Tien vragen aan... Maatschappelijk verantwoord ondernemen kinderopvang Kits Oonlie Genieten van muziek gezelschappen uit Heiloo 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! D66 Heiloo zoekt nieuwe wegen! Advertenties HEILOO - Het publiek kon zaterdag en zondag genieten van twintig muziekgezelschap pen tijdens de Music Meeting Heiloo. UITKIJKPOST 2 4 MEI 2017 HEILOO - Met of zonder aansluiting op de A9, de verkeersdruk(te) is te groot en iedereen heeft of krijgt daar last van. Bij D66 Heiloo staan twee zaken voorop: veiligheid voor fietsers en voetgangers en een prettige leefomgeving voor iedereen. We zoeken hier goede oplossingen voor en staan open voor ideeën. D66 zet zich serieus in voor alle burgers. Kom dus maandag 29 mei met ons meedenken! Bijeenkomst in het Trefpunt van 20.00 tot 22.00 uur, inloop vanaf 19.30. Voor meer informatie zie https://heiloo.d66.nl. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op CJ Ik ben George Dekker, negenenzestig jaar oud en al zesenveertig jaar getrouwd met Addi. We hebben twee heel leuke kinderen, lieve 'schoonkin- deren' en vier schatten van kleinkinderen. 1. Waar ben je geboren en getogen? Mijn wieg stond aan de Kennemerstraatweg tegenover Wasserij Hollands Roem. Onze tuin liep tot aan de Radboudschool, toen de ULO. Tot en met de lagere school ben ik daar opgegroeid. Daarna heb ik 5 jaar op het seminarie gezeten en vanaf mijn zeventiende jaar was ik weer thuis, deed de kweekschool en mijn eerste baan was op de Clemens Willibrordschool, toen aan de Westerweg in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik ben graag met muziek bezig: zingen en accordeon spelen. Ik stapte over naar de kweekschool. Als ik toen geweten had dat er ook opleidingen waren tot creatief therapeut dan was ik die richting opgegaan: mensen hel pen met behulp van muziek en bewegen. Of dat dan ook mijn beroep was gebleven weet ik niet, want ik ben bij TNO terechtgekomen als adviseur personeel en organisatie. Dus... denk nu niet dat hier een spijtoptant zit. Ik had een fantastisch werkzaam leven. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Richard Galliano, een virtuoos en veelzijdig accordeonist die veel verschil lende stijlen kan spelen zoals Argentijnse tango, jazz en musette. Ik zou hem graag live willen horen spelen en wat tips van hem willen krijgen om te leren improviseren. Misschien wel op een heel bescheiden manier even met hem samen willen spelen. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Dat is toch wel het spelen in de grote tuin die we hadden. Hutten bouwen, ook 'onderaards', en Indiaantje spelen met een pak door mijn moeder ge maakt. Mijn vader maakte de pijl en boog van wilgentakken. De afscheiding van de tuin werd gevormd door aarden wallen met bomen erop: je kon je verstoppen, je kon klimmen, je kon de 'vijand' aan een boom vastbinden, je kon stiekem naar het land van de buren, etcetera. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Een heel mooie plek vind ik het dijkje langs het water vanaf het gemaaltje aan het begin van het Maalwater dat het weiland in gaat richting Alkmaar; je kunt daarna over een bruggetje naar het Overbos lopen. Dat is schilder achtig: de wipwatermolen, de rietkragen, de blaarkopen van Piet Katee, alleen grasland (de bollen hebben daar nog geen kans gekregen), de duinen in de verte en het Overbos op de achtergrond, en... de stilte. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Ik ben een vaste slaper. Maar als ze me vragen mee te gaan voor een meer daagse wandeltocht langs berghutten, dan ben ik van de partij. Dat grootse, overweldigende, de prachtige flora en fauna en de rust die het geeft. Je voelt je daar heel nietig ten opzichte van die natuur. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat is een advies van een van de studiebegeleiders die ik had. Het heeft be trekking op hoe ik functioneerde in gesprekken met groepen en individuen tijdens het advieswerk: wees jezelf, luister vooral, de ratio doet evengoed zijn werk wel. Dat heeft me veel gebracht, zowel in het werk als in de privésfeer. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat zou ik niet weten. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Onder de noemer 'bezuinigen' moet het sociaal cultureel werk stevig inle veren. Als je dan leest wat het kost om de aansluiting op de A9 te realiseren - bijvoorbeeld de ondertunneling van het spoor op de Vennewatersweg - dan doet mij dat toch wel achter de oren krabben. (Hoe vaak staan daar nu meer dan vijf auto's voor de spoorbomen te wachten?) Dat zijn bedragen waarvan de muziekschool, de bibliotheek, het open jeugd- en jongeren werk, etc. wel van hadden willen profiteren. 10. De persoonlijke vraag van Hans van der Laan: "Ik weet dat je gedurende je betaalde werkzame leven heel zinnige arbeid hebt verricht. Hoe ervaar je in dat opzicht de tijd na je pensionering?" Ik ben niet in een zogenaamd gat gevallen en kom voor mijn gevoel tijd tekort. Ik besteed tijd aan muziek en ik tennis en wandel graag. We passen af en toe op de kleinkinderen, we gaan op vakanties, enzovoort. Ik voel me zeer bevoorrecht dat ik zo mag en kan genieten. Maar ik wil iets meer vrijwilligerswerk doen. Ik wil met mijn accordeon af en toe te gaan spelen in verzorgings- of verpleeghuizen. Ik nomineer Joop Tulp voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag is: "Ik bewonder jouw vrolijkheid en optimisme. Met name als ik je hoor praten over jouw activiteiten in het vluchtelingenwerk.Waar haal jij toch die drive vandaan, zelfs als je door een hamstringblessure letterlijk niet meer uit de voeten kan?" HEILOO - MEE de Wering zet zich in om kwetsbare men sen met een grote afstand tot de arbeidsmarkt mee te laten doen in het arbeidsproces. Om dit te kunnen bereiken, zijn zij gestart met het project 'De Werkwinkel'. Het doel is om met de Werkwinkel draagvlak te cre- eren bij bedrijven om werkerva- ringsplekken aan te bieden. Eén van de bedrijven die werkervaringsplekken biedt, is Kinderopvang Kits Oonlie. Op dit moment doet een kandidaat erva ring op bij een peutergroep van Kits Oonlie. De kandidaat biedt ondersteuning bij de dagelijkse werkzaamheden onder begeleiding van gediplomeerde medewerkers. Hiernaast biedt Kits Oonlie een werkervaringsplaats aan op het hoofdkantoor. Het afgelopen jaar heeft een kandidaat geholpen met licht administratieve werkzaamhe den en schoonmaakwerkzaamhe- den. De kandidaat heeft niet alleen haar computervaardigheden kun nen verbeteren, maar is ook enorm gegroeid in het spreken, lezen en begrijpen van de Nederlandse taal. Bij de Strandwal op het Landgoed Willibrordus werd in drie verschil lende ruimtes opgetreden. Het thema van dit jaar was 'Muzikale Verbeelding'. De muzikanten en koorzangers hebben met fotografen van de Heilooër Amateur Fotografie vereniging en gastfotografen samen gewerkt om te ontdekken wat beel den bij hun muziek zijn. Tijdens de concerten van dertig tot vijfenveer- tig minuten projecteerden de foto grafen hun werk boven de hoofden van de muzikanten. Tevens was er een expositie te zien van de fotografen. Zij maak ten portretfoto's van de muzikan ten. Deze expositie hangt nog tot donderdag in de Strandwal en gaat daarna op 'tournee'. Van 25 mei tot eind juli is de expositie te bewon deren bij Melange 7 om daarna naar de bibliotheek te gaan. In de maand september is de expositie in Muziek- en Dansschool Heiloo te zien. Tekst: Yvonne van Stiphout Close Harmony Delirious tijdens hun optreden in de Tuinkamer. Foto: Stip Fotografie V.l.n.r.: Malou, Cheryl, Layla, Marijke (gehurkt) en Petra. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3