SAMEN! Het Trefpunt: het warme dorpshart STICHTING WELZIJN HEILOO en' sociale samenhang erop uit 8 TREFPUNT ACTIVITEITEN AGENDA HEILO OPENINGSTIJDEN MEIVAKANTIE VRIJWILLIGERSVACATURES WAT DOE JIJ NOU? Vrijwilligers Informatie Punt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners Aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding Verbinden vitale en kwetsbare inwoners UITKIJKPOST 26 APRIL 2017 In de meivakantie (24 april t/m 7 mei) is het VIP geopend op dinsdag en vrijdag van 10.00-13.00 uur Stichting Monument Witte Kerk Heiloo zoekt een Coördinator verkoop boek Dorcas winkel Heiloo zoekt een Medewerker voor de opslag Voor een mevrouw uit Heiloo zoekt Stichting Welzijn Heiloo een zwemmaatje Stichting Hunebedspelen zoekt voor 18 juni Mede werkers voor de kramen en voor de kinderspelen 't Beestenboetje zoekt extra hulp voor het verzorgen van de dieren op de ochtenden De Zorgcirkel zoekt voor Villa Westervenne een Duo-fiets vrijwilliger Kijk voor meer informatie en voor veel meer inspirerende vacatures op www.vipheiloo.nl Elke avond loopt een ander groepje vanaf zonsonder gang met zaklampen en emmers een ronde langs de Zanderslootweg en Kuillaan, waar de meeste amfibieën uit het bos komen om in het water te gaan paren. De dieren verblijven daar enkele dagen tot een maand, waarna ze terugkeren naar het bos om te eten. Lees het hele interview op onze site: www.vipheiloo.nl. Het Vrijwilligers Informatie Punt (VIP) laat elke maand een ande re vrijwilliger aan het woord. Deze maand interviewt het VIP niet minder dan vijf vrijwilligers: de mensen van de Paddenwerkgroep Heiloo. Gedurende 7 weken in het vroege voorjaar helpen zij de padden, kikkers en salamanders richting het water. Heeft u dat ook? Zodra de dagen langer worden en de bomen zich hullen in blad groen en bloesem krijg ik zin om erop uit te gaan. Bijvoorbeeld een mooie wandeling, een fietstocht in de natuur of lekker koffiedrinken op het terras in het prille voorjaarszonnetje. Een van de leuke dingen is dat je dan ook weer mensen spreekt die je de hele winter niet hebt gezien. Als ik in de tuin aan het werk ben schieten de buren me aan en onbekende voorbijgangers maken een praatje. De gezelligheid bloeit gelijk met de natuur op. Dat dit niet voor iedereen vanzelfsprekend is, merken we aan de signalen en ver zoeken die we bij Stichting Welzijn Heiloo binnen krijgen. Zo is er veel behoefte aan vrijwilligers die een uurtje in de week de tijd hebben om een rondje te lopen met iemand met een rollator, of samen een kopje koffie te drinken bij het Loo of op het Stationsplein. Herkent u dit bij iemand bij u in de straat of bij uw kennissen, iemand die wat moeilijk alleen naar buiten kan? Verras diegene eens en loop samen een blokje om voor een ijsje of ga naar het strand, daar wordt iedereen blij van. Als u zelf niet iemand kent die zoiets leuk zou vinden, dan stel ik u graag voor aan iemand die samen met u erop uit wil. Karin van Polen, Stichting Welzijn Heiloo Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl. Website: www.vipheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag 10.00-16.00 uur, woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-16.00 uur Met plezier en voldoening kijken we met medewerkers en vrijwilligers in het Trefpunt terug op het vorig jaar. We prijzen ons gelukkig met de inzet van zoveel geweldige vrijwilligers. Zonder hen had Stichting Welzijn Hei- loo niet zoveel inwoners tot steun kun nen zijn, had Stichting Jeugd Heiloo niet zoveel kunnen betekenen voor jong Heiloo en zouden de zalen in het Trefpunt leeg blijven. Onze gezamen lijke missie is dat iedereen in Heiloo moet kunnen meedoen op zijn/haar eigen niveau, naar wens en behoefte, met inzet van soms verborgen talen ten, vanuit eigen kracht, maar met ondersteuning waar nodig! Vooral dat laatste is van belang. In de media is regelmatig sprake van een overheid die zelfredzaamheid tot norm verheft maar tegelijkertijd drempels opwerpt voor kwetsbare mensen om mee te kunnen blijven doen. In Heiloo doen we al het mogelijke om dat afhaken te voorkomen. Samenwerking met het sociaal team van de gemeente en met andere organisaties die werkzaam zijn op het terrein van de Wmo is daarbij een voorwaarde. In de jaarverslagen van de drie genoemde stichtingen en van het Vrijwilligers Informatie Punt wordt een opsomming gegeven van wat in 2016 is gepasseerd en tot stand gebracht. En dat is indrukwekkend! Een kleine greep uit het cijfermate riaal: Het Trefpunt begroet jaarlijks 75.000 bezoekers voor de activi teiten die door wel 70 organisaties worden georganiseerd, KBO en SWH organiseren daarvan de meeste. Onze vrijwilligers komen bij 1.000 huishou dens over de vloer met praktische dienstverlening vanuit WonenPlus; ons Sport- en Beweegprogramma telt 475 deelnemers, ruim 200 Heilooërs hebben gebruik gemaakt van onze cliëntondersteuning. Het VIP bestond 5 jaar en was o.a. actief in de bemid- deling naar vrijwilligerswerk van mensen "met afstand tot de arbeidsmarkt". De jongerenwerkers van Stichting Jeugd hebben veel contact gezocht en gevon den met jongeren in Heiloo; ze hebben een bemiddelende rol kunnen spelen bij overlast in de buurt. Gezamenlijk waren de organisaties actief bij o.a. NL-Doet, het Groot-Dictee, het Repaircafé en "Prettig wonen in Heiloo". U vindt de verslagen op de websites van de organisaties. Zeer ter lezing aanbevolen. De grote meerwaarde van de combinatie dienstverlening en ondersteuning aan inwoners van Heiloo vanuit het Trefpunt en een uitgebreid sociaal-cultureel pro gramma is dat al die componenten elkaar versterken. En tegelijkertijd leggen we vanuit het Trefpunt verbindingen met andere organisaties in Heiloo, binnenkort hopen we ook het Brunogebouw hierbij te kunnen betrekken. Een meerwaarde die zich niet gemakkelijk laat berekenen, maar wie zijn oor te luisteren legt in het Trefpunt, hoort de verhalen van bezoe kers en cliënten. En, cijfers zeggen veel, maar niet alles wat belangrijk is kan worden berekend. Marian van Dam "niet alles van belang kan worden berekend" Koffie-uurtje op vrijdagmorgen Vindt u het gezellig om samen met anderen koffie of thee te drinken? Dan bent u elke vrijdagochtend van harte welkom in het Trefpunt. De koffie staat voor u klaar vanaf 10.00 uur. Gewoon binnenlopen, aanmelden van tevoren is niet nodig. Stillevens uit de Gouden Eeuw Cultuurwetenschapper Isolde Scholberg geeft donderdag 18 mei om 14.00 uur weer een interessan te lezing, deze keer ter inleiding op de tentoonstelling "Stillevens uit de Gouden Eeuw" in het Maurits- huis. Entree 10,-. Meld ons tevo ren dat u van plan bent te komen. Fietsen en wandelen Diverse fiets- en wandelgroepen zijn onlangs weer gestart met hun wekelijkse tripjes. Dames, en heren zeker ook, sluit u aan! Repair Café Komende zaterdag 29 april tussen 10.00 en 13.00 uur bent u in het Repair Café weer van harte welkom met spullen waar iets mis mee is. Tip: We hebben nog een hele zomer tegoed, dus laat nu uw fiets nakijken. Er zijn ook speciaal vrij willigers aanwezig die sieraden en poppen(kleertjes) repareren. Leden van Videoclub Heiloo helpen u graag met het bewerken en op internet publiceren van filmpjes. De toegang is gratis. Maandelijkse boekenmarkt Zaterdag 29 april bent u van 10.00 tot 13.00 uur weer van harte wel kom bij onze tweedehands boekenmarkt. Er zijn niet alleen boeken te koop, maar ook cd's, dvd's en lp's. Entree is gratis. Voorjaarslunch Gezelschapsbank Woensdag 3 mei is in het Trefpunt de traditionele voorjaarslunch van de Gezelschapsbank, aanvang 12.30 uur. De lunch is inclusief soep, diverse broodsoorten met beleg en salades (karne)melk en koffie/thee. Kosten 7,50. Vooraf reserveren via tel. 072-5331297. Opfrisles Haken Vroeger veel gehaakt maar de ken nis van de verschillende steken is wat weggezakt? In de opfris-les op zaterdag 13 mei van 9.30 uur tot 11.30 uur nemen we de basisbe ginselen van het haken door zodat u thuis zelf verder aan de slag kunt. En na de zomer komt er een cursus amigurumi haken; dat zijn kleine knuffelbeestjes. Zin om aan de opfris-les mee te doen? Bel ons dan op 072-5331297. De kosten zijn 20,- incl. materiaal. Vestingvaart Naarden Zondag 21 mei vertrekt de bus aan het begin van de middag vanaf het Trefpunt en zet koers naar Naar- den, waar we op een overdekte boot een schitterende rondvaart maken. Na afloop drinken we op het vasteland een kopje koffie/thee met wat lekkers erbij. De deelnameprijs is 36,-. Eten in het Trefpunt Vrijdag 12 mei wordt in het Trefpunt weer een heerlijk diner opgediend, verzorgd door Party centrum Meereboer uit Oudorp. Tomatensoep met stokbrood en kruidenboter, varkenshaas met saus, gekookte aardappelen met jus, broccoli, witlof ham/kaas en worteltjes. Als dessert krijgt u crème brülee met fruit. Kosten 14,95. Geef u tijdig op bij de receptie. Tafelverhuur Braderie 2017 Na het doorslaande succes vorige zomer gaat de Trefpunt Braderie op zaterdag 17 juni op herhaling. Er zijn nog enkele kramen voor de verhuur. Een hele kraam (4.10 x 1.20 m) kost 30.-, en een halve kraam (2.05 x 1.20) 20.-. Bel of mail Wanda Vasbinder, tel.5331297 of w.vasbinder@welzijnheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 8