Gemeente waardeert mantelzorgers met cadeaubon Uilenballenpluisavond op 13 september 1 N G E Z O N D E N M E D E D E L 1 N G E N .n i «m* di j. Mr -*m t j Keer op Keer opkikkers van augustus Minder piekeren en beter slapen? Vier ogenprincipe Kits Oonlie Het programma van de maand september UITKIJKPOST 6 SEPTEMBER 2017 HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer geeft elke week een Opkikker van 250 euro aan een vereniging of stichting. De opkikkers van de maand augustus zijn gegeven aan De Schar Behandelcentrum 'samen leven, samen doen, samen leren' uit Schagen, de heer M. Schuitenmaker uit Heiloo -fietsen voor Amref Flying Doctors-, VG Biljart team De Reigers uit Heerhugowaard en Vereniging Perspectief uit Castricum. Ook de Fanfare Showband Heiloo kreeg een opkikker. Fanfare Showband Heiloo dankt de kringloopwinkel Keer op Keer voor het uitgeven van de opkikker. De fanfare (FSH in de volksmond) gaat deze opkikker gebruiken om kleding en instrumenten aan te schaffen. Doel is de club dezelfde uitstraling te laten behouden als de voorgaande negenenveertig jaar. Fanfare Showband Heiloo bestaat op 10 juni 2018 vijftig jaar en gebruikt dit aankomend jaar om het jubileum te vieren. Fanfare Showband Heiloo zoekt nog nieuwe muzikanten en majorettes. Wil je ook een instrument leren bespelen of als majorette meelopen, kijk dan op de website voor meer informatie. Ook biedt Fanfare Showband Heiloo de jeugd een opleiding om een instrument te leren spelen. Kijk onder het kopje 'Music 4 U' op www.showbandheiloo.com. Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het formu lier downloaden via www.stichtingxopx.wordpress.com of ophalen in de kringloopwinkel Keer op Keer op Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg) in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Telefoon: 072 - 5325962. HEILOO - Veel mensen maken goede voornemens na de zomervakantie om gezonder te leven: meer bewegen, minder eten, meer rust en beter slapen. Corinne Molenaar is psychosociaal therapeut en coach en houdt praktijk in Gezondheidscentrum De Strandwal op het mooie Willibrordusterrein in Heiloo. Zij begeleidt volwassenen bij proble men en vragen die in het dagelijks leven voorkomen. Voorbeelden zijn stressklachten, depressie en burn-out, relatieproblemen, het verwerken van een scheiding, eenzaamheid, conflicten binnen gezin, familie of werk, kinder wens en rouw- en verliesverwerking. Met veel enthousiasme helpt Corinne Molenaar mensen met hun verlangen naar meer zelfkennis, nieuwe inzichten en een andere manier van leven. Men ervaart zo meer zelfvertrouwen en plezier in het leven en kan weer ontspannen en beter slapen. Een verwijzing door de huisarts is niet nodig. Een vergoeding is mogelijk vanuit de aanvullende verzekering. Belangstelling voor een gratis ken nismakingsgesprek? Neem dan contact op met de Psychosociale Praktijk Molenaar via 06 - 20787593 of e-mailadres info@psypraktijkmolenaar.nl. Internet: www.psypraktijkmolenaar.nl. Aangeleverde foto HEILOO - Binnen Kits Oonlie wordt er gewerkt op basis van het vier ogenprincipe. Hierdoor worden zowel de kinderen als het personeel beschermd. Kits Oonlie hanteert hierbij de leidster-kind ratio zoals deze in de Wet Kinderopvang is vastgesteld. Het kan voorkomen dat, op basis van de leidster-kind ratio, slechts één medewerker ingezet hoeft te worden, mits er een volwassen achterwacht in het gebouw aanwezig is. Wettelijk gezien moet de achterwacht binnen vijftien minuten op de desbetreffende vestiging aanwezig zijn. Kits Oonlie vindt dit echter niet voldoende. Daarom heeft Kits Oonlie ervoor gekozen om, naast de pedagogisch medewerker, altijd een volwassen vrijwilliger in te zetten. De vrijwilliger is boventallig aanwezig en fungeert als achter- wacht op de groep. De vrijwilliger heeft geen verantwoordelijkheid over de kinderen en mag niet alleen op de groep aanwezig zijn. De pedagogisch medewerker blijft eindverantwoordelijk voor het dagelijks handelen van de groep. Meer informatie? info@kits-oonlie.nl HEILOO - Mantelzorg is belang rijk en onmisbaar werk. De gemeente Heiloo wil dat onder strepen met een 'mantelzorg waardering' in de vorm van een cadeaubon. Inwoners die verzorging of hulp krijgen van familie of andere naas ten, kunnen mantelzorgers voordra gen voor deze blijk van waardering. De gemeente stuurde daarover een brief naar inwoners die dit aangaat. Veel mensen die ernstig of langdu rig ziek zijn, krijgen hulp van man- telzorgers. Met al hun belangeloze inzet zorgen mantelzorgers ervoor dat mensen (langer) in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen. Ze zijn onmisbaar in de samenleving. Daarom kunnen zij van de gemeente een blijk van waardering krijgen in de vorm van een cadeaubon. Deze 'mantelzorgwaardering' is geen ver goeding voor onkosten, maar een waardering voor de ondersteuning en zorg die zij boden in 2017. De waardering is bedoeld voor man- telzorgers die dit jaar minstens drie maanden intensief voor een ander hebben gezorgd. De aanvrager moet binnen de gemeente wonen; voor de mantelzorger geldt dit niet. Een aanvrager kan meerdere mantel- zorgers voordragen, zolang deze maar niet op hetzelfde adres wonen. Ook wie geen brief heeft ontvan gen, maar wel mantelzorg krijgt, kan zijn mantelzorger voordragen. Hoe aanvragen Bij de brief zit het aanvraagformu lier. Formulieren zijn ook verkrijg baar bij Stichting Welzijn en bij de balie van de gemeente. Daarnaast zijn ze te downloaden vanaf www. heiloo.nl. Aanvragen kan tot 1 okto ber 2017. De gemeente toetst eerst de aanvraag. Is deze terecht, dan ontvangt de mantelzorger vanaf 10 november - de landelijke Dag van de Mantelzorg - een cadeaubon. De gemeente registreert alle voorgedra gen mantelzorgers. Dat is om een beter beeld krijgen van hoe groot de groep mantelzorgers is, hoe zwaar ze worden belast en hoe de gemeen te hen kan ondersteunen. Er is een keuze uit drie verschillende cadeau bonnen: een VVV-bon, een boeken- bon en een entertainmentbon. De hoogte van het bedrag wordt begin november bepaald op basis van het aantal aanvragen. 'Mantelzorgcompliment voor jonge mantelzorgers' HEILOO-2000 vindt dat het Sociaal Team ingezet moet wor den om kinderen in beeld te bren gen met de zorg voor een ouder, broertje of zusje. Zij verdienen volgens de politieke partij ook een mantelzorgcompliment. Er zijn verschillende onderzoeken uitgevoerd om inzicht te krijgen in het aantal kinderen en jongeren dat opgroeit met de zorg voor een gezinslid. De cijfers lopen uiteen van een op vier tot een op de tien kinderen. Dit is een speciale groep en van de jongeren tot achttien jaar verleent ruim tien procent mantelzorg, zo blijkt uit rappor tages. Gebleken is, dat als jonge mantelzorgers niet de ondersteu ning krijgen die zij daadwerke lijk nodig hebben, deze groep op latere leeftijd eerder bij de GGZ terechtkomt. HEILOO-2000 meent dat het Sociaal Team actief dient te zijn (via huisartsen) om deze groep vergeten kinderen te inven tariseren, zodat deze kinderen ook een mantelzorgcompliment krijgen. Kent u een jongere met de zorg voor een gezinslid? Meldt u deze kinderen dan aan voor 1 oktober aanstaande. HEILOO - Landschap Noord Holland organiseert een uilenballenpluisavond op woensdag 13 september in haar kantoor aan de Rechte Hondsbosschelaan 24a in Heiloo. De Noordse Woelmuis is een uniek beestje in Noord-Holland. Landschap Noord-Holland wil graag weten waar ze leven om die gebie den goed te beschermen. Maar mui zen inventariseren in het veld is las tig en omslachtig. Het verzamelen en pluizen van kerkuilbraakballen is handiger en bovendien gezellig. Elke uilenbal vertelt een bijzonder verhaal. Jong en oud is welkom tij dens de uilenballenpluisavond. Er zijn deskundigen aanwezig om te helpen met determineren. Verder kunnen de pluizers genieten van een maaltijdsoep met stokbrood, kof fie, thee en frisdrank. Misschien is er na afloop nog een excursie in het Heilooërbos. Kan je deze avond niet? Ook op 19 oktober, 15 november en 14 decem ber zijn er pluisavonden. De avond op 13 september duurt van 18.00 tot maximaal 21.00 uur. Eerder stoppen is natuurlijk prima. Aanmelden is verplicht en kan op www.gaatumee. nl. Parkeren bij voorkeur aan de Schuine Hondsbosschelaan. Aangeleverde foto REGIO - Rond de Waterput organiseert vanuit de kerken in Heiloo, Akersloot, Limmen en de Egmonden een gevarieerd aanbod van lezingen, films, gespreksgroepen, exposities, muziek en drama. Het is een aansprekend, uitnodigend en vooral oecumenisch programma. In de Uitkijkpost vandaag het programma voor verdieping en spiritualiteit in de maand september. Donderdag 7 september: eerste bijeenkomst (tweewekelijks) Bijbelstudie met ds. Saskia Ossenwaarde, 15.15 uur. Locatie: 'Gebouw' aan Trompstraat 2 in Egmond aan Zee. Donderdag 7 september: eerste bijeenkomst Bijbelen bij de GGZ met pastor Marie-José van Bolhuis en ds. Marius Braamse, 10.30 uur. Locatie: hoofdgebouw GGZ aan Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Dinsdag 12 september: eerste bijeenkomst (maandelijks) Levenskunst met pastor Marie-José van Bolhuis en pastor Herman Helsloot, 10.30 uur. Locatie: Willibrordushuis aan Westerweg 267 in Heiloo. Vrijdag 15 september: eerste bijeenkomst Musical-jeugdkoor met Mia Ploegaert en pastor Johan Olling, 19.00 uur. Locatie: Pastorie Corneliuskerk aan Dusseldorperweg 74 in Limmen. Maandag 18 september: introductie Stilte en meditatie door ds. Hanneke Ruitenbeek, 20.00 uur. Locatie: Ter Coulsterkerk aan Holleweg 111 in Heiloo. Dinsdag 19 september: eerste middag (serie van vier) Snuffelen in de Bijbel door pastor J. Olling, 15.00 uur. Locatie: Pastorie aan Kerkplein 25 in Egmond- Binnen. Woensdag 20 september: eerste ochtend (serie van vier) Snuffelen in de Bijbel door pastor J. Olling, 9.30 uur. Locatie: Pastorie, Dusseldorperweg 74 in Limmen. Woensdag 27 september: eerste van drie bijeenkomsten cursus Verhalen vertellen door ds. Lettie Oosterhof; 19.30 uur. Locatie: Ter Coulsterkerk aan Holleweg 111 in Heiloo (info: hruitenbeek@ziggo.nl). Donderdag 28 september: In de filmserie 'Hier sta ik, ik kan niet anders' dit -j --i keer over een meisje van twaalf die een keuze maakt..., 19.30 uur. Locatie: Ter 5A Coulsterkerk aan Holleweg 111 in Heiloo, 4 euro. v cv v r c f- Nadere informatie vindt u op www.ronddewaterput.nl Spiritualiteit en (geloofsverdieping

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7