Tien vragen aan... Mondriaan-transformaties van Parijse kunstschilder Jos Verheugen Ann Kesseler '5 3 Slootjesdag: wat heb ik in mijn netje? fisgl iLtmx. Oud-Heilooënaar exposeert tijdens de Kunstparade in het Witte Kerkje If, Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 2 1 JUNI 2017 HEILOO - Terwijl op dit moment in het gemeentemuseum in Den Haag een groot Mondriaan retrospectief te zien is, maakt oud-Heilooënaar Jos Verheugen tijdens de Kunstparade Heiloo een speelse knipoog naar zijn vermaarde voorganger. In zijn serie 'Vrij-naar-Mondriaan' lei den pimpelmezen en boomkik kers de weg door Mondriaans neo-plasticisme. Jos Verheugen (1961) groeide op in Plan Oost in Heiloo. Na een stu die biologie in Amsterdam en aan de University of California kwam hij in 1994 op het Instituut Pasteur in Parijs terecht. Hij werkte daar als doctor in de electrofysiologie. In die bruisende stad ontwikkelde Jos naast het 'bloed, zweet en tra nen' van de wetenschap een passie voor de schilderkunst. Net voor de eeuwwisseling gaf hij zijn leven een andere wending, hij werd toen full time kunstenaar. De eerste jaren na deze ommezwaai bleek het een hels gevecht om als (portret)schilder in een peperdure metropool het hoofd boven water te houden. Maar toen kwam Mondriaan op zijn pad. Het atelier van Jos Verheugen in Parijs ligt niet ver van de plek waar Mondriaan een eeuw geleden leefde en werkte. Of dat de Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. belangrijkste inspiratiebron was of dat het de laatste stuiptrekking was van zijn biologisch verleden valt niet meer te achterhalen. In ieder geval schilderde hij in 2009 op goed geluk een boomkikker in een Mondriaan- compositie. En dat sprak het ver wende Parijse publiek aan! Het was het begin van een lange reeks vrij- naar-Mondriaan schilderijen. Het zijn al lang niet meer alleen rood borstjes en pimpelmeesjes die de abstractie verlevendigen. In grote ambitieuze doeken doorbreken levensgrote zebra's, stoere stieren en weelderige vrouwelijke rondin gen Mondriaans rechtlijnigheid. Met dit werk maakt Verheugen furore in Parijs en elders in Frankrijk maar in Nederland was zijn werk nog niet eerder te zien. In afwachting van enkele grotere exposities in ons land later dit jaar krijgt zijn voor malige woonplaats de primeur voor een eerste kennismaking. De Kunstparade Heiloo in het Witte Kerkje vindt plaats op vrijdag 23 juni tot en met zondag 25 juni (van 11.00 tot 17.00 uur). 'JU-I- Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Een terugblik op Slootjesdag van IVN en de gemeente bij het Maalwater op zondag 11 juni. Voor jong en oud viel er vol doende te ontdekken, want er zit leven in de sloten. Wethouder Rob Opdam opende de Slootjesdag. Vervolgens visten tientallen kinderen met schepnetjes naar waterdiertjes. Ze bekeken hun vangst in een aquarium of onder een microscoop. Vrijwilligers van IVN, organisatie voor natuureducatie, gaven uitleg over de vondsten. Aangeleverde foto 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren op 2 mei 1960 in het Wilhelmina Gasthuis in Am sterdam. De eerste jaren groeide ik op in de Nieuwe Leliestraat in de Jordaan. Daarna zijn we, zoals veel Jordanezen, verhuisd naar Amsterdam-Noord. Heden woon ik alweer ruim twintig jaar in Heiloo, wat heel erg goed bevalt! Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Klinkt misschien cliché, maar ik heb van mijn hobby mijn werk gemaakt. Ik kom uit een horeca-familie, daar ben ik dus ook in terechtgekomen. Ik werk nu in een gezellig bruin cafeetje (stati onscentrum). Hier is regelmatig livemuziek, wat mooi aansluit bij mijn andere hobby, namelijk concerten bezoeken. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Ik ben een groot fan van Janis Joplin en Amy Winehouse. Wat een briljante zangeressen waren dat! Ik zou daar graag eens een gesprekje mee aangegaan zijn. Jammer genoeg leven die niet meer, maar gelukkig heb ik al hun cd'tjes. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? De jaarlijkse kerstbomen-fik in de Jordaan. Wat een beleving was dat! Met alle kinderen uit de straat verzamelden we alle kerst bomen, gooide die op een hoop op de hoek van onze straat en 's avonds ging de fik erin. Prachtig, je kon niet eens meer de over kant van de straat zien. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Ik vind bijna heel Heiloo prachtig! Maar het mooiste plekje in Heiloo is voor mij toch het stukje Holleweg waar ik nu woon. Een gezellig idyllisch straatje met prachtige huisjes en leuke buurtjes waar ik iedere dag weer van geniet. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Nou, eigenlijk nergens voor, maar als het dan toch moet: ze mogen mij wakker maken voor de lekkere hapjes van Piet Visser. Piet neemt vaak hapjes mee naar ons café, zijn eigengemaakte eiersa- lade heeft altijd gretig aftrek. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Een goede vriend zei ooit eens tegen mij: als je achterom kijkt, kun je niet vooruitkijken. Dat probeer ik dus ook altijd te doen, alhoe wel dat soms wel eens lastig is. Maar als ik eens wat stoms heb gedaan en daar spijt van heb, dan denk ik aan deze uitspraak. Wat weten de meeste mensen niet van je? De mensen die mij kennen weten eigenlijk alles van mij. Ik ben een open boek en een flapuit (ook niet altijd handig haha). Ik zou dus niet iets kunnen bedenken. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik wil eerst even Hans Bolten op zijn kop geven! (Zie laatste Uit kijkpost). Je weet toch wel dat Hans Romeyn onze burgervader is, haha! Tja, het enige wat ik zou kunnen bedenken zijn die afschu welijke gele zakken die je overal aan palen en bomen ziet hangen. Ik zou daar toch een andere oplossing voor bedenken. Verder vind ik dat de burgemeester het hier heel goed doet, ben ook blij dat hij nog een tijdje in Heiloo blijft. Persoonlijke vraag van Hans Bolten aan Ann Kesseler Ann, wat van Amsterdam mis je eigenlijk het meest in Heiloo? In het begin had ik wel op mijn knieën terug gewild naar Amster dam. Ik miste de diversiteit van mensen, het getingel van de tram en de rarigheid van deze stad. Inmiddels ben ik goed ingeburgerd hier en mis ik eigenlijk niks meer. Daarbij gaan we nog regelmatig Amsterdam in en genieten we daar ook van. Je bent er zo! Ik nomineer Anke Langeveld voor de volgende 10 vragen Anke Langeveld, wie kent haar niet! Jarenlang het gezicht van de Foresters geweest, voorzitster van de jeugdafdeling en organisator van het populaire jeugdkamp. Mijn vraag aan Anke is: 'Je hebt je jarenlang ingezet voor de Foresters waar veel tijd in ging zitten. Waar spendeer je je tijd nu aan?' Jos Verheugen, Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3