KiKa versnelt de overwinning op kinderkanker. Expositie Michael Leusink en Sabrina Tacci Heel Heiloo Bakt Inloopavond spoorwegonderdoorgang Vennewatersweg Najaarscursus bloemschikken 11 STEUN DAAROM KIKA! Musicaldag Tarzan Ga naai en/of geef op giro 8118 Utrecht. stichting Mondharmonicaschool wil rage ontketenen UITKIJKPOST SEPTEMBER 2017 Impressie spoorwegonderdoorgang. Bron foto: Gemeente Heiloo HEILOO - Heb je ook zin om na de zomervakantie te dansen, te zingen en te acteren in je eigen musical? Op zaterdag 10 september organiseert de Muziek- en Dansschool Heiloo de musicaldag 'Tarzan'. Wij gaan ook aan de slag met kleding en schmink! De musicaldag begint op 13.00 uur op de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1. We sluiten om 17.30 uur af met een presentatie voor publiek. Let op: dit is een andere tijd dan gebruikelijk. Op de flyer staat alle informatie om te verspreiden en andere kinderen uit te nodigen. Wil jij meedoen? Dat kan! Voor informatie en kosten, graag mailen naar musicalendans@gmail.com. Opgeven doe je door een mailtje te sturen met naam, leeftijd en telefoonnummer. Wij zijn uitsluitend per dit e-mailadres bereikbaar voor aanmeldingen. Dansende en muzikale groetjes, Mena Leila Kilani en Sanne Mallant. Zie ook www.muziekendansschoolheiloo.nl. KIKA HEILOO - 'Kijk verder' is een expositie van beeldhouwer Michael Leusink en schilderes Sabrina Tacci. Zij tonen hun werk op 9 en 10 september tijdens de Open Monumentendagen in het Willibrordus Business Centrum. Michael Leusink komt uit Heiloo en maakt ruimtelijke construc ties en beelden van hout. Sabrina Tacci heeft haar atelier in het Willibrordusgebouw en komt oor spronkelijk uit Italië. Schilderkunst en beeldhouwkunst lopen door elkaar heen. Het schilderij 'La Primavera' van Sandro Botticelli vormt de inspiratie voor de instal latie die de kern is van deze bijzon dere expositie. De expositie is tijdens de Open Monumentendagen van 10.00 tot 17.00 uur te zien in de con ventzaal van het Willibrordus Business Centrum. De entree is gratis. HEILOO - Mondharmonicaschool Locomonica wil dat er in ieder huis weer een mondharmonica klinkt. Vroeger was in Nederland de mondharmonica volksinstrument nummer één. Iedereen kon er wel een liedje op spelen. Tegenwoordig wordt de mondharmonica zeer geassocieerd met de blues of het geluid dat de beroemde muzikant Toots Thielemans ermee maakte. Maar eigenlijk is de mondharmonica een kleine trekzak of accordeon die men voor die stijlen is gaan gebruiken. De techniek om met de mondhar monica het geluid van een trekzak of accordeon te maken, leek verloren te zijn en staat ook niet meer in de muziekliteratuur beschreven. Locomonica heeft deze echter opnieuw leven in geblazen en ontwikkelde een lesme thode waarbij notenkennis niet nodig is. Werkelijk iedereen die het wil, kan het leren! Daarom wil Locomonica zoveel mogelijk mensen les geven en de mondharmonica zijn plek in onze muziekcultuur teruggeven. Uiteraard leert u bij Locomonica ook hoe u blues moet spelen, maar ook pop en volksliedjes en misschien zelfs klassiek. U heeft niet veel lessen nodig om dit allemaal te leren. Iedereen is welkom. De jongste leerling van Locomonica was zes jaar, de oudste leerling is achtentachtig. Zie voor meer informatie www.mondharmonicales.nl of kijk op Facebook bij Locomonica. Voor meer info, bel 06 - 16163045. HEILOO - De najaarscursus bloemschikken van Groei Bloei gaat alweer snel van start. Dit gebeurt met drie gezellige bij eenkomsten waarin u drie keer met mooie bloemcombinaties en lek ker veel materiaal aan de slag kunt gaan. Doet u mee, dan maakt u de eerste keer een royaal boeket in een vaas die u zelf meebrengt. Een vaas ter grootte van dertig tot veertig centimeter is heel geschikt. Hebt u die niet, geeft u dat dan bij de aan melding even door? Verder staat gepland het 'vele vaasjes'-arrange- ment. De vele manieren waarmee je hiermee steeds een totaal andere uitstraling kunt bereiken, staat tij dens deze les centraal. De derde keer is er nog een verrassing. Met nog twee grote bloemschik-evene menten in het vooruitzicht wil de vereniging de vrijheid houden om met nieuwe inspiratie iets aan te bieden. De groepen zijn ter grootte van acht tot vijftien deelnemers. De data: 13 september, 4 oktober en 8 november. Tijden: 13.45 en 19.45 uur bij voldoende deelne mers. Locatie: Ter Coulsterkerk aan Holleweg 11 in Heiloo. Aanmelden kan bij Mercedes Docter via 072 - 5336827 en het e-mailadres benzdocter@hotmail. com. HEILOO - De gemeente Heiloo en ProRail organiseren don derdag 7 september in Hotel Fletcher in Heiloo een eerste inloopavond over de aanleg van de spoorwegonderdoorgang Vennewatersweg. A9, aldus de gemeente Heiloo. De inloopavond duurt donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Hotel Fletcher is gevestigd aan Kennemerstraatweg 425. Er is geen vast programma of plenaire presentatie en aanmelden is niet nodig. Zie voor meer informa tie de Uitkijkpost van vorige week of www.heiloo.nl (klik op 'nieuws'). Een spoorwegonderdoorgang is volgens de gemeente nodig om de veiligheid, bereikbaarheid en leefbaarheid van Heiloo te waar borgen. Het treinverkeer en het aantal woningen in Heiloo neemt de komende jaren verder toe. Met een spoorwegonderdoorgang zou de doorstroming verbeteren en de historische oost-west verbindingen als de Zevenhuizerlaan, Stationsweg en Kerkelaan worden ontlast. De spoorwegonderdoorgang draagt na realisatie meteen bij aan de bereikbaarheid van de regio via de HEILOO - Heel Heiloo Bakt, gehouden op 30 augustus in zwembad Het Baafje, was een enorm succes. De deelnemers maakten twaalf overheerlijke taarten en lekkernij en. De jury, bestaande uit Bakkerij Beerse en Bakkerij Zoon, stonden voor de moeilijke keuze: de lekker nijen waren én lekker én ze zagen er prachtig uit. De juryleden deden ook nieuwe ideeën op. De uiteindelijke prijswinnaar is Kirsten Springer, elf jaar oud. De plaatselijke ondernemers sponsor den wederom mooie prijzen. V.l.n.r.: Prijswinnaar Kirsten Springer, Mieke Zoetelief van Het Baafje, Koen van Bakkerij Beerse, Kevin van Bakkerij Zoon en Jan Oostindië van zwembad Het Baafje. Aangeleverde foto Werk van beeldhouwer Michael Leusink. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11