Zomerfeest bij heemtuin De Wielenmaker Schilderijen-expositie in Prins Hendrik Stichting Belangrijke vondst bij archeologisch onderzoek IVN-wandeling op de Westert en de Bleek Open Huis Cultureel centrum Vredeburg IVN-wandeling op de Westert en de Bleek Galerie Leuring Kunst Antï&k Art Deco Bloeiende speerdistel Schoollaan 5 in Limmen. www.galcnelounng.nl Open op i 9 20 aug t Zat A ion vcrn t2u tot lBui Foto: Greeth Heijne Op historische grond. EGMOND-BINNEN - IVN-gidsen gaan woens dag 30 augustus met liefhebbers zwerven door het PWN-duingebied. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en waren eeuwen lang door de mens in gebruik. Voor landbouw, het weiden van vee, het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat leidde tot het ken merkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waardevolle restanten van de oude duinen in stand. De gidsen vertellen u van alles over de cultuurhistorie, landschap, beheer en flora en fauna. Er kunnen maximaal twaalf mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via 072-5334948 (Cocky van Engen). Er wordt een bijdrage gevraagd van 2,50 euro p/p. Vanwege de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. De wande ling duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Het vertrek is om 19.00 uur vanaf het parkeerterrein van PWN aan Oude Schulpweg in Egmond-Binnen (naast restaurant Nieuw Westert). ^om lans* voor een bijzonder cadeau of een uniek object 0T W) In huti al in de luln, o.a. gtai, (bronze njbeehden, klokken, ft JU scTilideiLjen meubels en keramiek van t SO Tot 1000 St. Jansvlinder op grote centaurie in heemtuin De Wielenmaker. Foto: Peter Lassooij 'De jongleur/oranje boven'. Schilderij van Ciska Schoen-Mathies. Aangeleverde foto EGMOND AAN ZEE - Cursisten van beeldend kunstenaar Theo Leering uit Heiloo exposeren tot 30 september in verzor gingshuis Prins Hendrik aan de Voorstraat 41 in Egmond aan Zee. Te zien zijn schilderijen van Jeroen Erkamp, Ineke Keet, Hetty van der Laan, Tineke Leering, Cisca Schoen, Silvia Stins en Hans Zandbergen. Het betreft een selectie van schilderijen die zij de afgelopen jaren maakten tijdens de weke lijkse lessen in de Ypsalon in Heiloo. Onderwerpen zoals landschappen, portret ten en stillevens passeren de revue. Verzorgingshuis Prins Hendrik is de hele dag geopend. EGMOND-BINNEN - Tijdens archeologisch onderzoek in het gebied Waterrijk bij Egmond- Binnen zijn bijzondere vondsten gedaan: de resten van twee mid deleeuwse boerderijen van vijf entwintig meter lang en vier tot zes meter breed. Op de locatie is een plattegrond te zien van deze bewoningsplek. Het geeft de boerderij en de erfin- richting aan, waar de palen ston den en de greppels liepen. Ook is een waterput aangetroffen. Zulke middeleeuwse plattegronden wor den zelden gevonden, meldt PWN. Andere vondsten zijn munten, ges pen en een fibula (mantelspeld). PWN heeft bij het gebied Waterrijk duinwerkzaamheden uitgevoerd. Hierbij bleek aanvullend archeo logisch onderzoek noodzakelijk. De munten en andere vondsten gaan naar het Huis van Hilde in Castricum. De plattegrond wordt geheel ingemeten voor verdere ana lyse. LIMMEN - De Stichting Welzijn Ouderen Limmen houdt vrijdag 25 augustus een open huis in de stolpboerderij 'Vredeburg'. De stichting faciliteert vele activi teiten voor 50/55 plussers, zoals kie nen, keezen, biljarten, bridge, kla verjassen, kunstgeschiedenis, yoga en jeu de boules op een buitenbaan. Ook staat de SWOL graag open voor nieuwe ideeën en activiteiten. De open dag is bedoeld om senio ren te laten kennismaken met alles wat er te doen is in het gebouw en daarbuiten. Alle huidige gebruikers geven graag uitleg en informatie. Bezoekers kunnen deelnemen aan de activiteiten en genieten van (gratis) koffie, thee en frisdrank. Vanaf 18.00 uur start er een echt zomerfeest met een overheerlijk buffet op de bovenverdieping van het gebouw. Collegiale samenwer king tussen Horeca 'Vredeburg' en KookKönst uit Limmen staat borg voor dit zomerbuffet. De kosten hiervan bedragen slechts 25 euro, inclusief consump ties. Het open huis op vrijdag 25 augustus duurt van 16.00 tot 18.00 uur (gratis toegang). Wilt u meer weten, bel gerust even naar Kees Kroone (06-53724245) of Hans Bus (06-83606443). EGMOND-BINNEN - De vrij willigers van heemtuin De Wielenmaker in Egmond-Binnen staan voor u klaar tijdens het Zomerfeest op 20 augustus. Zij informeren u over de tuin, natuurlijk tuinieren en het inrichten en onderhouden van een ecologi sche moestuin. De heemtuin is een kleinschalig natuurontwikkelings project met op vijfduizend vierkan te meter meer dan honderd wilde plantensoorten. Deze staat weer volop in bloei. Door extensief beheer - niet vaker dan twee keer per jaar maaien en het maaisel afvoeren) - ontwikkelde zich naast een duinbeek rondom een poel een prachtige natuurtuin met diverse biotopen. De gevarieer de flora is aantrekkelijk voor tal van amfibieën, vogels, vlinders en insec ten (zie ook www.wielenmaker.nl). Bezoekers zijn voor een bezoek aan de tuin van harte welkom op 20 augustus tussen 12.00 en 16.00 uur. Het adres: Sint Adelbertusweg 38 in Egmond-Binnen. Liefhebbers kun nen deelnemen aan een wandeling in de omgeving om 13.00 uur en om 15.00 uur. Een bezoek aan de nabij- gelegen Adelbertusakker vormt onderdeel van deze wandeling. De Heemtuin verwelkomt u graag met koffie, thee en iets lekkers.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11