Tien vragen aan... The International Holland Music Sessions Frem Gonet Aandacht voor armoedebestrijding kinderen Hoogst haalbaar kwaliteitscertificaat voor Kinderopvang 5 Kom eens luisteren naar Lutoslawski of Gyftakis DOKTERS DIENSTEN Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 16 AUGUSTUS 2017 REGIO - Ysaya, Lutoslawski, Skrjabin, Gyftakis. Dat zijn geen voor de hand liggende namen van componisten voor de gemiddelde liefhebber van klassieke muziek. Die kent vooral Mozart, Bach, Beethoven, Schubert en Debussy. Alleen al daarom is het leuk om eens te luisteren naar de jonge, talentvolle musici die deelnemen aan The International Holland Music Sessions. Ze houden er soms een eigenzinnige componistenkeuze op na. In Heiloo, Castricum en Egmond aan den Hoef zijn nog vijf TIHMS-concerten te beluisteren. Egmond aan den Hoef In het tweede concert in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef - 16 augustus, aanvang 20.30 uur (vanavond!) - speelt Leonard Fu (Duitsland, viool), begeleid door Natsumi Ohno (Japan, piano) en Joseph Stiefel (VS, piano). Werken van klassieke componis ten als Bach, Mozart, Beethoven en Brahms zijn te beluisteren, maar ook van de hedendaagse Engelse componist Adès. Het derde en laatste concert in de Slotkapel - op woensdag 30 augustus, aanvang 20.30 uur - is gevuld met muziek van Bach, Lutoslawski, Schubert, Beethoven en Rachmaninoff. Uitvoerenden zijn hier Aliya Iskhakova (Rusland, piano) en Andreas Schmalhofer (Duitsland, cello), begeleid door Noriko Yabe (Japan, piano). Castricum In de Dorpskerk in Castricum spelen op vrijdag 18 augustus, aanvang 20.00 uur, de Griek Yannis Shymko (piano) en Agnes Markus (Hongarije cello), begeleid door Istvan Lajko (Hongarije, piano). Zij brengen werken van Bach, Brahms, Skrjabin, Gyftakis en Beethoven. Een week later, op vrijdag 25 augustus, aanvang 20.00 uur, beleeft de Dorpskerk een soort Japanse avond. Yuki Osaki (piano) en Haruna Shinoyama (viool) - begeleid door Mana Oguchi (piano) - treden daar dan op. Hun repertoire is evenwel niet Japans: Paganini, Bach, Messian en Mozart. Heiloo De Cultuurkoepel in Heiloo ontvangt op zondag 20 augustus vanaf 15.00 uur Ferhart Can Büyük Haruna Shinoyama Aangeleverde foto (Turkije, piano) en Luther Warren (VS, viool), begeleid door Somi Kim (Nieuw-Zeeland, piano). Het programma vermeldt werken van Scarlatti, Brahms, Debussy, Mozart, Ysaye en Brahms. Kaarten voor alle concerten zijn te verkrijgen via www.tihms.com. Voor Heiloo ook via www.cultuurkoepelheiloo.nl en bij De Schrijverij, Bruna en de Bibliotheek, alsmede bij het VVV kantoor op het Landgoed Willibrordus. In Castricum kunt u terecht bij Muziekhandel Borstlap en Huize Koningsbosch. REGIO - De colleges van Bergen, Castricum en Heiloo besloten op 25 juli overeenkom sten met het Jeugdsportfonds en het Jeugdcultuurfonds voor de periode 2017-2020. Het resultaat is dat kinderen in de leeftijd van vier tot achttien jaar - van wie de ouders/verzorgers een laag inkomen hebben - vanaf het aankomende schooljaar kun nen deelnemen aan sport- of cul turele activiteiten via deze fond sen. De gemeenten Bergen en Castricum verlengen hiermee de bestaande overeenkomsten met het Jeugdsportfonds. Naast de overeen komsten zijn er per fonds spelregels opgesteld. Startbijeenkomsten in september In september organiseren de gemeenten samen een feeste lijke startbijeenkomst. Vanaf dat moment gebeurt de verdere uitrol van meer informatie over de spel regels en de aanvraagprocedure. De gemeenten informeren daar later over, onder andere via eigen media, betrokken organisaties en instellin gen en de Sociaal Teams. Waar thuis geen geld is om mee te doen aan sport- en/of culturele activiteiten lopen kinderen allerlei kansen mis die voor hun klasge noten vanzelfsprekend zijn. Door te sporten of creatief bezig te zijn ontwikkelt een kind zich beter en vermindert de kans op sociale uit sluiting. Dat is niet alleen belangrijk voor de ontwikkeling en toekomst van het kind, maar ook voor het gezin en uiteindelijk voor de hele samenleving. HEILOO - Op dit moment is Kinderopvang Kits Oonlie de enige opvangorganisatie in Heiloo en Limmen die hét kwaliteitscertificaat voor de kinderopvang bezit. Eind 2016 zijn de normen voor het kwaliteitscertificaat door Stichting HKZ aangescherpt en Kits Oonlie zou in november 2018 aan deze norm moeten voldoen. Kits Oonlie koos ervoor om dit jaar al getoetst te worden op de nieuwe normen om zo als één van de eerste in het bezit te zijn van het hoogst haalbaar kwaliteitscertificaat in de kinderopvang. Kits Oonlie is op 15 juni 2017 bezocht door het onafhankelijke Keurmerkinstituut, waarbij het volledige kwaliteitssysteem onder de loep is genomen. Het Keurmerkinstituut geeft in haar rapport aan dat de opvang van de kinderen zorgvuldig wordt uitgevoerd en dat er tevens sprake is van een zorgvuldig uitgevoerd kwaliteitssysteem. Wilt u meer informatie? Neem gerust contact op met Kits Oonlie via 072-5323576. ADVERTENTIE De huisartsenpraktijk van DR. RUURDA is GESLOTEN van 14 augustus t/m 1 september Voor waarneming: dr. Gianotten: 5330400 Ik ben (E)Frem Gonet en woon sinds 1969 in Heiloo. Ik ben getrouwd met Agnes en we hebben twee kinderen en drie kleinkinderen. Ik werkte in verschillende sectoren in de gezondheidszorg - onder andere in het brandwondencentrum in Beverwijk - en volgde de opleiding tot anesthesiologie verpleegkundige. Daarna volgde ik aan de Sociale Academie en de Hogeschool van Amsterdam andere studies. Na twaalf jaar als afdelingshoofd gewerkt te hebben op Reigersdaal, stapte ik over naar de in-service opleiding waar ik tot mijn pensionering als docent werkte. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen op Curasao. Tot 10 oktober 2010 was het een eilandgebied en het grootste eiland van de Nederlandse Antillen. Het is nu een land van het Koninkrijk der Nederlanden. Ik ben opge groeid in de wijk Charo, grenzend aan Willemstad. Ik heb er gewoond totdat ik besloten had om naar Nederland te gaan. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik koos gelijk na de MULO voor de gezondheidszorg. In mijn schoolperiode was ik al bezig met allerlei maatschappelijke zaken. Ik zat bij de padvinderij, was begeleider tijdens de vakanties voor de jongeren en hielp mee in de buurthuizen. Door deze activiteiten wilde ik een baan, waar ik direct met en voor mensen kon werken. De beste keuze die ik kon maken was de gezondheidszorg. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Eigenlijk ging deze wens al enkele jaren geleden in vervulling. Ik ontmoette toen in Engeland José Feliciano, een blinde zanger die fantastisch gitaar kan spelen en met een fenomenaal stemgeluid. We spraken in zijn kleedkamer over muziek en zijn ervaringen. Maar als ik toch iemand moet opnoemen zou ik denken aan Ray Charles. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik heb een fantastische jeugd gehad op Curasao. Voordat ik naar Ne derland ging, speelde ik al in een band. Waar ik in die tijd zeer van kon genieten waren de optredens in Bonaire en Aruba. We gingen toen met een kleine passagiersboot vrijdagmiddag naar Bonaire om daar s' avonds op te treden in Hotel Bonaire en zaterdagochtend voeren we richting Aruba om daar zaterdagavond op te treden. Zondagmiddag weer richting Curasao om maandag weer aan het werk te gaan. 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Heiloo heeft inderdaad heel veel mooie plekken maar de mooiste plek vind ik nog altijd mijn eigen tuin. Agnes houdt die keurig bij en ik mag het gras maaien. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Ik hou van mijn nachtrust, maar als je een goede fles port bij je hebt en Franse kaas, dan mag je me wakker maken. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Het beste advies dat ik ooit heb gekregen, was van mijn vader. Hij zei altijd tegen ons: 'Maak het beste van je leven, dan kun je ook voor een ander iets betekenen als het nodig is'. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Wat ze niet weten wil ik zo houden. Indien nodig kunnen ze het altijd nog vragen. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik vind dat wij een goede burgemeester hebben. Als ik voor meer zonnige dagen kon zorgen dan de huidige burgemeester, dan zou ik burgemeester worden. 10. Persoonlijke vraag van Kim Reizevoort: 'Men kan je kennen van Keer op Keer, maar ook van je muzikale talenten. Je hebt in het verleden veel opgetreden en cd's uitgebracht. Mis je dat niet heel erg en zou je daarom nog eens de studio in willen duiken?' Ik mis de spotlights niet. Af en toe treed ik nog wel op dus muzikaal gezien kom ik wel aan mijn trekken. Ik zou het wel leuk vinden om weer eens een studio in te duiken. Wie weet. Ik nomineer Hans Spaans voor de volgende tien vragen. Mijn persoonlijke vraag aan Hans Spaans is: 'Ik weet dat jij ook veel van muziek houdt. Jij zingt al jaren in een koor en hebt een prachtige stem. Mijn vraag is: 'Wie vind jij de beste tenor op dit moment en heb jij naast zingen nog andere hobby's?' Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5