogramma's en kinderfeestjes. De lessen bieden wij momenteel aan op dinsdagavonden in Sportcentrum de Bloemen van 19.45 tot 20.45 uur. Deze zijn geschikt voor iedereen die om en nabij 25 tot en met 55 jaar is, dus voor jong en oud! Aanmelden kan via www.facebook/oldskoolsports en zoek dan op 'events'. Heeft u geen facebook? Geen probleem, kom gewoon langs op de dinsdagavond voor meer informatie. Wij nodigen u graag uit om eens te mee te doen of om te komen kijken vanaf de tribune om het te beleven. Volg deze sporthype and be forever young! CASTRICUM - Het Alzheimer Trefpunt in Castricum vindt op dinsdag 11 april plaats in Servciceflat Sans Souci in Castricum. Het onderwerp is 'Dementie, wat doet het met je relatie?'. Als uw partner dementie heeft, verandert uw relatie ingrijpend. Er komen steeds meer zorgtaken bij en je kunt niet alles meer op dezelf de manier overleggen. Dit is ook het geval als uw vader of moeder een vorm van dementie krijgt. De gelijkwaardigheid en wederkerig heid in de relatie zullen langzaam maar zeker verdwijnen. Dat vraagt nogal wat van uw aanpassings- en incasseringsvermogen. Hoe gaat u om met deze veranderende rela tie? Gespreksleider Essy Ferares praat hierover met een ervarings deskundige. CASTRICUM - 'T Praethuys Castricum verzorgt op don derdag 6 april van 10.00 tot 12.00 uur een informatie-avond over vermoeidheid bij kan ker. Vermoeidheid is een van de meest gehoorde klachten tijdens en na de behandeling van kanker. Door die vermoeidheid kun u in uw dagelijks leven waarschijnlijk minder goed functioneren dan je zou willen. Ook is bekend dat de vermoeidheid bij kanker anders is dan 'gewone' vermoeidheid. Het overvalt (ex-)kankerpatiënten. Zij voelen zich futloos, kunnen zich slecht concentreren en raken soms snel geïrriteerd. Daarbij komt dat het na een nacht goed slapen niet zomaar over is. Dat alles heeft invloed op uw relatie, uw omgeving en uw werk. Herkent u dit en wilt u er graag meer over weten? Een oncologisch fysiotherapeut kan u op weg hel pen. Zij is donderdag van 10.00 tot 12.00 uur aanwezig in 't Praethuys in Castricum aan de Dorpsstraat 23 (centrum voor training en coa ching). Ook zijn er vrijwilligers van 't Praethuys aanwezig. Aan de bijeenkomst zijn geen kosten ver bonden. Vooraf aanmelden is niet nodig, maar het mag wel via info@ praethuys.nl of 072-5113644. U bent daarnaast elke eerste donderdag ochtend van de maand van harte welkom. Kijk voor meer informatie op www.praethuys.nl. CASTRICUM - De Kleibroek, een veelgebruikte doorgaande weg in Castricum, is toe aan een opknapbeurt. Dat is een mooie gelegenheid om na te denken over een nieuwe en veiliger inrichting. Over de rotonde bij de aansluiting met de Torenstraat bijvoorbeeld, waar nu nog geen vrijliggende fiets paden zijn. Ook zijn er wensen voor bredere fietspaden en het verminde ren van het aantal aansluitingen van zijwegen. Meepraten en meer informatie De eerste ideeën staan in een Voorlopig Ontwerp. Zo denkt de gemeente Castricum aan een bre dere rijweg vanwege de busroute, het verplaatsen van parkeerplek ken en het aansluiten van de bur gemeester Lommenstraat op de rotonde. Omwonenden en andere belanghebbenden zijn uitgenodigd hierop te reageren. De reacties wor den meegewogen bij het maken van een Definitief Ontwerp. De eerste ideeën zijn voorgelegd op een informatieavond op 28 maart. Meepraten kan onder meer via e-participatie op www.castricum.nl/ van het maken van een Definitief praatmeeKleibroek. Vervolg Voor het project is subsidie aan gevraagd bij de provincie Noord Holland. Dit jaar staat in het teken Kleibroek veiliger is geworden. Ontwerp, het maken van een bestek, en de aanbestedingsprocedure. De uitvoering kan in 2018 plaatsvinden. Inzet is dat in de zomer van 2018 de werkzaamheden zijn afgerond en de De rotonde bij de Torenstraat. Foto: Erika Dekker-Groot Wat kunt u verwachten? De bezoekers krijgen informatie van hulpverleners en van mensen die uit eigen ervaring spreken. Bij elk Trefpunt worden deze geïnter viewd door de vaste gespreksleider. Na dit gesprek is er gelegenheid om vragen te stellen, ook voor andere zaken. Er zijn brochures en andere literatuur aanwezig om thuis eens rustig na te lezen. De servciceflat Sans Souci is gevestigd aan Sans Souci in Castricum. De ontvangst is vanaf 19.00 uur, het programma start om 19.30 uur. Iedereen is welkom en wie er nog nooit eerder is geweest, moet beslist komen kennismaken. De toegang én het eerste kopje kof fie zijn gratis. Aanmelding vooraf is niet nodig. CASTRICUM - Om vogelnes ten maar ook konijnen, hazen, hagedissen, das en vos beter te beschermen tegen verstoring door recreanten in de natuur is er een voorlichtingscampagne gestart. De provincie Noord-Holland en de Noord-Hollandse natuur- en recreatieorganisaties werken samen om alle recreanten meer voor te lichten en bewust te maken van de risico's in het broedseizoen. Dit geldt ook honden- en kattenbezit ters. Het broedseizoen startte deze maand. Met meer voorlichting willen de partners recreanten, waaronder honden- en kattenbezitters, bewus ter maken van de ongewenste invloed op de natuur, zoals de ver storing van dieren. Op borden bij natuurgebieden en op websites van terreinbeheerders staat duidelijk aangegeven wat de regels precies zijn. Ook wordt er voorgelicht op social media, borden op locatie en bezoekerscentra. De toegangsvoor waarden verschillen per natuurge bied. Daarom is het goed om altijd eerst de toegangsvoorwaarden te lezen. Recreanten die zich daar niet aan houden riskeren een bekeuring. Verstoren dieren voorkomen Om te voorkomen dat dieren ver stoord worden, moeten honden zijn aangelijnd. Zeker in de broedtijd. In Noord-Holland broeden veel vogel soorten die beschermd zijn. Vooral vogels die hun nest op de grond hebben, maar ook reeën, konijnen, hazen en hagedissen kunnen gemak kelijk door loslopende honden wor- den verstoord. Bij dreiging verlaten deze dieren hun jongen of het nest. Dan is het risico groot dat de jongen verhongeren, hun eieren niet uitko men of dat de eieren of jongen wor den opgegeten door roofdieren. Ook adviseren de natuurorganisaties om huiskatten 's nachts binnen te hou den omdat zij een risico kunnen vor men voor nesten met eieren. Handhavingssamenwerking Natuurmonumenten, Landschap Noord-Holland, Staatsbosbeheer, Goois Natuurreservaat, PWN en Recreatie Noord-Holland en Recreatie Midden-Nederland heb ben afgesproken meer te gaan samenwerken op gebied van hand having. De provincie Noord-Holland ondersteunt hen daarbij. De doel stelling van deze samenwerking is erop gericht bewustwording te cre- eren bij recreanten zoals hondenei genaren, mountainbikers en agres- soren. Overtreders kennen soms de regels niet en zijn zich niet bewust van de impact van hun gedrag. Met een gezamenlijke aanpak kunnen de organisaties hun capaciteit beter inzetten en eenduidiger optreden. Wetgeving De Wet natuurbescherming is op 1 januari 2017 in werking getreden. Deze wet vervangt de huidige Flora- en faunawet, Natuurbeschermingswet en Boswet. De wet dient ter bescherming van gebieden, plant- en diersoorten en bossen. De Wet natuurbescherming regelt de bescherming van 'Natura 2000 gebieden'. Grote delen van de gebieden die Noord-Hollandse natuurorganisaties beheren zijn Natura 2000-gebied. Activiteiten in of rond deze gebieden mogen de natuur niet schaden. De provincie kijkt naar het belang van de natuur en dat van recreanten. Het gaat om de bescherming van natuur én om het duurzaam gebruik en de bele ving ervan. I Foto: Arie van de Hout CASTRICUM - De Vrijwilligers van Welzijn Castricum organiseren ook dit jaar weer een gezellig duinfeest. Dit feest is bedoeld voor zowel vluchtelingen die in Castricum zijn komen wonen als voor andere inwoners van gemeente Castricum. De Rabo Clubkas wil hen daarbij financieel ondersteunen, maar daar is hulp bij nodig. Rabobank Noord-Kennemerland draagt het verenigingsleven in de regio een warm hart toe via de Clubkas. De klanten van deze bank mogen meebeslissen welke doelen ondersteund worden. Iedere particuliere klant van Rabobank Noord- Kennemerland van achttien jaar of ouder ontvangt eind maart een stemkaart met een unieke stemcode. Van dinsdag 28 maart tot en met 10 april kan hiermee gestemd worden. Gebruik deze kans en stem op het duinfeest! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 23