SwimRunFun op 3 september Henk Verdonk junior heeft met niemand genade Inschrijving AGU Egmond-Pier- Egmond en Saucony Egmond Halve Marathon geopend Chi Neng Qigong-lessen in augustus in Heilooërbos Elfjarige Heilooënaar zwemt door Amsterdamse grachten 15 Strandrace Egmond-Pier-Egmond, een echte belevenis SPORTNIEUWS UIT DE REGIO HEILOO - SwimRunFun, de zwemloop voor het goede doel in Heiloo, vindt plaats op zon dag 3 september in Heiloo. 1 6 AUGUSTUS 2016 Daan Glorie in actie, Aangeleverde foto AKERSLOOT - Henk Verdonk junior uit Egmond aan den Hoef blijft winnen, zo ook tijdens deze donderdagavondwedstrijd in Akersloot op Sportcomplex de Cloppenburgh. Hier werd de strijd werd gestre den om de wekelijkse Kids and Parents Bikeschool (KPB) moun- tainbikecup.Zonder ook maar enige twijfeling pakte Henk Verdonk junior resoluut de leiding om deze tot de finish niet meer af te staan. Vincent Beentjes was de enige die nog een beetje in het spoor van lei der Verdonk junior kon blijven. Bij de eerste passage was al duidelijk wie na de streep het podium zouden gaan beklimmen. Plek een was over duidelijk voor Henk Verdonk junior, maar ook de volgende Vincent Beentjes (Castricum) en daar achter Henk Jan Verdonk senior (Egmond aan den Hoef); zij waren ook de mannen die in die volgorde de huldiging mochten ondergaan. Alkmaarder Henk Louwe voerde achter de voorgaande mannen een solorit op. Daarachter leverden de Egmonders Emiel Prins en Dirk Dekker samen met de jonge Wout Bakker (Heiloo) strijd. Zij maakten elkaar het leven redelijk zuur. Uit dit drietal kwam tenslotte Emiel Prins als winnaar terecht. Uitslag mannen: 1: Henk Verdonk junior Egmond aan den Hoef. 2: Vincent Beentjes Castricum. 3: Henk Jan Verdonk senior Egmond aan den Hoef. 4: Henk Louwe Alkmaar. 5: Emiel Prins Egmond aan Zee. 6: Wout Bakker Heiloo. 7: Dirk Dekker Egmond aan Zee. 8: Martin Meijer Heerhugowaard. 9: Ad van Rijn Uitgeest. 10: Mike Roelands Uitgeest. Uitslag vrouwen: 1: Marita Bakker Heiloo. De organisatoren Youth Academy en NTI NLP nodigen iedereen uit mee te doen met dit sportieve event om zo geld in te zamelen voor het scholenproject 'Uit de Schaduw'. De SwimRunFun bestaat uit zevenhonderd meter zwemmen en zeven kilometer hardlopen. Naast deze reactieve zwemloop is er nu ook de wedstrijdvariant. Deelnemers kunnen zelf, alleen of als duo, een profiel aanmaken op www.swimrunfun.nl van waaruit zij zich eenvoudig kunnen laten spon- seren. Alle opbrengsten komen ten goede aan 'Uit de Schaduw'. Vorig jaar werd, mede dankzij deelname van Olympisch kampioen Maarten van der Weijden, 6.500 euro opge haald voor dit jeugd- en jongeren project. dan een sportief event. Ooit sprak ik Johan Cruyff en hij zei tegen mij: "Als je iets kan doen voor een ander, doe dat dan ook". En dus vind ik het extra mooi dat wij voor 'Uit de Schaduw' iets gaan beteke nen voor jongeren. Immers, ieder een heeft z'n rugzakje, ook jonge ren. Als we hen kunnen helpen om het dragen lichter te maken, dan moeten we dat doen." Clinics en scholenproject Daan geeft vooraf twee cli nics voor de deelnemers aan SwimRunFun. De eerste clinic heeft al plaatsgevonden, namelijk een zwemclinic op donderdag 10 augus tus. De volgende clinic - een loopcli- nic - staat gepland op donderdag 17 augustus vanaf 19.00 uur. Daarnaast geven Youth Academy en NTI NLP tien trainingen cadeau aan middel bare scholen met een beperkt bud get. Dat gebeurt tijdens 'De Week van Uit de Schaduw'. De scholen kunnen, onder bege leiding van professionele trainers, kosteloos met hun leerlingen en docenten een dagdeel werken aan sociale thema's die spelen op hun school. Doel: meer vertrouwen, meer veiligheid, meer openheid en beter contact in de klas en op school. Deelname De wedstrijdvariant van SwimRunFun start zondag 3 sep tember om 10.00 uur bij open luchtzwembad Het Baafje in Heiloo, waar tevens de finish is. De recreanten starten om 12.00 uur. Opgave voor de zwemloop kan via swimrunfun.nl. Meer infor matie over 'Uit de Schaduw' is te vinden op www.youthacademy.nl. Nederlands Trainingsinstituut voor Neuro-Linguïstisch Programmeren NTI NLP is hoofdsponsor van het sportevent. HEILOO - "Ik heb altijd graag een keer in de Amsterdamse grachten willen zwemmen. Daarom deed ik vorig jaar mee aan de Amsterdam Cityswim. Dat was zo bijzonder dat ik op 3 september opnieuw de uitdaging aanga", vertelt Josta de Graaf- Gieltje uit Heiloo aan de Uitkijkpost. Ze doet mee vanwege het avontuur, maar minstens zo belangrijk is het goede doel. Josta doet mee om geld in te zamelen voor onderzoek naar de ziekte ALS. Josta zwom vorig jaar de Amsterdam Cityswim samen met haar echtgenoot. "We waren toen vijftig jaar getrouwd en in plaats van cadeaus vroegen we de men sen ons te sponsoren." De Heiloose gaat dit jaar mee als begeleider van haar elfjarige kleindochter Ilana waarbij ze zevenhonderd meter gaat zwemmen. Ze praat enthousi ast over haar deelname van vorig jaar. Toen zwom ze twee kilome ter door het Amsterdamse water. "De deelnemers waren allemaal eensgezind, dat is mooi om mee te maken. Verder was het leuk dat vrienden en familie kwamen kij ken. Wat ik ook nooit vergeet, is de deelname van enkele mensen die lijden aan de ziekte ALS. Om dat te zien, is wel heel confronterend. Verder is het best zwaar om twee kilometer te zwemmen. Het is niet zomaar iets, maar vergelijkbaar met veertig baantjes zwemmen in zwembad Het Baafje. Daarbij is het wat woest en smaakt het water brak. Dat was niet zo lekker. Toch gaan we er helemaal voor, we heb ben er zin in." Wilt u Ilana en haar oma Josta sponsoneren, dan kan dat via www.amsterdamcityswim.nl (klik op 'deelnemers' en 'doneren'). HEILOO - Op de dinsdagen in augustus worden van 9.30 tot 10.30 uur en van 19.00 tot 20.00 uur Chi Neng Qigong-lessen gegeven in het Heilooërbos. Qigong is een onderdeel van de Chinese bewegingsleer, die men zich aanleert, om de lichamelijke en geestelijk gezondheid te behouden en te verbeteren. Bij regen of koud Daan Glorie nieuwe ambassadeur De organisatie heeft dit jaar Daan Glorie bereid gevonden ambas sadeur te zijn van het evenement. Daan is drievoudig Nederlands Kampioen Marathonzwemmen en hij werd zevende in de World Cup 'Langste marathon ter wereld'. Daan Glorie vertelt waarom hij graag ambassadeur is van SwimRunFun. "Zwemmen en hardlopen zijn mijn twee favoriete sporten en als dat gecombineerd wordt, dan is dat voor mij één groot feest! SwimRunFun is voor mij meer weer wordt de les zo mogelijk naar binnen verplaatst. De kosten bedra gen 10 euro per keer. De locatie is het grasveld op de hoek van het Maalwater en de Omloop (het veld met de heuvel en cirkel met palen aan de noordrand van Heiloo). Er wordt verzameld op het parkeerterrein dat ernaast ligt. Opgave kan via c.hogewoning@ quicknet.nl. EGMOND - Inschrijven voor de MTB strandrace AGU Egmond- Pier-Egmond en de Saucony Egmond Halve Marathon is weer mogelijk. De winterklassiekers op zaterdag 13 en zondag 14 januari 2018 heb ben een prachtig parcours langs de Noord-Hollandse kust, met strand en duinen. AGU Egmond-Pier- Egmond is met vierduizend deelne mers al jaren de grootste en meest aansprekende MTB Strandrace van de Benelux. Het parcours is zesendertig kilometer lang en gaat van Egmond aan Zee naar de pier van Wijk aan Zee en weer terug. De strandrace is populair bij veel recreatieve fietsers, maar ook prof renners komen graag naar Egmond aan Zee. Le Champion verwacht dat de twintigste editie op zaterdag 13 januari 2018 weer voortijdig is vol geboekt. Een dag later starten ruim acht tienduizend hardlopers op de Boulevard-Noord aan de Saucony Egmond Halve Marathon. Het uit dagende parcours van 21,1 of 10,5 kilometer gaat over het strand en door de glooiende duinen van het Noordhollands Duinreservaat. Sporters die zowel houden van hardlopen als fietsen, kunnen aan beide evenementen deelnemen en doen automatisch mee aan het Combiklassement. Elk jaar zijn er honderden diehards die deze uitda ging aangaan en strijden om de fel begeerde winst. Inschrijving Het inschrijfformulier van de evenementen is te vinden op www. aguegmondpieregmond.nl en www. suaconyegmondhalvemarathon.nl. De inschrijving sluit op 1 januari, of eerder als beide limieten behaald worden. Ilana met haar oma Josta Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15