Groei Bloei EHBO! Heiloo Energie Verantwoord en bewust schieten De Historische Vereniging Oud Heiloo Nivon Heiloo op Uit&Zo De vereniging Groei en Bloei, Midden - Kennemerland heeft als doel het enthousiasme en de interesse voor de natuur en het tuinieren te bevorderen. Dit doen wij door: Het maandelijkse full-colour-magazine Groei Bloei Gratis lezingen met verschillende onderwerpen Workshops bloemschikken gerelateerd aan het seizoen Workshops: tuinontwerpen en onderhouden gereed schappen, beplantingsplannen, moestuinieren Een kwekersclub die op markten aanwezig is om de uitstekende kwaliteit en diversiteit te verkopen Het 'open-tuinenweekend', waarbij tuinierders hun tuin openstellen voor publiek Tuinenreizen door Europa. Vijf maal per jaar de Nieuwe Stek, ons verenigings blad met nieuws over ons rayon. Altijd werkzaam in de buitenlucht en het vele strekken, bukken en uitrekken maakt de dure sportschool overbodig! Bekijk ook eens onze website: www.midden-kennemerland.groei.nl. Heel Heiloo komt naar Uit&Zo. U toch ook? Op 2 september gaan we zien wat we kunnen doen in het nieuwe seizoen. Op het gebied van theater, muziek, sport en cultuur... Heiloo heeft het allemaal! Ook het Rode Kruis is aanwezig. Om EHBO te geven, mocht dat onverhoopt nodig zijn. En dat is belangrijk! Want de wet schrijft voor: geen EHBO, geen evene ment. Wilt u zelf EHBO leren? Het Rode Kruis geeft graag informatie over de verschillende cursussen. Omdat u niet weet wanneer uw kennis van EHBO nog eens van pas komt. Of omdat u zelf wilt deelnemen aan allerlei evenementen in Heiloo en (wijde) omge ving. Misschien wel als lid van ons biketeam (zie foto). Kom voor meer informatie naar de stand van het Rode Kruis op Uit&Zo. Ook voor informatie over de Telefooncirkel, de Welfare en Bijzondere Vakanties. U bent van harte welkom! Op een uiterst verantwoordelijke wijze met wapens omgaan. Met een 'lege geest' een eenheid van geest en lichaam te bereiken waardoor alle handelingen wor den uitgevoerd zonder bewust te handelen. Volmaakte beheersing van lichaam, geest en ademhaling. Dit zijn de kenmerken van de schietsport, die wij beoefenen in onze vereniging De vrijheid Heiloo (1955) gelegen aan de sportcomplex Vennewater. Met acht banen waar men zowel met luchtwapens als vuurwapens kan schieten, eerst onder begeleiding en instructie. Faciliteiten voor mindervalide sporters zijn aanwezig. Nadat de wapens veilig opgeborgen zijn gaan wij gezellig napraten aan de bar met mede-sporters. Schieten is een van de oudste olympische sporten. Wij zoeken een volmaakte beheersing van lichaam, geest en ademhaling waarmee we proberen doeltreffend te zijn. Het is bijna een soort technische yoga. Iedereen vanaf 18 jaar kan lid worden. De sport en onze vereni ging zijn ook geschikt voor mindervalide schutters. Open dag 17 september van 10.00 tot 16.30 uur en 23 september van 20.00 tot 22.30 uur Schietsportvereniging De Vrijheid Heiloo Sportpark Het Vennewater Het Zevenhuizen 44 1852 JC HEILOO Telefoon: 072 - 5331314 (ma - wo - vr. van 20.00 tot 22.30 uur) Website: www.svdevrijheidheiloo.nl E-mail: info@svdevrijheidheiloo.nl Voor meer informatie en een kennismakingsge sprek zie onze website www.svdevrijheiloo.nl. De Historische Vereniging Oud Heiloo, hoopt tijdens Uit&Zo haar 1050ste lid in te schrijven. Als u dat 1050ste nieuwe lid op die dag bent, staat er een leuke verrassing voor u klaar. De stand van Oud Heiloo, vindt u voor de ingang van de Willibrorduskerk. In de ontmoetingsruimte van de kerk worden onder het motto 'Natte voeten - Droge voeten' om 11.30, 12.30, 13.30 en 14.30 uur pre sentaties gegeven door afwisselend Oud Heiloo en Baduhenna. Bij de stand kunt u reserveren voor de rondleidingen op Nijenburg, intekenen op en materiaal inkijken van het vernieuwde 'Straatnamenboek van Heiloo'. Ook kunt u al iets zien van het in november te verschijnen boek, 'Meer dan 1000 jaar Witte Kerk in Heiloo'. Er zullen vrijwilligers en bestuursleden aanwe zig zijn. Zij zullen graag uw vragen beantwoorden of uw wensen aanhoren of juist uw verhalen beluisteren. Vereniging Heiloo Energie is een onafhankelijk bur gerinitiatief. Doel is met en voor de leden en inwoners van Heiloo energiebesparing te stimuleren, duurzame energie te produceren en duurzame ontwikkeling in het algemeen realiseren. Enthousiaste leden bemannen een Popup Store waar men twee keer in de week terecht kan in de Duurzame Renovatie Helpdesk met vragen over bijvoorbeeld energiebesparing, zonnepanelen en aanpassen van de woning voor levenslang wonen. Vijf keer per jaar wordt een openbare bijeenkomst georganiseerd, waarbij onderwerpen als klimaatverandering en voet afdruk, maar ook praktische zaken als isoleren van de woning of deelnemen in een collectief zonneproject aan de orde komen. De eerst volgende bijeenkomst in september gaat over lokaal investeren in windenergie. Daar is binnenkort een mogelijkheid voor. Samen met regio coöperaties gaan we certificaten uitgeven en kunnen deelnemers een winddeel kopen in een wind turbine op de Boekelermeer. Momenteel kunt u zich inschrijven voor het derde zon nepanelen project. Als je zonneenergie wilt opwek ken en je dak is niet geschikt door schaduw of je vind het gewoon niet mooi dan kunt u deelnemen in een 'postcoderoos-project' waar u uw eigen stroom kunt opwekken met zonnepanelen op een gemeenschap pelijk dak. Aanmelden als lid of voor meer informatie: www.heilooenergie.nl maar natuurlijk ook op de Uit&Zo markt. Popup Store in Winkelcentrum Het Loo nummer 55, (tegenover bakkerij Zoon). Een landelijke vereniging met plaatselijke afdelingen voor natuur, cultuur en recreatie. Wilt u informatie over het Nivon, kom dan naar de Uit&Zo-markt in Heiloo. Wij kunnen u alles vertellen over onze activiteiten: pre sentaties, kunstgeschiedenis, geologie en excursies. Na lang wikken en wegen, heeft het Nivon Heiloo besloten haar creativiteitcursussen te stoppen. In het komende seizoen worden onze activiteiten voortaan in het Trefpunt gehouden. Deelname voor vierstedenex- cursies op zaterdag is nog mogelijk! Onze geologiegroep biedt een interessant programma: cursus geologie, leren stenen slijpen, determineren en de interessante lezingen: 'Zand Ontstaan van de Hondsrug' en 'Sardinië'. Tevens bieden wij ook enkele excursies. Onze praktijkavonden zijn voortaan in de Paulusschool. In het najaar en voorjaar vin den onze jeugdcursussen plaats. U kunt tijdens Uit&Zo uw kind van 9 t/m12 jaar laten inschrijven. Nivonmedewerkers zijn aanwezig voor alle vragen. Wilt u een geologiefolder/winterprogrammaboekje ont vangen? Kom naar de stand mail naar info@ nivonheiloo.nl of bel naar 072 - 5333127. ui» I-Jloü Lekker wroeten in de aarde. Het EHBO fietsteam. De ingang van S.V. De Vrijheid. Archeologische vondsten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 17