Welk monument gaat u ontdekken dit weekend? Bakkum bruist voor de tweede keer deze zaterdag LU Al 70 jaar Italiaans ijs bij Pravisani regio 30 Triatlon zet Castricum op zijn kop Historische film over Hart voor Egmond 6 SEPTEMBER 2017 CASTRICUM - Lnxe landhui zen, vergeten onderhoudslood- sen, trotse kastelen en intie me boerderijtjes. Tijdens het Open Monumentendagen zet Nederland massaal de deuren open, dit jaar met speciale aan dacht voor het thema 'Boeren, Burgers en Buitenlui'. Dit thema verwijst naar een tijd dat op het gebied van voedsel alles nog bio logisch dynamisch werd gepro duceerd. Geen bestrijdingsmid delen, geen kunstmest. Puur natuur. De Oude Knegt De molenaar van vroeger was daar met zijn op de wind gema len meel, moestuin en melkgeiten een sprekend voorbeeld van. Het bewustzijn voor verantwoord eten is weer actueel en daar speelt molen De Oude Knegt graag op in. Het is dé kans om een plek te bezoeken, die anders niet voor publiek toe gankelijk is, of om mee te doen aan een bijzondere activiteit of rondlei ding. Of het nu die geheime tuin is achter de kerkmuren, die gesloten villa aan het einde van de straat of die monumentale molen De Oude Knegt in Akersloot, tijdens de Open Monumentendagen kunt u geschie denis tot leven zien komen. Molen De Oude Knegt in Akersloot wordt distributiepunt van de zorgboerde rij De Duintuin in Heemskerk. In het winkeltje bij de molen kunnen voortaan op zaterdag de bestelde groente- en fruitproducten wor den afgehaald. Tijdens de Open Monumentendagen, op 9 en 10 sep tember, kan het publiek voor het eerst kennismaken met de deze leuke uitbreiding van het aanbod. Tijdens de Open Monumentendagen zijn er mede werkers van de kwekerij aanwe zig om informatie te geven over de opzet van de organisatie en de kwa liteit van de producten. Bezoekers aan de molen mogen ook proeven van bakproducten gemaakt met meel uit de molen. De molenaars zijn twee dagen aanwezig om rond leidingen in de molen te geven. Bij voldoende wind zal er ook meel worden gemalen. Oude Dorpskerk In Castricum is eveneens op zaterdag 9 september van 10.00 tot 16.00 uur de oude Dorpskerk open. De Dorpskerk is het oudste monu ment van Castricum. Kijk rond en proef de sfeer van het uit circa 1200 stammende gebouw. 's Morgens oefent het liturgiekoor. Verder zal het monumentale kabinetsorgel een aantal malen worden bespeeld door organist Wim Heldoorn. Het orgel is gebouwd in 1740 door de beroemde orgelbouwer Christiaan Muller. De bespeling is om 13.00 uur, 14.00 uur en 15.00 uur. Steeds een kwartiertje. Meer dan vierduizend unieke monumenten zijn komend week end gratis voor iedereen toeganke lijk en er worden speciale rondlei dingen en eenmalige activiteiten georganiseerd. Alle monumenten die meedoen zijn herkenbaar aan de BankGiro Loterij Open Monumentendag-vlag. Wat gaat u dit jaar ontdekken? Misschien vindt u wel iets nieuws in uw eigen buurt of gaat u op verkenningstocht naar monumenten in een van de andere dorpskernen van gemeente Castricum? Meer informatie: http:// www.openmonumentendag.nl. Kom naar de opening van Bakkum Bruist bij de Oude Keuken. V.l.n.r.: Melanie Goudsblom, Hanna Looye, Ruth Stocker, Maarten Neve, Mireille Pieters en Remy Vels. Aangeleverde foto CASTRICUM - De 1/8 Triatlon met vijfhonderd meter zwemmen belooft zondag 10 september weer een groots evenement te worden. Dit betekent eenentwin tig kilometer fietsen en vijf kilo meter hardlopen door Castricum. De start is om 14.00 uur bij zwem bad de Witte Brug waar twintig baantjes van vijfentwintig meter worden gezwommen. Vervolgens stapt men op de fiets. Het fietson derdeel is eenentwintig kilometer lang en wordt afgelegd in zeven rondes van drie kilometer door de dorpskern op een veilig, soms snel en bochtig parcours. CASTRICUM/BAKKUM - Het begint al aardig te bruisen in Bakkum. De gesprekken op straat gaan steeds vaker over de tweede editie van Bakkum Bruist, komende zaterdag 9 sep tember, waarbij iedereen van harte welkom is. Mireille Pieters, een van de initi atiefnemers, vertelt wat het doel is van Bakkum Bruist. "We willen net als vorig jaar bewoners verbinden, waardoor het saamhorigheidsgevoel in Bakkum wordt versterkt. Het is een intiem feest voor en door de bewoners, waarbij natuurlijk ook de bewoners uit de nabijgelegen plaat sen van harte welkom zijn. Bakkum Bruist organiseren we natuurlijk niet alleen, we hadden wederom veel hulp van onze ambassadeurs in de straten, vrijwilligers en onze sponsors. En we hopen natuurlijk dat de bewoners, net zoals vorig jaar, het evenement weer volop omarmen." Het programma ziet er iets anders uit dan vorig jaar. De bedoeling is dat de bewoners van Bakkum over dag alvast hun straten en voortuinen gezellig maken. Vanaf 16.30 uur zijn alle kinderen welkom op het plein van de Duinrandschool om daar, naast hun eigen straat, hun mooiste stoepkrijttekening te maken. Voor zowel de mooiste krijttekening op de Duinrandschool als in hun eigen straat, kunnen de kinderen een prijs winnen. Mireille: "We vragen aan de kinderen of ze overdag van hun tekening in hun eigen straat een foto willen maken en willen sturen naar onze Facebookpagina. Op de Duinrandschool beoordeelt een jury de tekeningen van de kinderen. En voor de krijtjes wordt gezorgd!" Om 18.00 uur nodigt de organisatie iedereen uit bij de Oude Keuken. Daar wordt Bakkum Bruist 2017 feestelijk geopend en reikt de jury de prijzen uit aan de kinderen voor de mooiste stoepkrijttekeningen. Daarna kan het bruisen echt gaan beginnen in de eigen straat of door een wandeling in het dorp. De jury rijdt in een speciale auto vanaf 20.00 uur door het dorp op zoek naar de gezelligste straat met de leukste talenten in Bakkum en waar de saamhorigheid het grootst is. De jury bestaat dit jaar uit Bakkummer Bert van der Galiën,- hij noemt zichzelf al jaren de bur gemeester uit Bakkum -, de heer Bertil Boers - de nieuwe directeur van de Cunera die op deze manier kennis kan maken met het dorp - en burgemeester Toon Mans. Om 22.00 uur verzamelt iedereen zich op het pleintje bij Fase Fier/Apicius/De Klomp en maakt de jury de winnen de straat bekend. "Er melden zich steeds meer initiatieven en talen ten aan. Zo fijn om te zien dat elke straat met elkaar bezig is om er een feestje van te maken. En natuurlijk is er voor de meest bruisende straat ook dit jaar een straatprijs te ver dienen", laat Mireille Pieters weten. "Een borrel met de hele straat bij Fase Fier, zodat buurtbewoners ook na Bakkum Bruist elkaar nog beter leren kennen". Voor het volledige programma en het laatste nieuws kunt u kijken op de Facebookpagina van Bakkum Bruist. Nog een verzoek van de orga nisatie: kom lopend of met de fiets. Bron en foto: Bakkum Bruist EGMOND AAN DEN HOEF - De historische documentaire 'Egmond de moeite waard' is zaterdag 9 september in museum Hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef te zien op een groot scherm. De door Jurriaan Brands gemaak te historische documentaire gaat over de geschiedenis van tien jaar Hart voor Egmond uit de jaren zeventig van de vorige eeuw. De film laat zien hoeveel er de laatste decennia veranderd is in de Egmonden. Er komen veel Egmonders aan het woord, waar van er een aantal inmiddels helaas geschiedenis zijn gewor den. Accordeonist Cees Oud en zangeres Marit Verver treden samen een dag later op, namelijk op zondag 10 september. Dit luisterconcert is volgens de orga nisatie 'oorstrelend' en begint om 16.00 uur. 'Overslot niet in programma boekje' Hans van den Berg van muse umhoeve Overslot vindt het overigens "vreemd" dat deze zeer oude hoeve uit circa 1555 én Rijksmonument ontbreekt in het programmaboekje van de Open Monumentendagen. Van den Berg: "Het heeft nota bene als thema 'Boeren, Burgers en Buitenlui'!" Museum Hoeve Overslot heeft een uniek schel- penmuseum, een authentiek rari teitenkabinet en een overzichts tentoonstelling van meer dan dui zend jaar beeldende kunst in de Egmonden en is ieder weekend geopend van 14.00 tot 18.00 uur, of op andere tijden als de deur open staat. Het adres: Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto De Dorpskerk, het oudste monument van Castricum. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 29