Diëtistenpraktijk Alimentum Oud Heiloo verhuist naar Landgoed Willibrordus BEDRIJF BELICHT 'Onderschat de kracht van voeding niet' Succes voor majorettes |sport| Topprestaties AV Trias |sport| Dojo 't Loo op Toradoshi toernooi |sport| HZV schrijft geschiedenis Isp°rtI Estafette- en trimloop |regi°| Nieuwe verga derlocatie in Frats |regi°| Weer bouwen aan jongerencentrum |reg|°| Expositie op het Gemaal 1879 IREGIOI IVN- wandeling op de Westert en de Bleek Orgelspel in Witte Kerk CDA-Heiloo zet Heiloo Energie en VVV in het zonnetje UITKIJKPOST 2 1 JUNI 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Kennemerstraatweg 452, Heiloo (in het pand van Beauty Health/Kapsalon Madeleine) Tel.: 075-6411672, e-mail: info@alimentum.nl, website: www.alimentum.nl. Diëtistenpraktijk Alimentum is een maatschap bestaande uit drie diëtis ten: Ingeborg Schoof, Lonneke Groen, Saskia de Wit en vier diëtisten in loondienst. Sinds 2010 zijn in de Zaanstreek maar liefst achttien spreek uurlocaties gevestigd. Dit voorjaar is er ook in Heiloo een vestiging bij gekomen. Alimentum werkt nauw samen met artsen, praktijkondersteu ners, wijkverpleging, fysiotherapeuten en logopedisten. Ingeborg Schoof en Fabienne Al zijn de gezichten van Alimentum in Heiloo. Na hun vierjarige HBO-opleiding Voeding en Diëtetiek zijn zij gespecialiseerd in alles wat met voeding en diëten te maken heeft. Van afvallen tot begeleiding in de laatste levensfase, in de leeftijden van nul tot honderd-plus, met of zonder doorverwijzing van de huisarts. Inmiddels hebben zij veel ervaring op klinisch gebied. Deskundig begeleiden en adviseren zij beiden het verantwoord afvallen, oncologie en ondervoeding. Fabienne is gespecialiseerd in hart- en vaatziekten, oncologie, diabetes mellitus en ondergewichtsproblemen. Ingeborg is deskundig op het gebied van COPD, maag-lever en darmproblemen, ondervoeding, kinder voeding en -diëtetiek. Geen dieet maar leefstijl Na het intakegesprek wordt er een plan opgesteld. Alimentum is geen voorstan der van een crashdieet bij overgewicht. Het voedingspatroon moet zo afgestemd worden op de persoon, dat het voedingsvoorschrift een leefstijl ofwel gewoonte wordt. Men zal niet de deur uitgaan met een dieet, maar met een goed leefstijl advies. Een dieet op medische grond gebeurt meestal op voorschrift van een arts. Bij een ziekteproces zal een voedingspatroon op maat ontwikkeld worden. Indien de patiënt niet in staat is om een spreekuur te bezoeken dan is het moge lijk dat er dieetbegeleiding aan huis geregeld wordt. "Als er toch aan een voedingspatroon gewerkt wordt, dan zorgen we ervoor dat dit wel op een verantwoorde en uitvoerbare manier wordt samengesteld. Anders heeft het weinig zin", zijn Fabienne en Ingeborg unaniem van mening. "Onze kracht is dat we daadwerkelijk aantonen dat er meer mogelijk is op het gebied van voeding dan mensen denken. Onderschat hierbij de kracht van voeding niet. Vergelijk het maar met een auto: kies de juiste brandstof en onderhoudsmidde len en de auto loopt als een zonnetje. Mocht u twijfelen over uw leefstijl en voe dingspatroon, dan kunt u bij Alimentum een voedings- berekening en lichaams analyse laten maken en aan de hand daarvan een dieetplan laten opstellen." Voorlichting, cursussen en themabijeenkomsten Op aanvraag verzorgt Alimentum cursussen en themabijeenkomsten in de regio voor onder andere scholen en verenigingen, alsmede groepsvoorlichting, bij scholing en klinische lessen voor bijvoorbeeld professionals in de gezondheids zorg. In groepsverband wordt een onderwerp met betrekking tot dieet, voeding en een gezonde leefstijl uitgediept door één van de diëtisten. Indien wenselijk wordt er samengewerkt met andere gezondheidsprofessionals van andere orga nisaties, zoals diabetesverpleegkundigen, longverpleegkundigen, fysiotherapeu ten, psychologen, praktijkondersteuners, artsen en verloskundigen. Interesse? Dan kunt u (tussen 8.00 en 17.00 uur) contact opnemen via bovenstaand tele foonnummer of per mail. Tekst: Anita Webbe HEILOO - Vereniging Oud Heiloo verhuist volgend jaar vanuit de Oudheidkamer naar een souterrain op het Landgoed Willibrordus. Althans, dat wil de vereniging graag om ook in de toekomst financiële draagkracht te kunnen behouden. "We moeten wel verhuizen. In het nieuwe huurcontract staat een huur prijs die meer dan tien keer hoger is dan de huurprijs van het huidige pand van de Oudheidkamer aan de Bergeonstraat. Dat kunnen wij niet ophoesten", vertelt penningmeester Bart van der Feen de Lille. Volgens hem bedraagt de huur momenteel 1150 euro per jaar, exclusief gas, water en elektra. Deze huurprijs zou oplopen tot 11.332 euro in 2018. Daarbij moet gezegd worden dat de gemeente Heiloo deze lastenver zwaring wel wil compenseren met een subsidieverhoging voor huis vestiging van de huidige 1200 euro naar 11000 euro per jaar voor de periode 2017 tot en met 2019. "Dat is fors meer geld. Op zich prima, ware het niet dat subsidieverlening een volstrekt onzekere factor is. We willen niet te afhankelijk zijn van subsidies", benadrukt de penning meester. De huisvestingskosten van het souterrain op het landgoed bedraagt straks 10.740 euro per jaar. Dat is volgens Bart van der Feen de Lille ruim 4000 euro minder dan de huis vestingskosten van 14.900 euro dat zij voor de Bergeonstraat gaan betalen. Wel dient Oud Heiloo de verbouwingskosten voor bijvoor beeld schilderwerk, toiletten en een nieuw entree te betalen van ruim een ton. De gemeente zegde toe de helft van de verbouwingskosten te financieren. De andere helft moet de vereniging zelf bij elkaar zien te krij gen via fondsenwerving. "De kosten zijn hoog omdat een gespecialiseerd bedrijf deze klus moet klaren: dat is verplicht omdat het gebouw een monumentale status heeft." Andere opties Oud Heiloo zat de afgelopen periode niet stil. De organisatie onderzocht of het opstalrecht voor de Bergeonstraat zou kunnen krij gen. "In dat scenario zouden we geen huur betalen maar uitsluitend onderhoudskosten en kosten voor energie. Maar dan blijf je afhan kelijk van een hoge gemeentelijke subsidie en meer risico's tegenover beperkte reserves van Oud Heiloo. Bovendien wil ook de gemeente Heiloo dit niet." Verder kreeg de organisatie andere opties in de schoot geworpen, zoals een intrek in het gebouw van de bibliotheek in Heiloo. "Dit heeft niet onze voor keur: de huur hiervan zou hoger zijn dan de huur van de Oudheidkamer. Daarnaast is het gebouw geen histo risch pand, dus dat past ook minder goed." De vereniging ziet wel heil in een verhuizing naar Landgoed Willibordus waar de deuren van het souterrain al open staan. "Landgoed Willibrordus ontpopt zich steeds meer als cultureel hart van Heiloo. Wij vinden dat Oud Heiloo hierop een prima aanvulling is." Overigens was de vereniging niet unaniem in deze keuze. "Van het bestuur waren er zes voor en één tegen." Bestuurslid Marion Ouwendijk trad eerder dit jaar af omdat zij het oneens is met de verhuizing naar het landgoed. Ouwendijk: "De plaats waar de Oudheidkamer in het GGZ-gebouw moet komen vind ik slecht en echt geen verbetering ten opzichte van de huidige lokatie qua uitstraling en bereikbaarheid. De financi- ele investeringen die de vereniging moet maken om deze kelderruimte geschikt te maken voor gebruik door de vereniging vind ik onver antwoord. En de tijd en de energie die de vele vrijwilligers de afge lopen jaren in het gebouw in de Bergeonstraat staken, kun je niet zomaar weggooien." Oud Heiloo hoopt eind dit jaar met de verbouwing te kunnen star ten. De vereniging wil vervolgens in de tweede helft van volgend jaar de nieuwe ruimte gaan gebruiken. "De Oudheidkamer blijft in de tussentijd gewoon geopend. Mensen merken dus niet dat we weggaan. Dat doen we in 'een klap'." Gemeente In de vergadering van de Commissie Maatschappelijke Zaken van maandagavond waren de meeste fracties voorstander van de verhuizing van Oud Heiloo naar Landgoed Willibrordus. Wel waren er raadsbreed vragen over de daar aan verbonden kosten. Enkele frac ties willen eerst nog overleggen voordat zij een besluit nemen. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser De majorettes van Fanfare Showband Heiloo gingen zondag 18 juni in Voorhout op concours (wedstrijd). Het harde trainen werd beloond lees verder op www.uitkijkpost.nl Atletiekvereniging Trias uit Heiloo deed vorige week in het weekend met meerdere atleten aan verschil lende wedstrijden mee. lees verder op www.uitkijkpost.nl Het Toradoshi toernooi werd zater dag 11 juni in Beverwijk gehouden. Dojo't loo uit Heiloo was hier verte genwoordigd. lees verder op www.uitkijkpost.nl 'Dat we dit nog mogen meemaken' was de reactie van het oudste lid Ton de Zeeuw van HZV. Hij doelt op het jubileumjaar (50). lees verder op www.uitkijkpost.nl De Akersloter Marathon Klub (AMAK) organiseert zondag 2 juli de twaalfde estafette- en trimloop. lees verder op www.uitkijkpost.nl De nieuwe vergaderlocatie voor de gemeenteraad komt op de voorma lige plek van jongerencentrum Frats in Bergen. Na de zomer starten de werkzaamheden. lees verder op www.uitkijkpost.nl De bouwwerkzaamheden voor het nieuwe Jongerencentrum in Egmond-Binnen (JOEB) zijn weer hervat. De gemeente en JOEB hopen het nieuwe jongerencentrum nog dit jaar te openen. lees verder op www.uitkijkpost.nl Op het Gemaal 1879 in Akersloot exposeren de zusters Gerda en Rina Velzeboer, dochters van de kolen boer. Hier ziet u boetseerwerk en foto's. lees verder op www.uitkijkpost.nl Zin om mee te wandelen met PWN- gidsen door het duingebied bij Egmond? Dat kan woensdag 28 juni van 19.00 tot 21.00 uur. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - De Witte Kerk is op woensdagen te bezichtigen van 11.00 tot 16.00 uur. Op alle woensdagen tot eind augustus spelen er organisten. Het roos ter op dit moment: 28 juni Fred Lodder, 5 juli Dub de Vries, 12 juli Peter Rijs, 19 juli Jacob Wakker, 26 juli Nina Borletti, 2 augustus Dub de Vries, 9 augustus Fred Lodder, 16 augustus Hans Kelder, 23 augustus Wim Boerstoel, 30 augustus Gerard Leegwater. Ingeborg schoof (l) en Fabienne Al. Foto: Anita Webbe HEILOO - Tijdens de CDA-fietsronde afgelopen zaterdag werd niet alleen de speeltuin bij Patrijsakkers en de bewoners Stationsweg aangedaan: ook de vrijwilligers van Heiloo Energie en van de nieuwe VVV in Heiloo (op Landgoed Willibrordus) wer den eens goed in het zonnetje gezet. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5