Verkeersplan Heiloo: 'Alles hangt met elkaar samen' t 9 XX Lag 9 MUZIEK- EN DANSSCHOOL KWF-afdeling Heiloo zoekt versterking Bewoners willen het verkeer zoveel mogelijk om het dorp laten rijden Activiteiten juni/juli Bewoners ontevreden met verkeersscenario's Kinderen kiezen nieuwe speeltoestellen Patrijsakkers |regio| Lamoraal van Egmont |regio| Unieke excursie Oosterveld lREG|°l Inzamelactie voor rommelmarkt UITKIJKPOST 2 4 MEI 2017 HEILOO - De gemeente Heiloo werkt aan een nieuw en inte graal verkeersbeleid waarbij alle maatregelen op het gebied van verkeer op elkaar worden afgestemd. Dit verkeersbeleid moet er in oktober liggen. Het nieuwe beleid is volgens de gemeente noodzakelijk om het hoofd te bieden aan het toenemen de autoverkeer en de verschuiving hiervan door de aansluiting op de A9. Met toenemende drukte gaat Heiloo overigens 'hoe dan ook - met of zonder A9-aansluiting' - kampen, benadrukt de gemeente. De drukte op de weg is mede het gevolg van de bevolkingstoename door de bouw van de woonprojecten Varne Buiten, Zuiderloo, Zandzoom, Melco en Oosterzij. Volgens de gemeente komen er tot 2030 meer dan vijftienhonderd woningen bij. Ook de ontwikkeling van bedrij venterrein Boekelermeer tussen Heiloo en Alkmaar zorgt voor meer verkeer. Verder blijven steeds meer ouderen tot op late leeftijd autorij den. Als er geen aanvullende maatre gelen komen, dan zorgt dit volgens de gemeente voor een zware ver keersbelasting op de oost-west verbindingen. Hier rijden auto's, vracht- en landbouwverkeer en fietsen op dezelfde rijbaan en staan woningen dicht op de weg met knel punten op het gebied van verkeers veiligheid als gevolg. Verder zou een toename van het treinverkeer in de toekomst veroorzaken door stromingsproblemen. Dit omdat de spoorbomen dan een halfuur per uur langer dicht zijn dan nu het geval is. Meer verkeer op de Kerkelaan, de Stationsweg-Zeeweg en de Vennewatersweg zorgt dan voor oponthoud rondom de spoor wegovergangen. Dit zou leiden tot verkeersonveiligheid en proble men rond de aanrijtijden van de hulpdiensten. Een betere spreiding van verkeer over Heiloo is daarom nodig, zo benadrukt Heiloo. Integraal kijken De gemeente Heiloo zet in op optimale bereikbaarheid per auto, fiets en openbaar vervoer en kijkt daarnaast naar de ver keersveiligheid en duurzaamheid. Verkeerswethouder Rob Opdam: "We zoeken naar integrale oplos singen omdat alles wat je doet met elkaar samenhangt. Bijvoorbeeld ergens eenrichtingsverkeer instel len heeft dit effect op andere wegen; het verkeer kan bijvoorbeeld ande re routes kiezen. Daarnaast kan het invloed hebben op de leefbaar heid in een andere straat." De wet houder reageert hiermee op ver- keerswensen van bewoners van de Kerkelaan, Stationsweg, Malevoort, Ypesteinerlaan en Zevenhuizerlaan. Zij dringen aan op beperking van het autoverkeer in de dorpskern. Bewoners willen het verkeer graag zoveel mogelijk om het dorp laten rijden waarbij de aansluiting op de A9 kan helpen. Deze komt ter hoog- HEILOO - KWF-afdeling Heiloo zoekt mensen die in de collecte week van 3 tot en met 9 septem ber willen collecteren. Ook zoekt de organisatie een secretaris en wijkhoofden. Sinds de oprichting van KWF in 1949 is de 5-jaarsoverleving van patiën ten van 25% gestegen naar 62%. "Dat is natuurlijk geweldig," zegt Iris Candido, relatiemanager bij KWF, "maar we zijn er nog niet. Elk jaar krijgen vierenveertigdui zend Nederlanders de diagnose kanker." Neem voor meer informatie of om u aan te melden contact op met Iris Candido via 06-22 51 00 74 of icandido@kwf.nl. te van de Lagelaan, met een aantak- king op de Kennemerstraatweg en een verbinding naar de Kanaalweg via een oostelijke parallelweg langs de A9. Volgens de gemeente neemt overigens deze aansluiting de ver keersdrukte voor een groot deel weg. "Alleen de verkeersdruk op de route Kanaalweg-Stationsweg- Zeeweg ligt nog hoger dan de grens waarden voor deze wegen", zegt een gemeentewoordvoerder. Verder wensen de bewoners spitsafsluitingen van de Kerkelaan, Stationsweg en Zevenhuizerlaan waardoor de Vennewatersweg de enige oost-westverbinding wordt tij dens de spits. Ook wensen ze meer ruimte voor de fiets bij de spoor wegovergang bij de Kerkelaan, een spoorwegonderdoorgang bij de Vennewatersweg (die komt er) en een 'shared space', een openbare ruimte waar fiets, voetganger en auto gelijkwaardig zijn. Daarnaast zetten ze in op het behoud van goede trein- en busverbindin gen en meer fietsparkeerplaatsen op en rond het NS-station. Ook moet de aandacht voor onverant woord verkeersgedrag toenemen. Proces Heiloo inventariseert de zorgen en de wensen van alle 'betrokken partijen'. Dat gebeurt sinds april 2016. Allereerst lieten tweehonderd mensen hun wensen en ideeën de vrije loop via internet en post. Ook spraken leden van de commissie Openbare Ruimte en overige raads leden over de verkeersproblemen (bestuurlijke klankbordgroep) en buigen diverse vakafdelingen zich over de kwestie (ambtelijke werkgroep). Daarnaast adviseren Veilig Verkeer Nederland, de poli tie, verkeersouders en bewoners (verkeerscommissie) het college. Tot slot is onderzoek gedaan naar verkeersveiligheid, trends en ont wikkelingen en waren er tot nu toe zes 'denktank-bijeenkomsten' met politici, ondernemers en belangen organisaties en vertegenwoordigers van bewoners. Na ruim een jaar bespraken vori ge week de denktank, de verkeers- commissie en de bestuurlijke klank bordgroep tien scenario's om te komen tot een evenwichtige sprei ding van het verkeer over de wegen die hiervoor bestemd zijn. Doel is om het meeste gewenste scenario terug te laten komen in het nieuwe verkeersbeleid. Deze gaat in juni naar het college en ligt daarna voor zes weken voor iedereen ter inzage. De gemeenteraad wil op 2 oktober een besluit nemen. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Open dag Zaterdag 17 juni van 11.00 tot 14.00 uur open dag. Er is van alles te beleven! Optredens van bands en ensembles, dansgroepen en koren. Instrumenten proberen, workshops speurtocht en meer.Docenten geven informatie over lessen en cursussen. Kom ook en ont dek je talent! Dansvoorstelling 'GUtter Dance' Zaterdag 17 juni vanaf 17.30 uur vindt de dansvoorstelling 'Glitter Dance' plaats. Een voorstelling geïnspireerd op dit thema door alle jonge leerlingen van de dansafdeling van de school o.l.v. Mena Kilani. Kaarten te verkrijgen bij de administratie. Kosten: 5,00 voor volwassenen en 2,50 voor kinderen, kinderen tot 5 jaar gratis (inclusief kof- fie/ thee/ limonade) Zomer voorspeelavonden Van maandag 19 t/m vrijdag 23 juni vanaf 19.30 uur voorspeelavonden door leerlingen van de school. De leerlingen worden in de gelegenheid gesteld om hun ingestudeerde muziekstukken te laten horen. De aanvangstijd voor alle voorspeelavonden is 19.30 uur en de toegang is gratis. Musical uitvoering 'Oz' Zaterdag 24 juni vanaf 19.30 uur vindt de musical uitvoering 'Oz' plaats. O.l.v. docenten Sanne Mallant en Jan Jaap Langereis geeft de musicalklas een eigen interpretatie aan de Broadway musical Oz. Kaarten te verkrijgen bij de admini stratie. Kosten: 5,00 voor volwassenen en 2,50 voor kinderen, kinderen tot 5 jaar gratis inclusief koffie/ thee of limonade) Korte cursus Dinofluit Deze cursus is bedoeld voor kinderen vanaf 7 jaar die op speelse wijze op een kleine dwarsfluit zonder kleppen enkele eenvoudige liedjes leren spe len. Ook is dit instrument geschikt als 'opstapinstrument' voor de dwarsfluit. Cursusdata: dinsdag 26, juni en 3 en 10 juli van 17.45 - 18.15 uur. Kosten: 35,00 (inclusief gebruik Dinofluit en lesmate riaal). Muziekfestival MDH Het Muziekfestival MDH biedt een open podium voor alle inwoners van Heiloo die een muziekinstrument bespelen of zingen. Zowel solisten, bands of kleine ensembles kunnen deelnemen. Alle muziekstijlen zijn welkom. De optredens worden beoordeeld door een vakkun dige commissie, die feedback geeft van deze optredens. Het festival vindt plaats op zaterdag 1 juli vanaf 15.00 uur in de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1. Doe mee en Schrijf je in! Verkrijg het inschrijfformulier via de administra tie of de site. Jamsessie voor jongeren Ben jij tussen de 12 en 20 jaar oud? En vind je het leuk, of lijkt het je leuk, om met andere muzikanten op een podium te staan? Kom dan op vrijdag 7 juli naar de Jamsessie op de Muziek- en Dansschool Heiloo. Je hoeft alleen je eigen instrument mee te nemen. Keyboards, drumstel, gitaarversterkers en zanginstallatie zijn aanwezig. De Jamsessie wordt geleid door docenten van de Muziekschool. De toegang is gratis. Wanneer: vrijdag 7 juli van 19.30 - 22.00 uur. Waar: Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Voor meer informatie: www.muziekendansschoolheiloo.nl telefoonnummer: 072-5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo Het draagvlak voor de oplossingsrichtingen die er nu liggen om het autoverkeer in goede banen te leiden, schiet tekort. Althans, dat zeg gen de bewonersgroepen van de Kerkelaan, Malevoort, Stationsweg, Zevenhuizerlaan, Ypestein en Kanaalweg na afloop van de vorige week gehouden denktankbijeenkomst. Hierbij werden tien scenario's bespro ken voor het nieuwe verkeersplan. De bewoners onderschrijven de visie van de gemeente maar zeggen deze visie niet terug te zien in het huidige concept verkeersplan en de scenario's. Volgens de bewoners ontbreekt een analyse en een berekening van de door hen voorgestelde oplossingen en maatregelen en is er twijfel of de gebruikte rekenresultaten uit 2016 een goede weergave zijn van de toekomstige verkeerssituatie. De bewoners betreuren dat de focus van de gemeente ligt op maximale doorstroming en bereikbaarheid en te weinig op duurzaam en veilig. De gemeente Heiloo gaat uit van de maximale verkeersbelasting voor gemo toriseerde voertuigen per straat die acceptabel zou zijn, maar dit is vol gens de bewoners geen oplossing voor het probleem: met de aansluiting op de A9 neemt de druk op de dorpskern verder toe, vinden ze. Al met al zeggen de bewoners zich 'onlangs herhaalde inspanningen' niet serieus genomen te voelen door de gemeente Heiloo, zo laten ze in een brief weten. Rotonde Verder zijn de bewoners niet blij met de voorkeur van verkeers- deskundigen voor de realisatie van een rotonde op de kruising Kennemerstraatweg, Stationsweg en Kanaalweg. In dit scenario kan het verkeer niet meer vanaf de Kanaalweg de Stationsweg inrijden. Het verkeer wordt hierdoor gestimuleerd om eerder een route te kiezen bij de afslag A9 en via de Vennewatersweg naar de westkant van Heiloo te rijden. Ook wordt een linksafverbod ingesteld op de Kerkelaan waardoor verkeer uit het oosten niet linksaf de Willibrordusweg in kan rijden. Verkeer naar 't Loo wordt op deze manier gemotiveerd via de raadhuis- weg 't Loo te bereiken. Daarnaast wordt het Looplein afgesloten voor gemotoriseerd verkeer zodat er kansen bestaat het Looplein te verlevendigen. Verder mag het verkeer op de Kennemerstraatweg niet linksaf de Zevenhuizerlaan in. Als de rotonde een feit is, dan krijgen andere straten er een belasting bij - zo wordt meer verkeer omgeleid naar de Vennewatersweg - en zijn 't Loo en het stationscentrum slechter bereikbaar, zo vrezen de inwoners. Ook is er angst voor meer verkeer vanuit de Egmonden dat zijn weg moet vin den via het Malevoort en de Vennewatersweg. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser j f HEILOO - De speeltoestellen op de speelplek Patrijsakkers in Heiloo zijn aan vervanging toe. 96 kinderen in de buurt kozen uit drie varianten. De gemeente Heiloo is blij met deze grote res pons. Ontwerp A kreeg de meeste stemmen. 68 kinderen vinden dit de leukste combinatie van speeltoestellen. De speeltoestellen zijn inmiddels besteld en in de maak. De gemeente verwacht dat deze in juli klaarstaan voor gebruik. Foto: Gemeente Heiloo VANDAAG OP Muziekvereniging Lamoraal van Egmont maakte een trots podium debuut op de Open Nederlandse Fanfare Kampioenschappen. lees verder op www.uitkijkpost.nl Dinsdagavond 30 mei wordt er een unieke wandeltocht door het Oosterveld georganiseerd. lees verder op www.uitkijkpost.nl De laatste grote inzamelac- tie voor de rommelmarkt van Muziekvereniging Eensgezindheid vindt plaats op zaterdag 27 mei. lees verder op www.uitkijkpost.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9