VVV Heiloo terug van weggeweest Kerkelaan is 'onveilige dorpse snelweg' Oorkonde en vergulde speld voor erelid Eensgezindheid NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN JAARGANG 83 NUMMER 17 Keten Natte Voetjes-festival tweede editie Heiloo 5 Vereniging Bewonersbelangen Kerkelaan: Vrijwilligers die de openstelling van de VVV verzorgen. Aangeleverde foto VVV Heiloo is een schakel in een keten en aangesloten bij de websites www.hollandboven- amsterdam.com en vvv.hartvan- noordholland.nl. Het ontwikkelen van toerisme boven Amsterdam is een economische factor waar meerdere branches voordeel van kunnen hebben. HEILOO - Heiloo heeft weer een nieuw VVV-kantoor: het VVV infopunt Heiloo. Wethouder Fred Dellemijn opent het kan toor op maandag 1 mei om 16.00 uur. Dit zal plaatsvinden in de Verhalenkamer Willibrordus, naast Cultureel centrum De Strandwal op Landgoed Willibrordus. Medewerkers van het VVV inf- opunt ontvangen gastvrij bezoekers en toeristen die meer willen weten wat er in Heiloo en omgeving is te zien en te beleven. Het is ook een landgoedwinkel waar producten die op het Landgoed worden gemaakt gekocht kunnen worden. Zoals Willibrorduskaas en designmeu belen van MindsZ. Ook wandel- en fietskaarten, plattegronden, bijzon dere boeken en kaarten voor de Cultuurkoepel zijn er verkrijgbaar. De medewerkers VVV inf- opunt informeren u graag over de mogelijkheden om met een gids een expeditie over het Landgoed te lopen, eventueel gecombi- neerd met een bezoek aan het archeologiemuseum Baduhenna, het Toverlantaarnmuseum, de Cultuurkoepel, kaasmakerij Zuivels of theeschenkerij de Buitenkans. Arrangementen voor groepen zijn mogelijk. Iedereen is welkom bij de opening. Voor de aanwezigen is een fraai vormgegeven placemat beschikbaar en een flesje Landgoed Willibrorduswater. Informatie voor en over VVV Heiloo: info@ verhalenkamerwillbrordus.nl. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Er rijden teveel auto's door de Kerkelaan in Heiloo en deze rijden vaak te hard. Daarnaast is de straat te smal om dit autoverkeer aan te kunnen. Dit leidt tot een onveilige situatie voor wande laars, fietsers en voetgangers. Verder is er sprake van geluids- en stankoverlast. Dat laat de Vereniging Bewonersbelangen Kerkelaan weten in een persbe richt en in een gesprek hierover met de Uitkijkpost. De bewoners vragen de wegge bruikers via bewustwordingsac ties om minder hard door de straat te rijden en beter uit te kijken. Daarnaast eisen ze van de gemeente Heiloo haast te maken met de afron ding van een verkeersplan voor de gemeente Heiloo en de bijbehoren de reconstructie van de Kerkelaan. Net als het verkeersplan heeft de reconstructie van de straat vertra ging opgelopen. De inwoners maken zich behoorlijk zorgen. Ze bena drukken dat de Kerkelaan vooral een zogenoemde erftoegangsweg B is en geen 'grijze weg' of erftoe- gangsweg A, zoals de gemeente Heiloo de Kerkelaan noemt. Op een erftoegangsweg B mogen maximaal vierduizend auto's per etmaal rijden, nu zijn dat er ongeveer achtduizend. Verder heeft een erftoegangsweg B. van rechtswege een maximum snelheid van 30 kilometer per uur, een voorangssituatie van rechts, ruime voetpaden en fietspaden. In plaats hiervan lijkt de Kerkelaan volgens vereniging op een gebieds- ontsluitings- en voorrangsweg met asfalt, smalle fietsstroken en voet paden, veelal afwezige 30 kilometer borden en snelwegverlichting. "Dat zorgt voor snel verkeer. We wil len een andere inrichting van de straat zodat niet harder dan dertig kilometer per uur gereden kan wor den", aldus een woordvoerder van de Vereniging Bewonersbelangen Kerkelaan. Gas geven De zegsman laat weten dat de meeste gemotoriseerde voertuigen geen dertig maar vijftig kilometer of harder rijden. Daarbij komt dat de weg te smal is. "Lopen kinderen en volwassenen iets te dicht bij de stoeprand, dan is de kans op een aanrijding groot. Verder is lopen met een kinderwagen of rollator op sommige plekken niet eens moge lijk. Ook fietsers - dagelijks fietsen er veel kinderen - komen in de ver drukking als auto's elkaar moeten passeren op de weg." De woord voerder schetst de situatie: "Men komt aanrijden vanaf de Omloop en Belieslaan, die er uitzien als gebiedsontsluitingswegen waar automobilisten flink gas kunnen geven. Dit geeft de weggebruiker een illusie van een ruime goed door lopende weg, terwijl het verkeer na een wat breder weggedeelte op de Kerkelaan in een trechter belandt. Hier staan de huizen dicht op de weg. Dus verkeer wordt allereerst uitgenodigd te versnellen en moet daarna hard op de rem gaan staan. Het is eigenlijk een onveilige dorpse snelweg. Een bijkomend gevolg is dat bewoners van de Kerkelaan hun eigen straat mijden en aan de ach terkant van hun huizen slapen." De inwoners pleiten voor een en dezelfde smalle inrichting van de weg met groene chicanes, vei lige oversteekplaatsen en fictieve verhogingen bij de kruisingen met voorrang voor verkeer van rechts. Het doel hiervan is het verkeer te ontmoedigen en de snelheid eruit te halen met als gevolg een veili gere en leefbaardere Kerkelaan. Intussen vrezen de bewoners voor nog meer auto's in de straat in de toekomst dankzij de geplande aan sluiting van Heiloo op de A9, de aanleg van de spoorwegtunnel aan de Vennewatersweg en de realisa tie van de woonwijk Varnebuiten. "Welke routes gaat het extra ver keer nemen? De Kerkelaan, als oost west-verbinding, is er helaas een van. Die is nu al overbelast. Daarbij komt dat de politie en de wijkagent geen handhaving mogelijk achten voor te hard rijdend verkeer. Dit wijten zij aan de inrichting van de weg." Tevens zou de politie het ver bod op zwaar vracht- en tractorver- keer niet handhaven. Lees verder op pagina 3 HEILOO - Erelid Gé van den Brink van muziekvereniging Eensgezindheid kreeg zater dag van locoburgemeester Rob Opdam een oorkonde en een vergulde speld met drie edelste nen. Dat gebeurde tijdens het voor jaarsconcert van Eensgezindheid. Gé van den Brink werd geëerd van wege zijn jarenlange lidmaatschap van Eensgezindheid. Gé werd in 1946 lid van de vereniging en komt uit een zeer muzikale familie. Hij speelde al sinds zijn zevende levens jaar samen met zijn vader en broers in vele orkesten en bands zodat hij naast zijn zeventig jaar lidmaat schap ook nog eens vijfenzeven tig jaar muzikant was. Hij besloot vorig jaar te stoppen met actief muziek maken maar hij wilde geen afscheid nemen zonder nog eenmaal zijn geliefde muziekstuk 'Instant Concert' mee te spelen op trombone en te luisteren naar de mooie filmmuziek van Ennio Morricone. Filevorming door de Kerkelaan zorgt naast een onveilige situatie voor fietsers en voetgangers ook voor stankoverlast. Aangeleverde foto Gé van de Brink samen met locoburgemeester Rob Opdam Foto: Jack Schaap GEEN (ififefiSfejlPWL ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL Voor het mee st actuele nieuws

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 1