Schrijfje eigen verhaal Maak uw burenbijeen- komst nog leuker! Buurtproject Oud-Castricum nu in Molendijk-Noord en Albert's Hoeve Toeterende vrachtwagens? Truckrun! REGIO 31 Met Fruns Jazz Club de voetjes van de vloer Stichting GlDfceTruckers UITKIJKPOST SEPTEMBER 2017 CASTRICUM - Je eigen boek of verhaal maken! Wie wil dat non niet? Onder alle leeftijden is schrijven een van de populairste creatieve vrijetijdsbestedingen. Maar hoe pak je het aan? Maak een plan voor je verhaal. Bij alles geldt: overdrijven, erop los fantaseren en liegen mag best! Wat? Overdrijven, fantaseren en liegen kan jnist heel lenk zijn! Wie is je hoofdpersoon en wie is de tegenspeler? Hoe zien ze eruit? Zijn het kinderen, volwassenen of misschien dieren? Zijn ze arm of rijk? Hebben ze bepaalde eigenaar dige eigenschappen. Hoe duidelij ker je de personages beschrijft, des te beter kan de lezer zich inleven in jouw verhaal. In ieder verhaal komt vaak een probleem voor. De hoofd persoon wil bijvoorbeeld iets moei lijks bereiken, zoals een wedstrijd winnen of een rol in een musical krijgen. Of de hoofdpersoon komt in een moeilijke situatie terecht. Enkele voorbeelden: je ouders gaan scheiden, je wordt gepest op school of je bent ziek. Een probleem geeft je verhaal extra spanning. Natuurlijk hoeft het niet en mag je dat zelf weten, want het is jouw verhaal. Wat maakt de hoofdper soon mee? Welk avontuur? En waar speelt het verhaal zich af? In een ver land of juist dichtbij? Hoe begint je verhaal? Het is het spannendste als een begin de lezer meteen midden in het verhaal brengt, zonder lange aanloop. Verzin dus een pakkende openingszin, zoals: 'Papa! Mama! Floortje keek om zich heen op het kampeerterrein. Net stond de auto hier nog, ingepakt om weer naar huis te rijden. Floortje moest alleen nog even naar de wcóf: 'het was een doodgewone dag, net als de andere driehonderdvierenzestig dagen van het jaar, toen Roel het ei vond, óf: 'Aanvalluh!' Vlak na de ontknoping of de oplossing van een probleem komt het einde. Een verhaal voor kinde ren loopt meestal goed af. Het einde van een verhaal grijpt vaak terug naar het begin. Hoe voelt de hoofd persoon zich nu? Het is leuk om een origineel einde te bedenken, want sommige slotzinnen zijn wel heel saai, zoals bijvoorbeeld 'En toen leefden ze nog lang en gelukkig'. En.als je dan je verhaal klaar hebt en je vindt het leuk om er een boek van te gaan maken, zoek je een uit gever. We geven graag tips, want dat is weer een ander verhaal. Rachel de Wit, Boekhandel Laan in Castricum. CASTRICUM - In het najaar worden in veel bnnrten in Castricnm, Bakknm, Limmen en Akersloot bnnrtfeesten gevierd. Een prachtige mogelijkheid om elkaar te ontmoeten en de con tacten in de bnnrt te verstevi gen! Welzijn Castricum biedt voor buurtfeesten het Buurtboxspel aan. Dit spel helpt buurtbewoners om elkaar op een leuke manier (nog) beter te leren kennen. Ook komen buurtbewoners met behulp van het spel te weten wat er in de buurt speelt en wat de wensen zijn voor verbeteringen. Het Buurtboxspel is een kleurrijk kaartspel dat naar keuze met een grote of kleine dob- belsteen binnen of buiten gespeeld kan worden. Het kan gaan om klei ne of grotere groepen. Wellicht is het Buurtboxspel een idee voor uw burenbijeenkomst of feest. Doet uw buurt mee aan Burendag, dan is het spel een interessante en dynami sche aanvulling. Welzijn Castricum beschikt over meerdere spelen en leent de spelen kosteloos uit. Ook kan Welzijn Castricum adviezen geven als dit gewenst is en het spel begeleiden. Wilt u gebruikmaken van het spel of andere goede tips voor uw buurt ontvangen? Neem dan con tact op met Welzijn Castricum via 0251 65 65 65, of mail naar info@ welzijncastricum.nl. CASTRICUM - De Werkgroep Ond-Castricnm viert met het Bnnrtproject 'Castricnm in 1967' haar vijftigjarig jnbilenm. Iedere maand staat een andere bnnrt van Castricnm of Bakknm centraal. Deze maand zijn Molendijk-Noord en Albert's Hoeve aan de benrt. Op dinsdagavond 19 september wordt er een vertelbijeenkomst georganiseerd in basisschool de Klimop. Ger Foeken, voormalig hoofd Ruimtelijke Ordening van de gemeente, vertelt en toont met beelden aan hoe de buurten zijn ontstaan. Vervolgens is er gelegen heid om herinneringen op te halen uit de begintijd van deze buurten. Er woonden veel forensen. Hoe was het rolpatroon toen, bleef de vrouw thuis en vertrok de man met de trein naar zijn werk? Wilde je als gezin deze rolverdeling graag of kon het niet anders? En wat deed de vrouw de hele dag? Hoe gelukkig maakte dit rolpatroon u? Alle buurtbewoners en andere geïnteresseerden zijn van harte wel kom om de vertelbijeenkomst bij te wonen. Iedereen wordt ook uitge nodigd een foto uit de begintijd van genoemde buurten uit omstreeks 1967 mee te nemen naar deze avond of op een ander moment naar de Klimop te brengen. Alle foto's wor den op panelen in de school opge hangen. U kunt foto's ook met toe lichting, naam en telefoonnummer mailen naar foto1967@oudcastri- cum.com. Deze foto's hangen ze dan voor u op. De vertelbijeenkomst op 19 sep tember in de Klimopschool aan de Rooseveltlaan 1 begint om 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur). Het Bnnrtboxspel helpt bnnrtbewoners elkaar te leren kennen. Aangeleverde foto REGIO - De Trnckrnn komt zaterdagmiddag 9 septem ber weer door de regio. Lnid toeterend rijden ongeveer honderdvijfentwintig trncks, zevenentachtig motorrijders en diverse cop cars en motoren in een lange rij voorbij. De Truckrun is opgezet om men sen met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking een fan tastische en onvergetelijke dag te bezorgen. De rit wordt jaarlijks gereden en is het ene jaar (de even jaren) voor de Prinsenstichting uit Purmerend en het daaropvol gend jaar (oneven jaren) voor de Harteheem uit Heemskerk. De route gaat vanuit Heemskerk naar Castricum, Limmen en Egmond en daarna weer terug naar Heemskerk. Door de cliënten wordt hier enorm naar uitgekeken. Ze voelen zich deze dag zeer speciaal en dat is ook de bedoeling van de organi satie; deze dag is immers speciaal voor hen bedoeld. Tijdens deze dag zijn zij bijrijder in een vrachtwagen en onder begeleiding van de moto ren rijden zij, luid claxonnerend, een route door de Zaanstreek of door de omgeving van Heemskerk. Langs de kant staan honderden, misschien wel duizenden mensen te zwaaien. De organisatie geeft als tip mee om kleine kinderen gehoorbe- scherming te laten dragen. Bron: Globetruckers Zaanstreek De ronte. Foto: Globetruckers Zaanstad Aangeleverde foto CASTRICUM - Frnns Dansstndio - een begrip in Castricnm - is zaterdag te bewonderen in De Bakkerij tijdens de Frnns Jazz Clnb. Een fijne avond met vinyl, lindyhop en mooie onde film beelden! Vooraf is het mogelijk om ook een startcnrsns te doen van lindyhop bij Frnns Dansstndio. Daarvoor knn je contact opnemen met Frnns Dansstndio! De zaal is open op zaterdag 9 september om 21.00 nnr. De entree is gratis. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 31