"KOMIMGSBAGr £X5t$raS33$3H383£3E£IIH3BD Oorlogswandeling met De Historische Vereniging Oud Heiloo I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Bevrijdingsconcert in de Cultuurkoepel Keer op Keer opkikkers april Teddybeer-diploma Heiloo Egmond Limmen Akersloot Castricum Bakkum Bergen Jongerenredactie gezocht Oorlogsmonument. UITKIJKPOST 26 APRIL 2017 HEILOO - Zaterdag 6 mei geeft het Urker Mannenkwartet in samenwerking met Kleinkoor Musica Religiosa en sopraan Clara de Vries een bevrijdings concert in de Cultuurkoepel. Het programma bevat geliefde liederen van licht klassiek tot populair aangevuld met solo's door organist en dirigent Gerwin van der Plaats. Op het repertoire van het kleinkoor staat vooral koormuziek uit de brede muziekgeschiedenis met accenten op de Engelse koortraditie en composities uit het romantische repertoire van eind negen tiende - begin twintigste eeuw. Verder heeft het kleinkoor meegewerkt aan opnamen voor het bekende tv-programma 'Nederland Zingt'. De toegang is 10 euro (pauzedrankje inbegrepen), kinderen tot en met zestien jaar hebben gratis entree. Kaarten zijn verkrijgbaar online (www. cultuurkoepelheiloo.nl) en bij het VVV-infopunt (De Verhalenkamer) op het Landgoed Willibrordus. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer geeft elke week een Opkikker van 250 euro aan een vereniging of stichting. De opkikkers van de maand april zijn gegeven aan Heilooër Amateur Fotografen Vereniging, Music Meeting Heiloo en Lisanne Rohde uit Heiloo (bijdrage voor deelname aan de World Transplant Games). Ook Stichting Oranjefeest Limmen ontving een van de opkikkers en leverde ons onderstaande tekst aan. "Een aanleiding, 'super'gemotiveerde vrijwilligers en de juiste middelen zijn de basis voor de meeste evenementen, zo ook voor Koningsdag in Limmen. Aan deze basis is in Limmen geen enkel gebrek en hier zijn we natuurlijk trots op! Deze aanleiding is afkomstig van ons Koningshuis. Pas na de Tweede Wereldoorlog - toen de sociaaldemocraten zich met de monarchie hadden verzoend - werd Koninginnedag een nationale feestdag voor alle Nederlanders. De 'super'gemotiveerde vrijwilligers zijn het team van Stichting Oranjefeest Limmen, zij willen dit jaar weer een mooi feest maken van deze bijzondere dag. Sinds dit jaar heeft stichting Oranje feest Limmen ook een heuse Facebookpagina. Er staan inmiddels veel 'oude' filmpjes en foto's op van voorgaande jaren. Veel mensen beleven ook daar al plezier aan. Limmen was er al vroeg bij! En de juiste middelen.Dit zijn toch wel de ruimhartige sponsoren, Dit jaar kregen wij zelfs financiële steun van onze buren uit Heiloo. Een dikke opkikker van Keer op Keer was een zeer prettige verrassing. Als laatste is een juist middel toch wel goed weer. Want net als afgelopen jaar kozen we dit jaar voor het concept van een Open Podium. Was het vorig jaar in de bedrijfshal van Aron Mooij, dit jaar organiseren we het programma buiten en mogen wij met z'n allen genieten van de optredens en de vele andere activiteiten in het park. Kortom: mooi weer tijdens Koningsdag in Limmen is goed nieuws voor Limmen als gemeenschap. Hierbij nodig ik u van harte uit om op 27 april aanstaande de verjaardag van onze Koning in het Park van Limmen te vieren! Mededeling voor de buren: wij zetten het geluid rond 18.00 uur uit." Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het formulier downloaden via www.stichtingxopx.wordpress.com of ophalen in onze kringloopwinkel Keer op Keer aan Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - De jongste leerlingen van zwembad Loos deden zater dag 15 april in eigen bad examen voor het Teddybeer-diploma. De geslaagden zijn Mara Lenderink, Cato Klijn, Noud Kaandorp, Femke Vreeker, Sam van den Akker en Damian de Vries. Wijkpark Ypestein Oranjebal - Heiloo's Got Talent, voor kinderen van 7 tot 14 jaar en waterbaken in de vijver. Tijd: 15.00 uur. Na Heiloo's Got Talent optredens van Sam en Falko, DJ Bodhi Olivio, Down on the Corner, 80's Alive en The Faculty (de huisband van Heeren van Amstel). Winkelhof 't Loo (het plein) Vrijmarkt. Tijd: 05.00 - 12.00 uur. Speeltuin tussen Boekenstein en Baetenburg Spelletjes voor kinderen tot 12 jaar, vrijmarkt, ponyrijden, DJ Daan en percussiespecialist Maurice. Tijd: 11.30 - 13.30 uur. Een spelkaart kost 2 euro en is inclusief grabbelen, limonade en een ijsje. Verder zijn er koffie met cake en hot- dogs. Plan Oost, Oostkanter Kinderspelletjes en jeugdbrandweer. Volwassenen genieten met een drankje van de spelende kids. Tijd: 14.00 - 16.00 uur: Pretkaarten kosten 3 euro, inclusief ijs, chips en limonade. Terrein achter Restaurant Smakelijk/ Koffiemolen Egmond aan den Hoef (Egmonderstraatweg). Tijd: 10.30 - 18.00 uur. 'Versierde Fietsen- Optocht' van Dorpshuis Hanswijk naar restaurant Eet Smakelijk. Tijd: 10.30 - 11.15 uur. Inschrijven kan voor aanvang bij het dorpshuis. Er zijn prijzen te winnen. Daarna korte aubade en toespraak door een vertegenwoor diger van de gemeente Bergen. Kindervrijmarkt (09.00 15.00 uur). Ook kinder spelen (11.30 - 15.00 uur), leuke attracties, springkussens en demon straties van de vrijwillige brandweer van Egmond. Daarna Koningstoast voor ouders. De Schulp/Kerkplein, Egmond-Binnen Kinderoptocht met versierde fietsen vanaf dorpshuis De Schulp naar het Kerkplein (met fanfare Eensgezindheid). Prijs voor het mooist ver klede kind. Uitdelen van ballonnen. Tijd: vanaf 10.15 uur. Oplaten van ballonnen op het Kerkplein (10.50 uur). Kinderspelen (tot 12.45 uur). Vrijmarkt (vanaf 12.45 uur). Livemuziek van o.a. de bands The Westport Two, Sea Sight Stringers en Van Leer, Piet Visser Band, Polaroid Monkeys en So be It! Tijd: 13.00 20.00 uur. Sporthal De Watertoren, Egmond aan Zee Oranjemarkt en spring kussen. Tijd: vanaf 08.00 uur. Kinderactiviteiten (10.00 - 13.00 uur). Muziek (vanaf 13.00 uur). Vuurbaak/Enterij Vrijmarkt. Tijd: 09.00 uur. Koningsrit 10 km. Start: Vuurbaak. Tijd: 11.00 - 12.00 uur. Prijsuitreiking door burgemeester Mans rond 16.00 uur. Open podium met muzi kaal talent. Tijd: 13.00 - 18.00 uur. Bar geopend van 12.00 - 18.00 uur. Attracties voor de jeugd. Tijd: 12.00 - 18.00 uur. Wilhelminaplein/de Vriendschap Versierde fiets-wedstrijd op het Wilhelminaplein. Daarna fietsoptocht. Tijd: 14.30 uur. Koningsspelletjes op het Wilhelminaplein. Tijd: 15.00 uur. Livemuziek van de coverband 'AllRecovered'. Tijd: 18.00 uur. Keezen en klaverjassen in Café De Vriendschap. Keezen vanaf 14.00 uur en opgeven via keezenakersloot@out- look.com. Klaverjassen vanaf 14.30 uur. Opgeven kan via info@ vriendschapakersloot. nl. Voor beide drives zijn prijzen te winnen. Dorpsstraat Brandweer, water spelletjes op het Bakkerspleintje. Muziekoptredens in het centrum en vrijmarkt. Muzikale Kingsday bij Balu, Toetje 2, Basta, BoesBoes en Café City. De coverband Broadway trapt af op het pleintje voor de Balu. Tijd: 16.00 uur. De dj's van Foute Boel vanaf 21.00 uur. Bakkerij Verschillende optredens van diverse bands. Tijd: vanaf 13.00 uur. Bakkummerstraat en omgeving Vrijmarkt. Tijd: vanaf 07.00 uur. Livemuziek bij Hotel Fase Fier. Voor de kinderen: zweefmolen, suikerspin, brandweer. Tijd: 11.00 uur. Livemuziek: Barnbees (11.00 uur) en Boom Boom Barber (14.00 uur). Optreden band Die Vers, bij Le Baron. Tijd: 09.30 uur. Jeugdrommelmarkt. Tijd: 09.00 uur Kinderspelen op de Breelaan en in de Stationsstraat. Tijd: 10.00 - 13.00 uur. Terrein Ruinekerk Bouncing Bubbels. Tijd: 12.00 - 17.00 uur. Ponyrijden in de Kerkstraat. Tijd: 12.00 - 15.00 uur. Muziekpodia verspreid door het dorpscentrum. Toegang gratis. Tijd: 12.00 - 19.00 uur. Ruïnekerk 'Brutaal Vocaal' treedt twee keer op met hetzelf de repertoire (vrij entree max. 250 personen). Tijd: 10.30 - 11.00 en 11.30 - 12.00. Breelaan Schminken voor de kin deren. Tijd: 11.00 - 16.00 uur. Verkleden als prins of prinses en daarna een rondje in de echte prin- sessenkoets. Tijd: 12.00 - 16.00 uur. Mini stoomtrein en draai molen. Tijd: 10.00 - 16.00 uur. HEILOO - Lijkt het je leuk om mee te denken over wat er op de jongerenpagina in de Uitkijkpost komt? Dan zijn wij op zoek naar jou! Als lid van de jongerenredac tie ben je bijvoorbeeld redacteur van de artikelen en columns, ga je als fotograaf of vlogger aan de slag, zorg je voor de grafische vormgeving van de pagina of ben je de aangewezen persoon om de advertentieruimte te verkopen. Als jongere weet jij als geen ander wat er speelt in de omgeving. Eén keer per maand verzorg je een pagina vol leuke, grappige of interessante stukken. Voor en door jongeren! Dit doe je onder de professionele begeleiding van de medewerkers van Uitkijkpost Media. Is deze functie jou op het lijf geschreven? Reageer dan vóór 21 mei door een mail te sturen naar e.schotten@jongerenwerkheiloo. nl. Wie weet ben jij straks lid van de eerste echte jongerenredactie van de Uitkijkpost! HEILOO - De Historische Vereniging Oud Heiloo houdt vrijdag, zaterdag en zondag weer een oorlogswandeling door Heiloo. Dit na de grote belang stelling van een jaar geleden. Deze keer leidt de wandeling van circa anderhalf uur langs een aan tal plaatsen en gebouwen in het centrum van Heiloo. De gids vertelt tijdens de wandeling - mede aan de hand van foto's - welke rol de gebouwen en plaatsen tijdens de oorlogsjaren speelden. Voorbeelden zijn De Rimboe, het gemeentehuis en Betsy's Hof, waar men in de hongerwinter altijd eten kreeg en het verzetsmonument 't Groentje waar onlangs twee Stolpersteine zijn geplaatst. De gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog in Heiloo waren heftiger dan menigeen denkt. De wandeling start bij de Oudheidkamer aan Bergeonstraat 30 Heiloo, waar u vanaf een half uur voor aanvang met een kopje koffie of thee krijgt aangeboden. De wandelingen zijn op vrijdag 28 april (aanvang 19.00 uur), zaterdag 29 april (aanvang 14.30 uur) en zon dag 30 april (aanvang 14.30 uur). De kosten bedragen 3,50 euro p.p. inclusief Stolpersteine- Brochure. Informatie op www.oudheiloo.nl of tel. 06-51718363. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7