Sondag wonen en leven Willibrordus Zont Door Bourgondische reis door Melange7 voor iedereen BEDRIJF BELICHT Henk Vasbinder opent de middag KORTOM Muziek op Schoot gaat weer van start UITKIJKPOST 13 SEPTEMBER 2017 Voor Sonja werd haar droom werkelijkheid. Foto: Arjan Hoogvorst Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat 16, 1906 CM Limmen. Telefoon: 072-222 41 55, e-mail: info@son-dag.nl, website: www.son-dag.nl. Open: maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - Al is ze pas begin juli gestart met haar eigen zaak, Sonja Dekker voelt zich al helemaal thuis in de sfeervolle ambiance van Sondag wonen en leven. En mét haar een gemêleerde groep winkelbe zoekers, die de smaak meteen flink te pakken heeft gekregen. 'Hoe lan ger je kijkt, hoe meer je ziet', zei iemand laatst. Dat is mooi gezegd door die klant van het eerste uur, want een rond gang door de vierhonderd vierkante meter tellende winkelruimte van Sondag wonen en leven is een belevenis op zich. Een mooie mengeling van basic, stoer, vintage en modern voor zowel jong als oud. Iedereen kan er wel iets vinden om het interieur mee te verfraaien, of je nou star ter bent of aan je zoveelste woning toe bent. Ook valt er altijd wel iets leuks te vinden voor een origineel cadeau-idee. Strijkplank De liefde voor zowel woninginrichting als het ondernemerschap zat er bij Sonja al vrij vroeg in. Zo liet ze als klein meisje de poppen vaak onaangeroerd in de hoek liggen. "Als kind speelde ik altijd al winkeltje, waarbij een oude strijkplank van mijn moeder als toonbank fungeerde. Daar bovenop stond dan de kassa", herinnert Sonja zich. "Vervolgens richtte ik me op het interieur van mijn slaapkamer, dat elke week weer een andere inrichting moest ondergaan. Ja, ha ha.ik ben er altijd al mee bezig geweest." Vandaag de dag staat Sonja vol bevlogenheid en met gepaste trots ach ter een échte toonbank, in een aangenaam ingerichte ruimte die abso luut niet valt te associëren met een standaard woonwinkel. "Iedereen die hier al is geweest, prijst de unieke winkelformule en loopt hier al gauw twintig tot dertig minuten rond te struinen. Zelf zie ik het als een ouderwetse winkelbeleving, waarbij vooral toegankelijkheid en een vriendelijke lach belangrijke factoren vormen." Thuiskomen Dat is niets te veel gezegd, want het betreden van Sondag wonen en leven voelt gelijk als een soort thuiskomen. De gekozen kleuren geven samen met de lichtinval iets geheel eigens aan de gehele entourage. Een prettig voelende en ogende ruimte, waarin je de hectische buitenwereld even helemaal kunt vergeten. Met naast een gevarieerde collectie meu belen waaronder banken, stoelen en kasten allerlei accessoires, zoals spiegels, vazen, kapstokken en klokken. Al vergeet je er eenmaal bin nen al snel de tijd. Want hoe langer je kijkt, hoe meer je ziet. "Met deze winkel kan ik helemaal mijn creativiteit kwijt", vervolgt Sonja, die beschikt over ruim tien jaar ervaring in de woonbranche. "Naast klant vriendelijkheid vind ik het belangrijk dat de collectie in beweging blijft. Laatst zei een klant 'je haalt de stad naar het dorp.' Mooi toch? Dat zegt eigenlijk alles." HEILOO - De organisatie van Willibrordus Draait Door gaat het komend weekend grote lui fels plaatsen voor de podia om het publiek te beschermen tegen de sterke zonnestralen. Zelfs als de zon zich niet laat zien, HEILOO - Melange7 introdu ceert naast de maandelijkse lunchspecial en het maandmenu nu ook de 'daghap'. Robbert de Zeeuw neemt u mee op een Bourgondische reis door Melange7. Robbert de Zeeuw werkte voor heen bij 1480 FoodBar, maar is in september alweer een jaar werk zaam bij Melange7 als chef-kok. Dit was een enorme uitdaging vol vrijheid. Robbert maakt en bedenkt de menu's zelf. "Ondanks dat ik sinds mijn twaalfde al in het vak zit, wil ik mezelf blijven ontwikke len. Alles is al een keer bedacht, en daarom probeer ik zo creatief moge lijk te koken; koken is eindeloos. Ik kies meestal één ingrediënt, waar ik eindeloos verschillende technieken op toepas. Hierdoor wordt het een heerlijk menu waar alles in balans is. Dit is wel seizoensgebonden, waardoor de menu's altijd afwisse lend en passend zijn bij de gelegen heid." Robbert vindt het belangrijk om de gast een weergaloze avond voor te schotelen. Hij loopt daarom de gerechten zelf. "Ik wil de gasten zelf ontmoeten en geef ze graag wat extra's. Ook kan ik zo elk gerecht op maat maken, zodat het aansluit bij elke individuele behoefte van de klant. Ik ben daarna ook benieuwd naar hun feedback, zodat ik mezelf kan blijven verbeteren. Ook merk ik dat de persoonlijke aandacht overal steeds minder wordt, maar hier niet. En dat wil ik zo houden. Mijn doel stralen de artiesten op het podium je tegemoet en word je nat van het zweet van het swingen. Neon party Op vrijdagavond heb je daar geen last van. Zeker niet in de Strandwal is om elke gast met een voldaan gevoel de deur uit te laten lopen." Van het maandmenu is de favo riet van Robbert de eendenborst: "De combinaties van dit gerecht; eendenborst, zoete aardappel met laurier- dropjus. De pistache en de pastinaak maken het ten slotte hele maal af. Alleen hierom zou je het maandmenu al moeten proberen!" Van de lunchspecial vindt Robbert het geheel vooral zeer lek ker: "De aardse smaak van de rode biet, de zoetigheid van de dadelvij gen met balsamicodressing, met de walnoot gecombineerd met de sandwich makreel. De paprikasoep maakt het geheel helemaal af." De daghap is voor iedereen betaalbaar. "Een lekker stukje vlees met heer lijke groenten en een mooie saus. Iedereen lust wel een ribeye. Wat wil je nog meer?" Naast het maandmenu, de lunch- special en de daghap is er uiteraard ook elke dag a la carte. De lunch- special kost 8,95 euro, de daghap kost 18,50 euro en het vier gangen maandmenu kost 34,50 euro - en is toegankelijk voor iedereen! Melange7 is dé plek voor een fijne borrel of hap en je vindt er de leukste shops van Heiloo. Melange7 is gezellig, smakelijk en smaakvol. Je krijgt hier een multi-zintuiglijke beleving die je nergens anders in Nederland vindt! Melange7, Kennemerstraatweg 99-103 in Heiloo, 0725325376, restaurant@ melange7.nl waar de neonparty plaatsvindt, georganiseerd door de vrijwilligers van Jongerenwerk Heiloo. Dit kleur rijke feest is onderdeel van het fes tival Willibrordus Draait Door. De hele zaal hangt vol met versiering en UV-verlichting. Dj's draaien de nieuwste plaatjes en de lichtshow wordt magisch. Je mag natuurlijk zelf weten wat je aantrekt, maar witte of fluorescerende kleding zorgt ervoor dat je helemaal oplicht! Iedereen van tien tot en met vijftien jaar is welkom. De entree bedraagt 2,50 euro en bij binnenkomst ont vang je een gratis neon-goodie! Het feest duurt van 19.30 tot 22.30 uur. Kom je ook? Dansen met en voor ouderen Mag ik deze dans van u? Zondagmiddag presenteert Willibrordus Draait Door in samen werking met Stichting Welzijn Heiloo een dansmiddag voor oude ren en iedereen die de voetjes van de vloer wil. Het gevoel van vroe ger komt weer terug met zowel live muziek als een echte plaat jesdraaier. U bent welkom tussen 14.00 en 17.00 uur in De Strandwal op Landgoed Willibrordus in Heiloo. De toegang is gratis. Hij heeft een allround repertoire, van achtergrond- tot dansmuziek. Met veel enthousiasme krijgt hij de beentjes van de vloer. Verder neemt Mark van Achteren van de Singletjesklubb al zijn singletjes mee die u een nostalgisch gevoel geven. The Everly Brothers, Louis Prima, Dean Martin en ga zo maar door. Uw tophits van vroeger mag u zelf uitzoeken uit de bakken vol met singeltjes. Mark heeft veel erva ring met dansmiddagen voor oude ren en dementerenden. Hij speelt videobeelden af om de beleving nog groter te maken. Dit gaat een niet te vergeten middag worden.De middag is voor iedereen en dansen is geen must. Kom gerust alleen, er zijn danspartners beschikbaar. Stijldansen of gewoon vrij dansen, alles mag. Samen dansen is het leukst dus kom allemaal meedoen! Uiteraard is er een drankje in huis en wie weet wel een glaasje advocaat. HEILOO - Een vrolijke muzikale cursus voor kinderen van nul tot vier jaar start weer op vrijdag 22 september. Het wordt een herfstfeestje met bijpassende liedjes, activiteiten en materialen. Maar ook spelen de kinderen op eenvoudige muziekinstru menten. Wilt u meedoen met uw (klein)kind? Kijkt u dan op www.spelenderwijsmuziek.nl of bel 06-18360486. De cursus sen vinden plaats tussen 9.00 en 11.30 uur. Deze worden geleid door een ervaren, gediplomeerd docente en bestaan uit tien les sen van vijfenveertig minuten. Bij voldoende animo start er ook een babygroep. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Elsa van The Tibbs. Aangeleverde foto Robbert de Zeeuw. Foto: Ilse Bloemendal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5