Actie bewoners Kerkelaan Talentenjacht in aanloop naar Willibrordus Draait Door Tien vragen aan... Ben V -\- Peters dfcS 9 3 Vervolg van de voorpagina: Vriendelijke actie «..A- WflfiTu 1 x Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 26 APRIL 2017 'Geen geld en mogelijkheden' De woordvoerder stelt dat de aan leg van de spoorwegonderdoorgang op de Vennewatersweg nu voor rang krijgt op de reconstructie van de Kerkelaan terwijl deze al eerder werd uitgesteld. Daarnaast wordt gedurende de bouw van de tun nel het verkeer over de Kerkelaan omgeleid wat zal resulteren in ongeveer tienduizend voertuigen per etmaal, een jaar lang. Voor een noodvoorziening is volgens de gemeente Heiloo geen geld beschik baar. Volgens de vereniging erken nen alle raadsfracties de problemen maar zien ze geen mogelijkheden voor een officiële afwaardering tot vierduizend auto's per etmaal. "Ja, want waar moet het verkeer dan heen? Ook verkeersdeskun- digen zijn die mening toegedaan. Daarnaast vinden zij de Kerkelaan een belangrijke ontsluiting van naar Alkmaar." Gemeente Heiloo De gemeente Heiloo meent even eens dat de verkeersveiligheid op de Kerkelaan beter kan. "Daarom stond in 2011 een reconstructie van de Kerkelaan gepland. Vanwege bezuinigingen is de reconstructie verschoven naar 2015", aldus een gemeentewoordvoerder. Volgens Heiloo is de wens van bewoners om te onderzoeken of het moge lijk is eenrichtingsverkeer in de Kerkelaan in te voeren, dusdanig Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. ingrijpend dat dit effect heeft op de verkeersdrukte, en- stromen op andere wegen in Heiloo. "Het is dan ook noodzakelijk om dit in een groter geheel te beoordelen, voordat een keuze over de nieuwe inrichting van de weg gemaakt kan worden. Dit onderzoek is momen teel onderdeel van de uitwerking van het nieuwe Verkeersplan, waarin wij samen met een maat schappelijke Denktank - inwoners die wonen langs de drukste wegen binnen Heiloo, ondernemers en belangenorganisaties - nadenken over mogelijke oplossingsscena rio's." De woordvoerder meldt dat de laatste Denktank-avond in mei is gepland, daarna komt het con cept verkeersplan begin juni in het college. Het plan ligt vervolgens ter inzage tot begin augustus. "Alle zienswijze verwerken wij waar mogelijk in het definitieve plan dat wij in oktober aan de raad gaan voorleggen. Vervolgens werken wij in samenspraak met de bewo ners, de definitieve inrichting van de Kerkelaan verder uit. De uit voering van de reconstructie kan niet gelijk lopen met de aanleg van de spoorwegonderdoorgang op de Vennewatersweg. Deze is voorlopig gepland van december 2018 tot en met december 2019." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Uit een enquête blijkt de zorgen van de inwoners. De resultaten hiervan legt de vereniging eind april of begin mei voor aan de raads- en commissieleden van de gemeente. Verder voeren de inwoners - regelmatige bezoekers van commissie- en fractieverga deringen en in het verleden denk tank- en inspreekavonden - actie. De woordvoerder van de vereni ging: "Zo plakten we zaterdag stickers van 30-kilometerborden op kliko's. Dat had een positief resultaat: we merkten dat men richting het Loo een stuk minder hard reed, vooral in de ochtend. Richting het spoor waren auto mobilisten nog wel geneigd har der op te trekken." Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op CU HEILOO - Festival Willibrordus Draait Door editie 2017 vindt plaats op 15, 16 en 17 septem ber op landgoed Willibrordus in Heiloo. Om alvast in de stem ming te komen kun je meedoen aan een talentenjacht. Zing je, speel je in een bandje of bespeel je een instrument dan kun je deelnemen aan de online talen tenjacht. Eigen werk is natuurlijk zeer leuk maar ook met een mooie cover mag je meedoen. Je kunt een filmpje plaatsen op Facebook in het evenement 'Online Talentenjacht' van festival Willibrordus Draait Door. Er worden voor de zomerva kantie winnaars bekend gemaakt die mogen optreden op het festival. Festival Willibrordus Draait Door werkt momenteel hard aan een brede programmering. Het hele weekend van 15, 16 en 17 septem ber kun je genieten van (veel gratis) concerten, theater, een kunstroute, films, rollende keukens en bijzonde re activiteiten en workshops. Voor informatie bezoek je de site willi- brordusdraaitdoor.nl. ufiwac _h 1 r Mijn naam is Ben Peters, dit jaar drieënveertig jaar getrouwd met Monique. Wij hebben een zoon, twee dochters, twee schoonzonen en vier kleinkinderen. Wij wonen vanaf 1974 in Heiloo. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en opgegroeid in Haarlem. Na twee jaar Amsterdam ben ik bij Monique in Mariënstein ingetrokken, een jaartje later ver huisden we naar Vrieswijk waar Martijn en Paulien zijn geboren. Kort daarna konden wij verhuizen naar Vredenoord waar Margriet ter we reld kwam. Nu wonen onze kinderen alweer ergens anders, Monique en ik wonen er nog en hebben het er naar ons zin. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik heb niet een bijzondere hobby, veel dingen vind ik leuk, ik leef graag, ik werk graag en vind het fijn om mensen te ontmoeten. Tege lijkertijd houd ik van de stilte. 's Ochtends vroeg een 'rondje Heiloo' lopen, daar geniet ik van. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Er zijn heel veel mensen die mij boeien, dat wil echter niet zeggen dat ik hen persé wil ontmoeten. Wanneer ik toch iemand moet noemen dan is het Abel J. Herzberg (1893-1983). Herzberg was een belangrijk lid van de Joodse gemeenschap, heeft moeilijke beleidsbeslissingen moeten nemen, beslissingen die hem niet altijd in dank zijn afgeno men. Hij verbleef in concentratiekampen en had last van een KZ- syndroom. Toch kon hij zeggen: 'Wraak geneest niet. Als je je daarvan losmaakt, als je kunt worden tot een mens zonder behoefte aan wraak, dan voel je je veel vrijer, veel gelukkiger." 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Een veilig thuis en een fijne speelomgeving. De buurt waar ik woonde werd omringd door weilanden. Samen met een vriendinnetje door de slootjes baggeren totdat onze kaplaarzen volliepen. Spannend! 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Het Maalwater, het uitzicht over de weilanden naar de duinen en even blijven zitten op de Duijvestijnbank. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Een saucijzenbroodje gaat er altijd in! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Het antwoord vind je bij 3, in de woorden van Abel Herzberg. Van mijn ouders kreeg ik mee: 'Al zit het soms tegen, er zijn altijd nieuwe kansen!' 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik mag meewerken aan een onderdeel van het overheidspro gramma 'Waardigheid en Trots' geïnitieerd door Staatssecretaris van Rijn en financieel mogelijk gemaakt door ziektekosten verzekeraars Zorg Zekerheid en Zilveren Kruis. Ik ben betrokken bij het project 'Leven zoals je wilt'. Het gaat om ouderen die binnen afzienbare tijd zorg nodig hebben, gefinancierd vanuit Wet Langdurige Zieken Wlz. v/h AWBZ). Uitgangspunt is: eerst luisteren naar de cliënt. Niet wet, regelgeving en organisatie zijn leidend, maar de mens. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Geen ingrijpende voorstellen, ik vind dat hij het goed doet. Vanuit die positie als burgemeester 'boven de partijen staande' zou ik de bestuur ders van de, door de gemeente gecontracteerde zorgaanbieders, eens uitnodigen en praten over onderlinge samenwerking. Dit met kwaliteit, doelmatigheid en een win/win situatie voor iedereen voor ogen. Praten over wat goed gaat maar misschien nog beter kan! Misschien doet Hans Romeijn dat al? 10. De persoonlijke vraag van Corine Hemmer aan Ben Peters 'Wat versta jij onder goede zorg voor mensen met dementie?' Goede zorg is maatwerk, je respecteert (blijft af) van wat iemand nog zelf kan. Dat geldt ook bij dementie. In de beginfase doet de demente dingen niet meer omdat men het vergeet of niet begrijpt, tot een later stadium waarin men dingen niet meer kan. Je zou kunnen denken aan zorg die in het begin coachend is, later begeleidend en steunend, tot de laatste fase, helpen bij alles wat nodig is. En, vergeet niet, aandacht te hebben voor partner en kinderen. Ik nomineer George Tervoort voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag is: "Met jouw schildersbedrijf heb je heel wat kleur gebracht in Heiloo. Nu je dit niet meer doet, wat geeft er kleur aan jouw leven?" Stickers op de groene bakken helpen nauwelijks. Aangeleverde foto Festival Willibrordus Draait Door. Foto: Peter Bijkerk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3