Tien vragen aan... Open huis WBC tijdens Open Monumentendagen Vermiste peuters terecht dankzij Buurtpreventie Gerard ftp DisseldorpiT" 3 De deuren van het WBC staan voor u open op zaterdag 9 en zondag 10 september. Foto: via Google.nl Elke week verschijnt de rubriek 'Tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Zondag rommelmarkt op Groot Barlaken UITKIJKPOST SEPTEMBER 2017 HEILOO - Het wordt op 9 en 10 september een bruisend weekend tijdens de Open Monumentendagen bij het Willibrordus Business Centrum in Heiloo. Ruim zestig bedrijven openen dan hun deuren. Van modevakschool tot ritueelbe geleider, van coaching tot fysiothe rapie, van automatisering tot verzor ging, van commercieel tot creatief. Alle takken zijn vertegenwoordigd. Per gang bundelen de bedrijven hun krachten om het voor de bezoekers zo interessant en gezellig mogelijk te maken. Met originele presenta ties, uitleg en verhalen leert u de ware ondernemer kennen en de diversiteit die het WBC biedt. In de gangen van het WBC exposeren kunstenaars uit een Alkmaarse galerie hun werk. Archeologisch museum Baduhenna, het Toverlantaarnmuseum en de Verhalenkamer (open za. 10.00 17.00 uur en zo. 11.00-16.00 uur) zijn tijdens dit weekend te bezoe ken, evenals Open Depot van het Museum van de Geest, voormalig museum Willibrordus (open za. en zo. 12.00 - 17.00 uur). Bezoekers van de Cultuurkoepel kunnen op gezette tijden - onder het genot van een kop koffie/thee met iets lek kers - genieten van het orgelspel van Erik Jan Eradus. Anderen volgen op hun beurt de workshops in de Binnentuin, verzorgd door diverse ondernemers, afgewisseld met live muziek. Ook is er aan de kinderen gedacht. Verschillende activiteiten zorgen ervoor, dat zij tijd te kort hebben om zich te vervelen. Vindt u het leuk om meer te weten te komen over het gebouw en zijn geschiedenis, dan kunt u zich aansluiten bij één van de rondlei dingen, die regelmatig plaatsvinden. Wilt u cultuur opsnuiven en tege lijkertijd de enthousiaste onderne mers in het schitterende monumen tale pand bezoeken, dan is dit de uitgelezen gelegenheid. Bent u nieuwsgierig geworden, kom dan langs op zaterdag 9 of zondag 10 september. De deuren zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. U vindt het Willibrordus Business Centrum aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Zie voor meer informatie www. willibrordus.com. (ju&iifeeei Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Twee peuters waren zondagmiddag in Plan Oost in Heiloo even vermist. Gelukkig waren de ouders verbonden met Buurtpreventie Heiloo. Zij vroegen buurtgenoten via de app om te helpen zoeken. Op veel plekken gingen deuren open en gingen mensen de straat op om uit te kijken naar de kinderen. Désirée Verleur reed op dat moment op haar fiets door de wijk en zag onderweg de melding op haar telefoon. "Ik maakte een omweg naar de winkel en fietste langs twee vijvers, omdat dat nou eenmaal enge plekken zijn voor kinderen. Al snel zag ik drie kinderen door de straat fietsen, een van deze kinderen moest huilen. Dat bleken achteraf twee oudere zusjes van de twee vermiste peu ters te zijn en een vriendinnetje. Zij waren aan het zoeken. Ik reed ach ter hen aan en zag dat de kinderen de peuters op straat terugvonden. Daarna appte ik dat de twee gevon den waren en kwam de moeder er al na een minuut aan." Désirée bena drukt dat niet zij de vinder is van de peuters maar de drie kinderen op de fiets. "Zij zijn de echte helden." 'Te vindingrijk' Moeder Eline Veldt kijkt terug op enkele angstige momenten. "Mijn twee dochters van tweeëneenhalf en vier jaar draaiden zelf het slot van de deur open en zijn hem toen gesmeerd. Ze zijn dus iets te vin dingrijk. Toen ik ze niet meer zag, zat de schrik er goed in. Eerst zocht ik zelf in de buurt, maar toen dat te lang duurde, deed ik de melding van de vermissing via de app van Buurtpreventie. Geweldig dat dit zo goed heeft gewerkt." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Na mijn mulo-periode werkte ik als aspirant-schrijver op het Kadaster in Alkmaar. Dat was niet mijn ding en ik werd geluk kig opgeroepen voor de militaire dienstplicht. Ik kwam in 1971 bij de Koninklijke Marechaussee, eerst in Apeldoorn, later in Seedorf. Omdat een kantoorbaan niets voor mij was, solliciteerde ik bij de Gemeentepolitie Amsterdam. Hier werkte ik ruim tweeënveertig jaar in diverse functies, de laatste jaren op het Bureau Warmoesstraat en Beursstraat. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben op 19 februari 1951 in het ziekenhuis van Alkmaar geboren. Opgegroeid ben ik in de Butterlaan, alwaar ik een zeer leuke jeugd had met heel veel kinderen van mijn leeftijd in de nabije omgeving. De eerste auto in de straat kan ik mij nog goed herinneren. We speelden onder andere in de grote zandbak in het 'Rondje'. 2. Als je hobby je werk was, welk werk zou je dan hebben? Ik denk reisleider in het buitenland. Als ik op vakantie in het buiten land ben, kijk ik namelijk altijd een beetje jaloers naar de reisleid(st)er. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Mijn eerste jeugdliefde Marga Smal, toen woonachtig in Spierdijk. Wij hadden op zestienjarige leeftijd, midden jaren zestig, allemaal een brommer en reden daarmee vaak helemaal naar Spierdijk, alwaar The Shoes, The Cats en andere bandjes speelden in een dancing. Het was daar supergezellig! 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Met de 'F-jes' van HSV op zomerkamp naar de 'Rovershut' op Texel. Willem v.d. Maat en Linke Mulder bezorgden ons daar heel veel plezier. Jammer dat we toen nog niet veel foto's maakten. Maar de mooie her inneringen hieraan zijn mij bijgebleven. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Nijenburg, het Koetshuis en de Kattenberg. Eigenlijk het hele Heilooër- bos. 6. Waar kunnen ze je s' nachts voor wakker maken? Voor het maken van een avontuurlijke vakantiereis naar een mooi land. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Solliciteren bij de Gemeentepolitie Amsterdam. Dat lukte! Daar heb ik ruim tweeënveertig jaar met heel veel plezier mogen werken. En omdat ik mijn werk altijd met plezier heb mogen doen, is die tijd omge vlogen en mag ik nu genieten van mijn pensioen. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik in de jaren zestig op de mulo in de klas heb gezeten bij Henk Haanraads, beter bekend als 'The Chief', zanger en gitarist. Als het even kan en hij speelt in de buurt, ga ik kijken en luisteren naar zijn optreden. Met zijn sublieme gitaarspel speelt hij, helemaal in zijn up pie, alle oude nummers uit de jaren zestig van the Stones, The Beatles, Jimmy Hendrix, Eric Clapton et cetera. Dan zwijmel ik helemaal weg en droom ik van die gouwe oude tijd. 9. Wat zou je laten veranderen als je burgemeester was? Volgens een onderzoek gepubliceerd in Elsevier staat Heiloo hoog genoteerd als een dorp waar het bijzonder goed toeven is. En daar ben ik het volkomen mee eens. Maar mocht onze burgemeester het voor elkaar krijgen dat er een tunnel komt onder het spoor bij de Vennewa- tersweg, dan zal ik hem hiervoor dankbaar zijn. 10. De persoonlijke vraag van Hans Spaans: 'Jij bent nogal betrokken geweest bij het zelfstandig wonen voor mensen met een beperking in Varne Buiten. Wat is jouw ervaring bij dit project?' Ik ben trots dat ik, als ouder van een zoon met een lichte beperking, een kleine bijdrage heb mogen leveren aan de totstandkoming en de realisering van het appartementencomplex van de Stichting Zelfstan dig Wonen Heiloo. Hier wonen thans twaalf bewoners/bewoonsters uit de regio, met een lichte beperking, geheel zelfstandig en ieder in hun eigen ruime driekamerappartement. Ik nomineer Tijmen Valkering voor de komende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag is: 'Tijmen, je hebt een nieuwe lokale partij opgericht. Kun je over de reden daarvan wat meer vertellen?' HEILOO - De jaarlijkse rommelmarkt op Groot Barlaken in Heiloo vindt plaats op zondag 10 september van 10.00 tot 15.00 uur. Het belooft een gezellige dag te worden. Foto: Anke Langeveld

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3