Opnieuw bijzondere archeologische vondst Nieuw: sociaal en groen Platform Tien vragen aan 2/ Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 5 JULI 2017 HEILOO - Bij archeologische opgravingen in Heiloo werd vorige week dinsdag een bron zen hielbijl van ongeveer twintig centimeter gevonden. De date ring moet nog definitief vast gesteld worden maar ligt rond 1200 voor Christus. In Heiloo vinden momenteel archeologische opgravingen plaats voordat de nieuwe woningen in Zuiderloo worden gebouwd. De onderzoekers stuitten vorige week al op een grafheuvel. Het gebied is een strandwalgebied. Vanaf de steentijd hebben mensen deze omgeving verkend en bewoond. Er zijn bij de opgravingen al akkers, waterputten en boerderijen ontdekt. En vorige week ontdekte senior archeoloog Tijmen Moesker met het team deze bronzen bijl. Moesker: "Dit is echt een unieke vondst. De bijl is gevonden in het laagste deel van de afgraving, net boven de veen laag. In de hogere delen zijn de res ten van een agrarische nederzetting gevonden. De plek waar we zoeken heeft een rijk verleden, maar de vondsten die we nu doen zijn wel heel bijzonder." De bronzen bijl is in perfecte staat, meldt de gemeente Heiloo. Zuiderloo is onderdeel van het programma de Nieuwe Strandwal. Hierin werkt de gemeente Heiloo samen met de provincie Noord Holland en de gemeenten Castricum en Alkmaar. Doel is om een gebied te creëren waarbij de aanleg van een woonwijk samen gaat met de realisatie van natuur, recrea tieve voorzieningen en een goede bereikbaarheid met een aansluiting op de A9, dit inclusief toegangs wegen en het bedrijventerrein Boekelermeer. De bronzen hielbijl. Bron foto: Gemeente Heiloo Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Heiloo heeft sinds kort een Sociaal en Groen Platform Heiloo. Het nieuw opgerichte platform startte 20 juni met een contact avond voor inwoners van Heiloo. Het Sociaal en Groen Platform is een burgerinitiatief om Heiloo socialer, duurzamer en mooier te maken. Het platform wil doelen samen met de inwoners realiseren. Samen met de inwoners van Heiloo gaat het Sociaal en Groen Platform hiervoor ijveren door bijvoorbeeld in gesprek te gaan met de gemeente over mogelijke oplossingen. Het platform wil samen met de inwo ners en de gemeente ook betrok ken worden bij en bijdragen aan het woningbouwbeleid, het beleid voor welzijn en zorg en het groenbeleid. Het platform noemt dit wenselijk, 'want je kunt een euro maar één keer uitgeven!'. Zie elders in deze krant de doelen van het Socaal en Groen Platform, zoals besproken tijdens de eerste bijeenkomst. Kijk ook op www. sociaalengroenplatform.nl. HEILOO - Vogelaar Jolande de Wit laat ons meegenieten van een foto van Scholeksters en Scholekster-eieren waarop drie fases van leven te zien zijn: een ei dat nog moet uitkomen, een ei dat op het punt staat om uit te komen (het gaatje is al zichtbaar) en een jong dat net een paar uur 'oud' is. Foto: Jolande de Wit 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Wieringerwerf. In 1963 verhuisde ik naar Purme- rend. Vervolgens studeerde en woonde ik in Amsterdam. In 1990 ben ik in Utrecht gaan wonen, waar ik mijn vrouw Marielies ontmoette. Sinds 1998 wonen wij in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Mijn grootste hobby is het instandhouden van Landgoed Ter Coulster. Dat is een zeer veelzijdige bezigheid: boswachter, rentmeester, fisca list, omgaan met overheidsinstellingen en samenwerken met de grote groep enthousiaste vrijwilligers. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Ik zou wel een voorouder willen ontmoeten: Dirck van Os, die werd verdreven uit Antwerpen door de Spanjaarden. Hij ging, samen met veel anderen, naar Amsterdam en was daar zeer ondernemend: hij was een van de oprichters van de VOC en stond aan de wieg van de inpoldering van de Beemster. Hoe kreeg hij dat allemaal voor elkaar? 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Van jongs af aan kwamen wij in de weekenden op Ter Coulster om in het bos te werken. Ook hielp ik regelmatig bij boer De Graaf op Betsy's Hof. Het was altijd mijn droom om ooit op Betsy's Hof te gaan wonen. Daar wonen wij sinds 2008 met veel plezier. 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Het mooiste plekje in Heiloo is het uitzicht vanuit onze keuken op Ter Coulster. Er is altijd wat te zien: de verschillende kleuren van de bomen met de jaargetijden, de wolken en de verschillende soorten vo gels die bij het bos en in de lucht bezig zijn zoals: ooievaars in gevecht met nijlganzen en een buizerd die wordt belaagd door kraaien. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Als de 'geheime gang' van kasteel Ter Coulster naar het Witte Kerkje wordt gevonden! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Op de MAVO kreeg ik het advies om naar de MEAO te gaan. Ik was goed in rekenen en economie. Daarna studeerde ik aan de HEAO/ HES in Amsterdam. Uiteindelijk studeerde ik af als bedrijfseconoom aan de Vrije Universiteit. De combinatie van een wetenschappelijke opleiding en de wat meer praktisch ingestelde HEAO-opleiding pas ik nog dagelijks toe. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Sinds 1996 ben ik penningmeester van Stichting Kasanka Nederland. Wij ondersteunen Kasanka National Park in Zambia. Dit park wordt beheerd door een particuliere organisatie. In Kasanka komt in novem ber de grootste kolonie vleermuizen (fruit bats) van meer dan tien miljoen stuks bij elkaar. Dit is de grootste migratie van zoogdieren in de wereld. Dat is zeer spectaculair; bomen vol met duizenden vleer muizen en ze verduisteren de hemel bij zonsondergang. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Wij hebben met Hans Romeyn een uitstekende burgervader. Ik zou meer aan het groenbeleid gaan doen. Heiloo stond vroeger bekend als 'wonen in het groen' maar dat nu is tot een minimum teruggebracht. 10. Persoonlijke vraag van Anke Langeveld: 'Waar halen jij en je vrouw Marielies de drive vandaan om, naast je werk, landgoed Ter Coulster zo prachtig te onderhouden en zelfs met aanplant al te denken aan vijftig jaar en later?' Een particulier landgoed in stand houden kan alleen door er zelf te wonen en dankzij de onmisbare hulp van heel veel vrijwilligers. Wij vinden het leuk om samen met anderen iets voor elkaar te krijgen. Hierdoor kunnen wandelaars genieten van de prachtige natuur met een eeuwenoude geschiedenis. Wij zijn nu soms bezig met het weghalen van zwakke bomen die tweehonderd jaar geleden door een voorvader zijn neergezet en planten weer nieuwe bomen. Wij hopen dat het resultaat daarvan over tweehonderd jaar nog te zien zal zijn. Ik nomineer Karsten Hopman voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag aan Karsten Hopman is: "Tijdens jouw werk kom je af en toe archeologische vondsten tegen. Wat is de leukste vondst tot nu toe?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3