TomTrade: Brunogebouw weer volop in gebruik Bouwhistorisch onderzoek Witte Kerk Elckerlyc neemt afscheid van Anneke BEDRIJF BELICHT Telefoon- en tabletreparaties 5 TomTrade j Klaar terwijl u wacht UITKIJKPOST 19 JULI 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Volop enthousiasme en bevlogenheid bij TomTrade. Foto: Fotostudio IwanBronkhorst.nl Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo (WBC). Telefoon: 072 - 850 09 49, e-mail: info@tomtrade.nl, website: www.tomtrade.nl HEILOO - Amper vijf jaar geleden letterlijk op zolder begonnen met telefoon en tabletreparaties, is Thomas Slinkert inmiddels al gerui me tijd actief in het Willibrordus Business Centrum. Daar verlenen hij en zijn medewerkers met TomTrade een gestaag groeiend dien stenpakket op het gebied van smartphone- en tabletreparaties. Al deed Thomas Slinkert ooit redelijk wat ervaring op in de horeca, zat hij altijd al thuis in zijn vrije tijd te knutselen met computers. Dan demonteerde hij een pc, repareerde het nodige, zette de boel weer keurig in elkaar en verblijdde zo weer iemand met een herstelde pc. "Ook lanceerde ik de web shop telefoonhoesjes.com, waarmee ik tevens onderdelen leverde. Steeds meer mensen verzochten me om ook reparaties uit te voeren aan telefoon en tablets, wat al snel meer werk opleverde dan de webshop." Refurbished Zo gebeurde het dat de Heilooër ondernemer de zolderkamer ontgroeide en via een voorzichtige start in een werkruimte van zo'n twintig vierkante meter vorig voorjaar een fraai uitgeruste werkplaats annex winkel in het WBC betrok. "Hier hebben we aanzienlijk meer oppervlakte en alle beno digde faciliteiten, om onze klanten optimaal van dienst te zijn. Dat tot volle tevredenheid van zowel onszelf als de clientèle." Destijds sierde TomTrade ook deze rubriek en nu een jaar later weet de stij gende lijn van dit jonge, succesvolle bedrijf nog steeds van geen ophouden. "Nadat we in Bedrijf Belicht stonden, hebben we vele positieve respons mogen ontvangen", vervolgt Thomas. "Omdat we onze service onophoude lijk blijven uitbreiden, valt ook nu weer genoeg te vermelden. Zo hebben we nu een mooie collectie lederen hoesjes voor zowel smartphones als tablets, vervaardigd door een Amsterdams bedrijf. Wat voor veel mensen ook zéker interessant is, zijn de refurbished iPhones en iPads. We kunnen leveren tot en met de 6S, waarbij twee jaar garantie geldt. Tevens zijn er iPads voor scholieren. Refurbished is zelfs voor de zakelijke markt aantrekkelijk en zodoende krijgt hergebruik de nodige impulsen. Particulieren en bedrijven kunnen bij TomTrade aankloppen voor het laten uitvoeren van reparaties aan onder meer schermen, knopjes, accu's en laders van zowel telefoons als tablets. Zij kunnen met alle bekende merken en modellen uit de voeten. "Meestal kan iemand op de reparatie wachten, wat voor velen belangrijk is. Verder verzorgen wij ook abonnementen van alle grote providers en kan iemand bij ons eveneens terecht voor allerlei accessoires. Bovendien geven we ouderen die hun eerste mobiele telefoon kopen, uitgebreid tekst en uitleg over de bediening. Daarbij stellen we gelijk het toestel in, klaar voor gebruik", aldus Thomas Slinkert. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag 10.00 - 17.30 uur. HEILOO - Het Brunogebouw in Heiloo - ook wel bekend als 'BukBuk' - krijgt na de zomer vakantie twee nieuwe huur ders; de Stichting Jeugd Heiloo' (SJH) en De Decorbouwers. De gemeente is blij dat op deze manier het nagenoeg leeg staande pand weer intensiever gebruikt gaat worden. Voor het beheer van het gebouw zoekt de gemeente nog naar een exploi tant. De gemeente Heiloo is eige naar van het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12. Nadat het pand jarenlang door de voor malige Stichting Welzijn Jeugd- en Jongeren Heiloo (SWJJH) is gehuurd, is het gebouw sinds november 2015 - na het ophef fen van de SWJJH - grotendeels leeg komen te staan. Het gebouw wordt momenteel alleen één keer per week gebruikt door het Heilooër Harmonieorkest Caecilia en een leraar die hier djembélessen aanbiedt. Nieuwe huurders De Decorbouwers bestaat uit een aantal verenigingen, namelijk Falkland, de Heilooër Operette Vereniging en Stichting jeugd theater. Zij gaan een deel van het Brunogebouw gebruiken voor het maken en opslaan van hun decor stukken. De nieuwe Stichting Jongerenwerk Heiloo (SJH) wil activiteiten gaan ontplooien voor de jeugd in Heiloo in het voormalige 'café'-gedeelte van het gebouw. De huidige middenzaal blijft voorlopig uitsluitend in gebruik door Caecilia en voor de djembélessen. Beheer en aanpassingen De gemeente is nu nog verant woordelijk voor het beheer en onderhoud van het Brunogebouw maar is op zoek naar een toekomsti ge exploitant. De nieuwe beheerder krijgt ook als taak om te zorgen dat de middenzaal nog beter benut kan worden. Deze zaal heeft een maat schappelijke functie, wat betekent dat er activiteiten georganiseerd worden die passen in het gemeen telijke beleid op sociaal, cultureel of muzikaal gebied. Om het gebouw klaar te maken voor de nieuwe huurders worden er de komende maanden inpandig een aantal bouw kundige aanpassingen uitgevoerd. Zo wordt een nieuwe cv-installatie geïnstalleerd en wordt het minder- validentoilet aangepast. Ingebruikname Het streven is na de zomerva kantie de huurovereenkomsten te sluiten met de nieuwe huurders. Naar verwachting verhuizen De Decorbouwers per 1 augustus ver huizen naar het Brunogebouw. De SJH hoopt na de zomervakan tie duidelijkheid te hebben over het activiteitenprogramma in het Brunogebouw. HEILOO - Voorzitter Kris van der Vlies van Stichting Monument Witte Kerk Heiloo overhandigde vrijdag 14 juli het boek 'Witte Kerk in Heiloo, bouw- en cultuurhistorische verkenning' aan wethouder Rob Opdam. Dit was het eerste exemplaar van het bouwhistorisch onderzoek cadeau, recent uitgevoerd door de bouwhistorici Steven Kalverdijk en Jan van der Hoeve. De Uitkijkpost liet vorige week al weten dat de stichting, met dank aan giften en subsidies, een zesjarenplan uitvoert voor de renovatie en het in stand houden van de kerk. Volgens de organisatie is het wenselijk de kerk in de toekomst een bredere maat schappelijke functie te geven. Het bouwhistorisch onderzoek is vol gens Kris van der Vlies een eerste stap. "Hierna gaan we in kaart bren gen welke maatschappelijke, cul turele en spirituele betekenis er bij de kerk past". Het zal noodzakelijk zijn aanpassingen te doen aan onder andere sanitair, verwarming en licht om aan de eisen te kunnen voldoen en de ruimte voor bepaalde activi teiten of evenementen geschikt te maken. Bij de uitreiking waren bijna tachtig bezoekers aanwezig. HEILOO - De basisschool Elckerlyc nam vrijdag na zevenentwintig jaar feestelijk afscheid van haar zeer geliefde leerkracht Anneke Datthijn. De kinderen hadden allemaal een bloem meegenomen en vormden samen een kleurige erehaag op het schoolplein. Anneke werd toegezon gen: 'Anneke gaat nu met pensioen, 't is kwart over drie geweest.' Een donkere lucht dreigde even, maar Anneke - gekleed in haar Maxima- blauwe jurk - keek stralend om zich heen. Veldboeketten en slingers van zelfportretten sierden de hal van de school. Terwijl groepjes kinderen samen met ouders lekkere hapjes maakten, deden andere klassen workshops djembé en percussie. Teun, de man van Anneke, stond ijs jes te scheppen bij het ijskraampje op het plein. Een daverend optreden van alle groepen volgde om 12.00 uur. Het geluid van roffelende trommels en ritmische djembees klonk, evenals de muziek van het oerwoud en het geluid van sneeuw en gras. Anneke ontving ook twee mappen vol mooie liedjes en goede wensen. In de mid dag werd haar lokaal omgetoverd tot een restaurantje, hier werd high-tea geserveerd. De tafel was gedekt met gekleurde tafelkleed- jes, theepotten met stippeltjes en vijfentwintig verschillende soorten bloemenkopjes. De etagières met zelfgemaakte scones, cakejes en brownies, gevulde eitjes en fruit- stokjes waren om van te smullen. Kinderen deden ondertussen toneel stukjes en beeldden Anneke en haar leerlingen uit. Onthuld werden een grote letterbak vol geknutselde lievelingsdieren, mooi versierde stenen en geborduurde hartjes; - een cadeau waaraan de kinderen wekenlang hadden gewerkt. De school laat weten Anneke te gaan missen. "Maar eerlijk gezegd... denken we dat Anneke ons ook gaat missen!" Elckerlyc neemt afscheid van Anneke. Aangeleverde foto Kris van der Vlies (rechts) overhandigt het boek aan de wethouder. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5