Gemeente sluit 2016 af met positief resultaat Uit&Zo met informatiestands en optredens Wijkschouw: 'Wacht even, ik kom zo naar beneden!' Koor sWing opent Music Meeting 2017 Fotowedstrijd Tulip Garden 13 Zaterdag 2 september UITKIJKPOST 2 4 MEI 2017 Kom gezellig kijken en laat u informeren. Aangeleverde foto HEILOO - Uit&Zo Heiloo wordt voor de drieëntwintigste keer gehouden rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Dit jaar is het op zaterdag 2 sep tember van 11.00 tot 16.00 uur. De organisatie van Uit&Zo Heiloo is volledig in handen van Bibliotheek Heiloo. Naast de vele informatiestands wordt er ook dit jaar weer een groot aantal optredens uitgevoerd. U kunt niet alleen muziek, dans en toneel verwachten maar ook demonstra ties van sportverenigingen. Ook voor de kinderen zijn er weer volop HEILOO - Afgelopen dinsdag avond organiseerde de gemeen te Heiloo weer een wijkschouw. Tijdens de schouw werden de 'witte voetjes'-brochure uitge deeld. Deze brochure attendeert de inwoners erop dat ze het voor inbrekers niet te makke lijk moeten maken om binnen te komen. Burgemeester Romeyn, de wijk agenten, de politie, Buurtpreventie Heiloo, raadsleden en medewer kers van de gemeente deden mee met de schouw. De schouw startte met een presentatie van de politie. Deze presentatie liet zien dat het aantal inbraken in Heiloo de laat ste jaren dalen maar, vergeleken met buurtgemeenten, nog relatief hoog is. Volgens de politie is één van de oorzaken van deze daling het werk van de WhatsApp-groepen van Buurtpreventie Heiloo. Helaas verwacht de politie in de zomer periode een stijging van het aantal insluipingen. De ervaring leert dat in de zomer veel insluipingen overdag en 's avonds plaatsvinden, doordat deuren en ramen openstaan. Gezien de inbraken van de laatste tijd bekeken de deelnemers van de wijkschouw in de buurten Boswijk en Blockhovepark wat in de prak tijk de mogelijkheden zijn om een woning in te sluipen. Onder leiding van de politie zijn veel woningen aan de achterkant geschouwd. Bij sommige woningen viel op dat er activiteiten gepland. Daarnaast is er de gebruikelijke verkoop van afgeschreven materialen van de bibliotheek. Informatie en opgave De bij de organisatie bekende organisaties en verenigingen zijn uitgenodigd om (weer) aan dit evenement deel te nemen. Heeft u geen uitnodiging gehad, maar wilt u meer informatie en/of deelnemen, kijk dan op www.bibliotheekhei- loo.nl voor het aanmeldformulier, de begeleidende brief en meer informatie. Of bezoek de bibliotheek (mevr. J. Braam) aan Westerweg goede sloten op de deuren en ramen zaten. Achterdeur open Helaas was bij veel andere wonin gen een totaal ander beeld te con stateren. Poorten en schuren ston den open. In deze schuren stonden veelal kostbare (race)fietsen voor het grijpen. Bij enkele woningen bleek dat de achterdeur openstond en dat niemand aanwezig was. Hier ging de politie naar binnen om een 250. Telefoon: 072-533 06 70. Ook hier vindt u het aanmeldformulier en de begeleidende brief met infor matie over deze editie. Uitkijkpost Natuurlijk besteedt Uitkijkpost weer volop aandacht aan Uit&Zo. De organisatie maakte met Uitkijkpost afspraken over de mogelijkheden en tarieven. Wilt u ook een groot publiek informeren over uw activiteiten? Neem voor mogelijkheden en gunstige tarie ven contact op. Dat kan via 072-5351075 of advertenties@ uitkijkpost.nl. 'witte voetjes'-brochure op de eet tafel achter te laten. Voor de zeker heid riep de agent naar boven: "Is er iemand thuis?". De bewoner rea geerde met "Wacht even! Ik kom zo naar beneden." Wij hopen dat we met z'n allen van een mooie zomer kunnen genie ten. Vergeet hierbij niet de deuren en ramen gesloten te houden als u (even) niet aanwezig bent. Bron: www.buurtpreventieheiloo.nl. HEILOO - De gemeente Heiloo heeft 2016 afgesloten met een fors positief resultaat van circa 7,5 miljoen euro. Dat laat de gemeente weten. Het positieve saldo zou voor 6,1 miljoen euro (incidenteel) veroorzaakt zijn door gewijzigde regelgeving voor de waardering van grond exploitaties. De resterende 1,4 miljoen euro is vooral behaald binnen het sociaal domein en het grondbedrijf. Volgens de gemeente is er sprake van (voorlopig) lagere uitgaven voor de nieuwe taken van het soci aal domein. Het zou gaan om afge rond 0,7 miljoen euro voor uitgaven voor Wmo-begeleiding. De uitgaven voor de jeugdtaken liggen in lijn met de begroting. De activiteiten van het grondbedrijf vallen onge veer 0,8 miljoen euro voordeliger uit. De nieuwbouw in Zuiderloo en Nieuw Varne is volgens de gemeente voortvarend opgepakt en de verkopen verlopen goed. Voor Zandzoom is de voorbereiding van een nieuw bestemmingsplan voort gezet. Daarnaast is in 2016 het voor lopig ontwerp voor de Aansluiting A9 uitgewerkt, waarin uiteindelijk de aansluiting op de Kapellaan HEILOO - Martin Oudshoorn, bedrijfsmanager van Hotel Fletcher Heiloo, maakte op dins dag 16 mei de winnaars bekend van de fotowedstrijd. De fotowedstrijd was georgani seerd door het naastliggende appar tementencomplex Tulip Garden. Het thema van de opdracht was dat de foto's een link moesten heb ben met het complex. De jury was gevormd vanuit het personeel van Fletcher Hotel waaruit de onder staande drie winnaars naar voren kwamen. Eerste prijs: Jolanda Krüse. Tweede prijs: Stefan de Blaauw HEILOO - Koor sWing zong op zaterdag 20 mei tijdens de Music Meeting zeven songs waaronder 'Here, there and eve rywhere' van John Lennon and Paul McCartney en 'Viva la vida' van Coldplay. Koor sWing staat onder de bezie lende leiding van Olaf van Rijn en de pianobegeleiding wordt verzorgd door Hendrik-Jan Bosman. De fotoserie, die achter het koor werd vertoond, is gemaakt door Ton Thomassen. Music Meeting Heiloo 2017 stond in het teken van een samenwerking met HAF - Fotoclub Heiloo, waarbij muziek en fotogra fie werden gecombineerd. Koor sWing koos als thema 'In hogere sferen mystiek met een vleugje aards'. Op basis van het thema en de songs werd een prach tige fotoserie gemaakt van het koor in het Heiloër bos door Ton Thomassen. Zingen is leuk! Dat staat vast voor de ruim dertig leden is opgenomen. Het voorontwerp bestemmingsplan is uitgewerkt tot een ontwerp en is in het eerste kwartaal 2017 ter inzage gelegd, zo laat de gemeente weten. Inwoners met een laag inko men en veel zorgkosten kregen van de gemeente de mogelijk heid een beroep te doen op de 'Meerkostenregeling chronisch zieken en mensen met een chroni sche beperking'. Naar aanleiding van de discussie over de hoogte van de eigen bijdragen Wmo, onder- steuningsmijding en stapeling van kosten is onderzocht welke moge lijkheden de raad heeft om de finan ciële druk te verlagen. In 2016 zijn acties uitge voerd uit het 'Lokaal Integraal Veiligheidsplan 2015 - 2018'. Volgens de gemeente Heiloo lag het accent daarbij op het voorko men en bestrijden van inbraken en winkeldiefstallen. Preventie staat voorop bij deze acties. Inwoners zijn betrokken, wijkschouwen uit gevoerd en cameratoezicht ingezet. Meer lezen over de jaarreke ning? Kijk op www.heiloo.nl/ jaarrekening. Derde prijs: Marga Visser. Fletcher Hotel stelde de prijzen beschikbaar. Aangeleverde foto van vierstemmig gemengd koor sWing uit Heiloow. Koor sWing is een groep enthousiaste zangers die kwaliteit en gezelligheid hoog in het vaandel heeft staan. De laatste maanden is zeer hard gerepeteerd om het programma zo goed moge lijk te laten horen. Dat is gelukt, afgaande op het applaus. Op naar Music Meeting 2018. Aangeleverde foto De deelnemers aan de schouw (o.a. Burgemeester Hans Romeyn) in gesprek met een buurtbewoner. Foto: buurtpreventieheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13