Heropening snackbar Stolp 'Probleem' aan de Kapelweg opgelost Karavaan bouwt de nieuwe wereld op het doelenveld Alkmaar Expositie Historische Vereniging Oud-Akersloot regio 19 Utrecht. KiKa versnelt de overwinning op kinderkanker. Ga naar www.kika.nl en/of geef op 24 MEI 2017 De Kapelweg. Aangeleverde foto LIMMEN - Na de brand in de afzuiginstallatie en de schoorsteen gaat snackbar Stolp in Limmen op 25 mei (Hemelvaartsdag) weer open. Dit een slniting van drie weken. Willem en Anja zijn de brand weer van Limmen ontzettend dank baar dat zij alle ellende zo hebben kunnen beperken en dat het goed is afgelopen. Anja: "Dankzij het snelle en doortastende optreden van de brandweer van Limmen is ons woonhuis boven de zaak en de keuken/magazijn beneden gespaard gebleven en heeft alleen de cafeta ria schade opgelopen. De rook- en roetschade is inmiddels door een gespecialiseerd bedrijf (in opdracht van de verzekering) schoongemaakt en hersteld. Voorts hebben DIBO en NUKO de schade aan de installaties snel gerepareerd en heeft Gerard Broedersz het timmerwerk voor zijn rekening genomen, zodat alles weer klaar voor gebruik is." Dank en viering De familie Wang is op 1 juni aanstaande tweeëntwintig jaar in Limmen gevestigd en is door de dorpsgemeenschap in het hart gesloten. Anja, Willem en de kinde ren voelen zich dan ook helemaal thuis in Limmen. Dat de Limmers de familie een warm hart toedragen bleek eveneens uit de belangstel ling, de steun en het medeleven die zij na de brand hebben ondervon den. Om hun klanten en bekenden hiervoor te bedanken willen zij de heropening van de snackbar met u vieren op woensdag 24 mei van 16.00 uur tot 20.00 uur. Hierbij is iedereen van harte welkom. STEUN DAAROM KIKA! LIMMEN - Recentelijk ver scheen in de pers een aantal alarmerende berichten inzake problemen met bonwhoog- tes e.d. in het plan Zandzoom, met name aan de Kapelweg en de gerealiseerde woningen ter plekke. Hierdoor kwamen bestaande woningen 'in de knel'. Daar waar de Kapelweg zich ken merkte door schaarse lintbebou wing is de afgelopen twee jaar in snel tempo het gebied tussen ruw weg Pagenlaan-Westerweg -Burg. Nieuwenhuijsenstraat-Kapelweg voor bijna de helft volgebouwd. De volgende fases staan al in de start blokken om gebouwd te worden. Er is veel belangstelling voor de woningen. Bij de realisering van de woningen ontdekte men dat er met name rondom het perceel Kapelweg 9, van de familie Antoon Huijsmans - Molenaar, respectieve lijk zevenentachtig en negenenze ventig jaar, fouten zijn gemaakt bij de communicatie over de situering van de woning aan de zuidzijde van het bestaande perceel. Daar waar de gemeente foutief schreef dat er vijf meter uit de erfafscheiding gebouwd zou worden, werd dit in werkelijkheid slechts drie meter. Ook werd er een raam ingezet aan de noordzijde wat de privacy van de familie Huijsmans kan aantas ten. Kortom, de familie Huijsmans is sterk beknot in hun meer dan vijf envijftigjarig woongenot ter plaatse. Alle publiciteit en ongevraagde bemoeienissen van diverse politieke stromingen maakten de betrok kenen redelijk nerveus. Het is te gemakkelijk om te zeggen: dan had je maar beter naar de bouwplannen moeten kijken, of je kunt toch wel een tekening goed lezen? Respect Alle betrokkenen - dat wil zeg gen de bewoners van Kapelweg 1, de familie Huijsmans en Het Ontwikkelingsbedrijf De Limmer Strandwal CV, een combinatie van de gemeente Castricum Driessen Vastgoed - zijn om tafel gaan zit ten. Zij hadden van meet af aan een positieve instelling: we moeten tot een oplossing komen voor de 'gedu peerden', de familie Huijsmans. De woordvoerder namens de familie Huijsmans, schoonzoon Joop Stet, ging met een zeer positieve instel ling en een goed gevoel voor samen werking de onderhandelingen in. Er moest immers een oplossing te vin den zijn. Dankzij goed naar elkaar luiste ren en met respect voor ieders visie en inbreng ging de ontwikkelings combinatie over tot de aankoop van het betrokken perceel en wordt op termijn voor de familie Huijsmans gezorgd voor een passende woon ruimte, met inachtneming van hun leeftijd. De familie, en met name Joop Stet die de besprekingen voer de, heeft grote waardering voor de heren Haiko ter Heide en Jeroen Drenth van de gemeente Castricum en Louis Al namens Driessen Vastgoed B.V. Er was bij de onder handelingen direct een goed gevoel en het resulteerde al vrij snel in een adequate oplossing. Dit tot tevre denheid van alle betrokken partijen. De gemeente Castricum en de projectontwikkelaar hebben direct lering getrokken uit deze zaak en zullen bij het vervolg van de bouw plannen de grootste zorgvuldigheid in acht nemen. Het bouwplan De Limmer Linten is in 2016 begon nen en loopt nog enkele jaren door, de bouwprojecten schuiven nu op in noordelijke richting tot aan het Dronenlaantje. Kees G. Kroone STICHTING KIKA ALKMAAR - Van Hemelvaart tot en met Pinksteren is er een nitgebreid programma op het Doelenveld, waar dit jaar het festivalhart van Karavaan is. Twaalf dagen lang wordt hier gebouwd aan De Nieuwe Wereld, het thema van deze festivaledi tie. Voor jong en oud zijn er op het Doelenveld en in de Harmonie korte voorstellingen, livemuziek, work shops, kinderkaravaan, theatrale installaties, eten en drinken en een flinke portie doen. Het festivalhart is gratis toegankelijk. Karavaan stort zich in de wereld van innovatie en vooruitgangsden ken. Sta niet raar te kijken als u gevraagd wordt om mee te helpen van lege melkpakken een nieuwe stad te bouwen of na uw thea tervoorstelling te stuiten op Het Toekomstdepot waar u zelf robots kunt maken en paddenstoelen kunt kweken. U kunt binnenstappen in de Mirror Room waar de nieuwste software alles van u blijkt te weten, of in de nieuwste technieken van een 3D-fotostudio of 3D-experience. Doelenveld vol van De Nienwe Wereld Het hele Doelenveld wordt één mooi en intiem festivalhart waar u samen met omwonenden, bezoe kers en Gaaf Groen een stadstuin bouwt, u met uw kinderen een futu ristisch kostuum maakt of klimt in de reusachtige windmolen van kunstenaar Marjetica Potrc om De Nieuwe Wereld op hoogte te aan schouwen! Veelzijdig programma Kom naar het festivalhart en schuif aan aan De Gedachtentafel: een bijzondere theatrale tafel vol verhalen van unieke disgenoten. Of reis terug in de tijd in een minuut in de hilarische Time Machine. Ook is er straattheater met een ontem bare robot, een interactieve fontein Aquaduck en intieme luisterver- halen op verschillende plekken in de stad met de toepasselijke naam 'Pssst'. Ook voor locatievoorstellin gen komt u naar het Doelenveld: slapstick vol kattenkwaad in De Passisfisten (10+), theater in een groentekasje voor peuters en kleu ters, science fiction theater en een voorstelling over smeltende ijskappen. Livemnziek, eten en drinken Ook voor live muziek en eten en drinken komt u naar het festival- hart: neem een festivalmaaltijd in het pop-uprestaurant Tineke Kookt, start uw weekend bij Karavaan met een gezellige vrijdagmiddag borrel, fiets uw eigen smoothie of begin hier de dag met een goede cappuccino. Karavaan bouwt mee aan een Nieuwe Wereld, bouwt u mee? Karavaan Festival is van 25 mei tot en met 5 juni. Info en tickets op karavaan.nl. Aangeleverde foto Een veelzijdig programma met onder andere een interactieve fontein: Aqnadnck.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 17