Werkzaamheden Egmond-Binnen Voorlichtingsavond Digitale Nazorg Muziek en exposities in Museumhoeve Overslot 1 Akersloot kan weer pinnen Rommelmarkt in wielerbaan Alkmaar m Papiermolens en papier maken Bent u eigenlijk wel goed verzekerd? Laat uw polis gratis checken door: m REGIO 22 Middelweg 2A Uitgeest 0251 - 860212 j welvertrouwd.nl ft I UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER 2017 EGMOND-BINNEN - Sinds maandag vervangt het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier de rioolpersleiding onder de Hogedijk en Kromme Hogedijk in Egmond- Binnen. De klus gaat naar verwachting twee maanden duren, zo laat de gemeente Bergen weten. De Hogedijk wordt afgesloten voor doorgaand verkeer. Aanwonenden kunnen er nog wel door. Het rioolwater wordt nu nog van het rioolgemaal van Egmond-Binnen, via het gemaal Egmond aan den Hoef, doorgepompt naar de afvalwaterzuivering in Alkmaar. In de toekomst gaat het direct naar de afvalwaterzuivering in Alkmaar en verdwijnt het gemaal in Egmond aan den Hoef. Daarvoor is het noodzakelijk dat de vijftig jaar oude rioolpersleiding in Egmond-Binnen wordt vernieuwd. De firma Van den Heuvel gaat het werk namens het Hoogheemraadschap uitvoeren. Volgens de gemeente Bergen hebben de bewoners in het gebied inmiddels een brief ontvangen. EGMOND AAN DEN HOEF - De Stichting Anders Actieven in Egmond aan den Hoef houdt dinsdag 26 september in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef een voorlichtingsavond over Digitale Nazorg. De vraag is: hoe kunnen nabestaanden toch of alsnog bij (beveiligde) computerbestanden komen van overledenen? De spreker is Sander van der Meer. Hij is forensisch ICT- specialist bij de Nederlandse politie en algemeen directeur van Digitale Nazorg. Deze presentatie bevat veel foto- en filmmateriaal van recente en herkenbare situaties, die af en toe voor een traan en voor humor zorgen. De presentatie begint om 20.00 uur, de entree is gratis. Zie ook www.digitalenazorg.nl en www.andersactievenegmond.jouwweb.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Museumhoeve Overslot in Egmond aan den Hoef heeft zondag 24 september 'Tip Jar' op het podium staan en op zondag 1 oktober de Piet Visser Band. Verder biedt de Museumhoeve enkele exposities. Een van de exposities is van de Zaans- Catalaanse kunstenaar Enric Adsera Riba. Hij toont etsen en collages, die eerder in het Singer Museum in Laren te zien waren, en een expositie van collages van diverse internationale kunstenaars. In het 'rariteitenkabinet' en het schelpenmuseum zijn zoveel wonderbaarlijke zaken te zien dat bezoekers hiervoor gerust even de tijd i i r r Wethouder Marcel Steeman en Rabobank directeur Jan Klaver. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De Akersloters kunnen sinds vrijdag 15 september weer in hun eigen dorp pinnen. De Rabobank moest de vorige geldautomaat in mei buiten gebruik stellen na een veiligheidsanalyse. Daarna werkte de bank intensief samen met de gemeente aan een alternatief. Dat is er nu: de pinbox op de Akerhof. Wethouder Marcel Steeman: "Mooi dat we dit in zo'n korte tijd hebben kunnen realiseren. Ik vind het geweldig dat de Rabobank zich zo inzet voor de bewoners en ondernemers." moeten nemen. Daarnaast is er een kleine permanente tentoonstelling van wisselende samenstelling te zien met een selectie uit meer dan duizend jaar beeldende kunst in Egmond. Een voorbeeld is De Egmondse School van George Hitchcock, waarvan de film van Peter van den Berg permanent te zien is op groot beeld met commentaar van Jeroen Krabbé. Museumhoeve Overslot is gevestigd aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. Overslot is ieder weekend geopend en vrij toegankelijk van 14.00 tot 18.00 uur, op afspraak voor groepen vanaf tien personen of als de deur openstaat. Vrienden van Museumhoeve Overslot kunnen vooraf een zitplaats reserveren. ALKMAAR - Het nieuwe rommel marktseizoen in de wielerbaan in Alkmaar start zondag 24 september. Zoals gebruikelijk is er tijdens de seizoensstart een gecombineerde binnen- en buitenmarkt. De bezoekers mogen zondag gelijktijdig met de standhouders om 8.00 uur naar binnen. De markt duurt tot 16.00 uur. Bel voor meer informatie 06-20114461 of kijk op www. st-re.nl. De entree bedraagt 2,50 euro per persoon vanaf dertien jaar. Direct bij of naast de accommodatie kunt u gratis parkeren. De organisatie is in handen van de Stichting Rommelmarkten Egmond. a i s i 'ff.1 De papiermolens van Gerrevink aan de Hoevervaart, getekend in 1871 door C.J. Bruinvis. Foto: Regionaal Archief Alkmaar EGMOND AAN DEN HOEF - Wilt u een lezing over 'Papiermolens en papier maken' bijwonen? Dat kan vrijdag 22 september in bezoekerscentrum Huys Egmont in Egmond aan den Hoef. Arie Butterman verzorgt de lezing, hij is molenaar van papiermolen De Schoolmeester in Westzaan. Maar niet alleen in de Zaanstreek stonden veel papiermolens. Eind zeventiende eeuw stonden langs de Hoevervaart de papiermolens van Gerrevink. Ze produceerden papier van heel hoge kwaliteit en exporteerden het naar alle windstreken. Ook naar Amerika, waar nog steeds enkele bijzondere exemplaren worden bewaard. Butterman gaat uitleggen hoe het proces van het papier maken gaat en waarom het Nederlandse papier zo geliefd was in het buitenland. De lezing begint om 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur) en kaarten a 5 euro zijn verkrijgbaar via www.huysegmont. nl/agenda of telefonisch via 06-51 689 620 (Martijn). boren

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 22