Heiloo contact 9 HEILOO GEMEENTE Werk in uitvoering Bezwaar maken Openingstijden Bouwen en Wonen Volg ons op nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2017 Start werkzaamheden Noordwest Heiloo De straten Het Vierkant, De Driestal, Laan van Muys, De Opkamer, Bayershoffweg, Arklaan en Trompenburg krijgen vanwege grond- wateroverlast een nieuw drainage- en gescheiden rioolsysteem. Daarbij wordt vuil water apart naar de waterzuivering en regenwater naar sloten en vijvers afgevoerd. Ook komt er een nieuwe wegverharding en weginrichting. Zo wordt een deel van de Bayershoffweg eenrichtingsverkeer. Samen met de buurtbewoners is het nieuwe ontwerp voor dit deel van de wijk tot stand gekomen. Planning werkzaamheden Aannemer Kreeft Infra start vanaf 4 september met de werkzaamheden en verwacht in juli 2018 klaar te zijn. De werkzaamheden worden in fases per straat uitgevoerd: 4 september - 3 november, fase 1, Trompenburg 6 november - 22 december, fase 2, Bayershoffweg (tussen Arklaan en Westerweg) 8 januari - 9 maart, fase 3, De Driestal 12 maart - 26 april, fase 4, Laan van Muijs (tussen Het Vierkant en Westerweg) 30 april - 8 juni, fase 5, Het Vierkant 11 juni - 13 juli (2018), fase 6, Arklaan Tijdens de werkzaamheden zijn de straten afgesloten voor al het verkeer. De aannemer plaatst tijdig aankon digingsborden over de afsluitingen. Bewoners zijn per brief geïnformeerd. Afsluiting kruising Van Vladerackelaan - Trompenburg De aannemer begint in fase 1 met de kruising op de Van Vladerackelaan - Trompenburg. Deze is van 4 tot en met 8 september gesloten voor al het verkeer. Daarna gaat de aannemer verder met de overige werkzaamheden op Trompenburg die rond 3 november zijn afgerond. Overlast Werkzaamheden van deze omvang brengen altijd overlast met zich mee. Wij doen er alles aan om de over last voor iedereen zoveel mogelijk te beperken. Wij vragen u om uw mede werking en begrip. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Marco van Beek, tele foonnummer 06 194 296 42 of per e-mail marcovanbeek@debuch.nl Ook vindt u meer informatie over het project op onze website: www.heiloo.nl onder kopje 'Plannen en projecten'. Werkzaamheden Omloop-Zeeweg Van maandag 4 september tot en met maandag 16 oktober zijn er werkzaamheden op een deel van De Omloop en Zeeweg. Vanwege groot asfaltonderhoud en maatregelen die wij nemen om de nieuwe wijk Varne Buiten te ontsluiten, is de weg in fases gesloten voor autoverkeer. Waar en wanneer Aannemer Dura Vermeer voert de werkzaamheden in 3 fases uit: 4 tot 17 september. Fase 1, De Omloop - van Bayershoffweg tot voorbij inrit zwembad het Baafje. 18 september tot 1 oktober. Fase 2, Zeeweg - van rotonde Zeeweg tot rotonde Ewisweg. 2 oktober tot 16 oktober. Fase 3, De Omloop - van rotonde Zeeweg tot voor inrit zwembad het Baafje. De werkzaamheden kondigen wij met borden aan. Ook de omleidingsroutes staan met borden aangegeven. Op de website kunt u een overzichtskaart van de werkzaamheden inzien. Wat wij gaan doen Vanwege scheuren en gaten heeft de asfalttoplaag van De Omloop het einde van zijn levensduur bereikt. Groot onderhoud is noodzakelijk. Dit is aanleiding om de ontsluiting van de nieuwe wijk Varne Buiten te regelen. Hiervoor richten wij een deel van De Omloop opnieuw in volgens de laatste norm 'duurzaam veilig'. Dit betekent dat: - de weg breder wordt bij drie nieuwe fiets- en voetgangersoversteekplaat sen vanwege een vluchtheuvel die in het midden van de weg komt om veilig over te steken en - dat er uitritconstructies komen bij de kruisingen met de zijstraten: Spillaan, toegangsweg parkeerter rein zwembad het Baafje en de nieuwe straten in Varne Buiten: het Scheprad en Gaanderij. Zo is het duidelijk dat het verkeer uit de zij straten een gebiedsontsluitingsweg van 50 km nadert en het verkeer hierop voorrang moet verlenen. De uitritconstructies bij het Scheprad en Gaanderij leggen wij halverwege 2018 aan, nadat de klinkerwegen in de nieuwe wijk zijn gelegd. Op de Zeeweg leggen wij ook een nieuwe fiets- en voetgangersoversteek plaats aan en voltooien wij de rotonde Zeeweg-Malevoort-De Omloop voor fietsers en voetgangers. Verwijderen en herplant bomen Om verkeersveilige fiets- en voetgan gersoversteekplaatsen aan te leggen, moet de weg worden verbreed. Om dit mogelijk te maken, verwijderen wij voorafgaand aan de werkzaamheden 17 bomen. Deze bomen worden elders herplant. Bereikbaarheid De Omloop en Zeeweg zijn tijdens de werkzaamheden afgesloten voor auto verkeer. Voor direct aanwonenden en bedrijven is een passende oplossing. Zij zijn hierover per brief geïnformeerd. Het Baafje, zwembad Loos en Kinderdagverblijf Villa Lilla blijven via een noodweg bereikbaar. Werkzaamheden van deze omvang brengen altijd overlast met zich mee. Wij doen er alles aan om de over last voor iedereen zoveel mogelijk te beperken. Wij vragen u om uw mede werking en begrip. Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op www.heiloo.nl onder 'Plannen en pro jecten' bij 'werk in uitvoering'. Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met onze toezichthouder Frank Schönig, telefoonnummer 088 909 75 34 of e-mail frankschonig@debuch.nl Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Hogere waarde Wet geluidhinder aansluiting A9 Burgemeester en wethouders maken bekend dat bij de gemeente Heiloo een verzoek is ingediend ter vaststel ling van een hogere waarde voor het project A9 aansluiting Heiloo. Het project A9 aansluiting Heiloo omvat de realisatie van een aansluiting op de A9 ter hoogte van de Lagelaan in de vorm van een half klaverblad, een nieuwe weg parallel aan de Lagelaan tussen de nieuw te realiseren aansluiting op de A9 en de Kennemerstraatweg en realisatie van een parallelweg aan de oostzijde van de A9 tussen de nieuw te realiseren aansluiting en de noordelij ker gelegen Kanaalweg. Alle wegen, met uitzondering van de 30 km/uur wegen, zijn op basis van de Wet geluidhinder voorzien van een geluidzone. Nieuwe geluidgevoelige bestemmingen, zoals woningen, die binnen een dergelijke zone langs een weg liggen, moeten op een zodanige afstand hiervan te zijn gelegen dat de geluidbelasting niet te hoog wordt (de zogenaamde 'voorkeursgrenswaarde' die de Wet geluidhinder stelt). Uit het akoestisch onderzoek blijkt dat als gevolg van het wegverkeer op de Parallelweg Kanaalweg en de nieuwe Lagelaan, een hogere geluidbelasting optreedt dan de voorkeursgrenswaarde van 48 dB zoals aangegeven in de Wet geluidhinder. De geluidbelasting op de gevel van de woningen is, met een geluidbelasting van ten hoogste 58 dB Lden, echter lager dan de in de Wet geluidhinder aangegeven maximale ontheffings- waarde. Burgemeester en wethouders zijn van plan om vanwege de aanleg en het wijzigen van een weg, op grond van artikel 83 en 100 van de Wet geluid hinder en artikel 3.3 van het Besluit geluidhinder, voor de woning Lagelaan 5 een hogere waarde vast te stellen van ten hoogste 58 dB Lden. Ter inzage De stukken van dit ontwerpbesluit lig gen met ingang van 31 augustus 2017 gedurende zes weken ter inzage bij bij de informatiebalie in het gemeen tehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1 te Heiloo; i n de Openbare Bibliotheek, Westerweg 250 te Heiloo. Zienswijze indienen Gedurende de termijn van terinza- gelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling een zienswijze naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders. Uw schriftelijke zienswijze kan worden gericht aan het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wij ver zoeken u boven aan de brief te vermel den 'zienswijze ontwerpbesluit hogere waarde Wet geluidhinder Project A9 - Aansluiting Heiloo'. Als u gebruik wilt maken van de moge lijkheid een mondelinge zienswijze naar voren te brengen, dan kunt u binnen de genoemde termijn van zes weken een afspraak maken met Cor Ouwerkerk; e-mail: corouwerkerk@ debuch.nl, telefoon 088 909 65 04. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9