Al zeventig jaar Italiaans ijs bij Pravisani Aanvraag meetpost vliegtuiggeluid Egmond-Binnen Najaarsmarkt Egmond Openingsfeestje Speelotheek Castricum REGIO 30 INGEZONDEN MEDEDELING Met vd Werf Verhuur vier je je feest uitbundig Grote Rommelmarkt in Sporthal de Zien UITKIJKPOST SEPTEMBER 2017 ALKMAAR - Word je vader vijftig? Denk je erover een kraamfeest te geven? Een officiële opening in het vooruitzicht? Dan ben je bij vd Werf Verhuur aan het juiste adres. Vd Werf is het contact voor het huren of kopen van alle soorten artikelen om uw feest onvergetelijk te maken. Het assortiment bevat onder andere springkussens voor uw verjaardags- of kraamfeest, maar ook kan vd Werf Verhuur u van dienst zijn bij de geboorte van uw kind met een leuk geboortebord of opblaasfiguur. Een rode loper maakt een opening bij voorbaat tot een succes. En: alle kleu ren lopers zijn te huur! U kunt voor een totaalprijs slingers, ballonnen en andere feestartikelen aanschaffen via de website. Maak uw feest compleet bij vd Werf Verhuur! Zie internet: vdwerfverhuur.nl, Facebook: www.facebook.com/vdwerfverhuur of bel 06 - 45298282. EGMOND AAN ZEE - IJssalon Pravisani in de Voorstraat in Egmond aan Zee viert deze zomer een feestje. De familie Pravisani maakt al zeventig jaar origineel Italiaans schepijs volgens het eigen fami lierecept. In 1947 opende Antonio Pravisani de ijssalon en werkte hij hier samen met zijn zonen Leo, Dino, Lio en dochter Carla. Sinds de dood van zijn vader Dino in 1981 runt Fabio Pravisani de ijssalon, samen met zijn moeder Marisa en zus Daniela. Het ijs is 'beroemd' in Noord-Holland en ook vele (Duitse) toeristen komen ieder jaar graag terug naar Egmond aan Zee voor een ijsje van Pravisani. Marisa en Daniela kennen van veel vaste klan ten hun favoriete smaak. De dames achter de balie zijn voor velen een 'bekend plaatje'. Fabio leerde het ijs maken van zijn vader toen hij nog een klein jongetje was en doet dit nog steeds volgens hun eigen recept. In de wintermaanden is de ijs salon gesloten en stort Fabio zich op zijn grote hobby beeldhouwen. Hij is een groot kunstliefhebber en vindt het heerlijk om zich uit te leven in het maken van een beeld. In oktober 2015 werd zijn beeld 'Het Derper Vraauwtje' onthuld, dat hij maakte in opdracht van de Vereniging Dorpsbelangen Egmond 'parel' aan Zee. Het beeld staat sym- Daniela en haar moeder Marisa Pravisani, een vertrouwd gezicht in de Voorstraat. Foto: Linda van Rozendaal bool voor de talloze weduwen in het vroegere vissersdorp. Vanaf het voetpad voor de Vureboetsduin, had men toendertijd het mooiste uitzicht. Oude zeelieden en vissers weduwen keken hier uit over de zee die gaf en nam. Ook oogstte hij lof met een beeld van het Alkmaarse kaasmeisje en een buste van Louis van Gaal. Het duurt niet lang meer tot de ijssalon haar deuren weer sluit om in de wintermaanden een beetje bij te komen van alle drukte. IJssalon Pravisani is vandaag (woensdag) voor de laatste keer open dit sei zoen. En dan op naar het eenenze- ventigste jaar ijs van Pravisani. Tekst: Linda van Rozendaal UITGEEST - Een grote rommelmarkt wordt zondag 24 september in Sporthal de Zien in Uitgeest gehouden van 11.00 uur tot 15.00 uur. De toegang bedraagt 2 euro en voor kinderen is de entree gratis. Wilt u een kraam (van vier meter) reserveren? De kosten hiervoor zijn 20 euro. U kunt hiervoor telefonisch contact opnemen met Joke Jurriens (06 - 40289163) of Anneke (06 - 49147747). EGMOND AAN ZEE - Op zon dag 10 september vindt er een Najaarsmarkt plaats op het ter rein van de Zorgcirkellocatie Prins Hendrik in Egmond aan Zee van 11.00 tot 17.00 uur. Doordat De Zorgcirkel het ter rein weer beschikbaar stelt en Lotus Events voorziet van verschillende faciliteiten, kreeg de organisatie de mogelijkheid er weer een mooie markt van te maken. De grasvelden worden gevuld met meer dan hon derd kramen en verkoopwagens met allerlei verschillende produc ten. Daarnaast zingt er onder andere een koor en kunnen de kinderen zich vermaken op bijvoorbeeld het springkussen of in de zweefmolen. Indien mogelijk is ook de brand weer aanwezig met de spuitwagen. Uiteraard is er voor iedereen wel wat lekkers te eten en te drinken verkrijgbaar. Kortom, kom gezellig naar de Najaarsmarkt! EGMOND-BINNEN - Egmond- Binnen krijgt een geluidsmeet post op het dak van dorpshuis De Schulp. Het Bergense college van B&W gaat hiervoor een aan vraag indienen bij Luchthaven Schiphol. De meetpost moet in Egmond- Binnen komen omdat hier relatief veel vliegtuigen overkomen, ver klaart de gemeente Bergen. Volgens een gemeentewoordvoerder komt het verzoek tot plaatsing van de geluidsmeetpost vanuit deze dorps kern. Het stichtingsbestuur van De Schulp is in principe akkoord met de plaatsing op het dak van het dorpshuis. Wethouder Peter van Huissteden: "We krijgen veel klach- ten van bewoners en ook vakantie gangers storen zich aan de steeds lager overkomende vliegtuigen. Niet alleen overdag maar ook 's nachts. De afgelopen periode is het aantal nachtvluchten toegenomen. Sinds de sluiting van de oostelijke aanvliegroute Artip2c is sprake van bijna een verdubbeling. Dit heeft veel extra hinder tot gevolg. Omdat Schiphol mogelijk verder mag door groeien, is de verwachting dat de hinder alleen maar groter wordt." Installatie meetpost Als de aanvraag wordt toegekend dan wordt de meetpost geïnstal leerd op kosten van Luchthaven Schiphol. De meetpost wordt onder deel van het NOMOS-netwerk voor meetpunten (zie www.nomosonline. nl). Dit is een gecertificeerd meetnet dat over de gehele wereld bij lucht havens wordt ingezet om vliegtuig geluid te meten. De Omgevingsraad Schiphol brengt naar verwachting in december advies uit over de aan vraag. Het meetpunt kan dan in 2018 worden gerealiseerd. Met de meet gegevens wil het college inzicht krijgen in de geluidsniveaus van het vliegverkeer bij Egmond Binnen en deze zo mogelijk gebruiken in het bestuurlijke overleg. Bijvoorbeeld door een vergelijking te maken tussen de meetgegevens en de uit gangspunten voor de berekende geluidshinder waarop het beleid is gebaseerd. Markt Zorgcirkellocatie Prins Hendrik, Lotus Events. CASTRICUM - Hoe begin je gezellig en feestelijk het nieuwe schooljaar? Met een openings feestje, vinden de vrijwilligers van speelotheek Castricum. Na een mooie zomervakan tie staan de dames en heren van de speelotheek weer klaar om speelgoed uit te lenen aan de kin deren. Er is een springkussen en je kan geschminkt worden. De Castricumse clown Hein Poel maakt het feestje compleet. Het openings feestje is op zaterdag 9 september van 11.00 tot 13.00 uur. Iedereen is welkom om speelgoed te komen uit zoeken. Nog geen lid? Om te proberen of uw kind(eren) het leuk vinden is er een speciale prijs van 5 euro tot het einde van het jaar. Er is zoveel keuze aan speelgoed, waarbij ook recent weer nieuw speelgoed is aangekocht. Behalve zaterdag is de speelotheek op dinsdag van 09.00 tot 10.00 uur en woensdag van 15.00 tot 16.00 uur open. De speelo- theek draait volledig op vrijwilligers en nieuwe hulp is welkom in een gezellig gevarieerd team waarbij je je gelijk welkom voelt! Natuurlijk neem je je kind(eren) mee als je slechts eens per maand komt wer ken. Meer informatie is te vinden op www.sotcastricum.nl Bron en foto: Speelotheek Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 30